Tryb urlopu.

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser9456
  • Data rozpoczęcia

Jak?

  • Tak.

    Głosy: 6 28,6%
  • Nie.

    Głosy: 11 52,4%
  • Do przedyskutowania.

    Głosy: 4 19,0%
  • Brak zdania.

    Głosy: 0 0,0%

  • W sumie głosujących
    21

DeletedUser

Guest
W innych grach jest to rozwiązane w następujący sposób:
Wybierasz sobie czas - urlopu - płacąc walutą danej gry i w tym czasie nic nie możesz robić, musisz mieć wcześniej zakończone wszystkie produkcje. Czas urlopu jest odnawiany automatycznie lub nie do momentu posiadania na koncie (w naszym przypadku diamentów).
Po urlopie działają wszystkie funkcje zaimplementowane w grze.
Zależy o jakich grach mówisz. Trochę za bardzo kombinujecie z tym wymaganiem diamentów ;) Moim zdaniem powinno wyglądać to prościej: każdy gracz ma dostępną określoną ilość dni urlopu na rok, np. 40. Urlop może przerwać w każdej chwili, jednak po upływie 2 dni od jego załączenia, żeby nie dopuścić do sytuacji, gdy ktoś używa tej funkcji na kilka godzin. Jeśli ktoś wykorzystał wszystkie darmowe dni, urlop zostanie automatycznie przerwany, a kasacja konta nie nastąpi od razu, tylko przykładowo po 2 tygodniach bez logowania gracza. Oczywiście można byłoby dokupić dodatkowe dni urlopu za diamenty, ale nie powinno być to zawsze konieczne.
 

DeletedUser8

Guest
W temacie obawy o usunięcie konta:
Jeżeli na koncie jest co najmniej 50 diamentów to konta też nam nie usunie. Wiec jeśli ktoś już dorobił się tych 50 diamentów to nawet nie musi ich wydawać żeby zachować swoje konto, wystarczy że je ma
Obawy przed plądrowaniem - odłączenie od ratusza.

Jednak w grach Innogames do tej pory nie spotkałam się z trybem urlopu/zastępstwa za który trzeba by było płacić. Natomiast z pewnością konieczne jest jakieś ograniczenie czasowe, szczególnie w przypadku zastępstwa, żeby nie było tak, że ktoś pograł 2 miesiące a następne 6 ktoś go zastępuje... właściciel ma już wtedy niewiele wspólnego ze sowim kontem :)

Zacznijmy jednak od podstaw, w przypadku urlopu, jak wyobrażacie sobie ten tryb? Co by się działo z kontem? Ukryte tak jak nieaktywne, czy tylko niemożliwe do splądrowania z jakimś komunikatem, że właściciela nie ma w domu?:)
 

DeletedUser9456

Guest
W temacie obawy o usunięcie konta:
Obawy przed plądrowaniem - odłączenie od ratusza.

Jednak w grach Innogames do tej pory nie spotkałam się z trybem urlopu/zastępstwa za który trzeba by było płacić. Natomiast z pewnością konieczne jest jakieś ograniczenie czasowe, szczególnie w przypadku zastępstwa, żeby nie było tak, że ktoś pograł 2 miesiące a następne 6 ktoś go zastępuje... właściciel ma już wtedy niewiele wspólnego ze sowim kontem :)

Zacznijmy jednak od podstaw, w przypadku urlopu, jak wyobrażacie sobie ten tryb? Co by się działo z kontem? Ukryte tak jak nieaktywne, czy tylko niemożliwe do splądrowania z jakimś komunikatem, że właściciela nie ma w domu?:)

Ukryte tak jak nieaktywne miałem na myśli. :)
 

DeletedUser

Guest
Zacznijmy jednak od podstaw, w przypadku urlopu, jak wyobrażacie sobie ten tryb? Co by się działo z kontem? Ukryte tak jak nieaktywne, czy tylko niemożliwe do splądrowania z jakimś komunikatem, że właściciela nie ma w domu?:)

Nie powinno być ani możliwości ataku, ani motywacji / inwestowania w perły, więc albo zupełnie ukryte, albo zrobić jedynie możliwość odwiedzenia z wyłączonymi tymi opcjami :) Ja lubię podglądać innych graczy :D
 

