Tryb urlopu.

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser9456
  • Data rozpoczęcia

Jak?

  • Tak.

    Głosy: 6 28,6%
  • Nie.

    Głosy: 11 52,4%
  • Do przedyskutowania.

    Głosy: 4 19,0%
  • Brak zdania.

    Głosy: 0 0,0%

  • W sumie głosujących
    21

DeletedUser9456

Guest
W poprzedniej gildii na Cirgardzie... Jeden z członków wziął urlop od gry, i żeby nic nie stracić z produkcji... Usunął drogi na czas urlopu.

I tu pytanie... Czy nie było by możliwością, za niewielką liczbę diamentów wprowadzić trybu urlopu?
 

DeletedUser6174

Guest
Jak w ogóle miało by to wyglądać? pomysł nie jest w żaden sposób opisany.
 

Hikari36

Polonista
Polonista
W sumie temat już był ale chyba został zamknięty i przeniesiony do szuflady. Możliwe, że Devsi mają już własny pomysł na urlop i nie potrzebują innego, tak jak jest w wypadku planów ... :rolleyes:
 

DeletedUser3876

Guest
Tryb urlopu? A nie wystarczy zrobić ZA DARMO tak jak Twój kolega? Po co sobie (i programistom) komplikować życie czymś, co w żaden sposób nie urozmaici/ułatwi rozgrywki? Przecież usunięcie 1 ścieżki od ratusza to tylko jedno kliknięcie;)
 

DeletedUser9456

Guest
Mój pomysł na urlop wygląda tak.

Powiedzmy że dajesz 50 diamentów, na dwa miesiące urlopu. W tym czasie konto w grze ma coś na wzór blokady... By zdjąć blokadę, trzeba było by z supportem się kontaktować, lub aktywować emailem ponownie nasze konto.
 

szachimat

Wicehrabia
Tryb urlopu? A nie wystarczy zrobić ZA DARMO tak jak Twój kolega? Po co sobie (i programistom) komplikować życie czymś, co w żaden sposób nie urozmaici/ułatwi rozgrywki? Przecież usunięcie 1 ścieżki od ratusza to tylko jedno kliknięcie;)

ale zauważ, drogi szczupaczku, że byłoby to za wprawdzie niewielką ilość, ale diamentów :o$:o$ :D$:D$


a kaska leci
 

chudya

Hrabia
Mój pomysł na urlop wygląda tak.

Powiedzmy że dajesz 50 diamentów, na dwa miesiące urlopu. W tym czasie konto w grze ma coś na wzór blokady... By zdjąć blokadę, trzeba było by z supportem się kontaktować, lub aktywować emailem ponownie nasze konto.

Ale powiedz po co tak robić, jak można tak jak szczupak napisał?
 

DeletedUser3876

Guest
ale zauważ, drogi szczupaczku, że byłoby to za wprawdzie niewielką ilość, ale diamentów :o$:o$ :D$:D$


a kaska leci

Czyli mam rozumieć że MY GRACZE mamy dawać pomysły, które KAŻĄ NAM GRACZOM płacić za nie? Proooooooszę....
 

DeletedUser10899

Guest
Widzę panowie Hikari i Szczupak, że jesteście na każdym poście i zawsze na nie, czy wy czasem nie jesteście z FoE??? Dla równowagi na wszystkich postach będe na tak :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Hikari36

Polonista
Polonista
Widzę panowie Hikari i Szczupak, że jesteście na każdym poście i zawsze na nie, czy wy czasem nie jesteście z FoE???

Nie, nie jestem z Foe, jestem z Katowic :p I wyjaśniam - nie zawsze jest na nie. Jak jest pomysł, który mi się naprawdę podoba, to jestem na tak , ale przeważnie podaję linki do zdublowanych tematów lub takich, które kłócą się z regulaminem działu, wtedy jestem na nie ( czyli bardzo często :rolleyes: ) ;) I tutaj nie jestem na nie, tylko na tak. Ale jak pisałem - temat już był i został przeniesiony do szuflady, więc może Devsi już mają swój własny pomysł na urlop, chodź bardziej prawdopodobnym jest wprowadzenie zastępstwa ;)
 

