Rozbudowa Pereł Architektury

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser437
  • Data rozpoczęcia

Czy jesteś za blokadą

  • TAK

    Głosy: 10 34,5%
  • NIE

    Głosy: 19 65,5%

  • W sumie głosujących
    29
  • Głosowanie zakończone .
Status
Zamknięty.

DeletedUser437

Guest
Nie znalazłem podobnego pomysłu na pierwszych czterech stronach więc sądzę ze nie istnieje.
Otóż.
Moim zdaniem w przypadku gdy gracz chce sam sobie rozbudowywać perłę, - ponieważ przez długi czas nikt jakoś nie jest zainteresowany dodaniem choćby jednego punktu rozwoju - powinien mieć możliwość blokowania dodawania pr innym graczom. Dlaczego ? Już wyjaśniam. Nie pierwszy raz się spotkałem z tym iż podczas rozbudowy perły - na obojętnie którym poziomie - jakoś nie było chętnych do pomocy ale tuż przed zakończeniem, gdy sam władowałem w rozbudowę danego poziomu np. 165 pr na 170 pr możliwych , ni z tąd ni z owąd znajdował się cwaniaczek lub dwóch, którzy to ochoczo dorzucili po dwa czy trzy pr i zgarniali nagrody nie współmiernie wysokie do wkładu. Zaobserwowałem że takich cwaniaczków wyczekujących końca jest coraz więcej. Określając że jest to co najmniej irytujące, naprawdę staram się zachować spokój i pełną kulturę. Proszę więc zgłosić ten pomysł gdzie trzeba i mam nadzieję że wejdzie on jak najszybciej. Pozdrawiam i liczę na poparcie.
 

DeletedUser8996

Guest
Ja tam myślę, że to nie jest konieczne, gdy znajdziesz sobie odpowiednią gildię, to nie ma problemu z perłami :)
Musisz po prostu najlepiej poprosić o pomoc w rozbudowie swoją gildię, znajomych, ewentualnie sąsiadów, ja mam 4 perełki i po każdej, którą postawiłem, wysyłałem prośby o rozbudowę i nikt się za nie nie obraził, nawet duża część z nich była skora do pomocy.

A co do pomysłu to myślę tak, skoro już z własnej nieprzymuszonej woli dałeś te 160 pr, bo mogłeś cierpliwie czekać, to na tych którzy dają te 10pr to w sumie i tak nie stracisz, a lvl w perle się wbije, wcale nie musiałeś wydawać tyle pkt na perłę, jak mówiłem cierpliwość jest drogą do kolejnego poziomu :p
 

DeletedUser7261

Guest
Ty nic nie tracisz z tego, że ktoś dołoży jeden punkt, te nagrody nie idą z Twojego konta. Także ciesz się, że przynajmniej jeden punkt dostałeś :)
 

DeletedUser437

Guest
Ja tam myślę, że to nie jest konieczne, gdy znajdziesz sobie odpowiednią gildię, to nie ma problemu z perłami :)
Musisz po prostu najlepiej poprosić o pomoc w rozbudowie swoją gildię, znajomych, ewentualnie sąsiadów, ja mam 4 perełki i po każdej, którą postawiłem, wysyłałem prośby o rozbudowę i nikt się za nie nie obraził, nawet duża część z nich była skora do pomocy.
Nie do końca jest prawdą to co piszesz. Ludzie z gildii będą pomagać jak będą w tym mieć interes - plany do pereł, które im brakują -wiem bo jestem w gildii. Jak ktoś - tak jak ja - skończył przemysłową a chce rozbudowywać do max poziomu perłę z brązu czy wczesnego średniowiecza, to nikt ci z gildii nie dorzuci więcej niż jeden pr na jakiś czas bo jak pisałem nie ma w tym interesu. W taki sposób może przed własną starością i śmiercią udałoby mi się ukończyć jakąś perłę :):) Cwaniaczki natomiast mają w tym interes bo nawet jak nie potrzebują planów to zawinąć ileś tam pr , jakiś plan i ileś medali za jeden czy dwa pr zawsze się będzie im opłacało.

