[Komunikacja] Status gracza on/off-line (2)

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser6326
  • Data rozpoczęcia

Podoba się pomysł?


  • W sumie głosujących
    83
Status
Zamknięty.

DeletedUser6326

Guest
Odnawiam staaary temat z aktywną ankietą :)

Co sądzicie, by przy ikonce innych graczy było oznaczenie (np. kolor zielony/czerwony), czy jest on- czy off-line?
Owszem, jeśli chodzi o sąsiedztwo, może jest to zbędne, ale w gildii czy między znajomymi byłoby to duże ułatwienie w komunikacji :-)

taką funkcję miały pełnić komunikaty na czacie, ale wiemy jak to wyglądało :D zresztą nie każdy, kto jest w grze ma włączonego czata, taki drobiazg, a na pewno przydałby się w "kryzysowych" sytuacjach, jeśli potrzebujemy "na wczoraj" się z kimś skontaktować :)



Ten mały kwadracik w lewym, górnym rogu awatara byłby idealnym miejscem na umieszczenie znacznika:
kolor zielony - zalogowany,
czerwony - wylogowany


Jeśli nie jesteś do końca pewien, jak odpowiedzieć w sondzie, masz jakieś wątpliwości - zapraszam do dyskusji :)

Oczywiście jest to ogólny zarys, szczegóły są do dopracowania, liczę na konstruktywną dyskusję :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
powiedzialbym ze baaaaaaardzo stary temat:)

szkoda ze nie zrobilas lepszej/bardziej sprecyzowanej ankiety

glos na NIE
 

marzetrix

Szlachcic
Zawsze można dodać taką opcję w ustawieniach: zaznaczamy sami, czy chcemy być widoczni, czy też nie.
Jeżeli taka opcja by wchodziła w grę to i owszem, mogłabym się na to zgodzić. W przypadku, gdy nie miałabym takiego wyboru to jestem na nie. Ja nie chcę, żeby ktoś widział, że aktualnie jestem dostępna w grze, bo lubię grać z ukrycia ;p
 

DeletedUser625

Guest
Nie rozumiem dlaczego tak bardzo chcecie utajnić tą informację. Czy nie jest lepiej jak ktoś wie? Przynajmniej ma informację czy teraz pisać w sprawie do tej osoby czy poczekać aż będzie online.
 

DeletedUser

Guest
wszystko zalezy od tego kto to widzi
jesli bedzie to widoczne tylko w gildii to nie ma problemu
 

DeletedUser6326

Guest
wszystko to co piszecie: że nie zawsze chcemy być widoczni, czy też zakres osób, które by widziały (gildia, znajomi, wszyscy) - wiadomo, każdy ma do tego inne podejście, które z dnia na dzień się nie raz zmienia ;)

więc tak jak pisałam wyżej: mogłoby być tak, że w ustawieniach by była taka opcja:
- czy chcesz być widoczny? tak / nie
jeśli tak, zaznacz dla kogo:

(jutro postaram się wrzucić jakieś graficzne propozycje )
 

DeletedUser

Guest
nie:p jest to poto zrobione zeby nie zmuszac danego gracza do codziennego apelu ;) nie pomyl FOE z gadu gadu,facebook lub skype :p
 

DeletedUser3220

Guest
Wydaje mi się, że do takiego czegoś mogłyby mieć dostęp np osoby z szefostwa Gildii, żeby mogli wiedzieć, czy ktoś przestał grać, czy po prostu "olewa" Gildię i pomoc.
 

DeletedUser6326

Guest
nie:p jest to poto zrobione zeby nie zmuszac danego gracza do codziennego apelu ;) nie pomyl FOE z gadu gadu,facebook lub skype :p

Nie miejsce tu, by porównywać FoE z innymi grami, ale w prawie każdej, gdzie gra opiera się na współpracy między graczami funkcjonuje coś takiego, jak to, co zaproponowałam. Tak jak pisałam wyżej - zawsze można dać opcję, żebyś sam sobie ustawił widoczność - ewentualnie zawsze możesz grać bez Gildii i znajomych :D
Tak i tak na czacie ciężko wyłowić jakieś wiadomości związane stricte z grą, więc wraz z moją opcją skończyłoby się "wołanie na puszczy", bo wiedziałabym, do kogo mogę się w danej chwili zwrócić.


Wydaje mi się, że do takiego czegoś mogłyby mieć dostęp np osoby z szefostwa Gildii, żeby mogli wiedzieć, czy ktoś przestał grać, czy po prostu "olewa" Gildię i pomoc.
a przypadkiem założyciel Gildii/osoba z odpowiednimi uprawnieniami nie ma czegoś w tym stylu? :p Zresztą trudno, by Założyciel, czy też ktoś z Zarządu, Rady (jak zwał tak zwał) siedział 24/7 w grze i sprawdzał kto, i jak długo jest on-line, obecny podgląd: "mniej niż 2 dni - więcej niż 2 dni - powyżej 7 dni" jest dla władz Gildii wg. mnie wystarczający
 

DeletedUser12078

Guest
Jestem na tak, ale niech każdy sobie wybiera dla jakiej grupy jest dostępny. Nie chcę, żeby widzieli to sąsiedzi na przykład, bo może im to w jakiś sposób pomóc w rabowaniu mnie na przykład.
 

