Trolling w GvG

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser7112
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser7112

Guest
No i pojawiła się nowa świecka tradycja na B:
- Trolling Godziny 20 - autorstwa Gildii Anarchia.

Trolling polegający na założeniu oblężeń przed 20stą. Oblężone sektory nie zaliczają się do podsumowania dziennego posiadającej je Gildii.

Gratulujemy członkom owej gildii udowodnienia swoją działalnością istnienia Homo trollus :-)

Ad voc:
Jaka jest propozycja rozwiązania przeciwdziałania takim zagrywkom przez IG/Polski Team itd?
 

DeletedUser625

Guest
Takie rzeczy jak opisałeś są w GvG od samego początku i na razie się nie zmienią póki Inno nie weźmie **** w troki i nie poprawi tego GvG tak jak obiecało.
 

DeletedUser8110

Guest
Od razu zaznaczam, że ta dyskusja zostanie zamknięta w momencie, kiedy z dyskusji zrobi się kłótnia :)
Forum nie służy do wylewania żali na konkretne osoby, czy Gildie. Także dopóki dyskusja będzie dotyczyła generalnych zjawisk, a nie konkretnych sytuacji, to zachęcam do wypowiadania się.
 

Hikari36

Polonista
Polonista
Co nie jest zabronione, jest dozwolone :p Odkryli taki sposób dokuczania innym, to i go wykorzystują, a co będą się nudzić na mapie :p Zgadzam się z tym, że jest to denerwujące. Ale jedynym sposobem, żeby się bronić, jest chyba po prostu oddalenie się od plaży, aby fałszywe Gildie (tam oblężenia są bardzo tanie) nie mogły sobie takich zabaw urządzać...
 

DeletedUser775

Guest
Zacznijmy od tego dlaczego punkty za oblężony sektor się nie naliczają. Prosze o argument autora tego pomysłu. Przeciez póki nie stracimy sektora jest on nasz.
Wystarczy usunąć tę głupią zależność i na przyszłość nie wymyślać takich bzdur. Tyle w temacie.
 

DeletedUser11123

Guest
zgadzam się z przedmówcą. skoro z oblężonego sektora można atakować (zakładać oblężenia), to powinno również naliczać prestiż. ****iarze w lewych gildiach przestaliby się bawić w zakładanie 5-6 oblężeń o 19:59
 

DeletedUser3876

Guest
(...) Ad voc:
Jaka jest propozycja rozwiązania przeciwdziałania takim zagrywkom przez IG/Polski Team itd?
Ja bym po prostu oblężone sektory zaliczał do podsumowania. Dlaczego mam nie czerpać korzyści z sektora, który należy do mnie?
Opisana przez Yodusa sytuacja jest ostatnio w modzie, do tego często kończy się tylko oblężeniem (bez zbijania obrony, o samym przejęciu sektora już nie mówiąc), a straty dla Gildii są.
Niesportowe, dziecinne, a dające sporo satysfakcji dla wielu, wielu osób na różnych światach zachowanie. Ech...
 

wuen

Hrabia
Skoro powyższe praktyki są od początku GvG to znaczy, że Inno:
1. zaplanowało takie rozwiązanie
2. toleruje błąd wq..cy graczy

czyli zachowuje się w stosunku do graczy nieetycznie samo żądając zachowań etycznych...
Tragifarsa i obłuda do potęgi...
 

DeletedUser7112

Guest
Skoro powyższe praktyki są od początku GvG to znaczy, że Inno:
1. zaplanowało takie rozwiązanie
2. toleruje błąd wq..cy graczy

czyli zachowuje się w stosunku do graczy nieetycznie samo żądając zachowań etycznych...
Tragifarsa i obłuda do potęgi...

