Pytania dotyczące zmiany Zasad Gry

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser8110
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser13596

Guest
Dziękuje wszystkim za Wasze opinie, zarówno te pozytywne jak i negatywne, cieszę się, że leży Wam na sercu dobro tego projektu, tak samo jak nam!
Na wstępie muszę niestety zaprzeczyć - nikomu w teamie nie zależy na tym, żeby Graczy banować lub by wprowadzać jakiekolwiek zamieszanie. Zasady zostały zmienione na wszystkich wersjach językowych, tak aby były lepiej zrozumiałe. Nie zostało tak naprawdę wiele zmienione, było to w znacznej mierze przeredagowanie punktów tak, aby najważniejsze sprawy były lepiej widoczne i jaśniej sformułowane. Rozumiem, że może być to pewien problem dla osób, które już się przyzwyczaiły do brzmienia starej wersji, jednak wierzymy, że będą one łatwiejsze do przyswojenia dla osób, które do tej pory miały z nimi problem oraz dla nowych Graczy.
Co do zadanych pytań, mam wrażenie, że mamy do czynienia z powtórką z historii - dyskusji o pushu było już naprawdę wiele i odpowiedź zawsze była ta sama: Jeśli ktoś gra uczciwie, to nie ma się czego obawiać. Sami dzielicie swoje konta na główne i dodatkowe, doskonale wiecie gdzie tak naprawdę gracie, gdzie skupiacie swoje siły i czas. Jeśli chcecie złotego środka, oto on: nie wykorzystujcie dodatkowych światów do przesyłu PR. Nie wiecie co z nimi zrobić? Władujcie we własne drzewko albo swoją Perłę. Nie macie Perły? Poszukajcie planów z motywki, zadań, poinwestujcie po trochu u różnych Graczy, można to zrobić całkowicie bezpiecznie bez pompowania PR w konkretnego Gracza i ryzykowania swoim kontem.

Dopiszę jeszcze odpowiedź do kwestii, które pojawiły się w międzyczasie:
- Support patrzy na fakty. To znaczy, jeśli ktoś Wam obiecał wysłać "kiedyś" towar, "kiedyś" PR, "kiedyś" pomogę, albo to są PR za dług w realu etc., nas to nie niestety interesuje. Fakt: przesłane są w jedną stronę punkty, bez korzyści dla pierwszego konta. My nie wnikamy w słowne umowy między Graczami, nierealne zresztą byłoby wprowadzenie czegoś takiego, bo każdy push można by uzasadnić tym, że "on mi kiedyś odda te punkty". Zwyczajnie nie możemy sobie pozwolić na takie gdybania.
- Dalsza zmiana zasad gry jest w tej chwili niemożliwa, proces tego typu trwa wiele miesięcy, jest konsultowany przez osoby odpowiedzialne za różne wersje językowe, prawników oraz osoby odpowiedzialne za projekt, a wszelkie zmiany muszą być wprowadzone równolegle na wszystkich wersjach językowych.
- "Sensowne wyjaśnienia" są jeszcze bardziej względnym pojęciem niż push ;) Niestety zwykle mają się one nijak do tego co widzimy w logach. Jeśli natomiast faktycznie, odwołanie Gracza nas przekona, a to się zdarza, to jak najbardziej zostanie odblokowany i przeproszony, działało to tak zawsze, po to zresztą istnieją odwołania.
- "od każdej kary nałożonej przez supportera, powinna istnieć możliwość odwołania do community managera" - to również funkcjonowało zawsze i nic się tutaj nie zmieniło.

