Status gracza: on/off - line

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser6326
  • Data rozpoczęcia

Co o tym sądzisz?

  • Zdecydowanie tak

    Głosy: 10 41,7%
  • Tak, ale tylko w Gildii

    Głosy: 7 29,2%
  • Nie

    Głosy: 4 16,7%
  • Nie mam zdania

    Głosy: 3 12,5%

  • W sumie głosujących
    24
  • Głosowanie zakończone .
Status
Zamknięty.

DeletedUser2657

Guest
To czy jestem liderem czy nie nie jest celem dyskusji. Myślałem tu o innych, nie o sobie. Ty nie widzisz sensu, aby to było, ja natomiast nie widzę sensu, czemu miałoby tego nie być. Miłe udogodnienie DLA INNYCH. Nie jest to jakiś priorytet, ale można kiedyś wprowadzić.
 

DeletedUser

Guest
jak juz @unpxre wczesniej pisal ten "problem" zostanie rozwiazany po wprowadzeniu czatu

osobiscie jestem zdecydowanie przeciwny oznaczeniom pokazujacym czy ktos jest aktualnie zalogowany (wystarczy oznaczenie aktywnosci ktore jest dostepne dla liderow gildii)
 

DeletedUser

Guest
jak juz @unpxre wczesniej pisal ten "problem" zostanie rozwiazany po wprowadzeniu czatu

osobiscie jestem zdecydowanie przeciwny oznaczeniom pokazujacym czy ktos jest aktualnie zalogowany (wystarczy oznaczenie aktywnosci ktore jest dostepne dla liderow gildii)

a ja się z Tobą nie zgadzam, uważam że wszyscy członkowie gildii powinni mieć podgląd czy inni członkowie są w danej chwili on-line czy nie w wielu grach jest to praktykowane a tu się robi z tego problem jakby to miało być nie wiadomo co... :/ czat tego nie rozwiąże
 

DeletedUser314

Guest
a ja się z Tobą nie zgadzam, uważam że wszyscy członkowie gildii powinni mieć podgląd czy inni członkowie są w danej chwili on-line czy nie w wielu grach jest to praktykowane a tu się robi z tego problem jakby to miało być nie wiadomo co... :/ czat tego nie rozwiąże


SIRMIRON, pisał że rozwiązana jest ostatnia aktywność gracza czyli mniej niż 2 dni itd bo o tym była mowa.

A czat pokazuje kto się pojawia i kto znika z niego, więc jak ktoś chce być na nim to zobaczymy go.
Niemożna pokazać kto jest online bo w tej grze ma to znaczenia strategiczne.
Np jeśli ktoś jest nline sugeruje to po 1:
Najpewniej niema niezebranych zbiorów.
Może mieć wyciągnięte wojsko z obrony ponieważ używa go do ataku.
A w przyszłości to już w ogóle ta informacja będzie bardzo ważna.
 

DeletedUser

Guest
SIRMIRON, pisał że rozwiązana jest ostatnia aktywność gracza czyli mniej niż 2 dni itd bo o tym była mowa.

A czat pokazuje kto się pojawia i kto znika z niego, więc jak ktoś chce być na nim to zobaczymy go.
Niemożna pokazać kto jest online bo w tej grze ma to znaczenia strategiczne.
Np jeśli ktoś jest nline sugeruje to po 1:
Najpewniej niema niezebranych zbiorów.
Może mieć wyciągnięte wojsko z obrony ponieważ używa go do ataku.
A w przyszłości to już w ogóle ta informacja będzie bardzo ważna.

podtrzymuję to co napisałem, po za tym pisałem o podglądzie on-line w gildzie a nie w sąsiedztwie, więc jakie to ma znaczenie czy ktoś ma zebrane zbiory, "wyciągnięte" wojsko do ataku? Przecież i tak nie zaatakuję gracza z mojej gildii :)
 

DeletedUser314

Guest
podtrzymuję to co napisałem, po za tym pisałem o podglądzie on-line w gildzie a nie w sąsiedztwie, więc jakie to ma znaczenie czy ktoś ma zebrane zbiory, "wyciągnięte" wojsko do ataku? Przecież i tak nie zaatakuję gracza z mojej gildii :)

To że Simiron nie pisał o tym, żeby to nie było dostępne ale żeby nie był dostępny podgląd tych kropek mniej niż 2 dni itp.
Teraz będzie czat gildyjni i on będzie pokazywał kto wchodzi na czata kto wychodzi itd.
 

