Tawerna znajomych - personalizacja - dyskusja

DeletedUser15643

Guest
Jak słupki w excelu pokażą, że ludzie kiszą po 100k srebra i go nie wydają...

cokmmfmblekphvnbkyeiujozsuiuciavhosrlvzovbituuxllvwvdzsdwperddbpwwwqjscvcdaaoubhimyhfacescmuswngemwd
 

DeletedUser

Guest
coś tu jest chyba nie halo z tymi ofertami sklepu tawerny ? postanowiłem wykupić ofertę skróconego czasu szkolenia jednostek , tą o 35% szybszego szkolenia , przed wykupieniem sprawdziłem czas do ukończenia produkcji wojaka było to około 2 godz , 20 minut , po wykupieniu tego bonusu i odświerzeniu strony w dalszym ciągu nad koszarami widnieje informacja o czasie 2 godz , 20 minut
to jakiś kolejny wasz "wałek" ? :mad:
 

Zyleta1991

Zespół FoE
Co-Community Manager
coś tu jest chyba nie halo z tymi ofertami sklepu tawerny ? postanowiłem wykupić ofertę skróconego czasu szkolenia jednostek , tą o 35% szybszego szkolenia , przed wykupieniem sprawdziłem czas do ukończenia produkcji wojaka było to około 2 godz , 20 minut , po wykupieniu tego bonusu i odświerzeniu strony w dalszym ciągu nad koszarami widnieje informacja o czasie 2 godz , 20 minut
to jakiś kolejny wasz "wałek" ? :mad:

A rozpocząłeś nową produkcję? Zwróć uwagę, że opis jasno stanowi, że skrócenie czasu dotyczy szkolenia jednostek, które rozpocznie się w ciągu następnych 24 godzin.
 

DeletedUser

Guest
A rozpocząłeś nową produkcję? Zwróć uwagę, że opis jasno stanowi, że skrócenie czasu dotyczy szkolenia jednostek, które rozpocznie się w ciągu następnych 24 godzin.
nie jest doprecyzowany opis , gdzie brak informacji o tym że koszary , które są w trakcie produkcji nie zostaną objęte bonusem
jednak 15.000 pooooooszło ! i czas ucieka , to trochę naciąganie graczy , nie sądzisz ?

opis tawerna.png

w tym konkretnym przypadku jestem stratny o te 2.20 minut , czyli wykupiony bonus nie trwa tyle co widać na opisie
a podrzuć mi proszę jeszcze jedną odpowiedź , alcatraz też jest tak "bonusowane" ? bo prawdę mówiąc to kpina nie bonus ! jeśli coś kupiłem gdzie jest określony czas to mam to mieć ! a nie kombinować co i kiedy mam kupić żebyście mnie nie wykiwali :mad:
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
a jak jest z bonusem do skróconego czasu budowy ? też sprzedajecie bubla ? np gracz coś postawił w mieście i przypomniał sobie o ofercie sklepu tawerny , wpada tam kupuje tą premie i co ? srebro wyrzucone w błoto ? bo powinien najpierw kupić premie potem budować ?
 

DeletedUser

Guest
kupienie dodatkowej tury działa od chwili wykupienia , więc dlaczego oszukujecie graczy na innych ofertach sklepu tawerny ?
 

Zyleta1991

Zespół FoE
Co-Community Manager
Stwierdzenie "..które rozpocznie się w ciągu następnych 24 godzin" jest niedoprecyzowane?

powinien najpierw kupić premie potem budować ?

Oczywiście, jak mówi bonus "..które zostaną postawione w ciągu następnych 24 godzin".

kupienie dodatkowej tury działa od chwili wykupienia , więc dlaczego oszukujecie graczy na innych ofertach sklepu tawerny ?

Nikt na niczym nie jest oszukiwany, każdy bonus działa od chwili jego wykupienia. Nie ma możliwości kupienia dodatkowej tury negocjacji (bo o tym chyba mówisz?) w trakcie negocjacji - bo trzeba ją najpierw przerwać, aby mieć możliwość odwiedzenia miasta i tawerny.
 

DeletedUser

Guest
Stwierdzenie "..które rozpocznie się w ciągu następnych 24 godzin" jest niedoprecyzowane?



Oczywiście, jak mówi bonus "..które zostaną postawione w ciągu następnych 24 godzin".