Ty nic nie tracisz z tego, że ktoś dołoży jeden punkt, te nagrody nie idą z Twojego konta. Także ciesz się, że przynajmniej jeden punkt dostałeś :)
To jest właśnie myślenie cwaniaczka, żerującego na innych. Tu nie chodzi o to czy nagrody dla pasożytów idą z mojej puli czy nie , tylko o ukrócenie chamskiego i niesprawiedliwego procederu. Inni dla zdobycia jakichś planów konkurują między sobą, kto da więcej pr - komuś w jakiejś perle oczywiście - tracąc zazwyczaj więcej pr niż otrzymują, aby tylko uzyskać fragment potrzebnego im planu a cwaniaczki- oczywiście to słowo jest używane w pogardliwej formie - tylko się rozglądają gdzie już ktoś prawie skończył. Osobiście mam w d pomoc takich hien z ich jednym , dwoma czy pięcioma pr. Skoro włożyłem w rozwój danego lvl-u 99% pr to nie potrzebuję pod koniec pomocy pasożytów. Sam skończę co zacząłem.
 

DeletedUser

Guest
Wiemy jak "tragiczną" jest sytuacja graczy, którzy dali się "omamić" kolosalnymi zyskami z pereł. Niestety nie brali pod uwagę wszystkich uwarunkowań...
Dałem głos za blokadą aczkolwiek jest mi ona obojętna na moim poziomie rozwoju. Myślę, że należy jakoś pomóc tym graczom, w jakikolwiek sposób. Ból z ewentualnej likwidacji "wychodzonej" i postawionej kosztem ogromnych wyrzeczeń takiej budowli jest przeokrutny dla wielu ale czasami bywa jedynym wyjściem jeśli taki gracz chce się rozwijać ;)
 

DeletedUser8996

Guest
Nie do końca jest prawdą to co piszesz. Ludzie z gildii będą pomagać jak będą w tym mieć interes - plany do pereł, które im brakują -wiem bo jestem w gildii. Jak ktoś - tak jak ja - skończył przemysłową a chce rozbudowywać do max poziomu perłę z brązu czy wczesnego średniowiecza, to nikt ci z gildii nie dorzuci więcej niż jeden pr na jakiś czas bo jak pisałem nie ma w tym interesu. W taki sposób może przed własną starością i śmiercią udałoby mi się ukończyć jakąś perłę :):) Cwaniaczki natomiast mają w tym interes bo nawet jak nie potrzebują planów to zawinąć ileś tam pr , jakiś plan i ileś medali za jeden czy dwa pr zawsze się będzie im opłacało.

Pisałem, że jak znajdziesz odpowiednią gildię to ci pomoże, a nie jakiś tam zbiór gburów, którzy się gildią nazywają, u mnie np. pomagają mi w perłach i jestem zadowolony, byłem też w innej gildii, tam na perły mieli sposób, żeby tworzyć jakąś grupę osób i każdy z nich dodawał każdemu po 5 pr dziennie, oczywiście nie wszystkim na raz codziennie, tylko jednego dnia jednemu, drugiego drugiemu, itd. Dalej jestem na nie co do twojego pomysłu, ja tam nic do takiego cwaniactwa nie mam, taka gra, jest taka możliwość kombinowania, to trzeba to jak najbardziej wykorzystywać, myślę, że aż tak strasznie nie cierpisz z powody tych ludzi czekających na okazję, żeby od razu blokować jak leci :)
 

HuanMing

Książę
To jest właśnie myślenie cwaniaczka, żerującego na innych. Tu nie chodzi o to czy nagrody dla pasożytów idą z mojej puli czy nie , tylko o ukrócenie chamskiego i niesprawiedliwego procederu. Inni dla zdobycia jakichś planów konkurują między sobą, kto da więcej pr - komuś w jakiejś perle oczywiście - tracąc zazwyczaj więcej pr niż otrzymują, aby tylko uzyskać fragment potrzebnego im planu a cwaniaczki- oczywiście to słowo jest używane w pogardliwej formie - tylko się rozglądają gdzie już ktoś prawie skończył. Osobiście mam w d pomoc takich hien z ich jednym , dwoma czy pięcioma pr. Skoro włożyłem w rozwój danego lvl-u 99% pr to nie potrzebuję pod koniec pomocy pasożytów. Sam skończę co zacząłem.

