Status gracza: on/off - line

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser6326
  • Data rozpoczęcia

Co o tym sądzisz?

  • Zdecydowanie tak

    Głosy: 10 41,7%
  • Tak, ale tylko w Gildii

    Głosy: 7 29,2%
  • Nie

    Głosy: 4 16,7%
  • Nie mam zdania

    Głosy: 3 12,5%

  • W sumie głosujących
    24
  • Głosowanie zakończone .
Status
Zamknięty.

DeletedUser6326

Guest
Jeśli jest podobny temat, to przepraszam, ale szukałam i nie wpadł mi w oko :)

Co sądzicie, by przy ikonce innych graczy było oznaczenie (np. kolor zielony/czerwony), czy jest on- czy off-line?

Owszem, jeśli chodzi o sąsiedztwo, może jest to zbędne, ale w gildii czy między znajomymi byłoby to duże ułatwienie w komunikacji :-)
 

DeletedUser

Guest
u znajomych uważam powinno tak być. Tak jest w wielu innych grach. Natomiast inni nie są potrzebni
 

DeletedUser

Guest
W zasadzie to wszyscy mogliby wiedzieć czy jesteśmy zalogowani czy nie
 

DeletedUser314

Guest
Ten problem praktycznie rozwiąże się z chatem


15:13: player ashleyka15 has joined the chat
15:14: player ashleyka15 has left the chat


Działa to tylko dla gildii i kontynentu
 

DeletedUser

Guest
za chwile mój kolega doda moje rozwiązanie graficzne tego problemu (ja nie moge dodać, wyskakuje mi jakiś błąd)
 

DeletedUser

Guest
zielony- zalogowany
żółty- wylogowany
czerwony- nie logował się od tygodnia (lub dłużej)
 

DeletedUser314

Guest
lista na dole aktualizuje się z odświeżeniem całej gry dopiero, czyli odpada bo za dużo roboty ;p

chat już rozwiązuje :)
 

DeletedUser2657

Guest
Szczerze: nie mam zdania, taką też odpowiedź zaznaczyłem w ankiecie. Pomysł mi się podoba i byłbym na tak, ale skoro będzie wiadomo kto jest zalogowany w grze jak mówi unpxre stąd takie zdanie, a nie inne.
Nie mniej jednak kreatywne myślenie, I like it :)
 

DeletedUser

Guest
Moje rozwiązanie graficzne można użyć też do czegoś innego.
zielony- logował się dzisiaj
żółty- logował się w ciągu ostatnich 3 dni
czerwony- ostatnio logował się ponad 3 dni temu

- - - Zaktualizowano - - -

Nie jest to bardzo potrzebne ale byłaby to fajna ciekawostka a może komuś by się jednak przydało. Liderzy gildi mogli by sprawdzać kto jak często się loguję i wiedzieliby kto się obija a kto nie.

- - - Zaktualizowano - - -

założe do tego pomysłu nowy temat bo to odbiega do pomysłu autora
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

PablooS

Wielki książę
Ex-Team
lista na dole aktualizuje się z odświeżeniem całej gry dopiero, czyli odpada bo za dużo roboty ;p

chat już rozwiązuje :)

Nie całkiem bo przy ataku i przy restauracji/motywacji też się odświeża dana osoba.
Mogłoby to działać na zasadzie że odświeża co 5-10 minut i/lub tylko wtedy kiedy się coś klika (np. kliknie w budynek, zbiera towary czy nastawia produkcję).
Kiedyś tak (jak wyżej) odświeżała się chyba ikona wiadomości.
EDIT: Albo chyba nadal tak odświeża się ikona wiadomości i miga dopiero po jakiejś akcji w grze.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser

Guest
jeśli by to działało na zasadach PablooSa to by było super. Podgląd mielibyśmy praktycznie przez cały czas. Bardzo by to ułatwiło komunikacje między graczami
 

DeletedUser2657

Guest
Moje rozwiązanie graficzne można użyć też do czegoś innego.
zielony- logował się dzisiaj
żółty- logował się w ciągu ostatnich 3 dni
czerwony- ostatnio logował się ponad 3 dni temu


Nie jest to bardzo potrzebne ale byłaby to fajna ciekawostka a może komuś by się jednak przydało. Liderzy gildi mogli by sprawdzać kto jak często się loguję i wiedzieliby kto się obija a kto nie.

Myślałem, że chodzi o to jak jest na tymże forum - gracz zalogowany - zielona kropeczka przy nicku (czyli Ty chciałbyś tak samo w grze - tego dotyczyła moja odpowiedź wyżej), natomiast takie informację, o których piszesz w cytowanym przeze mnie fragmencie to założyciel i lider w każdej gildii może sobie sprawdzić, więc...
 

DeletedUser8

Guest
Temat kontroli online był już zakładany 3 razy..... i za każdym razem bez ankiety. Do 4 razy sztuka?


A tak a propo samego pomysłu, zrobił Wam się tutaj mały chaos w związku z powiązanym tematem kontrolek aktywności w gildii (które już istnieją). Proszę skupić się na temacie kontrolki on/off, gdzie ją umieścić, dla kogo miałaby być widoczna?
 

