Rada władcy [do dopracowania]

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser4823
  • Data rozpoczęcia

Czy jesteś za wprowadzeniem rady?

  • tak

    Głosy: 20 64,5%
  • nie

    Głosy: 5 16,1%
  • pomysł wymaga dopracowania

    Głosy: 3 9,7%
  • Nie mam zdania.

    Głosy: 3 9,7%

  • W sumie głosujących
    31

DeletedUser4823

Guest
Propozycja dość rozbudowana, ale myślę, że ciekawa. Proponuję do gry dodać radę królewską. Standardowo są 2 sloty, trzeci można odblokować za diamenty (ukłon w stronę fiskalizmu). Można wybrać sobie doradców, każdy daje jakieś bonusy, ale kosztuje też. Opłata jest za zatrudnienie i codzienna. Opłata wejściowa, żeby nie można było zmieniać co chwila doradcy, bo ktoś na czas walki weźmie wojskowych, za chwilę doradcę ekonomicznego.

Doradców w każdej z dziedzin byłoby tyle co epok, oczywiście można by było zatrudnić później doradcę z wcześniejszej epoki, mniejsze bonusy, ale też mniejsze koszta. Koszty są tu orientacyjne, to trzeba by było zbilansować na serwerze testowym.

(skróty zł - sztuki złota, mł - młotki)

Proponowani doradcy:

Wynalazca - każdy poziom skraca o 5% czas zdobywania punktów rozwoju. Zatrudnienie na pierwszym poziomie 2000 zł i 1500 mł, koszt dzienny 200 zł i 150 mł.

Poborca podatkowy - każdy poziom zwiększa o 5% przychód z domów i ratusza. Zatrudnienie 2000 mł, codzienna pensja 250 mł.

Mistrz kowalstwa - każdy poziom zwiększa o 5% produkcję narzędzi, zatrudnienie 2000 zł, codzienna pensja 250 zł.

Biegły rzemieślnik - każdy poziom skraca o 5% czas produkcji surowców, zatrudnienie 3000 zł i 3000 mł, dzienna pensja 300 zł i 300 mł.

Werbownik - każdy poziom skraca o 5% czas werbunku wojska, zatrudnienie 2000 zł i 1000 mł, dzienna pensja 200 zł i 100 mł.

Lekarz - każdy poziom skraca o 5% czas leczenia jednostki, zatrudnienie 1500 zł i 800 mł, dzienna pensja 150 zł i 100 mł.

Dowódca najemników - zwiększa szansę na zadanie większej liczby obrażeń przy ataku, zatrudnienie 2000 zł i 2000 mł, pensja 250 zł i 250 mł

Inżynier wojskowy - zwiększa szansę na mniejsze obrażenia dla armii obronnej - zatrudnienie 2000 zł i 2000 mł, pensja 250 zł i 250 mł.

Instruktor łuczników - zwiększa o jedno pole zasięg broni krótkodystansowej białej (łucznicy, procarze, kusznicy) - zatrudnienie 3000 zł, 3000 mł, 20 drewna. Pensja dzienna 400 zł, 400 mł.

Rusznikarz - to samo co instruktor łuczników, ale dla broni palnej. Zatrudnienie 3500 zł, 3500 mł, 30 żelaza. Pensja dzienna 500 zł, 500 mł.

Matematyk - zwiększa o 1 pole zasięg katapult, balist, onagerów. Zatrudnienie 3000 zł, 3000 mł, 30 drewna. Pensja dzienna 400 zł, 400 mł.

Ludwisarz - zwiększa o 1 pole zasięg armat, zatrudnienie 5000 zł, 5000 mł, 50 miedzi. Pensja dzienna 500 zł, 500 mł.

Murarz - skraca o 5% na poziom czas wznoszenia budynków. Zatrudnienie 1500 zł, 2000 mł. Pensja dzienna 200 zł, 250 mł.
 

DeletedUser2632

Guest
ciekawy pomysł ale nie liczyłbym że IG to wprowadzi...
mimo wszystko jestem na TAK:)
 

DeletedUser3669

Guest
pomysl fajny ale raczej go nie wprowadza z prostej przyczyny za duzo roboty z tymi % :)
 

DeletedUser1724

Guest
Sama idea pomysłu jest podobna do tych co były wcześniej omawiane. Ogólnie jestem na "TAK" bo jednak się napracowałeś i ładnie to rozpisałeś :)
 

DeletedUser4744

Guest
Super pomysł; pomimo uwag osób wyżej mam nadzieję, że to wprowadzą

DUŻE TAK!
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser4738

Guest
Tylko ja zauważyłem że koszta są śmiesznie niskie?
 

DeletedUser4823

Guest
Koszta trzeba zbalansować w czasie testu, tego nie da się zrobić na sucho.
 

DeletedUser4428

Guest
przez te koszty dalem, że wymaga dopracowania
PS. BARDZO mi się podoba idea z wydaniem zelaza, drewna itp.
 