Nadinterpretujesz :-)

Sorry ale nie zgodzę się z pierwszym punktem - to pachnie teorią spiskową.
W pkt 2 raczej upatruje problem związany z inercją wewnątrz organizacji (Inno Games) i pewną nieporadnością w zarządzaniu projektem FoE.. Celowo takich rzeczy się nie robi:-)
 

wuen

Hrabia
Możliwe, że nadinterpretuję ale FoE nie raz zaskakiwało "dziwnymi" rozwiązaniami, które pomimo uporczywych uwag graczy trwały bo Inno nie chciało przyznać się do tego, że "kontrola jakości" to u nich puste słowo - bo to oni są twórcami gry i co nie zrobią to tak ma być a jak komuś nie pasuje to nie musi grać...
 

Mikekun

Książę
witajcie

Jeśli uważacie że takie zachowanie mocno denerwuje, to jedynym sposobem na załatwienie takich osób jest ich zgłoszenie poprzez support za łamanie zasad gry. Wymienia się wtedy członków takiej gildii i góra może ją rozwiązać, a osoby ukarać ostateczną karą czyli kasacją konta oraz blokadą ip na gry Inno. Jestem takiego samego zadania jak siorprajs, zróbcie scernna z sytuacji, czas, nazwa serwera a już Inno właściwie zadziała. Nie ma potrzeby aby osoby czytały taki temat i się niepotrzebnie irytowały zachowaniem osób jeszcze przed tym jak zalogują się do gry ;)

Życzę udanego dnia
pozdrawiam Mikekun
 

Hikari36

Polonista
Polonista
łamanie zasad gry.

Co? To nie jest łamanie zasad gry... Podaj proszę jakiś punkt, który te osoby rzekomo łamią :p Nigdzie nie jest zakazany taki sposób zabawy w GvG, więc nie widzę tu żadnego wykroczenia... Co innego to to, że jest to irytujące i IG powinno coś z tym zrobić kiedyś
 

DeletedUser8110

Guest
Jestem takiego samego zadania jak siorprajs, zróbcie scernna z sytuacji, czas, nazwa serwera a już Inno właściwie zadziała. Nie ma potrzeby aby osoby czytały taki temat i się niepotrzebnie irytowały zachowaniem osób jeszcze przed tym jak zalogują się do gry ;)

Proszę mnie w to nie mieszać, nic takiego nie powiedziałam :)
Jak parę osób już zauważyło-takie zachowanie nie łamie zasad gry, więc nie ma co kogokolwiek zgłaszać.
 

DeletedUser8764

Guest
Trolling polegający na założeniu oblężeń przed 20stą. Oblężone sektory nie zaliczają się do podsumowania dziennego posiadającej je Gildii.

Yodus nie zaliczenie zaatakowanego sektora do podsumowania, wpisane było od samego początku w GvG. Nie ma co robić szumu, bo jest wiele innych kwestii typu ustawki, ściąganie obrony na wiosce, odcinanie miasta itp....
Wszystko to umożliwia gra, więc zawsze będzie to ktoś wykorzystywał, nawet Ty :p
 

DeletedUser

Guest
Faktem jest i co niektórzy powinni sobie to uświadomić iż działanie takie NIE JEST łamaniem regulaminu, nie istnieje ani jeden punkt w zasadach gry mówiący o zakazie takich działań. Więc tego typu tematy i nazywanie tego "trollem" jest nie na miejscu.

A skoro tak bardzo przeszkadza to niektórym osobom, że aż muszą to z siebie wyrzucić na forum, to dlaczego sami tego nie robicie? Bądzcie też tacy cwani i też "trollujcie" inne gildie, a może obawiacie się, że potem na poważnie podbiją wam sektory? Otóż na tym polega gra.;)
 

DeletedUser8764

Guest
A skoro tak bardzo przeszkadza to niektórym osobom, że aż muszą to z siebie wyrzucić na forum, to dlaczego sami tego nie robicie? Bądzcie też tacy cwani i też "trollujcie" inne gildie, a może obawiacie się, że potem na poważnie podbiją wam sektory? Otóż na tym polega gra.;)

Abstrahując od "problemu" tego topicu.

