[Komunikacja] Status gracza on/off-line (2)

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser6326
  • Data rozpoczęcia

Podoba się pomysł?


  • W sumie głosujących
    83
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Ok, widzę po kilku wpisach, że:

są tacy gracze dla Których gildia to miejsce "palenia głupa" w kontekście ukrytej obecności oraz ignorowania korespondencji,
są również tacy, którzy w epoce wojen GvG grają kunktatorsko i nie zamierzają wnosić żadnego wkładu w wysiłek gildii na polach GvG.

Dlatego jestem orędownikiem takiej opcji (kontrolki obecności w grze/on line) bezwzględnie dla wszystkich członków gildii oraz widzę korzyści z opcjonalnego wariantu dla gildii i znajomych ewentualnie sąsiadów (to już w reżimie wyboru).

Po to sa zakładane gildie by wszyscy uczestniczyli w grze gildyjnej. Jeżeli Komus taka propozycja nie odpowiada a jest obecnie w gildii to rodzi się pytanie... po co taki gracz jest w gildii?
 

DeletedUser6326

Guest
Ok, widzę po kilku wpisach, że:

są tacy gracze dla Których gildia to miejsce "palenia głupa" w kontekście ukrytej obecności oraz ignorowania korespondencji,
są również tacy, którzy w epoce wojen GvG grają kunktatorsko i nie zamierzają wnosić żadnego wkładu w wysiłek gildii na polach GvG.

Dlatego jestem orędownikiem takiej opcji (kontrolki obecności w grze/on line) bezwzględnie dla wszystkich członków gildii oraz widzę korzyści z opcjonalnego wariantu dla gildii i znajomych ewentualnie sąsiadów (to już w reżimie wyboru).

Po to sa zakładane gildie by wszyscy uczestniczyli w grze gildyjnej. Jeżeli Komus taka propozycja nie odpowiada a jest obecnie w gildii to rodzi się pytanie... po co taki gracz jest w gildii?


Podpisuje się pod tym obiema rękami :D

Skoro FoE jest grą, można powiedzieć, społecznościową, gdzie jakikolwiek rozwój zależy od różnego typu interakcji pomiędzy graczami, to jaki sens jest "ukrywać się"? No ale niestety, zdarzają się i będą zdarzać osoby, które dołączają do Gildii tylko po to, by "sępić".
 

DeletedUser12654

Guest
Ja proponuję troszkę zmienić. Tak aby w oknie Gildii było widoczne zawsze tak jak na rysunku poniżej:
53lqg0.jpg

A dla znajomych opcja do włączenia widoczna w jeden z tych 2 sposóbów:
34yp4k8.jpg

20p2cdv.jpg

Dla gildii zawsze widoczne, bo jak ktoś pisał Gildia to nie miejsce na ukrywanie się dla cichociemncyh :p
 

DeletedUser6326

Guest
dzięki Janer :) ja jakoś za grafikę od dłuższego czasu się zabierałam, i ciągle zapominałam :) bardzo fajnie to pokazałeś :)
 

PablooS

Wielki książę
Ex-Team
Po to sa zakładane gildie by wszyscy uczestniczyli w grze gildyjnej. Jeżeli Komus taka propozycja nie odpowiada a jest obecnie w gildii to rodzi się pytanie... po co taki gracz jest w gildii?

Pisałeś o GvG ("są również tacy..."), a gildia to nie tylko te GvG, w którym nie wszyscy biorą i chcą brać udział.
Podam ci kilka przykładów do czego jeszcze służy gildia :)
1. Wzajemna motywacja - daje to dużo surowców, dzięki czemu szybciej idzie uzbierać na przebudowę swego miasta.
2. Rozbudowy pereł - są robione akcje gdzie dziennie wrzuca się komuś po 10 punktów, dzięki czemu perły szybciej poziomują.
3. Handel - bez gildii można mieć ciężko z surowcami, jak ktoś nie pisałby na czacie o surowce i by je w ogóle otrzymał.
4. Pomoc przy eventach. Tworzy się grupy kilku-kilkunasto osobowe np. dla eventu wielkanocnego i wymienia w grupie :)

Oczywiście kontrolka obecności i tak się przyda, ale nie tylko do samego GvG bo nie wszyscy muszą w tym uczestniczyć.
Ja np. mam miasto pełne budynków produkcyjnych i w ten sposób wspieram gildię.
Dużo też zależy od czasu gracza. Jak ma go mniej to wiadomo, że na walkach się za dużo nie przyda.
 

