[Inne] Ranking Graczy

Czy jesteś za wprowadzeniem zmian w rankingu graczy?


  • W sumie głosujących
    30

Don Flamingo

Baronet
Przedstawiam pomysł zmian w rankingu graczy, który wyszedł spod pióra mojego znajomego, Lajsu vel Rick Rocka (nie chce mu się zakładać konta na forum, więc wklejam propozycje zmian w jego imieniu:


''Propozycja dotyczy zmian w rankingu graczy. Proponuję aby np. ostatniego dnia każdego roku rankingi graczy były obcinane każdemu o 90-95% wartości punktowej. Każdy gracz zachowałby swoje miejsce, ale różnice dzielące go od innych byłyby zdecydowanie mniejsze. Na tyle małe, że w ciągu roku angażując się można byłoby dogonić każdego.

Zalety takiego rozwiązania:

- odzyskanie zaangażowania graczy, którzy odpuścili walkę rankingową wiedząc, że czołowi gracze są poza zasięgiem,

- zwiększenie rywalizacji,

- większa sprawiedliwość od obecnego rozwiązania, szczególnie w perspektywie zapowiadanych zmian w GPC skutkujących zamrożeniem miejsc rankingowych żeby nie powiedzieć zabetonowaniem.

Dodatkowo po wprowadzeniu tego rozwiązania sugerowałbym wprowadzenie GALERII SŁAW. Miejsca w którym widniałyby nazwy graczy, którzy byli w danym roku najlepsi, a ich sukces widniałby w gablocie Galerii NA ZAWSZE. Miło byłoby zobaczyć swoją nazwę w takiej galerii jako MVP roku 2024 w momencie, gdy będzie rok 2030.

Jeśli pomysł by wypalił można byłoby wprowadzić dodatkowe kategorie typu "gracz z największą liczbą negocjacji", czy nawet "największą ilością zabranych w mieście śmieci" w danym roku.. otwórzcie swoje umysły dogie Inno Games i wyobraźcie efekt jaki zmiana ta spowoduje w stosunku do obecnego martwego rankingu.''

.
.
.
Pomysł kolegi przypadł mi do gustu, Takie rozwiązanie bardzo dobrze sprawdza się w kilku innych grach. Skoro InnoGames radykalnie chce zmienić mechanikę gry, to i trzeba zaingerować w ranking graczy. Nie widzę innego rozwiązania. Ewentualnie stworzenie dodatkowego rankingu mistrzostw świata A, B, C itd. z podziałem na lata, bez likwidowania aktualnego, na który wszyscy ciułali latami, też byłoby jakimś rozwiązaniem
 

Auraya

Hrabia
ranking jest problematyczny, pod więcej niż jednym względem. mimo wszystko, zmiana, którą proponujesz nie ma racji bytu, bo hipotetycznie możemy sobie wyobrazić gracza, który nie stoczył żadnej walki - jego punkty są z budynków [wahania tylko przy postawieniu/usunięciu]; jak wyobrażasz sobie zastosowanie twojego rozwiązania w takim przypadku?
 

Rick Rock

Szlachcic zagrodowy
Pomysł wg mnie GENIALNY. Odpowiedź Auraya jakby nie bardzo na temat, bo co ma do tego co zostało napisane sposób w jaki zdobywane są punkty. Pewnie, że można przemodelować cały system naliczania punktów, ale zaleta propozycji jest taka, że producent łatwo i małym nakładem pracy mógłby to wprowadzić i gracze wciąż tak jak są przyzwyczajeni zdobywaliby punkty głównie za walki. Z tą zaletą, że w rankingu szybko spadaliby gracze, którzy nie grają od roku czy dwóch i jest i na każdym serwerze pełno.
To tak jak ranking w tenisie dajmy na to kobiecym. Jakby działał on tak jak działa obecny ranking foe to Iga Świątek byłaby gdzieś poza pierwszą, a pewnie i poza drugą setką rankingu obecnie, a przed nią same emerytki, Steffi Graf, Gabriela Sabatini i Navratilova lol:D To po co taki ranking który nie pokazuje kto obecnie jest najlepszy?
Bardzo sensowne żeby pkt były za jakiś okres czasu właśnie np. za rok kalendarzowy. Jakby każdy tak świetnie kombinował to jeszcze byłaby nadzieja w narodzie :)
 

Marik

Książę
Może troche offtop ale inno pracuje już nad zmianą rankingu między innymi z powodu iż 80% kont na danym świecie to ludzie którzy nie ukończyli samouczka lub nie przekroczyli 10.000 pkt. Z tego co słyszałem ranking ma być od pewnego progu punktów. Co do pomysłu kolegi to jest całkiem zacny ;) Pojawiają się wątpliwości na temat posiadanych budynków i pereł, dlatego do wyżej wymienionego pomysłu dodałbym rozdzielność rankingu. Zamiast 1 np 3. Ranking nr 1 - posiadane pr, diamenty, wszystkie budynki itp. + łączna liczba wygranych walk Ranking nr 2 - posiadane towary, ilość wykonanych negocjacji Ranking nr 3 - walki (wszystkie pvp gpch gvg). Ranking 1 aktualizowany na bieżąco, zaś 2 i 3 resetowane co tydzień
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Ewentualnie stworzenie dodatkowego rankingu mistrzostw świata A, B, C itd. z podziałem na lata, bez likwidowania aktualnego, na który wszyscy ciułali latami, też byłoby jakimś rozwiązaniem
Dodatkowo po wprowadzeniu tego rozwiązania sugerowałbym wprowadzenie GALERII SŁAW. Miejsca w którym widniałyby nazwy graczy, którzy byli w danym roku najlepsi, a ich sukces widniałby w gablocie Galerii NA ZAWSZE. Miło byłoby zobaczyć swoją nazwę w takiej galerii jako MVP roku 2024 w momencie, gdy będzie rok 2030.
Podobają mi się te pomysły, bo to w jakiś sposób wyróżni najbardziej aktywnych czy też najbardziej skutecznych graczy na pewnym etapie rozwoju FoE.
Proponuję aby np. ostatniego dnia każdego roku rankingi graczy były obcinane każdemu o 90-95% wartości punktowej.
Tutaj proponuję trochę wiedzy o historii tej gry. 100 walk kilka lat temu to większy wysiłek niż w tej chwili 10000.
 
Bardzo mi się podoba ten pomysł, jak również koncepcja Marika o rozdzieleniu rankingu na kategorie. Może ciut inaczej bym to podzielił (przede wszystkim nie dodalbym wygranych walk do rankingu za rozwój), ale obie propozycje super
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Z bety i filmu mooningcat'a bodajrze
nooo na becie to jestem w stanie uwierzyć, bo myśle, że własnie taki % graczy, wszedł tam licząć, że będzie miał takie samo miasto jak na głownym świecie.
Bo tak to powinno wyglądac, a nie ze tam sie gra od zera.
Wiec wielu myśle, że sie zawiodło po zobaczeniu epoki brąz i nie próbowało dalej (bo i po co)
 

Hans Voralberg

Wicehrabia
Z bety? Ale co z bety, ktoś tam wstawił dane odnośnie graczy na live, czy na beta?
Chciałbym przeczytać, albo zobaczyć te dane.
I jeszcze jedno. Jak można ominąć samouczek?
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Z bety? Ale co z bety, ktoś tam wstawił dane odnośnie graczy na live, czy na beta?
Chciałbym przeczytać, albo zobaczyć te dane.
I jeszcze jedno. Jak można ominąć samouczek?
nie ma nic o omijaniu samouczka
tylko o "nie ukończeniu samouczka"

Czyli ktoś kto założył miasto i nawet nie dokończył samouczka
 

Don Flamingo

Baronet
No to podbijam temat, bo jestem ciekaw waszej opinii...
Teraz, gdy wprowadzono zmiany na GPC i ranking graczy został permanentnie zamrożony (nikt nie zrobi więcej jak 500-600 walk dziennie) Jak uważacie, czy jest jeszcze sens, aby ranking graczy w ogóle istniał :) ? A może powinien istnieć, lecz działać na innych zasadach? Dla mnie to nie ma sensu, coraz więcej graczy zawiesza lub kończy grę, bo Inno odebrało im możliwość rywalizacji na tej płaszczyźnie.
 