Wiem, że tak się dzieje i nie odbieram supportowi dobrej woli. Chodziło mi raczej o większe umocowanie takich procedur w regulaminie gry. Wiem również, jak się takie regulaminy tworzy i że nie jest to sprawa prosta, ale nie mówmy "nie da się, nie można" gdy chodziło tylko o przedstawienie pewnego wariantu możliwości pogodzenia wilka z owcą :). Ostatnie słowo i tak zawsze należy do supportu :).
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
A ja mam pytanie, czy support jest w stanie, ma jakiś program który pokazuje że przesłałam panu x surowce a pan x mi pr? To dalej jest nie zabronione ale jak czytam

Support patrzy na fakty. To znaczy, jeśli ktoś Wam obiecał wysłać "kiedyś" towar, "kiedyś" PR, "kiedyś" pomogę, albo to są PR za dług w realu etc., nas to nie niestety interesuje. Fakt: przesłane są w jedną stronę punkty, bez korzyści dla pierwszego konta. My nie wnikamy w słowne umowy między Graczami, nierealne zresztą byłoby wprowadzenie czegoś takiego, bo każdy push można by uzasadnić tym, że "on mi kiedyś odda te punkty". Zwyczajnie nie możemy sobie pozwolić na takie gdybania.

I wypowiedzi wcześniejsze co do wymiany pr i surowców to mam wrażenie ze polegacie jedynie na tłumaczeniu gracza, tym samym jest to co najmniej dziwne. I nie nie mówię o wymianie miedzy światami bo wystarczy słabsze konto a takie się zgłaszają do wymiany. Wiec mogę mieć pewność ze po 2 latach nie będę musiała się tłumaczyć w suppie z nicków których nie pamiętam...
 

astrotaurus

Hrabia
O ile nie mamy nic przeciw zbieraniu Diamentów czy utrzymywaniu konta do wykonywania eventowych zadań, to nie są to konta służące do normalnej gry, a jedynie do dodatkowego zarobku dla głównego konta.
Hmmm... zabrzmiało to jak potępienie tego dość powszechnego procederu wywołanego przecież przez twórców gry stworzeniem wspólnego konta diamentowego.
A nawet definicja pushu wyraźnie mówi o koncie prowadzonym przez innego użytkownika, nie ma tam cienia sugestii, ze może to być nasze własne, legalne konto nie wspierające i nie wspierane w sposób nielegalny.

W dodatku mówisz, że to nie jest normalna gra kiedy nie ma definicji normalnej gry. A dozwolone powinno być wszystko co nie jest zabronione.
Rozumiem że to zdanie padło w kontekście odpowiedzi ZygmuntowiCHajzerowi i dotyczy opisanego pzez niego przypadku kiedy punkty są jakby wyrzucane w błoto i w dodatku może w Perły jednego gracza. Myślę że wykorzystywanie tych punktów na poszukiwanie planów w różnych Perłach różnych graczy, dalej na budowę i rozwój własnych Pereł (choćby wywołane tylko pragnieniem maksymalizacji ilości diamentów dla głównego konta) już nadaje cechy normalnej gry. Dobrze myślę?
 

DeletedUser8

Guest
Wiem, że tak się dzieje i nie odbieram supportowi dobrej woli. Chodziło mi raczej o większe umocowanie takich procedur w regulaminie gry. Wiem również, jak się takie regulaminy tworzy i że nie jest to sprawa prosta, ale nie mówmy "nie da się, nie można" gdy chodziło tylko o przedstawienie pewnego wariantu możliwości pogodzenia wilka z owcą . Ostatnie słowo i tak zawsze należy do supportu .

Zasady gry zawierają informację o tym, że można się odwołać:
9.3 Obsługa Forge of Empires posiada prawo do wykluczenia z gry dowolnego konta. Od wszystkich blokad można odwołać się poprzez system Supportu.
Zasady jednak nie są miejscem na umieszczanie bardziej szczegółowych procedur, związanych z tym co się dzieje dalej. Każdy kto napisze do supportu odwołanie od blokady zostanie przekierowany do supportera odpowiedzialnego za blokadę lub osoby, która go zastępuje. Jeśli natomiast Gracz odwoła się od decyzji supportera, bez znaczenia czy poprosi o kontakt z CM, "przełożonym", właścicielem gry czy ufo, zostanie przekierowany do coCM lub CM projektu.

Co do naszych narzędzi, chyba od dawna jest wiadome i oczywiste, że nie możemy nic powiedzieć na ten temat.