Hikari36

Polonista
Polonista
Tylko wtedy taki gracz po prostu zajmowałby miejsce w sąsiedztwie, gdyby się trafiło np. 5 takich graczy, to już szanse na plan i punkty do PVP spadają ... Ja bym to konto po prostu odłączał od sąsiedztwa, a przy powrocie system mógłby w przeciągu kilku dni dopasować gracza do nowego lub ewentualnie starego sąsiedztwa :)
 

DeletedUser9456

Guest
Tylko wtedy taki gracz po prostu zajmowałby miejsce w sąsiedztwie, gdyby się trafiło np. 5 takich graczy, to już szanse na plan i punkty do PVP spadają ... Ja bym to konto po prostu odłączał od sąsiedztwa, a przy powrocie system mógłby w przeciągu kilku dni dopasować gracza do nowego lub ewentualnie starego sąsiedztwa :)

Na czas urlopu, by raczej znikał z sąsiedztwa, a po powrocie... Albo wraca do starego sąsiedztwa, albo komputer losuje nowe.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Właśnie miałam napisać że w taki tryb przechodzi się za darmo w 2 tyg hibernacji;)
Jak byś wymyślił ja nie wiem coś jak innych takich grach wybierasz czas urlopu i nie możesz przez ten czas się logować.
Dajesz częściową możliwość logowania się na swoje konto innej osobie która zdobi to co zdobić trzeba.
Nic za kase;)

Za kasę można by np dziennie zebranie 50% surowców bez bonusów z pereł z automatu wtedy wybierasz ile dni i masz stawki, oczywiście ty się nie logujesz a to samo tam działa.
Tylko co wtedy z rabowaniem nie wiem...

To jest jakiś nowy pomysł który można by pod płacenie podpiąć ale nie to samo co masz i jeszcze 50 diamentów płacić i pisać do suportu ze chcesz jednak grać:p

P.S.
Pomysł to przykład wiem do bani proszę nie komentować można rozwijać ja się nie podpisuje pod nim:p
 

DeletedUser

Guest
Urlopowi za diamenty mówię stanowcze nie.

Aczkolwiek sama opcja owszem przydałaby się.
W pewnej grze spotkałam się z urlopem działającym na takich zasadach:
-> urlop można wziąć nie częściej niż raz na trzy miesiące
-> długość urlopu jest stała- dwa tygodnie
-> po zaznaczeniu opcji "urlop" gra pyta czy gracz jest pewien, ponieważ przez te dwa tygodnie nie ma on możliwości zalogowania
-> inni gracze chcąc wejść w interakcję z urlopowiczem widzą komunikat i nie mogą zrobić nic, o!
-> po upłynięciu dwóch tygodni można się normalnie zalogować

Przy czym na potrzeby naszej gry myślę, że dobrze by było żeby konto na czas urlopu "znikało", a w momencie rozpoczęcia wolnego, współgildiowicze i znajomi dostawaliby komunikat widoczny w historii wydarzeń (jak w przypadku motywacji), że dany gracz ma teraz laby.
 

DeletedUser

Guest
Witam serdecznie.
Uważam że urlop jest potrzebny bo to grozi wypaleniem przez grę wiele osób robi to samo co dzień. Moim zdaniem powinien być bot który można wykupić za diamenty na koncie i ustawiać zadania jakie ma wykonać w danej porze. za kasę i młotki z gry. Oczywiście tego bota można postawić, tylko gdy, wydasz 1oo diamentów i np. Ustawiasz: zbiera gotówkę, o danej porze, potem produkcję. Na koniec daje punkty rozwoju w grupach perełkowych bądź do wyboru, rozwoju technologiczny. Po pierwsze taki bot był by jednorazowy i można było by go umieścić np na 3 tygodnie maks. Wtedy gildia by wiedziała że heloł jestem na urlopie:) a po drugie znajomi którzy też motywują. trzecia sprawa to motywacja podczas nie obecności to akurat każdy powinien sam zdecydować czy taką osobę motywuję tutaj nie powinno być problemu bo osoby które to robiły podczas nie obecności właściciela konta. Powinny być motywowane wedle zasad gildii :)
co wy na to :)?
 