Nikt na niczym nie jest oszukiwany, każdy bonus działa od chwili jego wykupienia. Nie ma możliwości kupienia dodatkowej tury negocjacji (bo o tym chyba mówisz?) w trakcie negocjacji - bo trzeba ją najpierw przerwać, aby mieć możliwość odwiedzenia miasta i tawerny.
jak to nikt nikogo nie oszukuje ? mnie oszukaliści i innych graczy , którzy kupili podobny bonus , dlaczego nie jest napisana informacja o tym że kupowany bonus nie obejmuje aktualnie prowadzonej produkcji woja ? ja też powinienem miec w nosie wasze komunikaty

np :
komunikat.png

co mnie to obchodzi ?! dodacie mnie kiedy ten czas minie ;)

to zwykłe oszustwo ! brak precyzyjnej informacji o danej pozycji w sklepie tawerny jest wprowadzaniem w błąd graczy na korzyść IG
kupiona oferta powinna działać zgodnie z opisem od chwili zakupu a nie waszego widzi misi :mad:

P.S.
jak kupuje diaxy to dostaje je w ciągu najbliższych 24 godzin ?
 

DeletedUser

Guest
Nie mam pewności ale booster do młotków chyba zadziałał od razu. Jutro to sprawdzę jak wykupię nowy.
 

DeletedUser16730

Guest
dlaczego nie jest napisana informacja o tym że kupowany bonus nie obejmuje aktualnie prowadzonej produkcji woja ?

Pewnie dlatego, że jest napisane, że dotyczy produkcji woja która zostanie aktywowana po wykupieniu bonusu.
"O 25% przyspiesza szkolenie jednostek które rozpocznie się w ciągu następnych 24 godzin"
Skoro działa na te które się rozpoczną to chyba logiczne jest, że nie działa na te które już są rozpoczęte.

"Które rozpocznie się" czyli szkolenie rozpocznie się, a nie bonus rozpocznie się. Gdyby w tej informacji chodziło o bonus i szkolenie w trakcie to informacja by brzmiała "Bonus o 25% przyspiesza szkolenie jednostek, który będzie trwał w ciągu następnych 24 godzin", a i to by było z mocno nadszarpniętą stylistyką.
 

DeletedUser15836

Guest
"które rozpocznie się" jest bardzo wyraźne, choć, szczerze, nie zdziwiłbym się, gdybym też tego potrzebował, że liczyłbym na aktualnie trwającą produkcję, choć ciężko mi powiedzieć, bo nie potrzebuję takiego bonusu ;)
 

DeletedUser

Guest
Pewnie dlatego, że jest napisane, że dotyczy produkcji woja która zostanie aktywowana po wykupieniu bonusu.
"O 25% przyspiesza szkolenie jednostek które rozpocznie się w ciągu następnych 24 godzin"
Skoro działa na te które się rozpoczną to chyba logiczne jest, że nie działa na te które już są rozpoczęte.

"Które rozpocznie się" czyli szkolenie rozpocznie się, a nie bonus rozpocznie się. Gdyby w tej informacji chodziło o bonus i szkolenie w trakcie to informacja by brzmiała "Bonus o 25% przyspiesza szkolenie jednostek, który będzie trwał w ciągu następnych 24 godzin", a i to by było z mocno nadszarpniętą stylistyką.
teraz wejdź do swojej tawerny i porównaj to pokrętne słownictwo z twoim "chyba logiczne" kupując dodatkową turę negocjacji masz napisane "kolejne" , kupując właśnie tą ofertę skrócenia czasu produkcji woja masz napisane "następne" to czym się różnią te dwa słowa ? bo kolejne to inaczej następne ale nie w sklepie tawerny :p
 

DeletedUser16730

Guest
teraz wejdź do swojej tawerny i porównaj to pokrętne słownictwo z twoim "chyba logiczne" kupując dodatkową turę negocjacji masz napisane "kolejne" , kupując właśnie tą ofertę skrócenia czasu produkcji woja masz napisane "następne" to czym się różnią te dwa słowa ?

Yakiii, Ty na poważnie?

W negocjacjach masz 3 możliwości i możesz dokupić kolejną, czyli dodatkową w kolejce.
Kupując skrócenie czasu dostajesz bonus na następne 24 godziny, czyli następujące po danym fakcie.

Oczywiście to są synonimy, ale tutaj jest różnica w samym bonusie. Przy negocjacjach dokupujesz, masz coś wcześniej i nabywasz rzecz. Przy skróceniu nie masz nic wcześniej, a samo słowo nie dotyczy rzeczy tylko okresu trwania.

Edit. sorry teraz wszedłem do tawerny i pisałem z pamięci. Faktycznie raz nazwali czas kolejnym, a raz następnym. Ale nadal nie rozumiem skoro to jak napisałem są synonimy, że czytając o "następnym okresie trwania" przyjąłeś, że działa on wstecznie skoro jest wyraźnie napisane, że chodzi o te które się rozpoczną szkolić.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Yakiii, Ty na poważnie?