A ja zapytam, czy walczysz w GvG?? Załóż oblężenie gdy nie ma Twojej ma gildii na mapie i załóż oblężenie jak masz ponad 50 sekt. na mapie! No i jak mam założyć oblężenie jak nie ma "upierdliwej" gildii na mapie? :p
 

DeletedUser

Guest
Tak biore udział w GvG i osobiście się z taką sytuacją nie spotkałem - może to przez epoke?;/
 

wuen

Hrabia
Faktem jest i co niektórzy powinni sobie to uświadomić iż działanie takie NIE JEST łamaniem regulaminu, nie istnieje ani jeden punkt w zasadach gry mówiący o zakazie takich działań. Więc tego typu tematy i nazywanie tego "trollem" jest nie na miejscu.

może zgłaszającym powyższy problem przeszkadza nieetyczność powyższych działań?

A skoro tak bardzo przeszkadza to niektórym osobom, że aż muszą to z siebie wyrzucić na forum, to dlaczego sami tego nie robicie?

Teraz już wiem skąd biorą się "cwansi niż ładniejsi" - to taki sposób na życie - "skoro nie zabronione to dozwolone"

Bądzcie też tacy cwani i też "trollujcie" inne gildie
takiej "zachęty" ze strony supportera nie spodziewałem się - ale skoro takie czasy to tacy ludzie...
Wróżę świetlaną przyszłość w parlamencie autorowi tego tekstu i takiej filozofii życiowej
 

DeletedUser

Guest
może zgłaszającym powyższy problem przeszkadza nieetyczność powyższych działań?
Sądząc po pierwszym poście autora wygląda mi to na zwyczajne narzekanie kogoś kto nie potrafi sobie poradzić z kimś takim kto "troluje".
Teraz już wiem skąd biorą się "cwansi niż ładniejsi" - to taki sposób na życie - "skoro nie zabronione to dozwolone"
Może to i sposób na życie takich osób, ale nie zaprzeczalnym faktem jest to, że nie jest to zabronione ;)
takiej "zachęty" ze strony supportera nie spodziewałem się - ale skoro takie czasy to tacy ludzie...
Wróżę świetlaną przyszłość w parlamencie autorowi tego tekstu i takiej filozofii życiowej
Co mam rozumieć przez stwierdzenie "takie czasy tacy ludzie"? Nie planuje swej przyszłości w żadnym parlamencie i może to Twoja filozofia życiowa bo napewno nie moja. I to nie była zachęta tylko stwierdzenie faktu, zamiast narzekać to sie spiąc i "zalatwic" takich cwaniaków ;)
 

DeletedUser8764

Guest
Sądząc po pierwszym poście autora wygląda mi to na zwyczajne narzekanie kogoś kto nie potrafi sobie poradzić z kimś takim kto "troluje".

Aż siebie zacytuję:

A ja zapytam, czy walczysz w GvG?? Załóż oblężenie gdy nie ma Twojej ma gildii na mapie i załóż oblężenie jak masz ponad 50 sekt. na mapie! No i jak mam założyć oblężenie jak nie ma "upierdliwej" gildii na mapie?

Odpisałeś tylko na pierwsze pytanie, ale to nie oznacza jeszcze że widzisz problem!

To podpowiem:
1. Jak nie ma Twojej gildii na mapie, obleg kosztuje 5x5 towaru
2. założenie oblegu kosztuje 10525 x 5 towaru !!! - subtelna róznica
3.Nie da się założyć oblegu jak nie ma gildii na mapie!
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Hikari36

Polonista
Polonista
mario - wiesz, jeszcze istnieje taka praktyka fałszywych gildii, jeśli ktoś chce się w to bawić, to tam ma oblężenia tylko po 5szt każdego towaru :p No i o ile cel znajduje się w ewentualnym miejscu przyczółku.
 

DeletedUser8110

Guest
Przypominam, że to miejsce ma służyć spokojnym rozmowom o ogóle zjawiska, a nie wycieczkom osobistym :)
 

DeletedUser6174

Guest
FoE to gra strategiczna, a podbijanie sektorów z dala od plaży też jest częścią strategii ;) jak jakaś gildia ma większość sektorów na plaży to powinna wymienić osobę odpowiedzialną za strategie w GVG :)
Podbijajcie sektory wewnątrz lądu to was lewe gildie nie strollują, no chyba że znajdzie się lewa gildia która nie będzie ograniczała się tylko do wstawiania oblężeń i zrobi sieczke na mapie - takie praktyki też istnieją i są o wiele gorsze bo nie traci się tylko części potencjału ale całe sektory warte tysiące surek.
 