DeletedUser10899

Guest
No to mnie trochę uspokoiłeś bo jak czytam te wasze wypowiedzi to jednak mam małe obawy :)
 

DeletedUser3876

Guest
Widzę panowie Hikari i Szczupak, że jesteście na każdym poście i zawsze na nie, czy wy czasem nie jesteście z FoE??? Dla równowagi na wszystkich postach będe na tak :)

Nie jestem przy pomyśle na nie. Jestem tylko na nie za rozwiązaniem pomysłu za diamenty:)

Druga sprawa... Co to znaczy "Jesteście z FoE"? Chodzi Ci o Team? Czy Twoim zdaniem Team neguje wszystkie pomysły Graczy? Jest dział pomysły aby zapełnić forum i jest kilka Team'owców, którzy mają za zadanie zmieszać z błotem każdy pomysł na nim się ujawniający?
Nie wiem dlaczego ale właśnie w ten sposób rodzi sie z Ciebie "hejterowiec", jeżeli wiesz co mam na myśli...
 

DeletedUser10899

Guest
Wiem co masz na myśli ale czasem odnoszę wrażenie, że nie czytasz tego co sam piszesz stąd moje obawy w jakim kierunku zmierzasz. Konstruktywna krytyka to jest to czego wszystkim pomysłodawcom potrzeba a nie - bo mi się nie podoba a po co itd. moim zdaniem nie tędy droga, razem powinniśmy próbować zmieniać grę na lepszą a takim działaniem jakie reprezentujesz na pewno się tego nie osiągnie. Zwłaszcza, że jako pierwszy prawie wszędzie się wypowiadasz. Czasem warto pomyśleć co się pisze i jakiemu celowi to ma służyć.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser6174

Guest
Nie rozumiem tego pomysłu. Po co mamy płacić 50 diamentów za coś co już teraz mamy za darmo? Chcesz mieć urlop, usuwasz albo przenosisz 1 kwadracik dróżki i wszystkie budynki masz nieaktywne (nikt Cie nie splądruje ani nie zmotywuje). Poza tym po 2 tygodniach twoje konto staje się niewidoczne dla innych aż do czasu następnego logowania.
 

DeletedUser10899

Guest
A ja się wtrącę zanim dojdzie do rękoczynów, że zmierzamy w kierunku złym, czyli offtopu :rolleyes:

Hikari - ja jestem niespotykanie spokojny człowiek, walczę jedynie na argumenty i drażni mnie typ wypowiedzi o których napisałem w poprzednim poście.
 

Hikari36

Polonista
Polonista
Nie rozumiem tego pomysłu. Po co mamy płacić 50 diamentów za coś co już teraz mamy za darmo? Chcesz mieć urlop, usuwasz albo przenosisz 1 kwadracik dróżki i wszystkie budynki masz nieaktywne (nikt Cie nie splądruje ani nie zmotywuje). Poza tym po 2 tygodniach twoje konto staje się niewidoczne dla innych aż do czasu następnego logowania.

Mu chyba chodziło o coś więcej niż atak. Zobacz, że niektórzy wyjeżdżają na dłużej ( czyli np. wakacje, podróże, wymiany itd... ), a w grze istnieje coś takiego, że po miesiącu nieaktywności konto na danym świecie znika. Myślę, że chodziło o to żeby właśnie temu zniknięciu zapobiec :)

NickMario - rozumiem i nie mam nic do tego :) Ale jak można zauważyć, to dyskusja na temat pomysłu, a nie na "wycieczki osobiste" więc jak masz coś do Szczupczusia, to wyjaśnij z nim to na spokojnie w wiadomościach prywatnych :)
 

DeletedUser6174

Guest
Mu chyba chodziło o coś więcej niż atak. Zobacz, że niektórzy wyjeżdżają na dłużej ( czyli np. wakacje, podróże, wymiany itd... ), a w grze istnieje coś takiego, że po miesiącu nieaktywności konto na danym świecie znika. Myślę, że chodziło o to żeby właśnie temu zniknięciu zapobiec :)

Bodajże już od epoki wczesnego średniowiecza nie usuwa konta, a jedynie staje się ono niewidoczne.
 

DeletedUser3876

Guest
Hikari - ja jestem niespotykanie spokojny człowiek, walczę jedynie na argumenty i drażni mnie typ wypowiedzi o których napisałem w poprzednim poście.