A ja nie tylko jestem na nie, ale jeszcze się z Tobą nie zgodzę. Zachowujesz się jak pies ogrodnika. Ty za skończenie swojej perły nie dostajesz absolutnie nic (poza bonusami z perły oczywiście). Nie dostajesz punktów, medali ani planów. Ale i tak żałujesz komuś innemu. Boli Cię, że ktoś dostanie coś co nie jest Twoje? Co nie idzie z Twojej kieszeni? Wolisz żeby się zmarnowało bo "źli" ludzie nie rozbudowują Ci perły?

Jest na to prosty sposób. Umów się z kimś kto też skończył przemysłową i wymieniajcie się pkt w perłach. Obydwaj zyskacie, nikt nie straci, a ty nie będziesz się żalił, że ktoś "złośliwie i pasożytniczo" dorzucił Ci swój punkt rozwoju.
 

DeletedUser437

Guest
Skoro mam życzenie dany poziom w MOJEJ perle wybudować SAM, to powinienem mieć taką możliwość. Koniec, kropka i z nikim się więcej nie będę licytować !!!
 

DeletedUser7261

Guest
Skoro mam życzenie dany poziom w MOJEJ perle wybudować SAM, to powinienem mieć taką możliwość. Koniec, kropka i z nikim się więcej nie będę licytować !!!

To powodzenia w wybudowaniu 10 poziomy późniejszych pereł.
 

DeletedUser

Guest
Ale trzeba zwrócić uwagę, że Misiek napisał " dany poziom".
 

DeletedUser8996

Guest
Skoro mam życzenie dany poziom w MOJEJ perle wybudować SAM, to powinienem mieć taką możliwość. Koniec, kropka i z nikim się więcej nie będę licytować !!!

No, niestety, jak widzisz, tylko pomysły z dużą ilością głosów na Tak, mają szansę zostać rozpatrzone, także jeżeli jakieś jednostki chcą, żeby zostało wprowadzone, "bo powinni mieć taką możliwość" to nikła szansa.
 

DeletedUser426

Guest
No, niestety, jak widzisz, tylko pomysły z dużą ilością głosów na Tak, mają szansę zostać rozpatrzone, także jeżeli jakieś jednostki chcą, żeby zostało wprowadzone, "bo powinni mieć taką możliwość" to nikła szansa.

Własnie nie do końca jeśli jest duzo TAK to biora pomysł pod uwage , ktos moze powiedziec "Diamenty bedą za darmo" i bedą same TAK :D
Ale dokałdnie , tutaj nie ma czegos takiego jak JA CHCE tylko jest cała społecznośc. Jesli cos sie wprowadza to nie żeby spełnić jeden kaprys jak tutaj MIska, tylko aby pasowało wszystkim a nie tylko komus bo sam nie dostanie to inny tez dlatego nie mogą.
 

DeletedUser8996

Guest
Własnie nie do końca jeśli jest duzo TAK to biora pomysł pod uwage , ktos moze powiedziec "Diamenty bedą za darmo" i bedą same TAK :D

No, chodziło mi o to, że musi być dużo na TAK i twórcom gry też ma się spodobać, bo jak będzie, np 200 głosów na TAK, ale twórcy gry mieliby na tym stracić trochę kasy, to na pewno taki pomysł nie wejdzie, wejdą tylko te, w którym twórcy widzą potencjalne zyski, dlatego też nie ma ich zbyt dużo w gzre zastosowanych :)
 

DeletedUser4259

Guest
Skoro mam życzenie dany poziom w MOJEJ perle wybudować SAM, to powinienem mieć taką możliwość. Koniec, kropka i z nikim się więcej nie będę licytować !!!

jeżeli już koniecznie musisz być takim psem ogrodnika, to odłącz Perłę od ścieżki, gdy do końca poziomu brakuje niewiele punktów i podłączaj tylko na tę chwilę, gdy wkładasz do niej PRy (pamiętając przy tym, że Perła odłączona od Ratusza nie daje żadnego bonusa...)
 

