[Gildie] Sklep gildii

Czy jesteś za dodaniem sklepu gildii ?


  • W sumie głosujących
    17
  • Głosowanie zakończone .

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Rozumiesz wreszcie o co mi chodzi?
Oczywiście, że rozumiem. Tylko nie zgadzam się z faworyzowaniem kogokolwiek (ani małych, ani dużych). Wszystkie przykłady, które podałam są stałe dla gildii, niezależnie od ich wielkości. Kwestią wyboru graczy jest czy decydują się na większe obciążenie w mniejszej gildii. Co ma się liczyć w tej grze, jeżeli nie suma możliwości wszystkich członków gildii i umiejętność jej wykorzystania? Poziom gildii, GvG czy GPC to rywalizacja całkowicie niezależna od wielkości teamów i taka musi pozostać, jeżeli przekłada się na ranking. Pomysł rozumiem jako próbę aktualizacji przestarzałych bonusów poziomu gildii, więc analogicznie widzę możliwość zdobywania środków na zakupy w tym sklepie.
 
Ostatnia edycja:

Gozur

Wójt
No i dokładnie tak masz np. w modelu który niefortunnie dałeś.
Wpłata WG podzielona bo to jest wpisowe, nie ma znaczenia bezpośredniego w rywalizacji.
Koszt budynków w GPC stały ponieważ są one elementem rywalizacji.
Pomijam fakt, że gdyby wielkość kosztów w elementach rywalizacji była uzależniona od wielkości gildii to stawiam dolary przeciw orzechom, że zaraz gracze wymyśliliby milion sposobów jak to wykorzystać w dużych gildiach.
Dalej nie rozumiesz. Przeczytaj jeszcze raz to co napisałem. Tylko nie omijaj tego, że odniosłem się do STAŁYCH OPŁAT JEDNAKOWYCH DLA GILDII. Nie rozliczanych na osobę, ale JEDNAKOWYCH DLA WSZYSTKICH.
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Zauważ, że "opłaty" za WG czy budynki w PCh są zależne od graczy obecnych w gildii i jest to sprawiedliwe.
natomiast jeśli wprowadzono by takie same opłaty dla wszystkich gildii to oznaczałoby, że twoja i moja gildia mają zapłacić np. po 5000 surowców. Przelicz sobie jak obciąży to twoją gildię, a jak moją.
Na GPC "wstęp" jest bezpłatny. Cena budynków jest zawsze taka sama, niezależnie od liczebności gildii. Za postawienie 1 obozu każda gildia musi "zapłacić" w sumie 3000 towarów.
 

leniwy

Rycerz
Tylko nie omijaj tego, że odniosłem się do STAŁYCH OPŁAT JEDNAKOWYCH DLA GILDII. Nie rozliczanych na osobę, ale JEDNAKOWYCH DLA WSZYSTKICH.
A co to jest?
Koszt budynków w GPC stały ponieważ są one elementem rywalizacji.
Chciałbyś żeby gildia jednoosobowa płaciła za obóz 38 towarów? Już widzę, jak na mapie duże gildie handlują z jednoosobowymi. Np. płacą im za pułapki które zlikwidują przy ich ataku. A to tylko pierwsza myśl na szybko. Znając kreatywność graczy nie najlepsza i nie ostatnia.
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Zauważ, że "opłaty" za WG czy budynki w PCh są zależne od graczy obecnych w gildii i jest to sprawiedliwe.
Wysokość opłat (czyli ceny budynków, na PCh) nie jest zależna od ilości graczy obecnych w gildii.
Fakt, nie odnosiłeś się do wstępu na PCh, więc koryguję tylko wpis odnośnie jedynych opłat, jakie są ponoszone (lub nie, bo nie są obligatoryjne).
 

leniwy

Rycerz
Jeśli dla 50 osobowej gildii opłata wyniesie 38 towarów od osoby to tak - tyle ta jednoosobowa powinna płacić.
No, a kawaler powinien dostać w sklepie stół za 1/6 ceny bo sam przy nim je.
Ale pomysł mi się podoba. Nawet już wymyśliłem, że można szukać graczy z arkami których nie interesuje GPC i dogadywać się, że będą w gildii 2 tygodnie, a później stawiać obozy za grosze.
Powstała by nowa świecka tradycja gildianina pozoranta i pewnie dla części byłby to nowy sposób na grę.
 
Ostatnia edycja:

Gozur

Wójt
Wysokość opłat (czyli ceny budynków, na PCh) nie jest zależna od ilości graczy obecnych w gildii.
Powinna być naliczana od osoby.
No, a kawaler powinien dostać w sklepie stół za 1/6 ceny bo sam przy nim je.
No, a jedzenie przy stole to rywalizacja jak w grze FoE...
Nawet już wymyśliłem, że można szukać graczy z arkami których nie interesuje GPC i dogadywać się, że będą w gildii 2 tygodnie, a później stawiać obozy za grosze.
I po raz kolejny pokazałeś, że nie zrozumiałeś NIC z tego co napisałem.
Współczuję, bo chyba tracę czas na kolejnego osobnika, z kompleksem małego...
 

leniwy

Rycerz
I po raz kolejny pokazałeś, że nie zrozumiałeś NIC z tego co napisałem.
Wręcz przeciwnie.
Chciałbyś żeby gildia jednoosobowa płaciła za obóz 38 towarów?
Jeśli dla 50 osobowej gildii opłata wyniesie 38 towarów od osoby to tak - tyle ta jednoosobowa powinna płacić.
To prosta odpowiedź na proste pytanie.
z kompleksem małego...
Ale to nie ja wymyśliłem faworyzowanie dużego, więc raczej masz projekcję.
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Powinna być naliczana od osoby
xD
więcej nie skomentuje. Ta "równość" wszędzie bo tak.
A gracz z arką 110 lvl w jednoosobej gildii, a gracz z arką 20 lvl. Chyba ten drugi też ma trudniej i to nie sprawiedliwe? Może uzależnijmy koszty od ich dziennych zbiorów? xD

To ze koszty są stałe jest sprawiedliwe. Gracz sam wybiera czy gra w malej gidlii i musi SAM pokrywać dziesiątki tysięcy surki czy idzie do dużej i tam się to rołoży na więcej graczy... To jest normalne
 
Do góry