Sens w turniejach PvP

  • Rozpoczynający wątek Iro55
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser

Guest
:haha:Myślę że turnieje PvP straciły na wartości (sens).Czy stoczę 200 walk czy tak jak teraz 76 to na to samo wychodzi.
Od wielu miesięcy jestem wprawdzie top1 ale jeśli już chodzi o 2 miejsce to wystarczy stoczyć ich z 15.
Nagroda w postaci tych 1100 medali jest raczej niewspólmierna. Na mizerne 4x4 muszę teraz zdobyć 50.000 medali.To wieczność.:mad:
 

DeletedUser7261

Guest
Czyli tak, wygrywasz każdy tydzień wieżę, dostajesz 1100 medali i marudzisz? Ciekawe czy jest coś, z czego w ogóle się cieszysz.
 

DeletedUser775

Guest
Czyli tak, wygrywasz każdy tydzień wieżę, dostajesz 1100 medali i marudzisz? Ciekawe czy jest coś, z czego w ogóle się cieszysz.


Podlicz sobie ile trzeba czasu poświecić na zdobycie 1 miejsca, aby dostać medale.

Idąc w ekonomie i robiąc powtarzalne zadania, więcej zdobędzie się medali niż walcząc. Wiem, że mniej punktów się zdobywa, ale na co komu punkty które nic nie dają?

Wychodzi na to, że oprócz czystej rozrywki walka nie ma sensu. Nagrody są za słabe i w dużej części to szczęście decyduje kto wygra.

Loterii w tego typu grach jest pod dostatkiem, przydałoby się coś nowego, aby gracz mógł się wykazać.

No ale przecież nie o to chodzi producentom gier, prawda..?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Tak roba55.Te turnieje straciły na wartości.Wiele razy tych pkt.w turnieju PvP miałem ok.5 milionów.Masa walk.Teraz wystarczy stoczyć ich ok.20 by być top1.Nic Ci to nie mówi ? Tymi turniejami przestano się interesować.
 

chudya

Hrabia
:haha:Myślę że turnieje PvP straciły na wartości (sens).Czy stoczę 200 walk czy tak jak teraz 76 to na to samo wychodzi.
Od wielu miesięcy jestem wprawdzie top1 ale jeśli już chodzi o 2 miejsce to wystarczy stoczyć ich z 15.
Nagroda w postaci tych 1100 medali jest raczej niewspólmierna. Na mizerne 4x4 muszę teraz zdobyć 50.000 medali.To wieczność.:mad:

U nas jakbyś stoczył tą ilość walk o których piszesz, to może w trzeciej lub czwartej dziesiątce byś się znalazł.

- - - Zaktualizowano - - -

Podlicz sobie ile trzeba czasu poświecić na zdobycie 1 miejsca, aby dostać medale.

Idąc w ekonomie i robiąc powtarzalne zadania, więcej zdobędzie się medali niż walcząc. Wiem, że mniej punktów się zdobywa, ale na co komu punkty które nic nie dają?

Wychodzi na to, że oprócz czystej rozrywki walka nie ma sensu. Nagrody są za słabe i w dużej części to szczęście decyduje kto wygra.

Loterii w tego typu grach jest pod dostatkiem, przydałoby się coś nowego, aby gracz mógł się wykazać.

No ale przecież nie o to chodzi producentom gier, prawda..?


Masz rację, jeżeli nie masz czasu, to raczej przestań grać. Myślałem, że dla rozrywki i przyjemności też można grać.

- - - Zaktualizowano - - -

Tak roba55.Te turnieje straciły na wartości.Wiele razy tych pkt.w turnieju PvP miałem ok.5 milionów.Masa walk.Teraz wystarczy stoczyć ich ok.20 by być top1.Nic Ci to nie mówi ? Tymi turniejami przestano się interesować.

Nie wiem jakich masz sąsiadów, ale wśród naszych sąsiadów, żeby być na pierwszym miejscu, to przedział od 10 milionów wzwyż trzeba mieć (to jest około 350 walk) i jakoś nie widzę żeby graczom sprzykrzyły się walki, no ale to rzecz gustu.
 
Ostatnia edycja:

MadameCommando

Zespół FoE
Supporter
Nie każdy Gracz osiągnął już najwyższą epokę, dla wielu "młodszych" turnieje PvP to nadal dobre źródło medali, bo niekoniecznie każdy może sobie pozwolić na wydanie dziennie kilku milionów młotków i złota, by robić zadania powtarzalne i liczyć na zdobycie medali. Zresztą niektórzy biją sąsiadów, którzy są dla nich źródłem towarów, a miejsce na podium to tylko dodatkowa nagroda ;) Może Iro trafiłeś na leniwe sąsiedztwo, bo u mnie, podobnie jak u osób, które się wypowiedziały wyżej, trwają zacięte walki :)
 

