Templariusze

  • Rozpoczynający wątek Xseno
  • Data rozpoczęcia

Czy zgadzasz się na przyjęcie Templariuszy?

  • Tak.

    Głosy: 2 15,4%
  • Nie.

    Głosy: 11 84,6%
  • Jak będzie dopracowana to tak.

    Głosy: 0 0,0%

  • W sumie głosujących
    13
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Witam.
Wpadłem na pomysł by w następnym evencie dodać nową jednostkę Templariusze. :)
Byliby z kategorii ciężcy.
Byliby tak silni jak ciężcy z epoki w której się jest (może trochę słabsi).
Bonus terenowy i jednostkowy taki samo jak ciężcy z epoki w której się jest (może trochę słabszy).
Produkowało by się ich w "Zamek Templariuszy", wymiary 4x3 lub 4x4 po 3 odblokowania pól pieniężnie i 2 za diamenty.
Budynek produkcyjny jednostki postawiony np. w epoce żelaza, po przejściu gracza w epokę wczesne średniowiecze też zmienia epokę, a jednostka staje się lepsza.
Ich bonus specjalny:
Boska krew (jednostka regeneruje 1 hp (ten kwadracik) co turę).
Może być również bonus:
Wskrzeszenie (jednostka powstaje zmarłych po śmierci z np. 50% jej życia) lecz to by było zbyt fantastyczne.

Zakon templariuszy wojowników krzyża powstał ok. 1119r. Wielu ludzi twierdzi, że strzegli oni świętego grala. Strzegli oni Ziemi Świętej przed Turkami, poganami itp. Ich zakon został rozbity pod zarzutem cherezji, co było nie prawdą w XIVw.
Zarówno niektórzy historycy jak i ludzie twierdzą, że ich zakon istnieje do dziś "(ale się ukrywa przed światem)".
Choć zakonu na pewno nie było w epoce żelaza i brązu, to można zmienić ich nazwę na jakąś inną na czas bycia w tych epokach. Templariusze nie są też związani tylko z jednym krajem, lecz z prawie z całą Europą

Pewnie teraz ktoś powie, że leczenie lub wskrzeszenie jest zbyt fantastyczne, ale ja twierdzę, że bardziej fantastyczny i niemożliwy jest bonus Mistrza: Umiera Mistrz (przywódca wojska, drużyny) mający tyle morali dla wojska, a a wtedy wojo jest silniejsze :mad: .
Stracenie Mistrza w bitwie powinno wyglądać jak stracenie głównej chorągwi w bitwie (np. pod Grundwaldem). Morale wojska spadają i gorzej się biją. Bo skoro chorągwi nie umieją ochronić to co z państwem?

Mam nadzieję, że moje pisanie nie poszło na marne.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Hikari36

Polonista
Polonista
Nie.
1. Templariusze, przynajmniej dla mnie, jednoznacznie kojarzą się E. Średniowiecza. To raczej nie nadaje się na jednostkę uniwersalną... W Postępowej to już będzie relikt, nie wojak :p
2. Po co sugerujesz umiejętność, którą kilka słów dalej odrzucasz? :)
3. Leczenie - no chyba nie... wystarczy, że przeczeka z dala od jednostek, będzie im uciekać i już jest nieśmiertelna. A to jest jeszcze bardziej fantastyczne...
*Super-jednostka, magiczne artefakty i kraina jednorożców - pobawmy się!
Wszelkie elementy fantasy nie mają szans na wprowadzenie.

*Nowa epoka, zmiana już istniejących epok, nowa jednostka - czyli napiszmy grę od nowa.
Pomysły zmieniające założenia gry, wymagające dużych modyfikacji lub znacznie wpływające na elementy już istniejące mają małe szanse na wprowadzenie. Kolejność i wstępny zarys nowych epok są już przez twórców gry zaplanowane.

+ brak ankiety :p
 

DeletedUser9101

Guest
Bez sensu, niepotrzebna i nic niewnosząca zmiana. NIE.
 

DeletedUser

Guest
Niezgadzam się!Już jest wiele jednostek wojskowych,wyobrażasz sobie templariuszy w moderniźmie:haha:.
A ich bonusy,są za duże,a podrugie wskrzeszanie:?.Od tego są czempiony,templariusze a może jeszcze hitlerowcy:haha:.
 

DeletedUser

Guest
Nie.
1. Templariusze, przynajmniej dla mnie, jednoznacznie kojarzą się E. Średniowiecza. To raczej nie nadaje się na jednostkę uniwersalną... W Postępowej to już będzie relikt, nie wojak :p
2. Po co sugerujesz umiejętność, którą kilka słów dalej odrzucasz? :)
3. Leczenie - no chyba nie... wystarczy, że przeczeka z dala od jednostek, będzie im uciekać i już jest nieśmiertelna. A to jest jeszcze bardziej fantastyczne...




