[Budynki] Swiat bez perel i budynkow eventowych

Czy chcialbys grac w swiecie bez perel i budynkow eventowych?

  • Tak

    Głosy: 2 8,3%
  • Nie

    Głosy: 18 75,0%
  • mam to w nosie

    Głosy: 1 4,2%
  • perly - tak, budynki eventowe - nie

    Głosy: 1 4,2%
  • budynki eventowe sa fajne ale perly wywalic

    Głosy: 2 8,3%

  • W sumie głosujących
    24
Status
Zamknięty.

Arisei

Baron
Strasznie mi sie podoba gra. Jedynie moim zdaniem ciekawiej by bylo zupelnie bez perel bo psują rozgrywke. Budynkow eventowych tez jest za duzo i za dobre bonusy daja. Efektem ludzie stawiaja same perly plus budynki eventowe zamiast po kolei budynkow z kolejnych epok. Ogladam miasta tych mocno rozwinietych i tak to wlasnie wyglada, praktycznie zadnych budynkow z danej epoki. Towary, kasa, zaopatrzenie a nawet wojsko z perel i eventowych... taki troche smuteczek :D
Moze fajnie by bylo stworzyc swiat bez tego szajsu?
 

Tymek2007sims

Wicehrabia
perły tak . poza towarowymi i ŚR niewiele jest przydatnych (jeszcze kilka) oczywiście relikty i towarowe zostawić i arkę usunąć
budynki nie . po to są eventy by zdobyć jakieś ładne bonusy takie jak towary , PR , monety czy czasem nawet wojsko (patrz np willa gubernatora)
 

Devine111

Baron
Właśnie te perły, budynki eventowe uatrakcyjniają tą grę. Ciekawe ile byś pociągnął robiąc tylko bezmyślnie technologie. Załóżmy dojdziesz do końca drzewka, kolejna epoka wyjdzie za kilka miesięcy, co robisz z prkami, skoro nie ma pereł, w które mógłbyś je zainwestować? W ogóle co robić w takiej grze. Jeden z najgorszych pomysłów, jakie tu czytałem.
 
Ostatnia edycja:

smerfova

Baron
perły tak . poza towarowymi i ŚR niewiele jest przydatnych (jeszcze kilka) oczywiście relikty i towarowe zostawić i arkę usunąć
Albo w takiej sytuacji usuwać wszystkie, albo żadne.

Co do pomysłu - nie. Gdyby nie perły czy budynki eventowe, to raczej nie byłoby takiej rywalizacji. Dodatkowo, byłoby nudno, rozwijając tylko technologie.
 

Mark R

Wójt
Faktycznie kolejny pomysł od osoby co dobrze gry nie poznała a już będzie wszystko zmieniać.

Można by ogłosić plebiscyt na TOP najgłupszych pomysłów na forum - myślę że ten pomysł łapie się w ścisły top3
 

Tymek2007sims

Wicehrabia
chcecie mogę przygotować takie tematy i ankiety :haha:
a tak na poważnie - wyrocznia nie wymaga towaru daje zadowolenie , na 12 lvl przekracza budynki z modernizmu i nawet post modernizmu (tak , tyle do przodu sprawdziłem w drzewku badań) i dopiero ogród zen jest jakimś budynkiem "porównywalnym" do wyroczni , oprócz tego żadne kulturowe / dekoracje nie produkują zaopatrzenia , wprawdzie jego jest mało (chyba że ktoś stoi rok w żelazie - nie polecam) ale mimo to na plus
a świątynia lotosu ? produkuje monety i zadowolenie , zajmuje aż 6x6 . chyba każdy się zgodzi , że budynki eventowe dadzą więcej monet niż lotos a od zadowolenia wyrocznia (NIE budynki eventowe bo oprócz zadowolenia dają ludzi którzy zadowolenie odbierają)
oczywiście ta perła jest przykładem - tak samo nic nie warte jest notre dame i chyba koloseum się nie opłaca choć słyszałem opinie innych że warto postawić dla medali . mnie nie przekona , za duży rozmiar .
 