DeletedUser5548

Guest
całkowicie popieram ten pomysł,,który jest jednym z najbardziej pomocnych w tej grze ponieważ jest to jeden ze środków komunikacji bezpośredniej tzn,,pomoc nieoceniona ,,chcesz porozmawiać to widzisz czy jest dostępny nie czekając godzinami po napisaniu wiadomości ..
:)))

- - - Zaktualizowano - - -

----Lubię grać z ukrycia----tzn.wogóle nie lubisz grać na serio i w grupie ,,może sam to by się zgadzało,,maleństwo zabiera swoją zabaweczkę i w kącik gdzie nikt nie widzi
pozdrawiam

- - - Zaktualizowano - - -

:)))))
u mnie jesteś OK:
 

DeletedUser

Guest
Powinni to wiedzieć tylko znajomi, ewentualnie gildia...
 

DeletedUser

Guest
Tak, ale z dopracowaniem ( ja decyduje czy chcę być widziany i przez kogo, oczywiście grupowo , sąsiedzi, gildia, znajomi )
:)
 

DeletedUser10373

Guest
A ja bym była za:) W końcu w Gildii i tak istnieje mała tego alternatywa w postaci kolorowych kropek... A po co Gracz miałby się ukrywać?
Ewentualnie zanim poleci masa spamu to można by wspomnieć o tej opcji z dodatkiem "ukryty" jak na forum (choć dalej nie wiem jaki to ma sens).
 

DeletedUser6326

Guest
W końcu w Gildii i tak istnieje mała tego alternatywa w postaci kolorowych kropek... A po co Gracz miałby się ukrywać?

tak jak pisałam gdzieś wyżej - "kropki" widoczne są tylko dla niektórych członków Gildii, i dają nam bardzo ogólnikowe informacje, (bo jeśli np. potrzebuję motywki czegoś teraz - to nic mi z info, że ktoś był 3 dni temu ;) )

moja propozycja ma ten podgląd dać "w czasie teraźniejszym" i wszystkim (ew. znajomym/współgildianom czy jak to tam ktoś by sobie ustawił :) )
 

DeletedUser6326

Guest
coś temat ucichł, więc podbijam :)

Mieliśmy już czas, żeby zaadaptować się do "trybu GvG" ;) i mam nadzieję, że aktywnie walczący dorzucą swoje opinie nt. mojego pomysłu.
Jako aktywie walczącej w GvG BAAARDZO brakuje mi podglądu, kto jest aktualnie on-line. Wiadomo, że jeśli w grę wchodziłoby samodzielne ustawianie, dla kogo się jest widocznym, też nie dałoby to 100% pewności, ale lepsze coś niż nic ;)

Myślę, że dobrym dodatkiem była by możliwość dodawania pojedynczo poszczególnych graczy, którzy mogą mnie widzieć/nie widzą mnie:
(funkcjonalność "ściągnięta" z czatu fb: ;))
- "włącz czat/widoczność dla wszystkich oprócz....."
- "wyłącz czat/widoczność dla wszystkich oprócz..."
 

DeletedUser4477

Guest
Szczerze pomysł uważam za genialny. Przyda się to nawet gdy chcemy sobie z kimś pogadać o pogodzie czy innych bezsensownych rzeczach :) a nie chcemy pisać na czacie.
 

DeletedUser12748

Guest
Jak najbardziej na tak. Często chciałbym wiedzieć czy ktoś jest online czy też nie. Ponadto proponuję dorzucić do tego opcję "nie przeszkadzać" (dla mnie rzecz niezbędna :p).
 

Hikari36

Polonista
Polonista
Argonautka - a co to, reklama? :p
KV_Galeria_Katowicka.jpg
Jestem na tak, ale tylko wtedy, gdy będą to widzieć Znajomi i Gildia, i nikt poza nimi :)
 

DeletedUser

Guest
Tak

Obowiazkowo dla wszystkich członków gildii.
Opcjonalnie dla znajomych
koniec, kropka :)
 

Mikekun

Książę
siemanko

Nie sadzę że ta zmiana była aż tak mocno potrzebna. Tylko imperator gildii mógłby dla mnie widzieć kto jest aktywny a kto nie. Dla pozostałych osób za mocno mogłoby to obciążyć serwery gry.

pozdrawiam Mikekun
 
Status
Zamknięty.
Do góry