[Perły Architektury] Ulepszenie pereł

Czy chciałbyś ulepszenie perły polegające na jej zmniejszeniu?

  • Tak

  • Nie

  • Nie wiem


Wyniki ankiety widoczne po oddaniu głosu.

LoLeK.

Szlachcic zagrodowy
Pomysł: wprowadzenie ulepszenia polegające na zmniejszeniu perły? Coś jak Kryjówka i Jaskinia łotrów?
Sporo ostatnio w grze fragmentarycznych przedmiotów do zdobycia to takie ulepszenie mogłaby być bardzo trudno zdobywalne
 

LoLeK.

Szlachcic zagrodowy
Dlaczego zakładasz tak duże pomniejszenie? Podany przykład (Kryjówka i Jaskinia łotrów) to różnica nie wielka. Max 20-30%
Nie każda perłą musiałaby mieć takie ulepszenie - Kryjówka łotrów ma takie ulepszenie a np. Dobosz nie ma.
 

JrzyMrk

Szlachcic
Mechaniki gry nie psuje, pasuje do sposobu myślenia twórców. Jestem za. Dodaj jeszcze do ankiety opcję "Nie wiem" dla niezdecydowanych.
'
 

Marik

Książę
Pomysł: wprowadzenie ulepszenia polegające na zmniejszeniu perły? Coś jak Kryjówka i Jaskinia łotrów?
Sporo ostatnio w grze fragmentarycznych przedmiotów do zdobycia to takie ulepszenie mogłaby być bardzo trudno zdobywalne
Kolejny pomysł z serii idziemy na łatwizne. Perły mają swoją dużą powierzchnie w konkretnym celu, to samo tyczy się obracania budynków, bo i takie pomysły już były... Celowo jest podane np. 10x7. Jeśli już jakimś cudem mieli by to dodać( w co wątpie) to na jakiej zasadzie miałoby to działać? Dodatkowo jak zapewne wiesz oprawa graficzna też ma swoje ograniczenia, bo w końcu to gra przeglądarkowa a nie taki wiedźmin; zatem wytłumacz mi proszę jakim cudem chciałbyś zmieścić graficznie wyżej wymienione alcatraz w dużo mniejszym polu?
 

LimakT

Baronet
Jestem na nie. Według mnie rozmiar pereł nie jest problemem. Głównym problemem w perłach jest brak balansu pomiędzy nimi. Większość pereł daje bardzo słabe bonusy i się kompletnie do niczego nie przydaje.
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Kolejny pomysł z serii idziemy na łatwizne. Perły mają swoją dużą powierzchnie w konkretnym celu, to samo tyczy się obracania budynków, bo i takie pomysły już były... Celowo jest podane np. 10x7. Jeśli już jakimś cudem mieli by to dodać( w co wątpie) to na jakiej zasadzie miałoby to działać? Dodatkowo jak zapewne wiesz oprawa graficzna też ma swoje ograniczenia, bo w końcu to gra przeglądarkowa a nie taki wiedźmin; zatem wytłumacz mi proszę jakim cudem chciałbyś zmieścić graficznie wyżej wymienione alcatraz w dużo mniejszym polu?
akurat obracanie nie byloby tak wielkim wypaczeniem idei xd
 
Dlaczego zakładasz tak duże pomniejszenie? Podany przykład (Kryjówka i Jaskinia łotrów) to różnica nie wielka. Max 20-30%
Nie każda perłą musiałaby mieć takie ulepszenie - Kryjówka łotrów ma takie ulepszenie a np. Dobosz nie ma.
No nie wiem
Jakoś tego ,,nie widze"
 