Teraz jestem pewny obawy, którą napisałem w poprzednim poście. Kilka osób wypowiedziało się negatywnie nt pomysłu a Ty tylko zauważasz mnie. Bardzo mi to schlebia. Nie musisz "na mnie wchodzić" tylko dlatego że byłem na "nie" przy Twoim pomyśle bo to do niczego nie prowadzi. A teraz proszę Cię - jak napisał Hikari nie spamujmy forum - masz ze mną problem - napisz wiadomość prywatną.
 

DeletedUser10899

Guest
Jestem spokojny, a jeśli chodzi o pomysł to jest on stary jak świat i występuje w wielu grach tego typu i uważam, że jest wart adaptacji również w tej grze :)

- - - Zaktualizowano - - -

Sorki ale nie masz racji Szczupak - chodzi o to jak się wypowiedziałeś a nie że byłeś na nie - zamykam spam.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser6174

Guest
Ale nie każdy może być we wczesnym, może być np. w postępowej lub żelaza, a tych epok podobno już ta funkcja ochronna nie obejmuje ;)
To może inaczej. Jeżeli na koncie jest co najmniej 50 diamentów to konta też nam nie usunie. Wiec jeśli ktoś już dorobił się tych 50 diamentów to nawet nie musi ich wydawać żeby zachować swoje konto, wystarczy że je ma ;)
 

DeletedUser3876

Guest
Ale nie każdy może być we wczesnym, może być np. w postępowej lub żelaza, a tych epok podobno już ta funkcja ochronna nie obejmuje ;)
Jestem spokojny, a jeśli chodzi o pomysł to jest on stary jak świat i występuje w wielu grach tego typu i uważam, że jest wart adaptacji również w tej grze :)

Obaj macie rację, ale funkcja (jak ją ładnie nazwaliśmy) urlopu niech nie będzie usługą płatną realną gotówką (przeliczając na diamenty).
Ponadto chciałbym nieco rzucić okiem na sam fakt jak miałoby to wyglądać. "Ktoś" zaznaczyłby (jeżeli byłaby to opcja zaznaczania) "urlop" powiedzmy na miesiąc czasu... Ale po miesiącu odechciało mu się gry i nigdy by do niej nie powrócił. Konto by "wisiało"? To może po prostu przejdźmy do pomysłu aby z gry wyeliminować funkcję automatycznego kasowania konta?
 

Hikari36

Polonista
Polonista
To może inaczej. Jeżeli na koncie jest co najmniej 50 diamentów to konta też nam nie usunie. Wiec jeśli ktoś już dorobił się tych 50 diamentów to nawet nie musi ich wydawać żeby zachować swoje konto, wystarczy że je ma ;)

A jak ktoś chce, to wyda, wtedy jego miasta nie nawiedzi plaga latających łańcuszków :p
Jeszcze ewentualnie te 50 diamentów może iść w zastaw, czyli przy powrocie otrzymuje się je z powrotem, albo tylko 90% z nich :)
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser10899

Guest
Obaj macie rację, ale funkcja (jak ją ładnie nazwaliśmy) urlopu niech nie będzie usługą płatną realną gotówką (przeliczając na diamenty).
Ponadto chciałbym nieco rzucić okiem na sam fakt jak miałoby to wyglądać. "Ktoś" zaznaczyłby (jeżeli byłaby to opcja zaznaczania) "urlop" powiedzmy na miesiąc czasu... Ale po miesiącu odechciało mu się gry i nigdy by do niej nie powrócił. Konto by "wisiało"? To może po prostu przejdźmy do pomysłu aby z gry wyeliminować funkcję automatycznego kasowania konta?

Dokładnie o to mi chodzi o konstruktywne podejście wraz z zawartą propozycją.

W innych grach jest to rozwiązane w następujący sposób:
Wybierasz sobie czas - urlopu - płacąc walutą danej gry i w tym czasie nic nie możesz robić, musisz mieć wcześniej zakończone wszystkie produkcje. Czas urlopu jest odnawiany automatycznie lub nie do momentu posiadania na koncie (w naszym przypadku diamentów).
Po urlopie działają wszystkie funkcje zaimplementowane w grze.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry