[Gildie] Sklep gildii

Czy jesteś za dodaniem sklepu gildii ?


  • W sumie głosujących
    17
  • Głosowanie zakończone .

..TymeK..

Szlachcic zagrodowy
Mam pomysł!
dodanie sklepu gildii w którym to za medale lub towar osoby uprawnione mogą wykupywać bonusy dla całej gildii np
+5% ataku dla całej gildii na 24h na 48h (określony czas)
+5% potencjału na 24h na 48h
-5% kosztów na GVG GPC24h na 48h
+5% przychodu gildii z budynków
 

mrMaras

Szlachcic
Mam pomysł!
dodanie sklepu gildii w którym to za medale lub towar osoby uprawnione mogą wykupywać bonusy dla całej gildii np
+5% ataku dla całej gildii na 24h na 48h (określony czas)
+5% potencjału na 24h na 48h
-5% kosztów na GVG GPC24h na 48h
+5% przychodu gildii z budynków
+5% ataku dosłownie nic nie zmienia,

co do reszty to wydaje mi się ze dużego wpywu nie bedzie z tego
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Sama idea jest spoko i IG coś na wzór tego próbowalo dać lvl gildii - z których tylko jeden jest wartościowy (rekrutacja wojsk) reszta - do wywalenia.
Sam system profitów z lvl gildii musi być zmieniony. Czy w ten sposób, możliwe ze tak, albo po prostu zmienic nagrody.

Pola do popisu jest mnóstwo
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
i umarło śmiercią naturalną niestety bo IG zapewne stwierdziło, że atuty aktywowało ledwie 10-50 gildii na serwer, a gildii mamy z 4-10k na każdym serwerze więc system zły
a jakby zobaczyli ile gildii gra, a ile po prostu istnieje....

I tu nie mam na myśli grać porządnie, a casualowo - tylko po porstu, że nie grają. Bo z tego co pamietam to w takich gildiach nawet nie ma kto odblokować 2 lvl wypraw bo gwiazdki i koronki nie są nigdy online
 

i.am

Baron
Osobiście się nie dziwię skoro to miało wyglądać tak.
"Każdy członek gildii ma ograniczoną liczbę wpłat na dzień, którą może wykorzystać na dostępne atuty (resetowane codziennie o północy).

Wszyscy Gracze i gildie mają taki sam limit wpłat."

czyli gildia 80 graczy miałaby łatwiej niż gildia z mniejszą ilością graczy
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
czyli gildia 80 graczy miałaby łatwiej niż gildia z mniejszą ilością graczy
I tak to powinno wyglądać.
To akurat nic złego, że tak to jest zrobione. W końcu jakieś profity zależne od aktywnosci i chęci członków - oczywiście nie spodobało się :<

Przy czym wolałbym by gildia miała swoją walutę. Może ona wynikać z WG np.
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Przy czym wolałbym by gildia miała swoją walutę. Może ona wynikać z WG np.
Też tak myślę. W końcu to by było nadanie sensu wyścigom gildii, jeżeli dodamy do tego % takiej nagrody za miejsce. Gra poszła ostro do przodu, a ilość potencjału z wypraw sporo straciła na wartości. Pomijając oczywiście bonusy wynikające z poziomu gildii. Warto chyba ten temat nieco zaktualizować. :?
 

i.am

Baron
I tak to powinno wyglądać.
To akurat nic złego, że tak to jest zrobione. W końcu jakieś profity zależne od aktywnosci i chęci członków - oczywiście nie spodobało się :<

Przy czym wolałbym by gildia miała swoją walutę. Może ona wynikać z WG np.
No nie, nie wiem jak to miało dokładnie wyglądać ale przy limicie wpłaty na gracza mogłoby to wyglądać tak że 80 osobowa gildia byłaby w stanie aktywować atrybut pierwszego dnia jakby każdy wpłacił swój limit, gdzie 10 osobowa gildia musiałaby to wpłacać 8 dni bo limit wpłaty na gracza, nie przeskoczysz. Trochę chore, nie uważasz ?
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
No nie, nie wiem jak to miało dokładnie wyglądać ale przy limicie wpłaty na gracza mogłoby to wyglądać tak że 80 osobowa gildia byłaby w stanie aktywować atrybut pierwszego dnia jakby każdy wpłacił swój limit, gdzie 10 osobowa gildia musiałaby to wpłacać 8 dni bo limit wpłaty na gracza, nie przeskoczysz. Trochę chore, nie uważasz ?
Wpłacać? Myślałam raczej o wspólnym "zarabianiu" gildyjnej waluty, jako efekt aktywności na WG. Nie bardzo widzę to w formie indywidualnych zdobyczy, ale jestem otwarta na argumenty.
Ilość potencjału z WG też zależy od ilości uczestników, więc z pełną konsekwencją może dotyczyć to i waluty gildyjnej.
 

i.am

Baron
Źle mnie zrozumieliście, agatonka, ja mówię o tym co inni chciało wprowadzić, atrybuty gildijne, i to co mówisz to prawda i dobre rozwiązanie, jeżeli jest tak jak na WG czyli procentowy wkład.
Ale w atrybutach to miało raczej wyglądać inaczej, i tutaj leniwy niestety byłoby to chore.

Bo inni chciało to wprowadzić na zasadzie takiej że do odblokowania atrybutu gildia musiałaby wpłacić łącznie, powiedzmy 80k surki, ale każdy z graczy w gildii miałby limit wpłaty 1000.
No ku chore, bo gildia 80 osób zrobi to w dzień, gildia 10 osób zrobi to w 8 dni a gildia 1 osoba w 80 dni.
Ja was rozumiem gdy tak jak pisze agatonka było to rozwiązane procentowo czyli albo suma pozostaje 80k ale każdy gracz ma limit dzienny wpłaty 1/80 albo tak żeby jednak nie ograniczała to gra a rozwój gracza.

