Ustawki w wieżach.

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser7112
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser7112

Guest
Powtarzam temat.

Ustawki walk /pompowanie wyniku wybranych graczy z Gildii poprzez niewystawianie obrony przez członków Gildii w tym samym sąsiedztwie, niewystawianie obrony przez walczącego, wychodzenie z Gildii itd/

mam 3 pytania:

1) Czy Team chce z tym zrobić?
2) Jeżeli tak to w jaki sposób Team chce coś z tym zrobić?
3) Jeżeli nie to od kiedy wszystkie formy wspierania się nawzajem graczy będą dozwolone? /widać w sposób ewidentny brak konsekwencji/
 

DeletedUser6174

Guest
Po pierwsze wystawianie 2 włóczników w obronie to nie ustawka, choć faktycznie ustawki we właściwym tego słowa znaczeniu to nie mit.

Na pytania pozwolę sobie nie odpowiadać ponieważ nie jestem z teamu i nie mam do tego kompetencji, jednak rozwiązania tego problemu nie spodziewałbym się w bliższej przyszłości.
 

DeletedUser9456

Guest
Obecnie priorytetem jest GvG, więc nie spodziewam się rozwiązań szybko.
 

DeletedUser3

Guest
Nie da się ukryć, że proceder taki na światach istnieje. Kierownictwo projektu wie o tym i powstało kilka koncepcji zmian. Zostaną wprowadzone gdy zapadnie decyzja, że jest na to czas.
 

DeletedUser7112

Guest
Zmiany to jedno, likwidacja procederu bez narzędzi powinna jak najszybciej znaleźć się w zapisach regulaminu i być traktowana tak jak inne odmiany push`u.
 

DeletedUser

Guest
Zmiany to jedno, likwidacja procederu bez narzędzi powinna jak najszybciej znaleźć się w zapisach regulaminu i być traktowana tak jak inne odmiany push`u.

Tak? A jak chcesz udowodnić, że ten czy tamten się ustawiał?
 

DeletedUser3876

Guest
Zmiany to jedno, likwidacja procederu bez narzędzi powinna jak najszybciej znaleźć się w zapisach regulaminu i być traktowana tak jak inne odmiany push`u.

Absolutnie nie masz racji. Mnie osobiście ten fakt również "przeszkadza", ale nie możemy tego typu zagrywek zakazywać/karać.

Dlatego też jest koncepcja(e) korzystna(e) zarówno dla atakujących jak i nielubiących wystawiać obrony. Cierpliwości.
 

DeletedUser

Guest
Zmiany to jedno, likwidacja procederu bez narzędzi powinna jak najszybciej znaleźć się w zapisach regulaminu i być traktowana tak jak inne odmiany push`u.

Chyba nie,

Kto mi zabroni mieć 2 włóczników w obronie? to moja decyzja i to ja mam świadomość, że nie mając obrony moje miasto może zostać splądrowane.
 

DeletedUser3255

Guest
Jest prosty sposób aby "załatwić" takie ustawki , wystarczy aby punkty za atak liczyć inaczej : Jestem w postępowej i za atak wygrany dostanę 20.000 jeśli bez strat wygram, każda kreseczka straty generuje odpowiednią stratę w punktach za wygraną bitwę. Wtedy jak wpadam do kolesia z 2 pikami to mam 20.000 za bitwę :). To jest koniec 2 pik na defie :). Pozdrawiam i życzę miłej gry :)
 

DeletedUser6174

Guest
Jest prosty sposób aby "załatwić" takie ustawki , wystarczy aby punkty za atak liczyć inaczej : Jestem w postępowej i za atak wygrany dostanę 20.000 jeśli bez strat wygram, każda kreseczka straty generuje odpowiednią stratę w punktach za wygraną bitwę. Wtedy jak wpadam do kolesia z 2 pikami to mam 20.000 za bitwę :). To jest koniec 2 pik na defie :). Pozdrawiam i życzę miłej gry :)
Kolego mylą Ci się pojęcia, 2 piki w obronie to nie jest żadna ustawka. Poza tym twój pomysł niczego nie rozwiąże a wręcz przeciwnie, ustawki będą polegały na wystawianiu silnej obrony dla przeciwników i zdejmowanie jej dla kolegów. Gdyby za 2 piki dostawało się 20000 punktów wtedy dopiero zaczęłoby się kombinowanie. Poza tym dlaczego osoba walcząca z 8 jednostkami z epoki przemysłowej miałaby dostawać tyle samo co gracz który pokonał 2 włóczników? Gdzie tu jakikolwiek sens?
 