DeletedUser8764

Guest
FoE to gra strategiczna, a podbijanie sektorów z dala od plaży też jest częścią strategii ;) jak jakaś gildia ma większość sektorów na plaży to powinna wymienić osobę odpowiedzialną za strategie w GVG :)
Podbijajcie sektory wewnątrz lądu to was lewe gildie nie strollują, no chyba że znajdzie się lewa gildia która nie będzie ograniczała się tylko do wstawiania oblężeń i zrobi sieczke na mapie - takie praktyki też istnieją i są o wiele gorsze bo nie traci się tylko części potencjału ale całe sektory warte tysiące surek.

Panie strateg, od czegoś trzeba zacząć i wychodzi na to, że od plaży :p A jak już raz się zdobyło to po co oddawać ;]

Bo jak napisałeś strata sektora to tysiące towarów.
a żeby nie było, strategia też jest :p

http://screenshooter.net/100627589/wohdfof

Poza tym nie o strategię chodzi.

Znowu siebie zacytuję:

Yodus nie zaliczenie zaatakowanego sektora do podsumowania, wpisane było od samego początku w GvG. Nie ma co robić szumu, bo jest wiele innych kwestii typu ustawki, ściąganie obrony na wiosce, odcinanie miasta itp....
Wszystko to umożliwia gra, więc zawsze będzie to ktoś wykorzystywał, nawet Ty

Na moje cza się z tym pogodzić i już :) bez wymyślania zbędnych teorii, czy też planów zemsty.

Zapolujta na jaja, kupta renowację i malować galerię jak wejdzie nowa epoka, bilans powinien być ok.

Tak tak wiem, bez ataków było by lepiej, ale to je gra i już :)
 

DeletedUser12062

Guest
A skoro tak bardzo przeszkadza to niektórym osobom, że aż muszą to z siebie wyrzucić na forum, to dlaczego sami tego nie robicie? Bądzcie też tacy cwani i też "trollujcie" inne gildie, a może obawiacie się, że potem na poważnie podbiją wam sektory? Otóż na tym polega gra.;)

Trolują niestety najczęściej jednoosobowe gildie nie posiadające swoich terenów.... A inną sprawą jest to, że na każdej wojnie powiedzmy szczerze nie panują żadne zasady ( bo nawet te wymyślone są rzadko przestrzegane ). Jednak byli tacy, którzy walczyli honorowo a byli i tacy, którzy honor mieli gdzieś.... Niestety "rycerskie męstwo" w starciu z pospolitym świństwem zazwyczaj przegrywa... Zapewne Yodus jak i wielu z nas woli jednak przegrać z honorem niż wygrać bez ;).

Temat znany od dawien dawna ( bo mija już ponad rok ). Sprawa wkurza wielu a cieszy garstkę ale cóż... A proceder ułatwiły jeszcze darmowe oblężenia... I raczej nie na tym polega gra aby ktoś z epoki żelaza cudem posiadający surowce z W za darmo przed 20 wstawiał sobie oblężenia ;). Bo i takie "cuda" się działy ;). Skąd u nich czołgi z W?? To jak zagadka piramid, miast Inków czy też budowli Starożytnego Rzymu, jakim to cudem przy ówczesnej technologii stworzono budowle, które nawet dzisiaj byłyby ciężkie do zbudowania ( z zachowanie proporcji, kątów i samego układu budynków ).

A zupełnie serio: na głupotę leku nie znaleziono, jedynym sposobem jest podobne działanie. Pytanie tylko czy właśnie o to chodzi ?? Wątpię.... Jak nieraz pisaliście mają być zmiany związane z GvG, tematy zostały pozamykane i mam nadzieję, że takie "cuda", jak między innymi te opisane przez Yodusa, w końcu znikną raz na zawsze ;).
 
Do góry