Arisei

Baron
1. mam wywalone w znaki diakrytyczne bedac na forum gierki :) pomijajac, ze w te kombinacje klawiszy mam poustawiane rozne skroty i czesto cos sie wlacza po uzyciu alt+cos.
2. @kasia2389 od razu trzeba dojechac, ze gra nie jest dla mnie? bardzo infantylne zachowanie :) tyle, ze ogladam wiochy sasiadow, znajomych czy gildiowiczow i wszedzie przy wyzszej punktacji te same perly, no moze zdobywanymi budynkami eventowymi sie roznia ale ogolnie nuda.
Poza tym po co w ogole te badania robic czy isc w kolejne epoki jak rzeczywiscie mozna zostac w zelazie i robic same perly? Troche problem z miejscem ale sie da. Dla takich jak ty to pewnie by trzeba usunac epoki w ogole, a dac mozliwosc jedynie stawiania perel i budynkow eventowych? xD
@Devine111 a po co te epoki i technologie/badania skoro prawie nikt nie stawia tych budynkow? poza tym ucinajac twoje domysly mam kilka razy wiecej punktow glownie przez glupie perly lacznie z arka do ktorych budowania gra mnie praktycznie zmusza by rozwoj nie byl zbyt powolny w stosunku do sasiadow.
Z Tymkiem chyba sie nie dogadam bo wyrocznia ulegla skasowaniu ale moze w przyszlosci przywroce^^ jak bede miec miejsce.
@BlueUnicorn no to tez jest pomysl by nie wyprzedzaly epoki nawet chyba lepszy niz calkowite usuwanie.
 

Ferdinand

Baron
słyszałem opinie innych że warto postawić dla medali

Zainwestuj tyle samo PRów ile wrzuciłeś w Alcatraz, zobacz ile daje zadowolenia, a daje go całkowicie przy okazji bo to niezbędnik wojownika. Nie wiem dlaczego cokolwiek jeszcze Ci tłumacze...

Lol jaki negatywny odzew tych lecacych non stop na latwizne przy udziale perel... no ale tak cebulandia to tylko cwaniactwo i lecenie na latwizne zeby miec, a sie nie orobic xD

Mocne słowa, czyli.... twoim zdaniem wykorzystywanie mechanizmów gry stworzonych przez twórców na swoją korzyść to "cebulandia" i "lecenie na łatwiznę".
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Devine111

Baron
@Devine111 a po co te epoki i technologie/badania skoro prawie nikt nie stawia tych budynkow? poza tym ucinajac twoje domysly mam kilka razy wiecej punktow glownie przez glupie perly lacznie z arka do ktorych budowania gra mnie praktycznie zmusza by rozwoj nie byl zbyt powolny w stosunku do sasiadow.
Gram w FOE ponad 6 lat i takie głupie pomysły prezentują tylko nowe osoby, które ledwo co zaczęły grę a już by chciały zmian. Ledwo co, można powiedzieć liznąłeś rozgrywki i już takich diametralnych zmian chcesz. Dajesz durny pomysł i liczysz, że nie spotkasz się z negatywnym odezwem, nieźle. To, że zdecydowanej większości się podoba nie jest ważne, liczy się by Tobie się podobało, taka jest Twoja taktyka. Nie potrafisz się dostosować to nie graj. Masz ból, że inni potrafili się dostosować a Ty nie możesz. Technologie w jakim celu? A chociażby takim by produkować surowce na sprzedaż, stawiać nowe budynki wojskowe, dla rozszerzeń terenu. Liczba punktów jest z chwili pisania poprzedniego posta. Teraz masz ich jakies 130 000.
Jak Ferdinand napisał wyżej, jeśli wykorzystywanie mechaniki gry jest dla Ciebie cebulandią to nic tylko życzyć Ci powodzenia.
 
