Sens w turniejach PvP

  • Rozpoczynający wątek Iro55
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser3255

Guest
Zebi nie ma tutaj żadnego przekrętu. Pamiętaj, że PvP powstało pierwsze, a GvG drugie. To GvG jest całkiem inne i dlatego tak jest.
Kto pierwszy ten lepszy ? ...szkoda że GvG było drugie ...

W GvG nie trzeba wcale wojska aby się zabawić cudzym kosztem ... w PvP nie zrobisz nikomu szkody nawet jk masz 10.000 % do ataku ... jak pilnuje zbiorów to puste punkty dostaniesz ... a;e ktoś wymyślił "lepsiejszy" system : " i ekowiec z epoki żelaza może pomęczyć graczy we współczesnej" ... system jest prosty: sprzedaję towar za punkty rozwoju koledze z epoki żelaza ... perły mi rosną ... kolega za ten towar zakłada oblężenia na konkurencję ... i znów ja zyskam ... inni uczciwi dostaną bana za push ... a ja rosnę w siłę ;)
ps. dla niekumatych : nie robię tak ...ale widzę niekiedy dziwne sprawy na mapach :)
 

DeletedUser6174

Guest
Oki dobra,czyli goście z 10-12mln.pkt na koncie blokują dla zabawy wieże starszych epok
bo im się to nie opłaca,zdobywając przykładowo 500 medali na tydzień?.

To co chcesz im zabronić walczyć w GVG? Jeśli piszesz że wystarczy Ci 200 punktów za 2 włóczników aby zając pierwsze miejsce to o jakim blokowaniu tutaj mówimy?
Nie rozumiem co do rzeczy ma tu ilość punktów w rankingu? Gracz mający 1mln punktów śmiało może przebić tego który ma 12 mln. Czemu tak się nie dzieje? Bo jeśli ktoś dużo walczy ma więcej niż 1mln punktów i zaczyna zaliczać się do graczy z dużą ilością punktów.
 

bartekmod

Książę
Oki dobra,czyli goście z 10-12mln.pkt na koncie blokują dla zabawy wieże starszych epok
bo im się to nie opłaca,zdobywając przykładowo 500 medali na tydzień?.

Ty mówisz o pokonywaniu u sąsiadów włóczników i prostej zdobyczy punktowej, co moim zdaniem nie jest możliwe, jeżeli chodzi o blokowanie starszych epok, myślę, że ich gildia walczy w tej właśnie epoce i oni zdobywają i podbijają mapę GvG, punkty do wieży i medale zdobywając przy okazji, jednak nie jest to ich celem
 

DeletedUser7425

Guest
za 500 medali tygodniowo rok bym zbierał na rozszerzenie
dodatkowo żeby przebić Sąsiada w tej wieży musiałbym 75 walk na włócznikach wykonać (u niego są to 2 walki, stan na środę - podejrzewam że na mapie sektory podbija), to naprawdę nie jest leżenie do góry brzuchem :D zapisuj w notatniku który sąsiad ma jaką obronę i wystawiaj odpowiednie wojska, a potem sąsiad podbije 3 sektor i odstawia Cię znowu :D

Wiesz ja dziś dostałem "przy okazji" 2600 medali (wczoraj z resztą też), więc te 500 medali raz na tydzień to dla mnie bilon ;)

Ok ten gość jak mu dobrze pójdzie w tym tydniu to zarobi medale:
epoka żelaza top I
25 medali
wczesne śr. 50 top I
rozkwit śr. 100
jesień śr. 175
kolonialna 300
przemysłowa 500
postępowa za I jest 750 ale ma na razie 300
modernizm 1100
postmodern -
współczesność top1 jest 2000 ale narazie nazbierał 1000 medali.

= 3850 w tydzień mało?.

wykorzystując lukę w grze,qrna ja nie piszę że 216pkt wystarczy mi do I miejsca czytajcie ze zrozumieniem
wystarczy żeby zająć miejsce w wieży z danej epoki pokonując 2 włóczników wojem z odp.epoki
w tym przypadku siedzi ich tylko po 1-2 max 3 na danej wieży z epok mniejszych.

Mi chodzi tylko i wyłącznie równe szanse w tych wieżach,że powinny być dostosowane
do walk wojska z danej epoki nic więcej.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser6174

Guest
Ok ten gość jak mu dobrze pójdzie w tym tydniu to zarobi medale:
epoka żelaza top I
25 medali
wczesne śr. 50 top I
rozkwit śr. 100
jesień śr. 175
kolonialna 300
przemysłowa 500
postępowa za I jest 750 ale ma na razie 300
modernizm 1100
postmodern -
współczesność top1 jest 2000 ale narazie nazbierał 1000 medali.