DeletedUser

Guest
a zapomnieliscie ze sa juz perly ktore daja wiekszosc proponowanych bonusow
 

DeletedUser

Guest
ale przez ta wiekszosc pomysl nie ma szans na wejscie a po drugie bonusy z perel sa tak duze ze wiecej chyba nie potrzeba
 

DeletedUser4823

Guest
Bonusy z pereł są zbyt duże. Tacy doradcy by to zrównoważyli.
 

DeletedUser3669

Guest
Bonusy z pereł są zbyt duże. Tacy doradcy by to zrównoważyli.

ale wyobraź sobie kogoś z przykładowa "latarnia z Faros" i tym człowiekiem od produkcji młotków wtedy to już całkiem jego produkcja była wywalona w kosmos a taki zwykły człowiek co perle widział jedynie na obrazku i to u kogoś innego by nie miał szans ;p
 

DeletedUser8

Guest
Pomysł jest fajny ale tak jak niektórzy zauważyli, bonusy pereł są zbyt duże, żeby je jeszcze dodatkowo powiększać. Może nieco ten pomysł zmodyfikować, np. na doradców wojskowych, tak żeby dodawali tylko bonusy do konkretnych jednostek lub typów jednostek np. tak jak tutaj:

Instruktor łuczników - zwiększa o jedno pole zasięg broni krótkodystansowej białej (łucznicy, procarze, kusznicy) - zatrudnienie 3000 zł, 3000 mł, 20 drewna. Pensja dzienna 400 zł, 400 mł.
 

DeletedUser

Guest
To jest konkretny pomysł tylko czy wejdzie w życie ?

Oczywiście jestem na Tak
 

DeletedUser3669

Guest
To jest konkretny pomysł tylko czy wejdzie w życie ?

Oczywiście jestem na Tak

pomysł na pewno wejdzie w życie za jakiś czas ale jak myślicie ze IG zrobi tych doradców za zwykle towary czy produkty to jesteście wszyscy w wielkim błędzie :p jak zwykle wprowadza ich za diamenty ;p
 

szachimat

Wicehrabia
ja jestem na TAK. i może faktycznie bonusy doradcow byłyby w zestawieniu z perłowymi zbyt wysokie, ale ja bym tego nie zmieniał :p co najwyżej dodałoby sie jeszcze pare nowych ;)
 

Hikari36

Polonista
Polonista
Bardzo ciekawe. Myślę, że fajnie by było, gdyby z każdą epoką opłata się trochę zwiększała, bo już w postępowej te kilka tysięcy to jest ziarnko piasku ;) Mimo iż bonusy fajne, to myślę, że co za dużo, to nie zdrowo :) Myślę, że jakieś ograniczenie w posiadaniu doradców byłoby dobre. To oczywiście może zależeć od ilości takich pomocników. :)
 

DeletedUser8

Guest
Co za dużo to niezdrowo, więc ja bym ustaliła powiedzmy 10 doradców z różnymi bonusami oraz limit, że gracz może mieć maksymalnie 3 doradców, trzeba będzie wtedy poważnie przemyśleć ich wybór : >
Ew. inna opcja: można mieć wszystkich ale ich rozwijanie byłoby ograniczone, więc albo byliby wszyscy "średni" albo tylko kilku by się mogło wymaksować z ich bonusami :) Wszystko do przedyskutowania, dlatego temat jest otwarty.
 

Hikari36

Polonista
Polonista
Do dyskusji, ale przy wprowadzeniu takiego ograniczenia potrzebna jest znana liczba doradców, a autor pomysłu niestety nie sądzę, żeby mógł się wypowiedzieć :/ :p
 

DeletedUser8

Guest
No to ja się wypowiem:

Inżynier - każdy poziom skraca o 5% czas budowy budynków
Poborca podatkowy - każdy poziom zwiększa o 5% przychód z domów i ratusza
Rzemieślnik - każdy poziom zwiększa o 5% produkcję narzędzi
Handlarz - każdy poziom pozwala na jedną darmową wymianę towarów dziennie z sąsiadami lub znajomymi
Instruktor - każdy poziom skraca czas rekrutacji jednostek o 5%
Lekarz - każdy poziom skraca o 5% czas leczenia jednostki
Dowódca miasta - zwiększa atak jednostek podczas obrony miasta o 5%

Max poziomów 10. Doradców 7. Z każdą epoką dostaje się np. 7 punktów do wydania. hm?
 

Hikari36

Polonista
Polonista
Dobre, dobre :) Podoba mi się Twój pomysł, Danifae. A co się tak na te biedne piątki uwzięłaś ? :p
 

DeletedUser8

Guest
Tak było w pomyśle autora więc po prostu zostawiłam, ale % można zmienić, tak samo jak wszystko inne, to jest tylko propozycja : )
I byłoby fajnie jakby więcej osób się wypowiedziało : >
 
Do góry