@astrotaurus - Obawiam się, że zdanie jest nieco wyrwane z kontekstu. Oczywiście, że chodziło o konta inwestujące PR u innych Graczy. Nie potępiam zakładania dodatkowych kont w celu zdobywania Diamentów i nigdzie nie sugeruję, że jest to niezgodne z zasadami. Samo istnienie dodatkowego konta (mówimy oczywiście o koncie na innym świecie, a nie o multikoncie), które pracuje na siebie lub na główne konto nie jest problemem. Pojawia się on jednak, gdy to dodatkowe konto zaczyna pracować na innego Gracza. Wolność i swoboda w doborze stylu gry kończy się tam, gdzie zaczynają się zasady. Tak jak wspomniałam wcześniej, jeśli nawet ktoś na takim dodatkowym, słabo rozwijającym się koncie chce zdobywać plany do Pereł, to spokojnie da się to zrobić nie pushując nikogo. Tylko pokusa, żeby zainwestować PR u konkretnej osoby i dostać je zwrotnie na innym świecie jest bardzo silna (i nie ma nic wspólnego z szukaniem planów).
 

DeletedUser

Guest
A ja mam pytanie, czy support jest w stanie, ma jakiś program który pokazuje że przesłałam panu x surowce a pan x mi pr? To dalej jest nie zabronione ale jak czytam



I wypowiedzi wcześniejsze co do wymiany pr i surowców to mam wrażenie ze polegacie jedynie na tłumaczeniu gracza, tym samym jest to co najmniej dziwne. I nie nie mówię o wymianie miedzy światami bo wystarczy słabsze konto a takie się zgłaszają do wymiany. Wiec mogę mieć pewność ze po 2 latach nie będę musiała się tłumaczyć w suppie z nicków których nie pamiętam...

Nie możemy udzielić informacji czym dysponujemy lecz zapewniam, nie polegamy wyłącznie na tłumaczeniu graczy :)
 

Mikekun

Książę
siemanko

Sam owszem proponowałem zmiany w regulaminie, jednakże nie koniecznie chodziło mi o zmiany w regulaminie gry. Chodziło prędzej o zmiany w regulaminie dotyczącej konkretnego działu, a nie całej gry. No cóż skoro jednak został zmieniony cały regulamin gry to teraz będzie trzeba bardziej się pilnować co dana osoba lub my napiszemy na forum. Ten nowy regulamin gry bardzo mi przeszkadza, a co innego regulamin forum który jest w sumie sam raz. Dodatkowo jak dla mnie do poprawki jest cały dział 9 bowiem jest on dla mnie dość nie jasny i dający na ten moment za duże uprawnienia tak jak pisałem wcześniej administracji.

Życzę udanego dnia
pozdrawiam Mikekun
 

DeletedUser8110

Guest
Mikekunie, dobrze że piszesz o swoich wątpliwościach, jednak zapewniam, że niepotrzebnie aż tak niepokoisz się zmianą Zasad Gry. Tak naprawdę większość zmian to jedynie przeredagowanie poszczególnych punktów tak, aby były bardziej zrozumiałe. Uprawnienia Teamu FoE się nie zmieniły w żaden sposób. Jak sam zauważyłeś - na forum mamy osobny spis zasad, więc stwierdzenie, że teraz trzeba bardziej pilnować co się pisze nie ma żadnych podstaw. Zasady forum się nie zmieniły. Nie będziemy również karać w grze, za przewinienia na forum.

Co do niezrozumiałego punktu 9 - chętnie wyjaśnimy wszelkie wątpliwości, jeżeli tylko powiesz, które konkretnie punkty są dla Ciebie niejasne.
 

DeletedUser7112

Guest
Potwierdzam na swoim przykładzie. Moje wypieszczone konto na E-N zostało zbanowane z powodu pushu. Po wyjaśnieniu i kontroli (wymiana PR za surowce) konto zostało odblokowane. Ale co się nastresowalem to już moje :D

I ja też miałem podejrzenie o handel miedzyświatowy. Parę h po wyjaśnieniu - konto odblokowane. Niech nikt nie mysli, że "supportowym celem życiowym jest uwalanie graczy".