DeletedUser

Guest
@ Pawełku ;)
jestem obecny w FoE długo a licząc nieformalną grę na koncie przyjaciela krótko po uruchomieniu polskiego serwera, bardzo długo :)
Wiem do czego słuzy gildia i tym samym Twoją informację widzę jako wpis, przy okazji, dla początkujących graczy:)

Intencją mojego niefortunnie odbieranego postu było wskazanie na typowe bolączki zarzadzających gildiami w których dekują się różnej maści cwaniaki ;)
Mejsce na kontrolkę już jest po lewej stronie avataru. Czekamy (przynajmniej większość) na jej uruchomienie. Moje stanowisko dotyczy li tylko "wyłapaniu" sępików i tumiwisistów a takich przeciez nie brakuje.
 

DeletedUser12187

Guest
Jestem za.
Gildia - wszyscy bez możliwości ukrycia obecności.
Znajomi - włącz/wyłącz
 

DeletedUser

Guest
IG doskonale wie jak to wprowadzić :) Osoba zajmująca się FoE może zajrzeć, zapytać kogoś od TW :)
 

DeletedUser3876

Guest
Wbrew koledze... Jestem za - przynajmniej za elementem widocznym dla GILDII.
Nawet często się zdarza, że umawiamy się z kimś na grze, a potem wysyłamy pw typu "jesteś" i czekamy aż ktoś zaznaczy swą obecność. A tak , wszystko jasne. W pozostałych przypadkach (sąsiedzi/znajomi) jak przedmówcy - On/Off.
 

DeletedUser

Guest
nie bardzo mi sie ten temat podoba bo nie chciala bym byc widoczna dla wszystkich powinna widziec to tylko gildia
 

DeletedUser

Guest
To jest dobry pomysł, ale co jeśli ktoś nie chcę żeby ktoś wiedział, że jest w grze?:?
 

DeletedUser6326

Guest
To jest dobry pomysł, ale co jeśli ktoś nie chcę żeby ktoś wiedział, że jest w grze?:?

Xseno, wg. mnie "ukrywanie się" w Gildii nie powinno mieć miejsca. Co do sąsiedztwa/znajomych wyżej padły propozycje, żeby była możliwość włączenia/wyłączenia widoczności.

Co do pojedynczych osób, można się pokusić o dodanie kolejnej opcji (chociaż wątpię, czy programistom chciałoby się dodatkowo w to bawić ;) ): wyłącz czat dla gracza/y: i tu miejsce na wpisanie nicku, coś podobnie jak w formularzu zapraszania do znajomych
 

DeletedUser

Guest
Jeśli wyłączać to też przed gildią. Często bywa, że mi się śpieszy, chcę zebrać produkcję i rozdać PR, a jak będą nagle do mnie pisać 2 osoby np. w sprawie handlu, to nie zamierzam pisać im "Przykro mi, ale nie mam czasu z tobą pisać, bo mi się śpiesz", bo tak się przyjaźnie i sojusze rozpadają.
 

DeletedUser6326

Guest
Często bywa, że mi się śpieszy,
(....)
bo tak się przyjaźnie i sojusze rozpadają.

No to wymyśliłeś
Każdy normalny człowiek zrozumie, jeśli w takiej sytuacji odpisze się przy następnym logowaniu, że wcześniej nie miało się czasu. Zwłaszcza, że zmiana ustawień zajęłaby pewnie tyle samo czasu, co napisanie jednego zdania.

Chyba, że zamierzałbyś notorycznie "się spieszyć" :haha: ale wtedy podpada to już pod olewanie żerowanie/olewanie gildii i znajomych
 

DeletedUser

Guest
Chyba, że zamierzałbyś notorycznie "się spieszyć" :haha: ale wtedy podpada to już pod olewanie żerowanie/olewanie gildii i znajomych
Ja gildii nie olewam ;), lecz z motywowaniem mi ciężko idzie słaby komp i często się śpieszę bo ja "szybki chłopak jestem" :(
 

DeletedUser12423

Guest
Zdecydowane TAK. FoE to dla wielu przede wszystkim gra zespołowa.
Więc zespół, w którym gramy, powinien wiedzieć, kto jest online.
To znacznie ułatwia planowanie posunięć i komunikację.
W podobnych grach tego typu jest to standardowa informacja:
tylko dla teamu (Command & Conquer) lub dla gildii i znajomych (Settlers).

Wcześniej w FoE takie info pojawiało się na czacie gildii.
Potem wszystko zaczęła wchłaniać czarna dziura
Tu na forum status online/ofline jest, komu to przeszkadza?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser8996

Guest
Pomysł taki już był rok temu, ale nadal nic.
Rok temu chyba byłem na tak, to i teraz jestem na tak, bo uważam, że pomysł bardzo dobry :)
 

DeletedUser13596

Guest
Jestem na tak pod warunkiem że:

- nie widać czy sąsiedzi są online (z powodów walki/plądrowania)
- można użyć opcji "niewidoczny"
 
Status
Zamknięty.
Do góry