W negocjacjach masz 3 możliwości i możesz dokupić kolejną, czyli dodatkową w kolejce.
Kupując skrócenie czasu dostajesz bonus na następne 24 godziny, czyli następujące po danym fakcie.

Oczywiście to są synonimy, ale tutaj jest różnica w samym bonusie. Przy negocjacjach dokupujesz, masz coś wcześniej i nabywasz rzecz. Przy skróceniu nie masz nic wcześniej, a samo słowo nie dotyczy rzeczy tylko okresu trwania.

Edit. sorry teraz wszedłem do tawerny i pisałem z pamięci. Faktycznie raz nazwali czas kolejnym, a raz następnym. Ale nadal nie rozumiem skoro to jak napisałem są synonimy, że czytając o "następnym okresie trwania" przyjąłeś, że działa on wstecznie skoro jest wyraźnie napisane, że chodzi o te które się rozpoczną szkolić.
jak sądzisz ilu graczy wpadło w tą "pułapkę" ? jeśli coś jest nie jasne to chyba trzeba to tak oznaczyć , żeby było klarowne
cóż to za wielka sprawa dopisać że "skrócenie czasu nie uwzględnia aktualnie trwającej rekrutacji" premia 35 kosztowała 15 tyś srebra to jakieś 2 - 3 dni zbierania tacy
synonim , synonimem a srebro poszło w błoto ! tak to wygląda

P.S.
"kolejny" działa natychmist po kupieniu tej oferty , "następny" działa wg ... no własnie , jakiej zasady ? podkreślam , jeśli coś kupiłem i to coś opiera się na limicie czasowym to ma działać już ! a nie kiedyś :?
 

DeletedUser16730

Guest
"kolejny" działa natychmist po kupieniu tej oferty , "następny" działa wg ... no własnie , jakiej zasady ? podkreślam , jeśli coś kupiłem i to coś opiera się na limicie czasowym to ma działać już ! a nie kiedyś

To wszystko zależy od kontekstu. Jeśli dotyczy samego zdarzenia to i kolejny i następny nie musi działać natychmiast tylko po zdarzeniu go poprzedzającym. Jeśli dotyczy czasu to oczywiście zaczyna działać po aktywowaniu, w tym przypadku wykupieniu bonusu.
Jeśli przykładowo byś kupił dodatkową turę bez limitu czasowego to zadziałałby po wykorzystaniu trzeciej tury i mogłoby to być nawet za tydzień.

Ale tutaj w obu przypadkach jest mowa o czasie bonusu, a nie jego podmiocie. Dlatego...
jak sądzisz ilu graczy wpadło w tą "pułapkę" ?
Być może jestem subiektywny, ale serio nie widzę żadnej pułapki. Jest wyraźnie napisane w przypadku szkolenia, że czas trwania będzie działał na coś co rozpoczniemy, więc nie może działać na coś co jest rozpoczęte. Imo informacja jest zupełnie wystarczająca.


Edit. spróbuje jeszcze inaczej. Rozbierzmy to na czynniki.

"O 25% przyspiesza szkolenie jednostek które rozpocznie się w ciągu następnych 24 godzin"

-przyspiesza szkolenie jednostek. - podmiot bonusu, tego bonus dotyczy.
-które rozpocznie się - warunek bonusu, musisz go spełnić czyli rozpocząć szkolenie.
-w ciągu następnych 24 godzin - czas trwania bonusu na jego warunek.

Ergo, musisz rozpocząć szkolenie w ciągu 24 godzin po aktywacji żeby bonus działał, a sam bonus będzie działał dłużej jeśli np. rozpoczniesz szkolić 5 minut przed końcem bo spełnisz jego warunek.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
To wszystko zależy od kontekstu. Jeśli dotyczy samego zdarzenia to i kolejny i następny nie musi działać natychmiast tylko po zdarzeniu go poprzedzającym. Jeśli dotyczy czasu to oczywiście zaczyna działać po aktywowaniu, w tym przypadku wykupieniu bonusu.
Jeśli przykładowo byś kupił dodatkową turę bez limitu czasowego to zadziałałby po wykorzystaniu trzeciej tury i mogłoby to być nawet za tydzień.

Ale tutaj w obu przypadkach jest mowa o czasie bonusu, a nie jego podmiocie. Dlatego...

Być może jestem subiektywny, ale serio nie widzę żadnej pułapki. Jest wyraźnie napisane w przypadku szkolenia, że czas trwania będzie działał na coś co rozpoczniemy, więc nie może działać na coś co jest rozpoczęte. Imo informacja jest zupełnie wystarczająca.