Dobrze wiecie, co to jest konto aktywne a co tylko "aktywnym" - bez ściem proszę;-)
Konta poboczne rozwijać mogą sie wolniej niż główne, ale stawia sie perły, robi się mapy, zadania a nie postawienie domku co 3tygodnie....itd....

Mariorally opisał coś co sam zastosowałem: na wszystkich swiatach poza głównym i G skończyłem Postępową, z zadań zbieram surowce na modernizm i stawiam zaległe perły - Chateau juz stoją, Alcatraz w trakcie (czesc stoi, część w trakcie pozysku planów, Dynamic Tower - w trakcie pozysku planów). Wymieniam towary na "zalegle" niepostawione Perly. Mapy:właśnie osiągniety modernizm -1-2 prowincje. Drzewo rozwoju - stoi ale zapewne niedługo. Ale miasto/konto na danym świecie sie rozwija.

Boicie sie celowego "podłożenia" konta pushującego? Ja mam określoną grupę znajomych - 90% poznałem na B. Jak gra sie bez kombinacji i bez "ja Tobie tu a Ty mi tam" to bez ściem: można współpracować na różnych światach z tymi samymi osobami. Na B też powiem swoim gildianom: "sam sobie Chateau podnosze na takim a takim świecie - jak chcecie łyknąć plany to zapraszać". Oni mają plany, ja kilka-kilkanaście pr mniej do wrzucenia. Ale nie ma coś za coś.

Ale ile osób idzie na propozycje pushu bo mu sie "spieszy" z rozwojem? Sorry przychodzi tyle propozycji, ze szok.
Czasem jakiś "geniusz" wpada na pomysł: powalcze o plany/pr/medale - kto z Was napisał: "misiek, odpuść, zjedzą Cie"? Ja tak piszę. Z dwóch powodów: po pierwsze - szkoda gracza, nie żeruje sie na naiwności, po drugie - push sam sie nasuwa w takich sytuacjach przy analizie.
Z tego samego powodu rodzinnie nie wspieramy sobie nawzajem Pereł - a techniczne możliwości są, drzewka pokończone itd..

Jeżeli ktoś ma wątpliwości niech pisze do supportu - ja tak robie i mam spokojną głowę. Support prawde Tobie powie :-)

PS. Liczę na szybką zmianę systemu naliczania punktów w rankingu ogólnym. Obecny system niestety wypacza sens gry. I niejako prowokuje do działań pushowych. To pisałem ja Jarząbek (Brisgardowy nr 1 - pewnie jeszcze jakiś czas - wyścig na dzwiganie Alcatraz aż do Nieba został zakończony: jak mówił Forrest Gump: zmęczyłem sie :p ).
 

DeletedUser6000

Guest
FoE.png
Czytałem nowe zasady, które weszły kilka dni temu i mocno się zdziwiłem. Kiedyś tego nie było a teraz w pkt. 3 w Komunikacji dopuszczacie grożenie atakami jeśli ktoś nie da punktów rozwoju drugiemu graczowi? Przecież to jest jawne wymuszanie punktów. Codziennie będę musiał wrzucać komuś pr w końcu wyjdzie tego kilka setek i to nie jest push? To wtedy jest dozwolone? No chyba, że coś źle rozumuję? Pozdrawiam.
 

DeletedUser14757

Guest
To nigdy nie było zabronione. Albo zbieraj wszystko na czas albo polepsz obronę i nie będzie problemu.
 

DeletedUser6000

Guest
Jesteś z Supportu czy wiesz to z własnego doświadczenia?
Było to zabronione a teraz pojawił się nowy punkt.
I nie chodzi mi o siebie bo umiem się odegrać.
 

DeletedUser6000

Guest
Było bo jest to zwykły Push.
A teraz to co jest Pushem zależy od interpretacji?
Niejeden do tej pory za wyłudzanie pr dostał po łapach.
 