DeletedUser7261

Guest
A czy w Perłę nie podłączoną do drogi nie można dawać punktów?

@@DOWN
Czyli punkty można dawać, ale nie daje bonusu :>
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
...ni z tąd ni z owąd znajdował się cwaniaczek (...). Zaobserwowałem że takich cwaniaczków wyczekujących końca jest coraz więcej. Określając że jest to co najmniej irytujące, naprawdę staram się zachować spokój i pełną kulturę...

Na poparcie możesz liczyć, ale ode mnie na pewno go nie dostaniesz. Owe "cwaniaczki", jak bardzo kulturalnie ich nazywasz, to gracze jak wszyscy inni, acz o nieco nieprzeciętnej dozie oportunizmu. Widząc możliwość zysku większego niż straty przy działalności nikogo nie krzywdzącej (a przecież wciąż pomagającej...) robią to, co pozwala im odnieść korzyści i robią to w dobry sposób. Jeśli zżera cię zazdrość, to może pocieszy Cię fakt, że bardzo mi z tego powodu smutno. Jeśli zaś chodzi o Twoje starania w zachowaniu spokoju i pełnej kultury... to nazywając wszystkich tych, jakby nie patrzeć, wciąż uczciwych graczy, którzy zdecydowali się Tobie pomóc, cwaniaczkami, poziom kultury jest już niejako "niepełny".

Skoro mam życzenie dany poziom w MOJEJ perle wybudować SAM, to powinienem mieć taką możliwość. Koniec, kropka i z nikim się więcej nie będę licytować !!!

Żaden koniec i żadna kropka... nie takie było założenie budowy pereł od samego początku i to nie przypadek, niedopatrzenie, ani błąd w grze, że inni mogą to robić. To, że twoje widzi mi się nie respektuje znanego powiedzenia "darowanemu koniowi nie zagląda się w zęby" to jest wyłącznie twój ból, a innym pozostaje się co najwyżej z tego pośmiać.

Obecność paczek rozwoju w nagrodach za perły to sprawa nieprzypadkowa i warta wykorzystania. Za przykład posłużę się gildią w której sam mam przyjemność być (na B). Otóż u nas, gdy u kogoś budowana jest perła, budowa konkretnego poziomu bliska jest zakończenia, a nie wszystkie nagrody (na niższych poziomach 1-3, na wyższych 1-5) zostały zebrane, wysyłana jest gildyjna wiadomość informująca wszystkich, jak byś ich zapewne nazwał, "cwaniaczków", że w danym mieście wrzucając jeden punkt można zdobyć ciekawe nagrody. Nie ma w tym nic złego, a przeciwnie wręcz - pozwolę sobie głupotą nazwać marnowanie tych nagród wyłącznie za sprawą własnej arogancji.


Na koniec dodam jeszcze, że sama możliwość zablokowania innym rozwoju naszej perły JEST MOŻLIWA i każdemu dostępna od samego początku... Zamiast się więc unosić dumą, foszyć i szukać na forum podobnie rozgoryczonych, sugeruje pogłówkować trochę nad swoim miastem, a przy odrobinie szczęścia, wierzę, że każdemu uda się tą opcję znaleźć. "Widza tajemna FoE wcale nie jest aż taka tajemna" :p

Edit:
roba55 - niepodłączona do ratusza perła nie daje bonusów i nie może być budowana.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser9756