JrzyMrk

Szlachcic
Może i pomysł nie jest rewelacyjny, ale jeśli już argumentujecie na nie, to z sensem.
Wyobrać sobie alcatraz 2x2.
Zmniejszanie do oporu to rzeczywiście przesada, ale o jeden po każdej stronie?
Jeśli już jakimś cudem mieli by to dodać( w co wątpie) to na jakiej zasadzie miałoby to działać? Dodatkowo jak zapewne wiesz oprawa graficzna też ma swoje ograniczenia, bo w końcu to gra przeglądarkowa a nie taki wiedźmin; zatem wytłumacz mi proszę jakim cudem chciałbyś zmieścić graficznie wyżej wymienione alcatraz w dużo mniejszym polu?
Alcatraz w obecnym rozmiarze ma proporcję 1,43:1, zmniejszone do 9x6 miałoby 1,5:1. Kolosalna różnica. A przy perłach kwadratowych to już w ogóle. Tak z dziesięć nowych obrazków (nie wszystkich pereł musi to dotyczyć), to naprawdę kupa roboty dla grafików zwłaszcza, że co pięć minut projektują nowe budynki eventowe.
Większość pereł daje bardzo słabe bonusy i się kompletnie do niczego nie przydaje.
Pewnie, ale jak już ktoś chce trzymać Bazylikę, to niech ją sobie może zmniejszyć, co ci zależy:)
 
Perły są duże, bo w większości są wzorowane na realnie istniejących budynkach, które mają takie a nie inne kształty i wielkości. To po pierwsze. A po drugie - są duże, ale dają też ogromne bonusy, zmniejszenie ich byłoby jednocześnie wielkim podniesieniem ich wartości. Stałyby się za silne, co szybko poskutkowałby zrobieniem balansu, żeby ich bonusy były odpowiednie do nowej wielkości.
A jak perła daje słabe bonusy, najczęściej się jej nie stawia, tym samym jej zmniejszanie i tak nie ma sensu.

Pomijam fakt, że to kolejny absurdalny pomysł, byle mieć więcej, szybciej, lepiej, sprawniej, tracąc na tym możliwie jak najmniej. Nie, nie i jeszcze raz zdecydowanie nie.
 

JrzyMrk

Szlachcic
Perły są duże, bo w większości są wzorowane na realnie istniejących budynkach, które mają takie a nie inne kształty i wielkości. To po pierwsze. A po drugie - są duże, ale dają też ogromne bonusy, zmniejszenie ich byłoby jednocześnie wielkim podniesieniem ich wartości. Stałyby się za silne, co szybko poskutkowałby zrobieniem balansu, żeby ich bonusy były odpowiednie do nowej wielkości.
A jak perła daje słabe bonusy, najczęściej się jej nie stawia, tym samym jej zmniejszanie i tak nie ma sensu.

Pomijam fakt, że to kolejny absurdalny pomysł, byle mieć więcej, szybciej, lepiej, sprawniej, tracąc na tym możliwie jak najmniej. Nie, nie i jeszcze raz zdecydowanie nie
Nie, Nawet istniejące perły nie mają zachowanych proporcji ani nie są proporcjonalne wobec siebie. Np. Koloseum (190 na 160 m) 6x7, Bazylika św. Marka (76 na 62 m) 6x6. Inne do łatwego znalezienia w necie,
Nie. Perła mniejsza o 20%? Bonusy mniejsze o 20% i po kłopocie.
Nie. Na przykład zmniejszenie po zebraniu 100 rzadko występujących fragmentów. Na pewno nie będzie szybko.
Argumentów brak, czyli nie bo nie.
 
Jestem na nie bo, jakoś nie widzę tego w FoE. Wiem są kryjówki które można zmniejszyć ale w zasadzie to tylko to.
Jakoś to po prostu nie pasuje do do tej gry.
 

LoLeK.

Szlachcic zagrodowy
W moim zamyśle nie chodziło o ułatwianie gry a raczej wprowadzenie nagród fragmentowanych, które warto byłoby zbierać nawet przez okres kilku eventów. Zatem ułatwienie nie specjalne ale zachęta do długofalowej gry

Po
Pomijam fakt, że to kolejny absurdalny pomysł, byle mieć więcej, szybciej, lepiej, sprawniej, tracąc na tym możliwie jak najmnie

każdy pomysł ma na celu ułatwienie gry :)
 
Łatwo skopać balans zmniejszając perły. Podejrzewam, że wszystkie tak, czy siak nie mogłyby być zmniejszone ze względu na brak balansu, ale na pewno trzeba by było wtedy wszystko ponownie przeliczać i przebalansowywać. Lepiej byłoby dostosować perły mało funkcjonalne, których się już prawie nie używa i sprawić, żeby gra była istną strategią wyboru najlepszych rozwiązań, a nie jak teraz, że stawiamy tylko sprawdzone perły, bo w sumie innych nie ma sensu stawiać.
 