DeletedUser

Guest
@el_licho
moim zdaniem ciekawe rozwiązanie.

Krótki komentarz do poprzednich postów. Wydaje się, że wielu graczy nie rozumie szkodliwego oddziaływania "ustawek" na ranking we wieżach oraz przede wszystkim na wyniki rankingu globalnego. Wielu, skupia się na "ograniczaniu wolności w grze" widząc tylko jeden element ustawek a mianowicie tych nieszczęsnych 2 włóczników. Powtórzę: tutaj nie chodzi o sam fakt wystawiania obrony według widzimisię, tu chodzi o to, że gracze a,b,c,d,e,f itd wystawiają maksymalnie punktowaną obronę dla wybranego gracza, który w rankingach zyskuje nienależne mu punkty. Pozostali rywale "trafiają" własnie na wystawionych świadomie i w sposób wyrachowany na 2 włóczników u tych samych graczy, którzy "przed chwilą" wystawili full obronę dla ustawkowicza. Tu leży pies pogrzebany.

I proszę nie wyjeżdżać mi tu z tekstami typu "nie płacz bo chcesz medali". Dziś otrzymałem ich równo 2.400 sztuk i za dwa dni otrzymam następne 2.400 a może więcej. Resztę proszę sobie dopowiedzieć.
Aktualizacja: dodatkowe 600 przed dwoma minutami.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser7112

Guest
Szczupak.....
Nie mam racji.
Zupełnie.
OK.
Masz pełną rację.

to wszystko co miałem do powiedzenia.
 

DeletedUser3255

Guest
Kolego mylą Ci się pojęcia, 2 piki w obronie to nie jest żadna ustawka. Poza tym twój pomysł niczego nie rozwiąże a wręcz przeciwnie, ustawki będą polegały na wystawianiu silnej obrony dla przeciwników i zdejmowanie jej dla kolegów. Gdyby za 2 piki dostawało się 20000 punktów wtedy dopiero zaczęłoby się kombinowanie. Poza tym dlaczego osoba walcząca z 8 jednostkami z epoki przemysłowej miałaby dostawać tyle samo co gracz który pokonał 2 włóczników? Gdzie tu jakikolwiek sens?

Prosta zasada: Nie masz strat podczas ataku to dostajesz maksimum punktów, chyba w realnych bitwach też liczą się jak najmniejsze straty własne ... każdy mądry dowódca do tego dąży. Wolę takie ustawki jakie będą Twoim zdaniem możliwe przy "moim" systemie bo wtedy nawet Ci co się nie ustawiają będą mieli równiejsze szanse niż przy dzisiejszych rozwiązaniach.

ps. Teraz nie mam szans zdobyć "maxa" u kombinatorów a mam ich kilkunastu na kontynencie, jak potem mi wystawią silne wojo to będę miał szansę na "maxa".

Powiedz mi jak w wojnie będzie wyglądało liczenie ? wygra gildia, która będzie stawiać 2 piki na defie ? :D
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser3876

Guest
Szczupak.....
Nie mam racji.
Zupełnie.
OK.
Masz pełną rację.

to wszystko co miałem do powiedzenia.

Yodus, źle mnie zrozumiałeś. Nie chodziło mi o brak racji z tym procederem (pisałem, że również mi to przeszkadza), lecz o fakt że nie możemy tego zabronić. Ale naprawdę są już świetne koncepcje rozwiązania tego problemu, jednocześnie mając nadzieję że bardzo szybko zostaną wprowadzone;)

Zmiany to jedno, likwidacja procederu bez narzędzi powinna jak najszybciej znaleźć się w zapisach regulaminu i być traktowana tak jak inne odmiany push`u.
 