DeletedUser

Guest
View attachment 2138
Czytałem nowe zasady, które weszły kilka dni temu i mocno się zdziwiłem. Kiedyś tego nie było a teraz w pkt. 3 w Komunikacji dopuszczacie grożenie atakami jeśli ktoś nie da punktów rozwoju drugiemu graczowi? Przecież to jest jawne wymuszanie punktów. Codziennie będę musiał wrzucać komuś pr w końcu wyjdzie tego kilka setek i to nie jest push? To wtedy jest dozwolone? No chyba, że coś źle rozumuję? Pozdrawiam.

Zasada ta istnieje od dawna, nie jest niczym dziwnym ani zabronionym używanie grózb w stosunku do gracza jeżeli dotyczy to wyłącznie samej gry tak jak np. zostało podane to w regulaminie aby wpłacać PR na czyjeś konto. Tak długo jak będą zachowane przy tym zasady uczciwej wymiany, nie będzie to pushem, po prostu wpłaca się wtedy "haracz".
Konto pushujące, jest to konto użytkowane głównie w celu pomocy innym kontom, podczas gdy inne elementy gry są zaniedbywane. Oznacza to, że nie jest dozwolone używanie konta wyłącznie w celu wspierania rozwoju innego konta, lub świadome otrzymywanie jakiegokolwiek wsparcia z takiego konta.
Myślę, że ten fragment regulaminu wystarczająco wyjaśnia czym jest push, więc zwyczajnie płacąc "haracz" przy aktywnej grze nie ma się czego obawiać.
 

DeletedUser971

Guest
Hehehe widzę niezła dyskusja :)
Regulamin jest niesprecyzowany dlatego sam support do końca nie wie co jest pushem a co nie :).
Pytając się o różne rzeczy od każdego supportera dostaje się inne odpowiedzi , wszystko zależy od interpretacji danej osoby która akurat jest na zmianie w pracy :). Regulaminu nie łamię , tak mi się przynajmniej wydaje , bo ciężko stwierdzić skoro sam support interpretuje go na różne sposoby każdy od siebie inaczej troszkę ;).
Troszkę bardzo dziwne jest to iż MY GRACZE mamy pilnować kto nam wpłaca Pr......jakaś paranoja :)......
Nie loguję sięna grę po to żeby przeglądać perły i wypisywać po ludziach jaki mają cel w tym że wrzucają mi Pr, czy może chcą mi załatwić bana , żeby nie wrzucali za dużo Pr bo może to podejść pod pushing itp. itd.
To nie nasza praca żebyśmy sprawdzali innych graczy, gramy tu po to żeby się dobrze bawić i relaksować a nie stresować i szpegować ;). Wystarczy mi moja dotychczasowa praca , nie potrzeba mi drugiej , tym bardziej bezpłatnej :)))

Rozumiem , że kontrolowanie przepływu Pr nie jest łatwym zadaniem ale na pewno da się to robić w jakiś lepszy sposób niż dotychczas - człowiek boji się przyjąć zapkę do znajomych bo wiadomo może ktoś chce nam zrobić na złość , więć pisze jak baran, jak jakiś ciekawski do takiego delikwenta po co mu znajomość, jaki ma cel, czy chce plany zdobyć , czy pushowac i bana nam załatwić , aż czasami kolega zrezygnuje bo za dużo pytań , lub jak się odrzuci zapkę dostaje się potem bardzo milutką wiadomość od danego delikwenta :). A wszytko dzięki tzw. pushingowi , niby każdy wie co to ale tak naprawdę nikt nie wie do końca jak to działa , bo chcąc niechcąc praktycznie każdą wymianę można zaliczyć pod pushing :).
Pushing - granie z duszą na ramieniu czy przypadkiem jutro będziemy mogli się zalogować czy już nie :)));)

P.S.
kiedyś kiedyś spytałem się supportu parę razy na temat pushu co i jak co można a co nie, od jednej osoby dostałem odpowiedź całkiem inną niż od drugiej :). Więc jak my mamy wiedzieć skoro sami do końca nie jesteście pewni ;).