Edit. spróbuje jeszcze inaczej. Rozbierzmy to na czynniki.

"O 25% przyspiesza szkolenie jednostek które rozpocznie się w ciągu następnych 24 godzin"

-przyspiesza szkolenie jednostek. - podmiot bonusu, tego bonus dotyczy.
-które rozpocznie się - warunek bonusu, musisz go spełnić czyli rozpocząć szkolenie.
-w ciągu następnych 24 godzin - czas trwania bonusu na jego warunek.

Ergo, musisz rozpocząć szkolenie w ciągu 24 godzin po aktywacji żeby bonus działał, a sam bonus będzie działał dłużej jeśli np. rozpoczniesz szkolić 5 minut przed końcem bo spełnisz jego warunek.

widzę , że nie porozumiemy się w kwestii nazewnictwa gdzie niby drobna subtelność powoduje straty srebrników ku uciesze twórców gry , ponieważ opis tejże oferty nie zawiera konkretnego objaśnienia , rozbierz na czynniki nazewnictwo oferty dodatkowej szansy w negocjacjach i porównaj z tym rozbiorem , jeśli cos może być proste i klarowne to dlaczego ma być pokrętne ?
 

DeletedUser16730

Guest
rozbierz na czynniki nazewnictwo oferty dodatkowej szansy w negocjacjach

Mam lepszy pomysł, przecież nie chodzi o ofertę negocjacji tylko o przyspieszenie rekrutacji, wszak w tej ofercie straciłeś srebrniki jak sam uznajesz przez niejednoznaczny opis.
W takim razie Ty rozbierz to zdanie które ja rozbierałem tak żeby naprowadzić innych w jaki sposób zrozumiałeś, że bonus zadziała na rekrutacje które w czasie wykupienia bonusu były w toku.
 

DeletedUser

Guest
W przypadku młotków booster zadziałał w trakcie. Ciężko zrobić to samo z armią? Nie rozumiem..
 

DeletedUser16730

Guest
W przypadku młotków booster zadziałał w trakcie. Ciężko zrobić to samo z armią? Nie rozumiem..

Pomijam fakt, że przy młotkach jest premia do ilości, a przy armii do czasu. Obecny sposób jest zwyczajnie bardziej opłacalny.
Jeśli premia będzie działała tak jak sugerujesz czyli w momencie aktywowania przyspieszy już działające rekrutacje to w momencie końca premii przestanie działać na te które były rekrutowane w trakcie premii. Czyli będzie działała np. 24 godziny stricte.
Natomiast tak jak jest w tej chwili może działać de facto dłużej. Jeśli aktywujesz premie i rozpoczniesz rekrutacje to po skończonej rekrutacji możesz aktywować ponownie, a przy dobrym poziomie gildii nawet 3 razy i ten bonus będzie działał nadal po jego wygaśnięciu do momentu kiedy armia się zrekrutuje. Czyli czas bonusu plus czas do końca rekrutacji.
 

krzysw

Wicehrabia
Kiedy będą jakieś ulepszenia tawerny? Kiedy w ogóle jakaś najbliższa aktualizacja jest planowana? Bo coś cisza :/
 

DeletedUser

Guest
Pomijam fakt, że przy młotkach jest premia do ilości, a przy armii do czasu. Obecny sposób jest zwyczajnie bardziej opłacalny.
Jeśli premia będzie działała tak jak sugerujesz czyli w momencie aktywowania przyspieszy już działające rekrutacje to w momencie końca premii przestanie działać na te które były rekrutowane w trakcie premii. Czyli będzie działała np. 24 godziny stricte.
Natomiast tak jak jest w tej chwili może działać de facto dłużej. Jeśli aktywujesz premie i rozpoczniesz rekrutacje to po skończonej rekrutacji możesz aktywować ponownie, a przy dobrym poziomie gildii nawet 3 razy i ten bonus będzie działał nadal po jego wygaśnięciu do momentu kiedy armia się zrekrutuje. Czyli czas bonusu plus czas do końca rekrutacji.
fakt jest taki że płacisz za coś z czego nie korzystasz w chwili zakupu ! wyczerpałem już argumentacje tak klarowną że dalej uzasadniać się nie da
 

DeletedUser16730

Guest
fakt jest taki że płacisz za coś z czego nie korzystasz w chwili zakupu

Fakt jest taki, że płacąc możesz z tego skorzystać w każdej chwili, ułamek sekundy po tej czynności. Jak kupisz mikser to też przy zapłacie nie dostajesz soku który był robiony wcześniej tylko musisz sobie go samemu włączyć. Każdej rzeczy możesz używać od momentu zapłaty, nie masz profitów sprzed tego faktu.
 
Do góry