DeletedUser6174

Guest
Prosta zasada: Nie masz strat podczas ataku to dostajesz maksimum punktów, chyba w realnych bitwach też liczą się jak najmniejsze straty własne ... każdy mądry dowódca do tego dąży. Wolę takie ustawki jakie będą Twoim zdaniem możliwe przy "moim" systemie bo wtedy nawet Ci co się nie ustawiają będą mieli równiejsze szanse niż przy dzisiejszych rozwiązaniach.

ps. Teraz nie mam szans zdobyć "maxa" u kombinatorów a mam ich kilkunastu na kontynencie, jak potem mi wystawią silne wojo to będę miał szansę na "maxa".

Wymienię Ci kilka wad twojej koncepcji.

Gracz bez bonusów do walki ustawia się z kolegami i kosi 20k pkt za 2 włóczników, robi się płacz, dlaczego ktoś kto ma 0% do ataku wygrał ze mną na wieży skoro ja mam 150%.

Zróżnicowanie punktacji za różne jednostki po coś jednak istnieje. Gdy ją usunąć i przyjąć punktacje 20k za walkę bez strat, wtedy gracze z epoki brązu zaczną doganiać w rankingu tych z przemysłowej, bo walki z niższych epok trwają o wiele krócej i w 15min można zjechać na auto 80 sąsiadów.

W imię paru niezadowolonych z ustawek osób ograniczona jest wolność pozostałych graczy, bo 2 włóczników w obronie to istotna strategia. Nie po to wystawiłem 2 kije żeby ktoś zbierał ze mnie max punktów i do tego jeszcze mnie splądrował.

Po ulepszeniu obrony przez FoE ustawki zmienią swoją formę. Dla przeciwników będzie się ustawiało silną obrone gdzie podczas walki przeciwnik będzie tracił ~połowę wojska przez co straci 50% punktów, natomiast dla kolegi wystawi się 2 kije za które zarobi 20k pkt. Znowu będzie płacz że nie mam szans z ustawkowiczami, ja się męczę atakując innych cały dzień a oni w 20 minut zarabiają 2 razy więcej punktów niż ja.

To ledwie pare wad które niesie twój pomysł, jakby się bardziej zagłębić w ten temat znalazłoby się ich o wiele więcej.

Podsumowując, twoja koncepcja w żaden sposób nie eliminuje ustawek tylko zmienna ich formę, która jest w sumie jest nawet gorsza od obecnej.

Powiedz mi jak w wojnie będzie wyglądało liczenie ? wygra gildia, która będzie stawiać 2 piki na defie ?
GVG działa na zupełnie innych zasadach niż walki w wieżach, tam nie liczą się punkty tylko zajęte terytorium.
 

DeletedUser

Guest
@el_licho
moim zdaniem ciekawe rozwiązanie.

Krótki komentarz do poprzednich postów. Wydaje się, że wielu graczy nie rozumie szkodliwego oddziaływania "ustawek" na ranking we wieżach oraz przede wszystkim na wyniki rankingu globalnego. Wielu, skupia się na "ograniczaniu wolności w grze" widząc tylko jeden element ustawek a mianowicie tych nieszczęsnych 2 włóczników. Powtórzę: tutaj nie chodzi o sam fakt wystawiania obrony według widzimisię, tu chodzi o to, że gracze a,b,c,d,e,f itd wystawiają maksymalnie punktowaną obronę dla wybranego gracza, który w rankingach zyskuje nienależne mu punkty. Pozostali rywale "trafiają" własnie na wystawionych świadomie i w sposób wyrachowany na 2 włóczników u tych samych graczy, którzy "przed chwilą" wystawili full obronę dla ustawkowicza. Tu leży pies pogrzebany.

I proszę nie wyjeżdżać mi tu z tekstami typu "nie płacz bo chcesz medali". Dziś otrzymałem ich równo 2.400 sztuk i za dwa dni otrzymam następne 2.400 a może więcej. Resztę proszę sobie dopowiedzieć.
Aktualizacja: dodatkowe 600 przed dwoma minutami.

Łoomatko! Troll-Foch znowu w akcji. Jak dotąd nie wykazałeś żadnego szkodliwego wpływu na ranking ani ogólny ani w wieżach. Ani w tamtym temacie ani w tym. Tylko w kółko trollujesz że szkodliwy.

No, to pytam po raz enty i zaczyna mnie to już denerwować: NA CZYM POLEGA TEN SZKODLIWY WPŁYW? ZWŁASZCZA NA RANKING OGÓLNY? Skoro punktacja w tym rankingu nie zależy tylko od walk ale i wielkości produkcji, stawiania domków, etc?