= 3850 w tydzień mało?.
No mało, tyle to można wyciągnąć w 1 dzień a nie tydzień. Nie rozumiem co Ci przeszkadza, to że koleś dużo walczy i ma punkty na wieży za co dostanie medale?

wykorzystując lukę w grze,qrna ja nie piszę że 216pkt wystarczy mi do I miejsca czytajcie ze zrozumieniem
wystarczy żeby zająć miejsce w wieży z danej epoki pokonując 2 włóczników wojem z odp.epoki
w tym przypadku siedzi ich tylko po 1-2 max 3 na danej wieży z epok mniejszych.
Żeby czytać ze zrozumieniem, najpierw trzeba coś ze zrozumieniem napisać ;). Napisz to zdanie tak aby miało sens to chętnie na nie odpowiem. Na razie powstrzymam się od komentarza ponieważ znowu zostanę posądzony o czytanie bez zrozumienia ;)

Mi chodzi tylko i wyłącznie równe szanse w tych wieżach,że powinny być dostosowane
do walk wojska z danej epoki nic więcej.
No a nie są? Wytłumacz dlaczego tak uważasz?
 

PablooS

Wielki książę
Ex-Team
Te 200+ punktów może i ci starczy by dostać się do wieży, ale nie na pierwsze miejsce więc o czym ty piszesz?
Żeby zdobyć pierwsze miejsce trzeba "troszeczkę" więcej niż zaatakować dwóch włóczników, a skoro ktoś się stara i walczy to czemu ty też nie zaczniesz się starać tylko szukasz dziury w całym? Tyle graczy gra w tą grę i tylko ty widzisz tutaj coś złego. Zacznij tyle walczyć to zdobędziesz też tyle, lub komuś utrudnisz zdobywanie pierwszego miejsca w wieżach.
 

DeletedUser12062

Guest
Ja za to pozwolę sobie zwrócić uwagę na inną sprawę, skoro już został poruszony temat sensu wież pvp i gvg.... GvG w założeniu z tego co pamiętam ( a znaleźć to można na forum ) miało nie mieć większego wpływu na PvP. Ja uważam, że połączenie wieży GvG z PvP było błędem. Mnie osobiście GvG w żaden sposób nie bawi ( nie mówię, że nie uczestniczę w tym bo bym skłamał ale znacząco ograniczyłem to - od samego początku pomysł mi się nie podobał ). Dzisiaj gracze bijący tylko PvP nie mają cienia szansy na wieży. Co więcej Ci którzy siedzą w gildiach które mają duże tereny i biją tylko PvP ( z powodu cen obleżeń itp. ) też nie mają szansy. Ludzie przenoszą się do gildii, które cały dzień uwalniają i tłuką jeden sektor.... I nie jest to absolutnie pretensja i żal do takich graczy. Jeśli kogoś bawi siedzenie pół dnia przed kompem i bicie punktodajnych armii to jest ich sprawa :):):):):):). W końcu dla niektórych ranking to sprawa priorytetowa... Ja mam tylko żal do twórców, że niestety uczestnictwo w GvG jest konieczne do zdobycia medali na wieży PvP.... Bo ja po obleceniu sąsiadów 7/7 zdobywając za to koło 13mln pkt nie mam szans na 1 miejsce ;). Czasem się zdarzy ale.... jeśli ktoś po jednym dniu uwalniania nabija 10 mln to szansa jest znikoma ;P:p:p:p:p. Wrzucenie ludzi z GvG do wieży PvP było błędem.... Ale cóż :/. Wielu się nie zgodzi z tym co napisałem ale uwierzcie: nie jest to tylko moje zdanie ;).
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Nie tylko Twoje... Tak samo wliczenie lvl pereł do rankingu budzi kontrowersje. Niedługo jak nie juz logując się raz dziennie można być top 1 wystarczy poświecić 1h na ataki gvg i mieć perłę jakąś na 100 lvl
Nikt nie przeskoczy nikt nie doskoczy.

P.S. W sumie nie trzeba walczyć raz dziennie wystarczy ta perła :haha:
 

DeletedUser12062

Guest
Nie tylko Twoje... Tak samo wliczenie lvl pereł do rankingu budzi kontrowersje. Niedługo jak nie juz logując się raz dziennie można być top 1 wystarczy poświecić 1h na ataki gvg i mieć perłę jakąś na 100 lvl
Nikt nie przeskoczy nikt nie doskoczy.

P.S. W sumie nie trzeba walczyć raz dziennie wystarczy ta perła :haha:

zdecydowanie nie trzeba walczyć ;P:p:p:p.