Ostatnia edycja:

Blade1984

Książę
Na tym polega ta gra, na rozwoju i stawianiu pereł. Nudą to by wiało gdyby tych pereł i budynkow eventowych nie było. Nie pasuje? Wieje nudą? Powiedz to graczom któryż graja w to kilka lat i im sie nie znudziło. Nie pasuje? NIE GRAJ.
 
Ostatnia edycja:

Tymek2007sims

Wicehrabia
no to tez jest pomysl by nie wyprzedzaly epoki nawet chyba lepszy niz calkowite usuwanie.
masz rację . faktycznie , dobry pomysł .
sam stosuję tą zasadę . jestem w epoce postępowej , nie mam nic wyżej . do tej pory była to prywatna zasada ale wprowadzenie tego byłoby niegłupie i nie byłoby tyle niepotrzebnych arek ;)
 

Arisei

Baron
@Blade1984 gra mi sie podoba, raz dwa lapie o co w tym biega jedynie moze bardziej szukalam czegos w stylu anno, ktorego nie chce mi sie po raz enty zaczynac plus ten efekt roznorodnosci powodowany przez graczy online.
Fakt myslalam, ze bedzie wiecej (a moze jest tylko sie nie odzywaja) graczy ktorzy by pograli na takim surowym swiecie jesli by byla taka opcja. Oczywiscie pewnie prowadzacym gre by sie nie oplacalo bo na pewno eventy itp napeddzaja sprzedaz diamentow i nabijanie im kieszeni (co oczywiscie rozumiem i sie temu nie dziwie ale pewnie i tak jakis cwaniaczek zle to przeczyta i bedzie sie madrzyl za chwile xD z czego oczywiscie bede miec dalej ubaw :)
devine a ty masz wiochy na wszystkich swiatach i tak sprawdzasz xD na moim slaba masz punktacje jak na te 6lat :)
 
Kiedyś, wiele lat temu, nie było pereł, a budynki eventowe były rzadkością. Po latach grania potrzebna była zmiana, stąd wiele nowych budynków, pereł, itp., żeby coś się działo, żeby były interakcje, rozwój. Ale powiem ci coś w sekrecie - możesz zburzyć wszystkie niepotrzebne budynki i postawić tylko te z Twojej obecnej epoki. Sama tak kiedyś zrobię, gdy gra mi się znudzi, żeby zobaczyć miasto w całości tylko i wyłącznie z budynków podstawowych. Ale zaczynanie gry w tylko i wyłącznie taki sposób byłoby bardzo nudne.
 

Devine111

Baron
devine a ty masz wiochy na wszystkich swiatach i tak sprawdzasz xD na moim slaba masz punktacje jak na te 6lat :)

Są narzędzia, które pozwalają sprawdzać statystyki danych graczy bez zakładania miasta na danym świecie ( wpisz w GOOGLE). Moje główne miasto jest na F, odwiedź, pomyśl i wylej tu swoje żale jak to może być że gracz w najnowszej epoce ma w mieście jeden budynek z drzewka. Na pewno zaczynając grę te kilka lat temu miałem miasto zawalone perłami i budynkami eventowymi. Wszystko przychodziło mi i reszcie wtedy zaczynającej z łatwością o której teraz możesz pomarzyć.
 
Ostatnia edycja:

Devine111

Baron
Nie cwaniakuje tylko wyrażam swoją opinię w sposób i tak grzeczny jak dla tak bezmyślnego pomysłu jaki tu nam zaprezentowałeś. Cwaniakowaniem można nazwać założenie tego wątku. Obecna mechanika gry mi nie odpowiada to zmieńmy ją, tak by MI było dobrze. Inni się nie liczą. Graczy nazwę bandą cebulaków , tylko dlatego że dostosowali się do tego co twórcy zrobili. Dorosły, który uważa że niby coś gra, wspomina że poznał co nie co FOE, a pisze o tak diametralnych zmianach rozgrywki, które powinien wiedzieć iż nie mają prawa bytu. Gdyby to rzeczywiście był problem taki wątek nie powstałby dopiero teraz.
 
Ostatnia edycja:
Status
Zamknięty.
Do góry