Gra się wiesza? Mieszkańcy ci migrują z miasta? Wojo z koszar podkrada ci towar z magazynów i na lewo wyprzedaje na rynku?
A może po prostu szkodliwość polega na tym, że ty nie możesz błysnąć w rankingu? I masz z tego powodu straszny ból tyłka?


W tamtym temacie jakiś mod mnie objechał, że bluzgam na typów którzy plądrują, bo gra pozwala na plądrowanie.
A czy ustawki są łamaniem zasad gry?
NIE SĄ!!!
Kolesie bardziej przedsiębiorczy po dojściu do "ściany" czyli końca epok, po prostu znaleźli sposób jak uzyskać przewagę, w sytuacji kiedy każdy praktycznie ma to samo z bonusami z pereł włącznie. I dobrze, skoro deweloperzy gry tą kwestię olali i nie wymyślili nic w tej sprawie od lat.
Więc dlaczego mody pozwalają nazywać takich gości "zarazą" i "plagą" w tytule tematu, a tak nerwowo reagują jak nazwie się plądrujących, "gnidą"?

To tylko ty tak twierdzisz, że rywalizacja w wieżach powinna się odbywać na zasadach takiego prymitywnego wyścigu jakichś zahukanych n00bów po miejscówkę w rankingu, bo tak ci się uroiło. Nigdzie tak nie jest napisane, więc nie projektuj swoich żałosnych ograniczeń na innych graczy.
Bo ja, jak już wspomniałem MAM JE GDZIEŚ!!!
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Każde rozwiązanie ma wady, ale ja jestem za tym by o pozycji w rankingu decydowały rzeczywiste umiejętności gracza.
 

DeletedUser6174

Guest
Każde rozwiązanie ma wady, ale ja jestem za tym by o pozycji w rankingu decydowały rzeczywiste umiejętności gracza.
Jakie umiejętności są potrzebne do pokonania 2 włóczników 8 jednostkami z postępowej i zgarnięcie za nich 20k punktów?

Zasada jest taka żeby rozwiązując jeden problem nie tworzyć kilku kolejnych. Osobiście miałbym rozwiązanie które ograniczy ustawki niemal do 0, a jednocześnie nie ograniczy w zbyt dużym stopniu swobody wystawiania obrony, tylko że FoE ma już pewnie na to własną koncepcję.
 

DeletedUser

Guest
Moja definicja "umiejętności gracza" w odniesieniu do walk w FoE dotyczy znajomości bonusów oraz wykorzystania możliwości jakie dają w ataku na "normalną obronę" (taką, która nie nosi znamion ustawki). Oprócz tego, umiejętności przewidywania ruchów obrony w zależności od terenu i składu ataku jak również kondycji jednostek atakujących. Jako przykład wiedzy o zasadach kontrataku obrony przytoczę mechanizm ataku (kontrataku obrony) na jednostkę uszkodzoną z jednoczesnym ignorowaniem innych "zdrowych" jednostek. Jest oczywiście wiele innych zasad i zależności, które można wychwycić stosując atak w trybie manualnym.

Widzę, że jesteśmy zgodni w ocenie "ustawek" ale jak w każdym "zdrowym" towarzystwie każdy ma inne spojrzenie na pomysły mające na celu ich eliminację ;)

Reasumując
 

DeletedUser6174

Guest
Moja definicja "umiejętności gracza" w odniesieniu do walk w FoE dotyczy znajomości bonusów oraz wykorzystania możliwości jakie dają w ataku na "normalną obronę" (taką, która nie nosi znamion ustawki).
Tylko jak to o czym piszesz ma się do pomysłu el_licho (mowa o 20k pkt za 2 kije)? Do walki z 2 włócznikami nie potrzeba żadnych bonusów ani umiejętności, a właśnie o tym teraz mówimy.
Odnoszę wrażenie że niektórym nie chodzi wcale o ustawki jako takie, tylko nie podoba im się to że na atak na 2 włóczników nie dostają żadnych punktów, a bardzo by chcieli.
Ograniczenie ustawek – tak, ale odczepcie się od tych włóczników. Pomysły typu dajcie mi 20k punktów za włócznika albo zablokujcie wystawianie ich w obronie i dajcie losową obronę tak abym mógł dostać dużo punktów, podchodzi już pod pazerność.
 