Ogólnie gra zrobiła się idiotyczna ;). Od momentu wejścia GvG a teraz jeszcze pomysłu zniesienia poziomów pereł. Rankingi są o kant d... A PvP stało się śmieszne... Na jednym ze światów na chwilę obecną jest 6 gildii posiadających 2 sektory do nabijania pkt. plus ze 3 gildie które zbijają im oblężenia częściowo chcąc nabić sobie pkt... I albo ktoś ma 400 walk i kilkadziesiąt milionów pkt ( taki przypadek odkryłem ostatnio ) dzieki alkowi na niewiadomo jakim poziomie, albo ktoś nie tyka sąsiadów i wygrywa PvP z przewagą kilkukrotną.... Pamiętam jak kiedyś w trójkę walczyliśmy o pierwsze miejsca na 2 wieżach. Tam czasem było to kwestia walki na 2 włółcznika już. Walka do samego końca na sekundy przed podliczeniem. Dzisiaj wygląda to jak wygląda... Ogólnie śmiech na sali ;). I nie chodzi o ranking bo nie ma żadnej różnicy miejsce 30 czy 100... Ale sens PvP. Na dzień dziejszy sukces na wieży gwarantuje gildia 2-3 graczy z "pionkami" z niskich epok do uwalniania sektorów ;). I zmierza to zdecydowanie w coraz gorszym kierunku.... A szkoda...
 

DeletedUser11123

Guest
to kolejna pochodna "świetnej" decyzji o darmowych oblężeniach (w sensie jednostek). nie wiem ile trzeba pisać i ile przykładów podawać, żeby ktoś zrozumiał, że ten pomysł to kolosalna bzdura i jak najszybciej trzeba się z niego wycofać.
 

wuen

Hrabia
Niestety ale nietrafionych pomysłów jest więcej - np. wprowadzenie "k" i "kk" w okienkach kasy, młotków i diamentów - a wystarczyłoby przesunąć w lewo i powiększyć...
 

DeletedUser12062

Guest
Niestety ale nietrafionych pomysłów jest więcej - np. wprowadzenie "k" i "kk" w okienkach kasy, młotków i diamentów - a wystarczyłoby przesunąć w lewo i powiększyć...

tylko to jest błąd powiedzmy z którym da się żyć ;). Oczywiście co do ilości młotków i kasy to może nawet wygodne bo po co wiedzieć czy ma się 61.4kk czy jest to 61.399.876 ;). Co do ludków... Bardzo niewygodne.... Zwłaszcza w zadaniach zdobądź dokładnie...
Gorszym, jak dla mnie osobiście, problemem jest automotywka i klikanie ozdób, które absolutnie straciły jakikolwiek sens i podziwiam Tych którzy je posiadają ;). Ja niestety musiałem wykasować wiśnie wzdłuż Lotosu ;). a szkoda zawsze było to urozmaicenie miasta ;).

Najgorsze, że na 1 dobrą zmianę ( jak choćby podział jednostek, wybór zależne/niezależne ) przypadają 2-3 takie sobie... I mimo głosów przeważając, że jest to idiotyzm zapewne się nic nie zmieni ;). Ale jak kto ktoś powiedział: przymusu gry w FoE nie ma. Choć pozostaje rozczarowanie i żal ;)
 

chudya

Hrabia
to kolejna pochodna "świetnej" decyzji o darmowych oblężeniach (w sensie jednostek). nie wiem ile trzeba pisać i ile przykładów podawać, żeby ktoś zrozumiał, że ten pomysł to kolosalna bzdura i jak najszybciej trzeba się z niego wycofać.

To co piszesz, to nie jest "kwiatek" tylko bukiet w tej grze, ktoś w Inno, wdrapał się na wyżyny bezmyślności.
 

bzzzz4

Szlachcic
mariorally widze ze wkleiłes screena z moim nickiem ile nabiłem pkt a sam nabijasz tez tak zwalnaicie sektor przejmujecie i tak w kółko
 

DeletedUser12453

Guest
Mam pytanie przy okazji tej dyskusji o medale :D
czy planujecie wymyślić zastosowanie dla medali poza wykupieniem terenów w prawdopodobnie ostatniej <choć możliwe że niekoniecznie> epoce jutra ?
bo mając w ranku powiedzmy te 400tyś (lub k) medali dzieżko będzie dla nadwyżki znaleźć zastosowanie ????
jak gdzieś o tym było to sorki za spam.
 

wuen

Hrabia
Obawiam się, że gra "goni w piętkę"
- wodotryski w postaci plumkającej wody albo kicających zajączków
- nie przemyślane GvG
- lawinowo rosnące punkty za rozbudowane perły
itp. itd. ...
Dlatego raczej nie ma co liczyć na to, że
- medale przydadzą się do czegokolwiek oprócz kupienia 1 sektora
- nie będzie wprowadzona opcja "prezentów"

Jedyne co pewne to to, że przybywać będzie podobnych"kwiatków" jak powyższe - no bo czego można się spodziewać po takich "programistach" i "testerach"... ;)
 

DeletedUser625

Guest
Był kiedyś jakoś kilka tygodni po wprowadzeniu pereł mini event z Leonardem da Vinci, który wymieniał medale na plany pereł.
 

Fatherland

Książę
[...]
- nie przemyślane GvG
[...]

I to najgorsze z tego wszystkiego, bo gvg jest chyba całkowicie nieprzemyślane co do zasad... wypaczenie normalnych turniejów i wojen w tego typu grach, ze szkodą nawet dla samych turniejów pvp w tej grze; począwszy od oblężeń aż po same gildie - na gvg ma się to ni jak wobec idei G_a vs G_b .. to się w ogóle nie powinno nazywać GvG a już na pewno ranking prestiżu jest wypaczeniem, bo 100 prestiżu zdobyte kosztem prawdziwej ceny oblężenia a 100 zerowym kosztem i w spokoju dla gildii matki a w otoczeniu lewej gildii... do tego dochodzi brak kosztów wojskowych oblężenia i przeliczanie potencjału wg stanu mapy na daną godzinę... to co mamy w gvg, na pewno nie powinno się to tak nazywać i jest ono silnie przereklamowane i niedopracowane w FoE - jest to pięta achillesowa i taka jest smutna prawda niestety. brakuje korekt i zmian zasad, ograniczeń na gvg, tak jak Inno to robiło w innych grach, w których piętnuje się nieuczciwie i złodziejskie praktyki budowania własnego rozwoju... walczy się z pushem pereł ale nie robi się nic aby zmienić zasady i wprowadzić konieczne poprawki do gvg, które jest mocno rozwinięte a w dobrej większości zdobyte tereny i prestiż wielu topowych gildii jest mocno zanieczyszczony nieuczciwymi praktymi zdobywania terenów... i nie maja tutaj znaczenia hasła typu "wszystkie chwyty dozwolone" bo program nazywa się gvg i taka była tego idea by walczyły gildie z gildiami o pewnej swojej tożsamości a nie jakieś wypaczenia kilkuosobowych satelickich gildii "walczących" w niehonorowy sposób, podobnie jak turniej pvp ktory jest zanieczyszczony nieuczciwymi praktykami graczy na gvg ...

gvg to obecnie pole dla oszustów, a prestiż z gvg wpływa na ranking gildii więc i cały ranking jest wypaczeniem... IG powinno dobrze przemyśleć zasady gvg i wprowadzić jakieś ograniczniki, dobrze przemyślane... jeśli są jakieś głosy mówiące za tym, że obecne GvG jest w porządku, to są to tylko i wyłącznie osoby, którym pasuje obecny nieuczciwy system budowania przewagi bo właśnie oni go sami wykorzystują...

ciekawe co by było, gdyby kilka osób zaczęło robić tak jak robią to niehonorowe gildie, ale zamiast oddawać sektory pod gildie matki, oddawali by je tak po prostu pod npc i robiły reklamę na forum że sektory są do wzięcia.. ciekawe co by wtedy tacy gracze pisali, jak by np. wchodzić na mapę takiej nieuczciwiej gildii i załadować im w środku 9 oblężeń przed podsumowaniem... kilka osób w gildii, której nie zależy na sektorach ani na tym całym oszukanym gvg i oszukanym prestiżu... albo popunktować sobie do pvp korzystając z gvg... ciekawe co wtedy by zrobili gracze, którzy wsykorzystują te luki, jak by sami dostali tym samym ale w bardziej dolegliwy sposób, bo gildia taka nie miała by celu zdobywabina terenu dla żadnej gildii matki, po prostu chciałaby pokazać im do czego to prowadzi... czy wtedy też by tacy gracze grali nieuczciwie czy też może by sami zaproponowali jakieś zmiany i ograniczenia w gvg.... chyba tylko dzika partyzantka może takich niehonorowych graczy nauczyć tego, że GvG do czegoś innego stworzono w tej grze.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser12062

Guest
tak woli ścisłości tylko: niestety to uwalnianie nie jest nieuczciwe i jest jak najbardziej zgodne z zasadami.... Jak to powiedział Szczupak zdaje się kiedyś: "to co nie jest zakazane jest dozwolone". Niestety....

Co do zmian... nie no były zmiany GvG.... między innymi zniesiono stratę jednostek podczas zakładania oblężenia.... :/. I to było zmiana, która miała "pomóc" ....

Jest to wszystko chore powoli, pozostaje liczyć, że się to zmieni chociaż obstawiam, że raczej nie.... GvG zrypało tą grę w momencie pojawienia się ;). I taka jest prawda ;).

Od przekrętów, klonów etc. po nagminne po wejściu GvG eliminowanie konkurencji poprzez zgłaszania pereł do suportu... Cóż....
 
Do góry