DeletedUser625

Guest
Uważam, że największym niewypałem jest wliczanie pkt z walk na GvG do wież PvP. Ja mam takich sąsiadów co podejrzewam, że sobie robią ustawki między Gildiami i sobie zbijają oblężenia jakieś słabe i ściągają punkty. Gość jeden miał ostatnio chyba 35 mln pkt. :p
 

krzysw

Wicehrabia
no ja widzę nieustająco oblężenie 1 sektora przez jedną i tą samą gildię w kilku epokach więc wszystko jest ewidentne :) Na wieży we WS nabite 20 mln - 30 mln punktów co tydzień bo ciągle tylko zakładają oblężenia i uwalniają
 

DeletedUser8764

Guest
Tak roba55.Te turnieje straciły na wartości.Wiele razy tych pkt.w turnieju PvP miałem ok.5 milionów.Masa walk.Teraz wystarczy stoczyć ich ok.20 by być top1.Nic Ci to nie mówi ? Tymi turniejami przestano się interesować.

No co ty nie powiesz?

Klik - stan an godzinę pisania posta ...

Jak ktoś już napisał, albo walczą w wyższej epoce, albo trafiłeś na leniwych graczy, sorki ekograczy P
 

DeletedUser8507

Guest
Według mnie te turnieje nie tracą sensu. Ja tam powalczę od brązu do postępowej to od brązu do jesieni włącznie nikt nie tyka i zgarniam ciągle tytuł mistrza i medale, z przemysłu 500 medali i mistrza bo tyle walczę też. na tydzień jakieś... dużo medali zarabiam +studnie i wieże zwycięstwa i deal-da się żyć...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser8764

Guest
.... zgarniam ciągle tytuł mistrza i medale, z przemysłu 500medali i mistrza bo tyle walczę też. na tydzień jakies... dużo medali zarabiam +studnie i wieże zwycięstwa i deal-da się żyć...

a można bardziej po "polskiemu" bo czytać się tego nie da.
Jak dojdziesz do końca drzewka to medali będziesz miał minimum 20k tygodniowo za robienie zadań zapętlonych i nie będzie ci się chciało schylać po kilkadziesiąt medali z wieży.
Co do innych epok, to jam masz aktywne sąsiedztwo w GvG to możesz zapomnieć o mistrzu :p
 

DeletedUser7425

Guest
Mam pytanie w odnośnie tych turniei w wieżach,
jak mam brać udział w takim turnieju?,wchodzę sobie do wieży z epoki przemysłowej
z wojem z tej epoki (trochę mi zostało)a widzę że w obronie u gościa stoją i czekają z szyderczym uśmiechem
czempiony z współczesności :mad:
W opisie każdej wieży pisze: wygrywaj bitwy za pomocą jednostek z ery epoka ...............
Wieża z epoki kolonialnej urwał nać to samo w obronie czołgi sztrm.,zestawy rakietowe,itp.
z epoki współczesnej.
To w GvG musi być dane wojo z epoki a w wieżach PvP już qrna nie ?
Zgodne to jest z regulaminem?,siedzi sobie taki "koksu" sam jeden biedny żuczek i zgarnia sobie 500 medali za free
w tym przypadku wieża z epoki przemysł.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Hikari36

Polonista
Polonista
W turniejach liczy się tylko wojsko, którym ATAKUJESZ. Nie ważne, czy obrońca ma jednostki z Brązu czy Współczesności :p Jeśli chcesz zdobywać punkty w Przemyśle, to musisz atakować jednostkami z Przemysłu. Ale nie każdy, kto bierze udział w tym turnieju jest w tej epoce, niektórzy stawiają budynki kilka epok wstecz i walczą (np. w GvG), zdobywają punkty, ale w obronie mają jednostki ze swojej epoki ;)
 

DeletedUser7425

Guest
Nie powinni tego właśnie "przekrętu" zmienić?
w GvG trzeba walczyć wojem stosownym do epoki a w wieżach już nie,
według mnie to jest blokowanie możliwości innym graczom,którym jak
w moim przypadku zostało trochę "starego woja".
 

Hikari36

Polonista
Polonista
No cóż, trzeba atakować po prostu odpowiednich Graczy ;) A tego przekrętu nie ma jak zmienić. W GvG ma się wydzielone prowincje i w nich się walczy danym wojskiem, a w sąsiedztwie jest to obecnie po prostu niemożliwe ;)
 

PablooS

Wielki książę
Ex-Team
Zebi nie ma tutaj żadnego przekrętu. Pamiętaj, że PvP powstało pierwsze, a GvG drugie. To GvG jest całkiem inne i dlatego tak jest. W PvP do wieży jest wymagana przynajmniej jedna jednostka z danej epoki ze strony atakującego. Ze strony obrońcy nic nie jest wymagane i nigdy nie będzie. To jest normalna postać rzeczy. Wyobrażasz sobie by każdy musiał posiadać jednostki z każdej epoki i ustawiać tyle razy obronę samymi jednostkami z danej epoki? Ja jakoś nie i na dodatek byłoby to nie fer. Mamy bronić swoje miasto jak najsilniej potrafimy, a nie dostosowywać się do osoby która zamierza nas okraść... Źle na to patrzysz.
 