MaPS

Szlachcic
Ranking jest zabetonowany za zawsze. To nie ulega dyskusji. A przykład z Navratilova genialny ;)
 

Legenda wojownika

Wicehrabia
No to podbijam temat, bo jestem ciekaw waszej opinii...
Teraz, gdy wprowadzono zmiany na GPC i ranking graczy został permanentnie zamrożony (nikt nie zrobi więcej jak 500-600 walk dziennie) Jak uważacie, czy jest jeszcze sens, aby ranking graczy w ogóle istniał :) ? A może powinien istnieć, lecz działać na innych zasadach? Dla mnie to nie ma sensu, coraz więcej graczy zawiesza lub kończy grę, bo Inno odebrało im możliwość rywalizacji na tej płaszczyźnie.
No tak po co ranking skoro nie mogę być top1 , to rankingu nie powinno być . Foe jest grą ,która ma naprawdę dużo lat i wiadomo jest ,że gracze ,którzy grają aktywnie x lat będą nie dogonienia przez gracza który gra rok lub dwa . To jest właśnie sprawiedliwie . GPCH tylko powiększyło tą różnice i pozwoliło wyprzedzić tylko mniej aktywnych graczy. Gracze z top 100 byli przez ten czas aktywni , dlatego zwiększyli swoją przewagę kilkukrotnie . To nie jest zamrożony ranking , osoba która gra dłużej aktywnie zawsze musi być wyżej niż osoba która gra krócej . Jeśli nowy gracz chce być w jakimś rankingu top1 to może próbować osiągnąć to na arenie .
 

Don Flamingo

Baronet
Na Arenie eheheheh... brawo legenda, wygrales zlotą skrzynie od Inno za najglupszy post dnia.
Jesli ktos chce byc top 1 to musi potraktowac wszystkie obecnie posiadane miasta jako poboczne i w dniu, gdy wyjdzie nowy serwer, zacząć pompować wszystkie PR w ten nowy...
To jest chyba jedyna droga do osiągnięcia czegokolwiek w tej grze. Szkoda tylko, że kosztem czasu, ktory poświęcił na rozwój obecnego miasta/miast. Szkoda, że aktualne miasta trzeba spisać na straty.
'osoba która gra dłużej aktywnie zawsze musi być wyżej niż osoba która gra krócej' - no własnie nie musi, liczba dni w grze nie jest równa liczbie poświęconych godzin. Jeśli Ktoś gra np. 6 lat i poswieca na gre 1 godzine dziennie, a ktoś inny gra 3 lata i poświęca na granie 2h dziennie, robiąc to w bardziej efektywny sposob, to powinien mieć możliwość dogonić te osobe, ktora gra 6 lat.
Teraz będzie to niemożliwe, bo geniusze z Inno tak to sobie wymysliły, a Ty im jeszcze przyklaskujesz ‍-_-
 
Ostatnia edycja:

Bożka123

Hrabia
Teraz będzie to niemożliwe,
Strasznie mało wiesz o tej grze. Przetasowania w czołówce od dawna wynikają tylko i wyłącznie z wyzerowania, bądź niemal wyzerowania aktywności gracza. Nic w tej kwestii się nie zmieni.
Chyba, że 10x z rzędu losowanie da takich przeciwników, że mapa będzie leżała nieprzejęta. To w ramach wyrównywania szans opisanego przez @Natalia1984 ;)
 
Ostatnia edycja:

Don Flamingo

Baronet
Strasznie mało wiesz o tej grze. Przetasowania w czołówce od dawna wynikają tylko i wyłącznie z wyzerowania, bądź niemal wyzerowania aktywności gracza. Nic w tej kwestii się nie zmieni.
Chyba, że 10x z rzędu losowanie da takich przeciwników, że mapa będzie leżała nieprzejęta. To w ramach wyrównywania szans opisanego przez @Natalia1984 ;)
uwielbiam jak ktoś mi mędrcuje, gdy sam posiada niewielką wiedze na dany temat...
mam co najmniej kilku znajomych, którzy dobijali z top 1000-1500 do top 100-200 w 2-3 lata aktywnej gry, więc mi tu wkręcaj kitu, bo aktywną grą byli w stanie konkurować z najlepszymi, ba wręcz miażdżyć tych starych wyjadaczy ;)
fakt sporo przeskoczonych graczy odpadło po drodze, kończyło grę, lub po prostu umierało (RiP[*]), ale to nie powinno umniejszać osiągów tych, ktorzy grając aktywnie wspinali się na szczyt. Teraz będzie to niemożliwe.
Agatonka ten link jest już tak przestrzały, że pamięta ere jury. 1 walka w takim Pasie Asteroid jest warta chociażby 2835 pkt.
Pkt rankingowe były w 80-90% za walki
Przegadałem kilka nocek z byłym top 1 Arvahalla i sam mi to potwierdził - wrzutki towarów do skarbca to był tylko ułamek całej sumy pkt którą nastukał. Większość była za walki na GPC + GVG.
 