DeletedUser

Guest
To że Simiron nie pisał o tym, żeby to nie było dostępne ale żeby nie był dostępny podgląd tych kropek mniej niż 2 dni itp.
Teraz będzie czat gildyjni i on będzie pokazywał kto wchodzi na czata kto wychodzi itd.

przeczytałem co pisał Sirmiron, oraz inni gracze w tym również Ty, więc nie musisz mi tłumaczyć co ktoś inny miał na myśli gdy pisał swojego posta :)
czat a wprowadzenie oznaczenia statusu gracza on/off - line to dwie różne rzeczy i wcale się nie wykluczające
tak jak wcześniej napisałem, w innych grach (w które grałem lub nadal gram) taki status w gildii/sojuszu/sforze istnieje, ale w tych grach istnieje również czat i jakoś nikomu to nie przeszkadza ani też nie utrudnia gry wręcz przeciwnie i uważam że w tej grze taki podgląd w gildii lub wśród znajomych byłby jak najbardziej wskazany :)
 

DeletedUser314

Guest
Irenicus napisał:
]inni gracze w tym również Ty, więc nie musisz mi tłumaczyć co ktoś inny miał na myśli gdy pisał swojego posta

SIRMIRON napisał:
jak juz @unpxre wczesniej pisal ....

Ale widzę że dalej tez nie rozumiesz co ja pisałem...
Więc napiszę jeszcze raz.

1. Nie chce by kropki kto kiedy był aktywny w jakich dniach te w panelu gildii był dostępne dla każdego.
2. Nie chce żeby gildia widziała kiedy mam włączaną grę. Ponieważ włączona jest prawie cały czas ale bardzo długo z niej nie korzystam i nie mam czasu od razu odpisywać itd..
3. Jeśli info online/offline pokazało by tylko osoby z aktywnym chatem to OK, ale i tak według mnie to zbędne, są ważnijże rzeczy do wprowadzeniaq, jeśli tych którzy mają go wyłączony również to stanowcze NIE.
 

DeletedUser8

Guest
Widzę, że nie możecie dojść do zgody w kwestii statusów on/offline.
Mała propozycja z mojej strony: opcja w ustawieniach zezwalająca na pokazywanie statusu gracza lub nie. Jeśli ktoś nie chce być "kontrolowany" przez gildię, to będzie mógł taki status wyłączyć po prostu.
Pytanie tylko, czy gildie sobie zaraz nie dopiszą do regulaminów wymogu włączenia tej opcji : )
 

DeletedUser2657

Guest
Uważam, że więcej będzie z tego nieprzyjemności aniżeli pożytku, znając inteligencję emocjonalną co niektórych graczy..
 

DeletedUser

Guest
Moja propozycja jest taka:
zielony- zalogowany
żółty- wylogowany
czerwony- wyłączył opcje on/off-line (nie wiadomo czy jest zalogowany)
Kto nie chce żeby inni wiedzieli czy jest zalogowany miał by czerwony kwadracik
 

DeletedUser

Guest
Ale widzę że dalej tez nie rozumiesz co ja pisałem...

ależ zrozumiałem co chciałeś powiedzieć a jednocześnie widzę że Ty nie rozumiesz co ja piszę....ale cóż mogę na to poradzić :(

Więc napiszę jeszcze raz.

1. Nie chce by kropki kto kiedy był aktywny w jakich dniach te w panelu gildii był dostępne dla każdego.
2. Nie chce żeby gildia widziała kiedy mam włączaną grę. Ponieważ włączona jest prawie cały czas ale bardzo długo z niej nie korzystam i nie mam czasu od razu odpisywać itd..
3. Jeśli info online/offline pokazało by tylko osoby z aktywnym chatem to OK, ale i tak według mnie to zbędne, są ważnijże rzeczy do wprowadzeniaq, jeśli tych którzy mają go wyłączony również to stanowcze NIE.

podsumowując to co napisałeś w pkt 1 i 2 to dziwię się że jesteś w gildii skoro nie ufasz innym członkom to graj sam wtedy nikt nie będzie wiedział kiedy jesteś zalogowany a kiedy nie....

po za tym napisałeś "Nie chcę..." i to parę razy i dlatego ma tego nie być bo Ty tego nie chcesz? (odnoszę wrażenie że nie zgadzasz się bo to nie Twój pomysł tylko kogoś innego)

A ja i inni wypowiadający się tu chcą tego więc może pozwól niech IG się zajmie tym pomysłem i zdecyduje czy wprowadzi to czy nie, w końcu to nie jest tylko Twoja gra ale również nasza, więc jeśli nie masz więcej argumentów przeciw to nie pisz bo i tak wiemy jakie jest Twoje stanowisko w tej sprawie :)

ps. zobaczymy jak ten "czat" będzie działał, bo z doświadczenia wiem że pewnie skończy się na dyskusjach o "pupie Maryny" na tymże ;)

i drugi ps. już się nie wypowiadam w tym temacie bo powiedziałem co miałem do powiedzenia :) (@ jimix)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser2657

Guest
Ja to widzę tak:

Jeden kolega się wypowiedział, drugi kolega się wypowiedział i ok. Po co się sprzeczać? Każdy wyraził własne zdanie. Wygląda mi to na przekonywanie kogoś do własnych racji. Ma to swoją nazwę..Nie lubię tego.
 