DeletedUser9841

Guest
Nie wiem czy istnieje jakieś sensowne, przez wszystkich aprobowane rozwiązanie tego problemu. Śledzę tą dyskusję, choć akurat mnie ww problem na razie nie dotyczy.
Niektóre zmiany systemowe są raczej trudne do wprowadzenia inne w miarę proste. Ba niby jak system miałby rozpoznać ustawkę?
Jest kilka możliwości.
1. Broniący także zdobywa punkty rankingowe, za każdą zabraną 'kreseczkę' życia atakującego. Musiały by być to dość poważne ilości. Wyeliminowało by to zapewne cześć 2x piki.
2. Teraz kwestia ustawek, czyli zmian defa na jedną bitwę. System musiał by takie zachowania monitorować i dawać "kary umowne" np. 30% zdobytych punktów. Oczywiście kara musiał by być naliczona nieco później niż zaraz po bitwie. mniej więcej wyglądało by to tak: Zmiana defa. System zapisuje że cos takiego miało miejsce. Walka - 10000 punktów zdobyte. zmiana defa przed kolejną walką na znacznie słabszy zestaw (system powinien też monitorować siłę jednostek) - atakujący który atakował zaraz po zmianie na silniejszą obronę dostaje przykładowo w tej chwili -7000 punktów.
Kolejnym możliwym sposobem (nie wiem też czy dobrym czy beznadziejnym) było by wprowadzenie pewnego rodzaju "kumulacji". Mam na myśli to, że im dłużej pewna armia stoi w defensywie, tym więcej atakujący dostaje punktów. Przykładowo:
Ktoś ma 2 piki przez 24 h, miał kilka walk. za pierwszą atakujący dostaje 50% punktów, za drugą 75%, za każdą następną 100%.
Potem ten ktoś ma ustawke w planie zmienia na 8x czołg. I wtedy 1 atakujący znowu dostaje 50% punktów. W tym wypadku system musiał by także monitorować siłę jednostek, i reagować dopiero przy znacznym obniżeniu/podwyższeniu siły jednostek, tak by zmiana jednego czołgu na inny nie resetowała licznika.

Oczywiście żaden pewnie sposób nie będzie doskonały i wielu będzie przeciw każdemu rozwiązaniu.
 

DeletedUser

Guest
Pomysły typu dajcie mi 20k punktów za włócznika albo zablokujcie wystawianie ich w obronie i dajcie losową obronę tak abym mógł dostać dużo punktów, podchodzi już pod pazerność.

Ale spójrz na to z szerszej perspektywy... jeśli ta "pazerność" dotyczyłaby jednego gracza to ok godzę się z Tobą ale jeśli rozwiązanie dotyczy 100% graczy to juz nie jest interes jednostki, czy się mylę?
 

DeletedUser6174

Guest
Ale spójrz na to z szerszej perspektywy... jeśli ta "pazerność" dotyczyłaby jednego gracza to ok godzę się z Tobą ale jeśli rozwiązanie dotyczy 100% graczy to juz nie jest interes jednostki, czy się mylę?
Graczom którzy nie walczą albo walczą sporadycznie na pewno to się nie spodoba podobnie jak tym którzy nie zwracają uwagi na punkty w rankingach, gracze którzy celowo nie wystawiają obrony również będą przeciwni, wiec nie mówmy że te korzyści dotyczą 100% graczy.
 

DeletedUser

Guest
Napisałem, że "rozwiązanie dotyczy 100% graczy" a nie "korzyści dla 100% graczy" ;)
To stwierdzenie w odniesieniu do Twojej sugestii dotyczącej domniemanej pazerności niewielkiej grupki graczy.
 

DeletedUser6174

Guest
Napisałem, że "rozwiązanie dotyczy 100% graczy" a nie "korzyści dla 100% graczy" ;)
To stwierdzenie w odniesieniu do Twojej sugestii dotyczącej domniemanej pazerności niewielkiej grupki graczy.
Rozwiązanie dla 100% graczy z którego skorzysta tylko niewielka grupka "pazernych" graczy, tak to właśnie wygląda.
 
Do góry