Guest
Te nagrody i tak nie idą z twojego konta. Jestem na nie bo to i tak nie potrzebne. Poza tym Miśku tematy tu umieszczane są do dyskusji. Umieszczając to wiedziałeś chyba, że nie wszyscy będą musieli się z tobą zgadzać.
Chcesz budować dany poziom sam. Ale zauważ, że nawet ten jeden punkt, od tych 'cwaniaczków' spowoduje, że sam nie będziesz musiał tego jednego punktu wydawać. A na dodatek jeden punkt czasem w perłach to na prawdę wiele... Spójrz na czat. Wielu graczy chce żeby nie zmarnowali punktu na swojej perle. Widzę co chwila wręcz ogłoszenia, 'Zostało 5pkt. do końca.' , '3pkt. do końca.' , a czasem piszą o 1 PRku. W zamian sami dają 1PR na jakąś perłę z której też mogą odnieść zysk. Tak to się kręci i kręci.
 

DeletedUser437

Guest
Taaa. Widzę że nie wszyscy uważnie przeczytali co napisałem i nie wszyscy podczas tego czytania mieli włączone myślenie. Sądzę że już nie długo wszyscy ci teraz na nie, wspomną ten temat i tą ankietę i powiedzą że nie mieli racji. Szczególnie ci , którym przyjdzie - z powodu braku zainteresowania innych - samemu rozbudowywać perły ze starszych epok. Zobaczą jakie to zajefajne uczucie wkładać pr. bez pomocy innych i niemal przy końcu rozbudowy poziomu dostać tzw. pomoc, nie z chęci pomocy a z cwaniactwa i tak przez kilka poziomów, kilku pereł. A mogę się założyć że tego typu przypadków będzie coraz więcej. Pozdrawiam.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser9756

Guest
Odpowiedz proszę na pytanie... czy czekałeś po prostu aż ktoś zacznie wpłacać, czy też próbowałeś załatwić? Bo jak próbowałeś sobie załatwić kogoś do pomocy to niezbyt wytrwale. Ja też nie miałem z początku chętnych. Teraz mam sześciu załatwionych przez siebie. A jak gracze widzą, że buduje więcej osób to więcej ludzi dokłada swoje pkt.

Tylko trzeba wytrwale szukać.
 

DeletedUser426

Guest
Początkowo pomysł był dla nie kompletna głupota ... tzn w takiej formie nadal jest :) Do czego zmierzam :
Nie można nikomu niczego zakazać , idąc taką drogą niedługo ktoś zażyczy sobie blokada kogoś kto jego atakuje a to nie tędy droga.
Nie możemy nikogo zatrzymać ale możemy go zmotywować do większego wkładu. Jak ? już tłumacze :)

Na chwile obecną największa nagrodę dostaje ten kto "da najwięcej" oczywiście wykluczając właściciela perły.Czyli właściciel dał 99% a ktoś 1% i zgarnia największa pule. Niby my nic nie tracimy ale prawdę mówiąc u większości wprowadzi to delikatny stan agresywny z skłonnością do przemocy :)

A jeśli by wprowadzić powiedzmy górną granice punktów od której jest przyznawana nagroda.
Przykładowo na 4 poziom jakiejś perły potrzeba 310 punktów. Właściciel daje 305 a ktoś 5 i wygrywa nie dość ze drugie tyle punktów to jeszcze medale i plany.

A gdyby nagroda była dostępna od określonej liczby zainwestowanych punktów. Przykładowo :
3 miejsce od 40 pkt
2 miejsce od 50 pkt
1 miejsce od 60 pkt
 

DeletedUser2657

Guest
Bez sensu to co proponujesz: wybieram sobie 5 pereł na 9 poziomie, w każdą wrzucam jakieś symboliczne PR, powiedzmy 120 i już mam z automatu całą pulę jak za 1. miejsce? Przy wysokich lvl-ch są to zwroty PR w ilości 60-80, więc i tak się opłaca, nie wspomnę o planach i medalach, które to są w pokaźnych ilościach oraz o tym, że jednorazowo mogę zrobić tak z kilkoma perkami...Mniemam też, że kolejna osoba, już po mnie, nawet jak obdaruje tą perłę też 120. PR to już niestety może liczyć tylko na 2. miejsce?
 
Status
Zamknięty.
Do góry