DeletedUser7425

Guest
Słowo przekręt dałem w cudzysłowiu bo nic mi innego na szybko do głowy nie przyszło,
niech będzie luka w regulaminie lub zła specyfikacja,może być? ;).
Nawet niedawno zastanawiałem się dlaczego co niektórzy atakują mnie starym wojskiem z
przed kilku epok,teraz wiem ;/.
Wystarczy że teraz znajdę u kogoś z sunsiadów w obronie 2 włóczników samemu atakując
wojem z starszej epoki,wchodzę do danej wieży,i leżę do góry brzuchem czekając na medale
za minimalny wysiłek.
Załatał bym tę lukę.
 

DeletedUser775

Guest
Można by zniechęcić do atakowania słabszych graczy wojskiem z niższej epoki wprowadzając karę za każdą epoke niżej i naliczanie punktów tylko do wieży ze swojej epoki,
to znaczy:

Ktoś z postępu atakuje kogoś z jesieni, punkty liczą się zawsze do wieży potępowej pomniejszone o karę, za każdą epokę połowę punktów mniej, czyli przykładowo zdobył 20k pkt - 50% za 3 epoki, liczone iloczynowo 20k * 0.5 * 0.5 * 0.5 dostałby marne 2,5k pkt.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

PablooS

Wielki książę
Ex-Team
Nadal nie rozumiesz. Nie ma żadnej luki, żadnego problemu, żadnego przekrętu czy jak to jeszcze nazwiesz. Zawsze tak było i zostanie.
Z 2 włóczników dostajesz tylko 240 punktów (o ile dobrze pamiętam bo ataki robiłem ostatnio 1.5 roku temu), więc gdzie tu leżenie do góry brzuchem?
Albo nie rozumiesz jak to wygląda, albo na siłę szukasz dziury w całym.

P.S Piszesz "luka w regulaminie" całkiem świadomie? Wiesz co to regulamin? Prędzej luka w grze ;)
 

DeletedUser7425

Guest
PablooS sam napisałeś cytuje :W PvP do wieży jest wymagana przynajmniej jedna jednostka z danej epoki ze strony atakującego.
I oto mi chodzi jak napisałem wyżej :Wystarczy że teraz znajdę u kogoś z sunsiadów w obronie 2 włóczników samemu atakując
wojem z starszej epoki(odpowiedniej),wchodzę do danej wieży,i leżę do góry brzuchem czekając na medale
za minimalny wysiłek,ustawiając oczynawiśnie obronę z współczs..
Owszem dostaję te 216 czy 240 pkt ale jestem już w danej wieży.
Przynajmniej znalazłeś mi brakujące słowo luka w grze:-).
 

DeletedUser6174

Guest
Wystarczy że teraz znajdę u kogoś z sunsiadów w obronie 2 włóczników samemu atakując
wojem z starszej epoki,wchodzę do danej wieży,i leżę do góry brzuchem czekając na medale
za minimalny wysiłek.
Załatał bym tę lukę.

No faktycznie zysk jest kosmiczny, kilkaset medali tygodniowo za walkę w niższych epokach :)
To może "lukę" z zadaniami też byś załatał bo niektórzy zdobywają po kilka/kilkanaście tysięcy medali dziennie ;)
 

DeletedUser7425

Guest
Zbigniewie dla Ciebie 500 medali w przemysłowej za 1 miejsce jest śmiechu warte
Gdyby były realne szanse?,no dobra ok.
 

DeletedUser6174

Guest
Zbigniewie dla Ciebie 500 medali w przemysłowej za 1 miejsce jest śmiechu warte
Gdyby były realne szanse?,no dobra ok.

Wiesz ja dziś dostałem "przy okazji" 2600 medali (wczoraj z resztą też), więc te 500 medali raz na tydzień to dla mnie bilon ;)
 

bartekmod

Książę
za 500 medali tygodniowo rok bym zbierał na rozszerzenie
dodatkowo żeby przebić Sąsiada w tej wieży musiałbym 75 walk na włócznikach wykonać (u niego są to 2 walki, stan na środę - podejrzewam że na mapie sektory podbija), to naprawdę nie jest leżenie do góry brzuchem :D zapisuj w notatniku który sąsiad ma jaką obronę i wystawiaj odpowiednie wojska, a potem sąsiad podbije 3 sektor i odstawia Cię znowu :D
 

DeletedUser7425

Guest
Oki dobra,czyli goście z 10-12mln.pkt na koncie blokują dla zabawy wieże starszych epok
bo im się to nie opłaca,zdobywając przykładowo 500 medali na tydzień?.
 
Do góry