Regulamin nie powinien podlegać interpretacji, regulamin powinien być stały i pewny .
pozdrawiam
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Auksacer

Wicehrabia
Tak czytam czytam i czytam i normalnie nie wierzę. Ile razy temat pushu będzie jeszcze poruszany? Sam miałem problem ze zrozumieniem pushingu w FoE, ale już tyle wyczytałem o nim na tym forum, że dawno połapałem się o co chodzi, a co niektórzy ludzie dalej nie rozumieją albo udają, że nie rozumieją, żeby móc "skrytykować system". Definicja pushu już padła na tym forum miliard razy, tłumaczona była chyba z milion razy i nie wiem jeszcze jak inaczej można to napisać, żebyście zrozumieli.

Sam na tym forum parę razy napisałem niepochlebne opinie na temat Teamu FoE i pewnie jeszcze nie raz to zrobię (z góry przepraszam:D), ale w tym momencie współczuje Teamowi, że muszą triliardy razy pisać to samo, a ludzie nawet nie wykażą chęci, żeby to zrozumieć, bo wolą ponarzekać na regulamin, bo "regulamin zawsze i wszędzie jest zły".
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser3220

Guest
Ja to tak troszkę od siebie dodam do tego co napisał Auksacer, że nie ma problemów z Zasadami ten, kto ich nie łamie :)
 

astrotaurus

Hrabia
Cóż, nie znam detali, ale skoro Strach twierdzi że na to samo pytanie odpowiedzi dostał zupełnie różne, a nie mam danych by sądzić że konfabuluje, to może jednak prób definiowania pushu nigdy dosyć? :)
Zwłaszcza gdy w grę wchodzi ten fragment definicji: "lub świadome otrzymywanie jakiegokolwiek wsparcia z takiego konta" za którym staje poniekąd dziwaczny obowiązek kontroli wkładu innych graczy, konfrontacji tego wkładu z poziomem, tempem rozwoju ich miast.... (kiedy nieświadome korzystanie z cudzej inicjatywy nie powinno niczym zagrażać).
I w ogóle, jak widać, mogą być duże problemy interpretacyjne. Kiedy ktoś zakłada konto i doprowadziwszy je do Żelaza zaczyna pakować punkty w Perły swojego właściwego konta sprawa jest dość oczywista. Ale kiedy ktoś znudzony, rozkapryszony zatrzyma się w rozwoju i zacznie faszerować cudze Perły, zwłaszcza takie na wysokim levelu gdzie wkłady bywają już kosmiczne, wyścigi zażarte i ludzie z setką punktów wkładu potrafią wypadać poza strefę premiowaną samo zauważenie takiego zjawiska może być trudne.
Cóż, pozostaje mi tylko żałować, że ja nawet na swoim flagowym świecie nie mam takich "problemów" - tylko Alcatraz zbliża się do 20. poziomu, mam jedną 12-tke, dwie 10-tki, reszta niżej i jakoś ludzie nie pchają się z pakowaniem rodzącym podejrzenia pushu. :)
 

DeletedUser971

Guest
Tak czytam czytam i czytam i normalnie nie wierzę. Ile razy temat pushu będzie jeszcze poruszany? Sam miałem problem ze zrozumieniem pushingu w FoE, ale już tyle wyczytałem o nim na tym forum, że dawno połapałem się o co chodzi, a co niektórzy ludzie dalej nie rozumieją albo udają, że nie rozumieją, żeby móc "skrytykować system". Definicja pushu już padła na tym forum miliard razy, tłumaczona była chyba z milion razy i nie wiem jeszcze jak inaczej można to napisać, żebyście zrozumieli.

Sam na tym forum parę razy napisałem niepochlebne opinie na temat Teamu FoE i pewnie jeszcze nie raz to zrobię (z góry przepraszam:D), ale w tym momencie współczuje Teamowi, że muszą triliardy razy pisać to samo, a ludzie nawet nie wykażą chęci, żeby to zrozumieć, bo wolą ponarzekać na regulamin, bo "regulamin zawsze i wszędzie jest zły".