DeletedUser

Guest
Witam serdecznie.
Uważam że urlop jest potrzebny bo to grozi wypaleniem przez grę wiele osób robi to samo co dzień. Moim zdaniem powinien być bot który można wykupić za diamenty na koncie i ustawiać zadania jakie ma wykonać w danej porze. za kasę i młotki z gry. Oczywiście tego bota można postawić, tylko gdy, wydasz 1oo diamentów i np. Ustawiasz: zbiera gotówkę, o danej porze, potem produkcję. Na koniec daje punkty rozwoju w grupach perełkowych bądź do wyboru, rozwoju technologiczny. Po pierwsze taki bot był by jednorazowy i można było by go umieścić np na 3 tygodnie maks. Wtedy gildia by wiedziała że heloł jestem na urlopie:) a po drugie znajomi którzy też motywują. trzecia sprawa to motywacja podczas nie obecności to akurat każdy powinien sam zdecydować czy taką osobę motywuję tutaj nie powinno być problemu bo osoby które to robiły podczas nie obecności właściciela konta. Powinny być motywowane wedle zasad gildii :)
co wy na to :)?
Jednorazowy? To tylko raz podczas całej gry możesz wybrać się gdzieś na wakacje? :p

Pomysł z botem sam w sobie kiepski, powinniśmy chcieć poświęcać czas grze, dla rozrywki, a nie czekać, aż automat zrobi za nas wszystko ;)
 

DeletedUser10575

Guest
Prawdę mówiąc to ja tu nie widzę jednej spójnej koncepcji tego urlopu. Co post to nowa teoria w tej kwestii, często sprzeczne ze sobą. Jak dla mnie tryb urlopu to dobry pomysł, ale jak na razie nie usłyszałem jednej i ostatecznej teorii tego jak to ma wyglądać więc powstrzymam się od głosowania do czasu ustalenia konkretów.
 

DeletedUser9456

Guest
W moim zamyśle miało być tak.

1: Kiedy wchodzimy w tryb urlopu, to nie ma naszego miasta w sąsiedztwie.

2: Nieograniczony czas urlopu bo np... Co jak się okaże, że na dłużej urlop chcemy brać?

3: Jeśli wracamy z urlopu, wystarczy zalogować się na konto i gotowe.
 

DeletedUser

Guest
Na takich zasadach to bez sensu - to co jest obecnie - czyli odpinasz miasto, niewiele się różni. Czas nieograniczony, sąsiedzi sobie nie pograbią, bo jak jest odpięte to i tak nic się nie produkuje, a jak wracasz podpinasz ponownie i gotowe :p
 

DeletedUser10575

Guest
W takim układzie określiłbym ten pomysł jako problematyczny.
ad. 1. W sytuacji gdy kończymy urlop w jakim sąsiedztwie lądujemy, tym starym czy komputer losuje nowe. Z tego też mogą być konflikty, bo jak nagle się ktoś pojawi to już będzie lament o wieżach, że go nie było a teraz jest i punkty medale ...... Jeśli już to by wpadało połączyć odejście i powrót gracza z końcem turnieju - lepiej unikać powodów do żali.
ad 2. Nieograniczony to wyjątkowo zły pomysł. Weźmiesz sobie urlop na rok albo dłużej. Przez ten czas możesz zapomnieć hasła czy czegoś takiego. W tej sytuacji jak zechce znowu zagrać to już wyczuwam ban z supprotu za multikonto, push czy inne takie. Jeśli już to powinien być jakiś maksymalny limit tego urlopu, ja wiem 3 tygodnie z rzędu, a po ty czasie konto znika.
ad 3. patrz punkt 1 - argumenty te same

Reasumując pomysł sam w sobie dobry, ale szczegóły wymagają jeszcze duuuużżżżoooo pracy.
 

Molthess

Baron
Dodatkowy tryb urlopu nie potrzebny. Bodajże po dwóch tygodniach bez gry znika się z listy sąsiadów i to wystarczy za "urlop".
 
Do góry