DeletedUser5906

Guest
A Ja bym chciał pewne usprawnienie do Gildii .
Jakie ?
Ano takie , aby widzieć dokładnie jak dawno temu aktywny ktoś był. Na chwilę obecną widzę tylko czerwoną kropkę i Napis (Ostatnia aktywność : ponad 7 dni temu).
Jest to dla Mnie (jako lidera gildii) o tyle ważne , że po prostu mając możliwość usunięcia danej osoby z gildii , nie chcę nadużywać swojej władzy , bo przecież może to był tylko jeden dzień , a może gracza nie ma już ponad miesiąc i "wypiął" się na wszystkich .

Jeśli idzie o status off , on , ; to tylko dla gildii i ewentualne dla wybranych znajomych , których gracz wybierałby sam indywidualnie (wcześniej uzgadniając to z potencjalnym znajomym) , aby ten miał prawo odmówić , tak jak jest to z zaproszeniami.
 

DeletedUser

Guest
@Ainur
jesli dobrze wiem to jako lider masz podglad na kropki:
zielony - aktywny w ciagu ostatnich 2 dni
zolty - nieaktywny od 2 dni
czerwony - nieaktywny ponad 7 dni
i tutaj raczej nie trzeba nic zmieniac
jako lider mozesz ustalic ze po 7 dniach nieaktywnosci usuwasz z gildii i tyle

@irenicus
maja wejsc wojny gildii choc jeszcze nie bardzo wiadomo w jakiej formie ale info o tym kto jest zalogowany bedzie mialo znaczenie nie tylko dla sojusznikow ale i wrogow - a o szpiega w gildii nie trudno
 

DeletedUser

Guest
@Ainur
@irenicus
maja wejsc wojny gildii choc jeszcze nie bardzo wiadomo w jakiej formie ale info o tym kto jest zalogowany bedzie mialo znaczenie nie tylko dla sojusznikow ale i wrogow - a o szpiega w gildii nie trudno

a jednak odpowiem :) (bo zostałem wywołany)
to jeśli wprowadzony zostanie czat to i tak taki "szpieg" będzie wiedział kto jest on - line a kto nie...
ja uważam że trzeba mieć jednak trochę zaufania do graczy z gildii...
po za tym skoro już wspomniałeś o wojnach gildii to może właśnie taka wiadomość o tym kto jest off/on - line może być pożyteczna do ataku lub obrony przed atakiem na gildię, zresztą jak sam wspomniałeś nie wiadomo jak będą wyglądały....
 

PablooS

Wielki książę
Ex-Team
@irenicus
maja wejsc wojny gildii choc jeszcze nie bardzo wiadomo w jakiej formie ale info o tym kto jest zalogowany bedzie mialo znaczenie nie tylko dla sojusznikow ale i wrogow - a o szpiega w gildii nie trudno

Szpiedzy w grach gdzie gildie mają wojny ze sobą są częstym problemem i trudnym do wyeliminowania a przykładem może być gra Ika...
A jakoś status obecności znajomego czy nawet członka tej samej gildii jest dostępny i nikomu to nie przeszkadza a tam wiedza o dostępności graczy w gildii jest czołowym i ważnym elementem od której zależy cała strategia.
Bo wiesz kiedy zaskoczysz przeciwnika.

Tak więc pisanie o kretach w gildiach to tylko bezsens bo jest to częste i nic z tym nie zrobimy a nikt nie chce żeby programiści usuwali tych symboli dostępności.
 

DeletedUser7135

Guest
Jestem jak najbardziej za. Jest to bardzo pomocne przy kontaktach z członkami gildii i znajomymi. Wystarczy że będzie zielona ikona oznaczająca że właśnie gracz jest zalogowany w grze. I to wszystko.
 

DeletedUser

Guest
Jestem na tak opcja tylko w gildi i w znajomych, zielone online, czerwone offline i tyle w temacie ^^;
 

DeletedUser

Guest
według mnie nie którzy nie potrzebnie boją się pokazać czy są zalogowani, ale to jest tylko moje zdanie. Wprowadzeni statusu on/off line ułatwiło by kominukacje
 

DeletedUser6326

Guest
Podbijam temat ;) Podobno chat miał w jakiejś części rozwiązać problem, podobno miało być info, kiedy ktoś wchodzi/wychodzi z chat'u ...podobno, a jak się skończyło - każdy widzi :)
 

DeletedUser625

Guest
Było info jak ktoś wchodzi/wychodzi, ale było strasznie uciążliwe, i spamowało niż pomagało dlatego usunięto.
 

DeletedUser6326

Guest
tak czy siak problem, który miał być rozwiązany wraz z pojawieniem się chat'a dalej istnieje
 
Status
Zamknięty.
Do góry