DeletedUser

Guest
Myślałem, że chodzi o to jak jest na tymże forum - gracz zalogowany - zielona kropeczka przy nicku (czyli Ty chciałbyś tak samo w grze - tego dotyczyła moja odpowiedź wyżej), natomiast takie informację, o których piszesz w cytowanym przeze mnie fragmencie to założyciel i lider w każdej gildii może sobie sprawdzić, więc...

Według mnie każdy powinien mieć wgląd do takich informacji, nie tylko założyciel i lider. Rozwiązanie tego problemu w sposób pokazany na obrazku wyżej jest świetny bo nie trzeba by było tego szukać w jakiś zakładka tylko wystarczyło by przeglądniecie paska ze znajomymi albo paska z członkami gildi
 

DeletedUser314

Guest
Według mnie każdy powinien mieć wgląd do takich informacji, nie tylko założyciel i lider. Rozwiązanie tego problemu w sposób pokazany na obrazku wyżej jest świetny bo nie trzeba by było tego szukać w jakiś zakładka tylko wystarczyło by przeglądniecie paska ze znajomymi albo paska z członkami gildi

Kasia mówiła żeby o tym nie pisać, a co propozycji żeby każdy widział również jestem na nie.
 

PablooS

Wielki książę
Ex-Team
Temat kontroli online był już zakładany 3 razy..... i za każdym razem bez ankiety. Do 4 razy sztuka?


A tak a propo samego pomysłu, zrobił Wam się tutaj mały chaos w związku z powiązanym tematem kontrolek aktywności w gildii (które już istnieją). Proszę skupić się na temacie kontrolki on/off, gdzie ją umieścić, dla kogo miałaby być widoczna?

d11a8a39c8508.png


Może ten kwadrat po to został właśnie dodany? :p
Edit:
I gdzie? Znajomi + gildia - wiadomo wtedy kogo można prosić o pomoc przy np. handlu lub pojedynczym odrestaurowaniem/motywacją.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser

Guest
jestem z tym aby taki podgląd był dla graczy w gildii i wśród znajomych, chociaż uważam że wystarczą dwa kolorowe kwadraciki:
zielony - zalogowany
czerwony - wylogowany
w wielu grach tak właśnie jest że członkowie jakiegoś sojuszu/gildii, czy jak to tam się różnie nazywa mają możliwość zobaczyć czy inni członkowie są online czy nie, np. Ikariam
oczywiście przywódca gildii miałby możliwość zablokowania takiego podglądu dla graczy np. nowo przyjętych
 

DeletedUser

Guest
Skoro już coś takiego robimy to mogliby to widzieć wszyscy. Sąsiedzi też. Czasami by się to przydawało
 

DeletedUser2657

Guest
Posłuchajcie: a gdyby tak dodać jeszcze jedno "okienko" w sekcji prawa, które dotyczyłoby, czy ta osoba może widzieć kto jest online w gildii - tylko w gildii, poszerzyć to okno...

Beztytuuj_xansexh.jpg


...nazwać jakoś nowe prawo. Nowo przybyłe osoby nie miałyby w to wglądu, zresztą, to decyzja każdego lidera gildii czy od razu przyzna komuś taki przywilej. Urozmaiciłoby to zarządzanie gildią w pewnym stopniu, stanowiłoby miły dodatek / narzędzie zarządzania gildią, poza tym byłoby świetne w funkcjonalności samo w sobie, bo pomysł jest w porządku. Kiedy tylko te małe kwadraciki pojawiły się przy portretach graczy momentalnie nasunęła mi się jedna myśl - będą pokazywać status gracza.
Normalnie, wśród znajomych natomiast zrobić domyślnie, żebyśmy zawsze widzieli kto jest zalogowany, ale tutaj podtrzymuję moje wcześniejsze zdanie - tylko 2 ikonki czyli zielona - online, czerwona - offline i tyle.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
chyba nie ma sensu wprowadzać nowego okienka. Ale to jest tylko moje zdanie :)
 

DeletedUser314

Guest
Posłuchajcie: a gdyby tak dodać jeszcze jedno "okienko" w sekcji prawa, które dotyczyłoby, czy ta osoba może widzieć kto jest online w gildii - tylko w gildii, poszerzyć to okno...

Beztytuuj_xansexh.jpg


...nazwać jakoś nowe prawo. Nowo przybyłe osoby nie miałyby w to wglądu, zresztą, to decyzja każdego lidera gildii czy od razu przyzna komuś taki przywilej. Urozmaiciłoby to zarządzanie gildią w pewnym stopniu, stanowiłoby miły dodatek / narzędzie zarządzania gildią, poza tym byłoby świetne w funkcjonalności samo w sobie, bo pomysł jest w porządku. Kiedy tylko te małe kwadraciki pojawiły się przy portretach graczy momentalnie nasunęła mi się jedna myśl - będą pokazywać status gracza.
Normalnie, wśród znajomych natomiast zrobić domyślnie, żebyśmy zawsze widzieli kto jest zalogowany, ale tutaj podtrzymuję moje wcześniejsze zdanie - tylko 2 ikonki czyli zielona - online, czerwona - offline i tyle.

Ja nie wiem w czym ty widzisz problem chcesz to widzieć zostań radnym ;p Każdy ma możliwość zostania radnym czy założycielem jeśli pragniesz nim być a gildia Ci tego nie umożliwia to ją zmień ;p
 
Status
Zamknięty.
Do góry