Ehhh kolego najpierw to Ty musisz zrozumieć co inni piszą a potem oceniaj , hejtuj itd ;).
Całe życie toczy się wedle wskazanego przez kogoś schematu i regulaminów , które nie każdy lubi ale tacy co nie lubią od razu muszą zostać zgnieceni żeby koło mogło toczyć się dalej ;).
Ludzię mają prawo do zadawania pytań na forum nawet po 1000 razy jeśli nie są pewni lub otrzymują niejednoznaczne wypowiedzi, od tego jest forum :).
Poza tym jak pisałem powyżej sam otrzymałem rózne odpowiedzi kiedyś kiedyś , a co jeszcze dziwniejsze niektóre były wymijające, niejednoznaczne, oraz takie które nie odpowiadały wprost na zadane pytanie , dlatego że osoba odpowiadająca sama nie miała pewności czy ma rację czy nie , bo jak napisał Astrotaurus interpretacji jest 1000 jak nie więcej - zależy jak kto chce zrozumieć lub zależy jak co leży ;))).
A co do tego , że jeśli nawet niektórzy nie rozumieją czegoś to chyba normalne co , nie każdy jest perfekt a do tego teraz dąży ten świat, perfekcji i politycznej poprawności żeby tylko dobrze wyglądać w oczach innych zawsze i wszędzie ;) SICK :)).


Pozdro
z tego co często czytam na forum to życzę większego dystansu i zrozumienia dla osób używających tego forum , bo często za mało odpowiedzi a za dużo hejtu :)
i jak potem ktoś ma wypełnić ankietę na 10+ otrzymaną na email skoro dostanie w łeb za zadanie pytania :)
 

Auksacer

Wicehrabia
Ehhh kolego najpierw to Ty musisz zrozumieć co inni piszą a potem oceniaj , hejtuj itd ;).
Widzę, że starasz się być na topie i używasz słowa, którego chyba znaczenia nawet nie znasz, bo sam według siebie zapewne nie "hejtujesz":D

Ludzię mają prawo do zadawania pytań na forum nawet po 1000 razy jeśli nie są pewni lub otrzymują niejednoznaczne wypowiedzi, od tego jest forum :).
Interesujące, bo właśnie dzięki tym "niejednoznacznym" wypowiedzią na forum zrozumiałem na czym polega push:D Serio, widziałem na tym forum wypowiedzi wielu członków Teamu w sprawie pushu i nie zauważyłem, żeby każdy był innego zdania, każdy pisał to samo, odpowiedzi były jednoznaczne, problem tkwił w złej interpretacji Graczy, stąd tyle pytań na ten temat. Gracze wyciągali zdania z kontekstu, pomijali inne zdania, nie starając się układać tego w 1 całość. Czasem nawet widzę 10 tych samych pytań, mimo że na każde pytanie padło 10 takich samych odpowiedzi. Niestety dla Graczy było to 10 różnych odpowiedzi, bo źle je zinterpretowali:D Takie błędne koło;)

Przyznam, że sam początkowo byłem w tym wszystkim zagubiony, sam cały czas tego nie potrafiłem zrozumieć, ale to dlatego, że sobie wmawiałem "ten regulamin jest do bani, nie wiadomo co to jest pushing". Po czasie jednak zajrzałem na to z boku i wszystko stało się jasne:) Każdemu proponuję to samo zrobić:)
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser7795

Guest
CAŁY regulamin gry powinien być napisany takim językiem aby każdy go zrozumiał. Jeśli jakiś podpunkt jest napisany takimi słowami, że można jego znaczenie potraktować dwojako, to gracze nie powinni ponosić konsekwencji za niezrozumiale napisany regulamin.
 