Przecież wszyscy wiemy że gildia 20 osobowa może być lepsza czy to w wyprawach, czy w GVG czy na polach, od gildii 80. Ale nie w momencie kiedy to sama gra ogranicza to. Jeżeli gra sprowadza jakiś aspekt do tego że nie ważne że jesteś lepszy to i tak możesz zrobić tyle samo co najgorszy gracz to jest to chore
 

i.am

Baron
A krócej przypomnę, każda kildia miałaby zapłacić w SUMIE tyle samo towaru z tym że KAZDY gracz maiłby ten sam limit
 

leniwy

Rycerz
@i.am Można to rozwiązać oczywiście inaczej, dzienny limit wpłat dla całej gildii. Wtedy gracz w jednoosobowej gildii nie musi czekać 80 dni tylko musi wpłacić 80 razy tyle co jeden gracz w gildii osiemdziesięcioosobowej.
 

i.am

Baron
No i to jest jest jakiś pomysł, niestety inni wolało pójść w stronę limitu wpłaty na gracza
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
O czym właściwie dyskutujemy? O pomyśle Inno, który chyba umarł śmiercią naturalną, czy o pomyśle @***Tyme8k*** ? Jeżeli firma sama zrezygnowała z wdrożenia swojego własnego pomysłu, to może spróbujmy dopracować coś co może się przyjąć? ;)
 

Gozur

Wójt
każda kildia miałaby zapłacić w SUMIE tyle samo towaru
Rozumiem, że taka gildia jak ta, którą założyłem mająca obecnie 6 graczy miałaby płacić w SUMIE tyle samo towaru co gildia mająca 40 czy 60 graczy.
Zastanawiam się, czy osoby dające takie pomysły, które promują wieloosobowe gildie mają jakieś kompleksy wielkości?
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Rozumiem, że taka gildia jak ta, którą założyłem mająca obecnie 6 graczy miałaby płacić w SUMIE tyle samo towaru co gildia mająca 40 czy 60 graczy.
Zastanawiam się, czy osoby dające takie pomysły, które promują wieloosobowe gildie mają jakieś kompleksy wielkości?
Moja gildia ma w tej chwili 29 graczy, i co z tego? FoE to rywalizacja drużynowa. Team może liczyć 80 graczy, a moc gildii to suma mocy (i aktywności) jej członków. Ceny budynków na GPC, ceny oblężeń na GvG, ceny slotów obronnych są stałe. Taka gra :)
 
Ostatnia edycja:

Gozur

Wójt
Moja gildia ma w tej chwili 29 graczy, i co z tego? FoE to rywalizacja drużynowa.
To z tego, że rywalizacja o której wspominasz, nie polega na faworyzowaniu "większych" gildii. A tu widzę coraz więcej pomysłów, które tylko to robią - tak jak ten.
Zauważ, że "opłaty" za WG czy budynki w PCh są zależne od graczy obecnych w gildii i jest to sprawiedliwe.
natomiast jeśli wprowadzono by takie same opłaty dla wszystkich gildii to oznaczałoby, że twoja i moja gildia mają zapłacić np. po 5000 surowców. Przelicz sobie jak obciąży to twoją gildię, a jak moją.
Rozumiesz wreszcie o co mi chodzi?
 

leniwy

Rycerz
Co wy z tym faworyzowaniem? Dopóki nie będzie w rywalizacji podziału na wielkość gildii (a nie będzie) mniejsze gildie nie mogą mieć forów bo nikogo to nie interesuje, że są mniejsze. Tak jak jeden piłkarz w drużynie nie dostanie malutkiej do bronienia bramki bo gra przeciw jedenastce.
Teraz odwróć sytuację i pomyśl, że jesteś w dużej gildii, a małe mają fory. Wyobrażasz sobie swoje oburzenie?
Sam jestem w gildiach jednoosobowych bo nie mam czasu/ochoty na czytanie farmazonów, popędzań, kłótni itp. To jest dla mnie duży plus na ten moment, ale muszę mieć świadomość, że dokonałem wyboru i pogodzić się z minusami, a nie ubolewać jaki jestem z tego powodu dyskryminowany.
 

Gozur

Wójt
Co wy z tym faworyzowaniem?
Dalej nie rozumiesz.
Rywalizacja to jedno, a dodawanie czegoś, co uderzy w mniejsze gildie, to inne.
Zapoznaj się z tym co pisałem do Agatonki - może zrozumiesz, że jest różnica między dawaniem równych "opłat" dla graczy, którzy są członkami gildii różni się od dawania równych "opłat" dla gildii.
Przelicz sobie taką jednakową opłatę dla gildii - np. 5000 towarów na 60 osób, a potem przelicz sobie ją na 6 osób - widzisz różnicę?
Prościej wytłumaczyć się nie da.
 

leniwy

Rycerz
Rywalizacja to jedno, a dodawanie czegoś, co uderzy w mniejsze gildie, to inne.
No i dokładnie tak masz np. w modelu który niefortunnie dałeś.
Wpłata WG podzielona bo to jest wpisowe, nie ma znaczenia bezpośredniego w rywalizacji.
Koszt budynków w GPC stały ponieważ są one elementem rywalizacji.
Pomijam fakt, że gdyby wielkość kosztów w elementach rywalizacji była uzależniona od wielkości gildii to stawiam dolary przeciw orzechom, że zaraz gracze wymyśliliby milion sposobów jak to wykorzystać w dużych gildiach.
 
Do góry