Wersja 1.199 - komentarze

Feandil

Wójt
Też na to liczyłem.

Z innej beczki. Czy przy obecnej aktualizacji znów zostało skopane wyświetlanie terenu i pojawił się "suwak" z boku, czy to tylko u mnie?
 

Marik

Książę
Czy foe team nie potrafi zatrudniać kompetentnych programistów? Kiedyś aż takiej maniany nie odwalali, a teraz co aktualizacje mamy te wkurzające ,,suwaczki,,
 

chemik12

Wicehrabia
Może opóźnienie nie jest duże ale da się zauważyć,. Ktoś kto robi kilka - kilkanaście zadań dziennie pewnie nawet tego zbytnie nie poczuje. W wypadku takich osób jak ja, gdzie zadań powtarzalnych robię w okolicach nawet 100-150 dziennie różnicę da się odczuć...
 

chemik12

Wicehrabia
Sprawdziłem jaka różnica jest w robieniu zadań powtarzalnych (epoka postępowa).
Robiłem 3 x po 10 zadań tylko jednego rodzaju (zapłać monety i zapłać zaopatrzenie) mierząc czas stoperem robiąc takie zadania na komputerze w przeglądarce Chrome. To samo aplikacja w telefonie...
Wynik średni:
- w przeglądarce: 2 min 45 s (tu mamy już wersję 1.199 czyli po wprowadzeniu opóźnienia)
- w aplikacji: 1 min 48 s (tu nadal jeszcze mam wersję 1.198 zanim nie nastąpi automatyczna aktualizacja)
Różnica około 1 min gdzie wcześniej nie widziałem różnicy czy robię powtarzalne na komputerze czy w aplikacji na telefonie. Czyli gdy robię około od 50 do 100 zadań typu wydaj monety i zaopatrzenie to mam dodatkowe od 5 do 10 min zbędnego czasu przeznaczonego na klikanie. Super. To co kolejne do opóźnienia? Automatyczna walka? Negocjacje?
Dostanie się nam zwykłym graczom co robią zadania ręcznie. A ci co używali skryptów do automatyzacji nawet nie odczują tego wydłużenia czasu miedzy poszczególnymi zadaniami.... :( Obawiam się że to tylko zwiększy ilość graczy używających nielegalnego softu....
 

Valhan

Wójt
Co za idiotyczny "pomysł" z tym opóźnianiem i przeciąganiem zadań powtarzalnych... Skoro już na siłę chcecie utrudniać ludziom grę to może chociaż w zamian należałoby dodać jakieś "wygaszanie" widoczności tych zadań zapętlonych które nas nie interesują? Wcześniej i tak to długo trwało przerzucanie tych 12-14? zadań aa teraz to juz masakra
 

Azulena

Baron
Co za idiotyczny "pomysł" z tym opóźnianiem i przeciąganiem zadań powtarzalnych... Skoro już na siłę chcecie utrudniać ludziom grę to może chociaż w zamian należałoby dodać jakieś "wygaszanie" widoczności tych zadań zapętlonych które nas nie interesują? Wcześniej i tak to długo trwało przerzucanie tych 12-14? zadań aa teraz to juz masakra
Ja bym poszła dalej.
Nie znam się... ale pewnie można w ciągu jednego dnia puścić program mierzący cokolwiek w grze. I sprawdzić, które "zadania powtarzalne" nie są wcale, lub mało używane. I całkowicie je skasować.

A jeśli to niemożliwe, to podzielenie okna zadań tak, aby Gracz mógł wybrać sam, które robi stale, a które nie.
U mnie tych zadań, których NIGDY nie robię, jest większość. :/ A przewijać muszę wszystkie i to jest bardzo irytujące, nużące i zabierające czas.

A nie po to stawiałam Perłę Chateau Frontenac, aby tych zadań nie robić!!