sakei

Szlachcic zagrodowy
mam sporo budynków w inwentarzu i nie mam miejsca na ich budowę , a co nowe miasto to budynki większe , nie wiem co tu goście za cuda wymyślają bo małe to nieładne , jest jeszcze w razie czego lupa
 

Bożka123

Hrabia
mam sporo budynków w inwentarzu i nie mam miejsca na ich budowę
W tej grze wszystko jest nieskończone poza miejscem w mieście. Ten element zmusza do podejmowania wyborów/decyzji. Wszystkie próby zmniejszania roli tego ograniczenia uczynią tę grę bezmyślną strzelanką do kulek.
 
Każdy kolejny event dający kolejny budynek do postawienia powoduje chęć wprowadzenia takich pomysłów jak powyższy. Myślę że ich wielkość jaka by nie była zawsze mogli byśmy dojść do momentu że fajnie by było gdyby były mniejsze bo akurat tak poprowadziliśmy rozwój naszego miasta że ilość miejsca w nim stała by się problemem. I tu pytanie. Czy to chodzi o ich wielkość czy o naszą strategię? Z drugiej strony , jak by coś takiego zostało wprowadzone też przyzwyczailibyśmy się do tego , uznali za normalne i było by ok. Tylko czy to rozwiązało by problem miejsca? Nie , bo kolejne eventy i kolejne budynki sprowadziłby ten problem ponownie. To co potrzebujemy robić co jakiś czas to pewien przegląd naszych budynków i zwyczajnie zamieniać gorsze na lepsze. A obserwując miasta i to również graczy wieloletnich można zauważyć ich "przywiązanie" do pewnych budynków powszechnie uważanych za dobre. Przykład. Tarasy rolne. Chyba nie znajdzie się gracza nie posiadającego tego budynku. Daje on 12pr. Ale jest duży bo 5x6+ droga. Wiele budynków eventowych daje podobną ilość pr ale oprócz tego dodatkowe bonusy takie jak atak , obrona itd. Często są mniejsze. Czy ludzie je zamieniają? Niekoniecznie. Ale ile mamy budynków mniejszych których nie wymieniamy z przyzwyczajenia. Bywa też tak że mamy w mieście dużo niepotrzebnych dróg które pochłaniają nam miejsce. Myślę że perły powinniśmy zostawić w spokoju bez względu na ich wielkość.
ps. też ciągle wydaje mi się że mi miejsca brakuje :) mam perły które ciągle czekają mimo że planów na nie uzbieranych już pełno. Teraz Św Patryk daje kolejne super okazje. Czas przeglądu przyjdzie po evencie.
 

mastika

Wicehrabia
Znajdzie się, ja nie mam tarasów, nigdy nie miałem i uważałem je za dostarczycieli PR milusińskim sąsiadom, a czekanie z zegarkiem na zbiory uważam za bez sensu. Jak słusznie Prince of Wolf jednak prawi, po prostu stare eventówki wylatują, nowe wchodzą. Nie bez żalu jakiś czas temu wywaliłem Wystawę Światową, nie bez żalu poleci niedługo Tolos, a i z pereł też można czasem zrezygnować, jak już ktoś ma nóż na gardle i nie ma gdzie kolejnej szachownicy dostawić ;)
 

Marik

Książę
A obserwując miasta i to również graczy wieloletnich można zauważyć ich "przywiązanie" do pewnych budynków powszechnie uważanych za dobre. Przykład. Tarasy rolne. Chyba nie znajdzie się gracza nie posiadającego tego budynku. Daje on 12pr. Ale jest duży bo 5x6+ droga.
Jak zaczynasz grę na danym świecie to tak tarasy są dobre, tyle że żaden ogarnięty gracz nie będzie tego trzymać w mieście dłużej niż jest to konieczne. Gram głównie na A, B i J - na każdym tarasy regulanie sprzedaje bo tylko do tego się nadają
 
Do góry