+ brak ankiety :p

Jeśli chodzi o ankietę , to jestem nowy na forum i jeszcze nie wiem jak się robi ankiety, ale umieściłem chyba jakąś sondę (ankietę) na górze.
Co do epoki kojarzące dzieje templariuszy, to fakt każdemu się będzie tak kojarzyło, ale wielu ludzi i historyków uważa, że oni dalej istnieją.
Ja nie odrzucam bonusu, tylko od razu stwierdziłem, że Ty i inni go odrzucą.
Leczenie powiadasz? Chyba ciężko uciec ciężkiemu wojowi przed wrogiem, zwłaszcza na takiej małej mapie. Poza tym zasugerowałem też wskrzeszanie.
I jak już mówiłem dla mnie zbyt abstrakcyjnym bonusem jest bonus Mistrza: Umiera Mistrz (przywódca wojska, drużyny) mający tyle morali dla wojska, a a wtedy wojo jest silniejsze.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Hikari36

Polonista
Polonista
drużyny ;)

Skoro wiesz, że bonus zostanie odrzucony, to po co go sugerujesz? :p Ponawiam pytanie.
Wskrzeszenie jest zbyt abstrakcyjne, to nie Heroes.
A ankieta już jest, napisałem kiedy nie było :)
 

DeletedUser

Guest
"drużyny" aaa... drobne niedopatrzenie :)
Bo są jeszcze inni głosujący.
Te jednostki nie muszą się wprowadzić od razu może to być choćby w evencie Bożego Narodzenia. (((((Jeśli Ci nie odpowiada to można ustalić coś w stylu magii świąt ;) ))))--------> wiem magia nie bierz ostatniego zdania na serio.
 

DeletedUser9101

Guest
Templariusze na Boże Narodzenie! Walentynkowe Waffen SS i czysto wielkanocne Spetznaz!

Daj spokój. Nie.
 

DeletedUser8507

Guest
PRAWIE, ktoś dał na tak
Daje na nie, argumenty koledzy wyżej podali
 

Mikekun

Książę
I zaczyna się popis interesujących ludzi, dający cały czas na nie.

Uważam że jednostki templariusze raczej nie są potrzebne w naszej grze. Byliby prawdopodobnie za silni od normalnych jednostek. Dlatego jestem na "nie". Do pomysłu dochodzi też stylistyka w wyniku czego sama idea jest mało zrozumiała, do większości z nas przemawiają cyferki a nie koniecznie słowa, jeśli chodzi o kwestię nowych jednostek. Sądzę że powinieneś zmodyfikować pomysł na tyle aby był zrozumiał pod względem również i cyfr, a nie tylko oznaczeń.

pozdrawiam Mikekun
 

DeletedUser625

Guest
Nie.
1. Templariusze, przynajmniej dla mnie, jednoznacznie kojarzą się E. Średniowiecza. To raczej nie nadaje się na jednostkę uniwersalną... W Postępowej to już będzie relikt, nie wojak :p

To chyba w serię Assassin's Creed nie grałeś :p
 

DeletedUser3876

Guest
To chyba w serię Assassin's Creed nie grałeś :p

Jestem wielkim fanem tej serii, ale żeby było na temat...
Templariusze jako Organizacja istnieją do dziś.
Templariusze jako "Krzyżowcy", rycerze - nope ;)

A co samego pomysłu... Raczej nie, choć nie oddaję głosu w ankiecie;)
 

DeletedUser9101

Guest
Assassins creed w FoE? To by było dobre. Bordello Claudii i LaVolpe Adormentatta jako budynki eventowe :)
 

DeletedUser625

Guest
Nie, nie, nie. My tu mówimy ogółem o Templariuszach, a nie o plagiatowaniu serii AC.
 

DeletedUser

Guest
Aha, czyli na darmo się opisałem i mam rozumieć, że "pomysł dobry, ale nie do tej gry"?:(
 

DeletedUser9101

Guest
Nie. Masz zrozumieć "pomysł zły i nie do tej gry" :)

Żaaart. Nie tutaj.
 

DeletedUser

Guest
:)
Skoro jest temat:
Dlaczego w Ep. Kolonialnej za jednostki szybkie dali dragonów, mogli przecież dać husarię? Nieraz Polska wygrywała bitwy tylko przy jej pomocy.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Hikari36

Polonista
Polonista
:)
Skoro jest temat:
Dlaczego w Ep. Kolonialnej za jednostki szybkie dali dragonów, mogli przecież dać husarię? Nieraz Polska wygrywała bitwy tylko przy jej pomocy.

Husaria to jednostka tylko związana z Polską. Gra jest niemiecka, a wersje językowe są JEDNAKOWE dla każdego kraju, dlatego nie ma tu miejsca na osobne jednostki z każdego kraju...

*Nowa epoka, zmiana już istniejących epok, nowa jednostka - czyli napiszmy grę od nowa.
Pomysły zmieniające założenia gry, wymagające dużych modyfikacji lub znacznie wpływające na elementy już istniejące mają małe szanse na wprowadzenie. Kolejność i wstępny zarys nowych epok są już przez twórców gry zaplanowane.
Naprawdę, zapoznaj się z zasadami :)
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser

Guest
Czytałem je, tylko chciałem się spytać. Chyba po to jest forum?
 

DeletedUser

Guest
Ale komu przy wolnym kompie, chciałoby się zaglądać jeszcze raz na zasady z gry i szukać odpowiedzi wśród tysiąca (nie dosłownie) punktów?
 

Hikari36

Polonista
Polonista
Ale komu przy wolnym kompie, chciałoby się zaglądać jeszcze raz na zasady z gry i szukać odpowiedzi wśród tysiąca (nie dosłownie) punktów?

Offtop się robi ;)
Te zasady mają zaledwie 10, czy tam 12 punktów i są w tym dziale :D :haha: To czytania jest na kilka minut :p To nawet nie jest najdłuższy post, gracze piszą dłuższe :D

Tysiąc a 10 to jest różnica, nawet "nie dosłownie" :)
 
Ostatnia edycja:
Status
Zamknięty.
Do góry