Rick Rock

Szlachcic zagrodowy
Czyli ustalono następująco:
1. Ranking graczy jest do zmiany.
2. Navratilova nie jest lepsza od Świątek tylko dlatego, że dłużej grała w tenisa.
3. Inteligencja graczy jest poniżej średniej krajowej w związku z czym szkoda czasu na dalsze dyskusje.
 

Bożka123

Hrabia
mam co najmniej kilku znajomych, którzy dobijali z top 1000-1500 do top 100-200
Myślałam, że prowadzimy poważną rozmowę. Jestem Top 6 (a Ty?, bo o znajomych już słyszałam). Odkąd zaczęłam ostrą grę wyprzedził mnie 1 człowiek. Ci, których ja wyprzedziłam odpuścili grę całkiem lub prawie całkiem. Ta 5 przede mną jest poza moim zasięgiem niezależnie od tego jakie są GPC. Oni po prostu cały czas grają.
 

dżejmsbąd

Wicehrabia
Po zmianach na GPC nadal można robić tysiące walk na sezon. W mocnych gildiach po ile walk robiliście? 5000? 7000? Teraz tyle nie zrobicie?
Kto nie zrobi, ten będzie spadał.
W słabszych można było natrzaskać więcej w niektórych sezonach, a w niektórych mniej, nie wiem jaka średnia byłaby osiąglana :)
Nie bierzecie pod uwagę walk na GvG - tam też można kilkaset dziennie zrobić.
Co roku wchodzi nowa epoka, w której dostajemy więcej punktów za walki. Jak ktoś gra więcej niz inni, to w końcu ich wyprzedzi.
A jak ktoś dopiero zaczyna, to są nowe światy, na których gracze nie mają lat przewagi w punktach (ale mogą korzystać z diaxów zebranych na innych światach i PRy przerzucać)... Pewnie niedługo będzie kolejny, nowy świat ze zresetowanym rankingiem ;)
 

Don Flamingo

Baronet
Po zmianach na GPC nadal można robić tysiące walk na sezon. W mocnych gildiach po ile walk robiliście? 5000? 7000? Teraz tyle nie zrobicie?
Kto nie zrobi, ten będzie spadał.
W słabszych można było natrzaskać więcej w niektórych sezonach, a w niektórych mniej, nie wiem jaka średnia byłaby osiąglana :)
Nie bierzecie pod uwagę walk na GvG - tam też można kilkaset dziennie zrobić.
Co roku wchodzi nowa epoka, w której dostajemy więcej punktów za walki. Jak ktoś gra więcej niz inni, to w końcu ich wyprzedzi.
A jak ktoś dopiero zaczyna, to są nowe światy, na których gracze nie mają lat przewagi w punktach (ale mogą korzystać z diaxów zebranych na innych światach i PRy przerzucać)... Pewnie niedługo będzie kolejny, nowy świat ze zresetowanym rankingiem ;)
zgadza się i to jest jedyny sposób, aby cokolwiek osiągnąć w tej grze - olać wszystkie światy i przerzucać z nich PRy na nowy.
Bożka - gratuluje, jesteś top 6 i pozostaniesz top 6 już dożywotnio, bo Inno zapewniło Ci płaszczyk ochronny po aktualnych Zmianach na GPC. Huraaa ! :D

Teraz rozumiem czemu tak hołdujesz tym zmianom:haha:
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Agatonka ten link jest już tak przestrzały, że pamięta ere jury. 1 walka w takim Pasie Asteroid jest warta chociażby 2835 pkt.
... a w Tytanie 4650. Co to ma wspólnego z aktualnością informacji na Wiki?
Zbiory do skarbca dają mi 303975 punktów rankingowych.
Przewaga walk w punktacji polega na tym, że ilość walk zależy jedynie od aktywności i możliwości gracza.
Zmiana GPC literalnie niczego w tej kwestii nie zmieniła.
Zmieniła o tyle, że słabszym graczom wolniej narasta opór przy tym samym zmęczeniu. Nie sprawdzałam, wierzę na słowo ;)
 
Do góry