Co za brak konsekwencji i zrozumienia Graczy... :/
 

mastika

Wicehrabia
Też zrobiłem 3 x 10 zadań zapłać forsę i młotki. Wyszło tak:
1. 2:13
2. 2:28 (trafiłem 4 razy plan, więc doszło jeszcze wyświetlenie okna z perłą)
3. 2:11
Fakt, jest ciut wolniej, ale nie jest to tak irytujące jak zoom na budynek produkcyjny czy towarowy po ustawieniu czasu produkcji ;)
 

Azulena

Baron
Fakt, jest ciut wolniej, ale nie jest to tak irytujące jak zoom na budynek produkcyjny czy towarowy po ustawieniu czasu produkcji
Dla mnie jest bardzo irytujący widok tego szarego przycisku i czekanie, nawet ułamki sekund. ;)

A serio, te zadania są zawsze irytujące tym, że jest ich ZA DUŻO a większość jest dziwaczna.
I naprawdę chciałbym, żeby ktoś to wreszcie zbadał - czy te dziwne, są w ogóle przez Graczy używane! Przez dużą liczbę Graczy, oczywiście. Bo jeśli robi je kilka osób, no to sorry...
 

Azzie

Baron
Tak naprawdę, tą zmianą wydawca mówi: "Jesteśmy na tyle nieudolni w zwalczaniu oszustów, że aby ratować WŁASNE zyski, dowalimy wszystkim, także uczciwym." Żenada. Zapewne drugim dnem jest zbieranie "bonusów" dla płatnych opcji. Jeżeli to dalej będzie szło w tę stronę, to przyjdzie się pożegnać. Gra przestaje być przyjemna, a zaczyna być uciążliwa...
 

Pogrom11

Zablokowany
Kolejne zmiany w grze coraz bardziej obciążają graczy i gildie. Zgadzam się całkowicie z Ferdinadem (#13) i Azzle (#19).
Najbardziej potrzebną zmianą w grze jest zakaz gry jako normalni gracze dla supporterów.
 

kasia2389

Arcyksiążę
I naprawdę chciałbym, żeby ktoś to wreszcie zbadał - czy te dziwne, są w ogóle przez Graczy używane! Przez dużą liczbę Graczy, oczywiście. Bo jeśli robi je kilka osób, no to sorry...
Teoretycznie wszyscy powinny je robić, aż do uzyskania w nagrodzie diamentów.

No cóż jak się akcja powiedzie to następne będzie opóźnienie przy autowalce, potem motywacji i wizytach w tawernach, przy przechodzeniu między serwerami, I wiele wiele innych aspektów gry.

Dlaczego o tej jakże wiekopomnej zmianie nie powiadomiono nas w ogłoszeniu?
Wstydzą się tego co zrobili, jak się nie uda i spadną wpływy to się powie, że to był błąd a nie właściwość?

W zadzie to powinniśmy zasypać Suport pytaniami o te opóźnienie.
Wiec pióra w dłoń i na pohańca Mości Panowie.
Jak będziemy walczyć z połowa tego zapału jaki idzie na dyskusję o GPC, to radę im damy.
 

Blade1984

Książę
Zgadzam sie z wami, zwyczajnie łatwiej ograniczyć wszystkim niż wyłapywać oszustów, ale czy to ma sens albo czy jest w porzadku wobec uczciwych graczy? Ktos klika uczciwie i musi czekać bo ktoś inny używa makra czy innych klikerów. Najlepiej jeszcze niech wprowadza darmowe makra dla uzytkownikow FoE plus czy jak to tam sie nazywa.
 

Pogrom11

Zablokowany
To nie aż tak bardzo chodzi o to żeby nie mieć opóźnień.
Bardziej chodzi o to żeby nie było przyśpieszeń w postaci botów, które są w tej grze.
 

Blade1984

Książę
a wystarczyło wprowadzić program sprawdzający czy akcję wykonuje gracz czy bot, tak jak to zrobiono w aplikacji do pewnej bardzo popularnej serii gier symulujących grę w piłkę nożną, w tej grze kupuje się karty zawodników, treningów, leczenia kontuzji itp, Jeśli gracz zbyt szybko licytuje owe karty to system co jakiś czas każe mu "udowodnić, że nie jest robotem" poprzez wskazanie odpowiednich obrazków itp. i sprawa botów została rozwiązana.
 
Do góry