DeletedUser8110

Guest
Hehehe widzę niezła dyskusja :)
Regulamin jest niesprecyzowany dlatego sam support do końca nie wie co jest pushem a co nie :).
Pytając się o różne rzeczy od każdego supportera dostaje się inne odpowiedzi , wszystko zależy od interpretacji danej osoby która akurat jest na zmianie w pracy :). Regulaminu nie łamię , tak mi się przynajmniej wydaje , bo ciężko stwierdzić skoro sam support interpretuje go na różne sposoby każdy od siebie inaczej troszkę ;).
Troszkę bardzo dziwne jest to iż MY GRACZE mamy pilnować kto nam wpłaca Pr......jakaś paranoja :)......
Nie loguję sięna grę po to żeby przeglądać perły i wypisywać po ludziach jaki mają cel w tym że wrzucają mi Pr, czy może chcą mi załatwić bana , żeby nie wrzucali za dużo Pr bo może to podejść pod pushing itp. itd.
To nie nasza praca żebyśmy sprawdzali innych graczy, gramy tu po to żeby się dobrze bawić i relaksować a nie stresować i szpegować ;). Wystarczy mi moja dotychczasowa praca , nie potrzeba mi drugiej , tym bardziej bezpłatnej :)))
(...)
P.S.
kiedyś kiedyś spytałem się supportu parę razy na temat pushu co i jak co można a co nie, od jednej osoby dostałem odpowiedź całkiem inną niż od drugiej :). Więc jak my mamy wiedzieć skoro sami do końca nie jesteście pewni ;)
Poza tym jak pisałem powyżej sam otrzymałem rózne odpowiedzi kiedyś kiedyś , a co jeszcze dziwniejsze niektóre były wymijające, niejednoznaczne, oraz takie które nie odpowiadały wprost na zadane pytanie , dlatego że osoba odpowiadająca sama nie miała pewności czy ma rację czy nie , bo jak napisał Astrotaurus interpretacji jest 1000 jak nie więcej - zależy jak kto chce zrozumieć lub zależy jak co leży ;))).
Każdy członek Supportu zna definicję Pushu na pamięć. Nie jest więc prawdą, że członkowie Teamu w różny sposób różnie interpretują tą samą zasadę. Sam napisałeś, że pytałeś Supporterów o różne rzeczy - stąd też zapewne inne odpowiedzi. Każda sytuacja jest przez nas sprawdzana indywidualnie, więc zmiana jednego czynnika może mieć wpływ na decyzję, czy coś faktycznie powinno być uznane za Push. Każdy przypadek jest przez nas sprawdzany bardzo szczegółowo, a Gracze chcą często poznać szybką decyzję czy dana sytuacja jest Pushem-nie jest to proste zadanie przy niewystarczającej ilości informacji.
Zapewniam również, że nie powinieneś się obawiać, iż ktoś "na złość" chce Ci załatwić bana. Osoba ta musiałaby być naprawdę zdeterminowana i cierpliwa - z naszego doświadczenia wynika, że Gracze są zbyt leniwi, aby poświęcić tak dużą ilość swojego czasu tylko po to, by uprzykrzyć komuś życie. :)

A wszytko dzięki tzw. pushingowi , niby każdy wie co to ale tak naprawdę nikt nie wie do końca jak to działa , bo chcąc niechcąc praktycznie każdą wymianę można zaliczyć pod pushing :).
Pushing - granie z duszą na ramieniu czy przypadkiem jutro będziemy mogli się zalogować czy już nie :)));)
Jeśli wciąż, po przeczytaniu tego tematu od samego początku masz wątpliwości czym jest Push to widać coś tłumaczymy w niewłaściwy sposób. Proszę wyjaśnij, dlaczego uważasz, że każda wymiana może być zaliczona do Pushu? Który konkretnie fragment obecnie używanej definicji wydaje Ci się niejasny?

Sam na tym forum parę razy napisałem niepochlebne opinie na temat Teamu FoE i pewnie jeszcze nie raz to zrobię (z góry przepraszam:D), ale w tym momencie współczuje Teamowi, że muszą triliardy razy pisać to samo, a ludzie nawet nie wykażą chęci, żeby to zrozumieć, bo wolą ponarzekać na regulamin, bo "regulamin zawsze i wszędzie jest zły".
Nie gniewamy się, forum jest od tego, żeby wyrażać swoje opinie. A my jesteśmy od tego, żeby wyjaśniać wszelkie wątpliwości i zachęcamy do zadawania pytań. Nawet po raz tryliard pierwszy. ;) :)

I w ogóle, jak widać, mogą być duże problemy interpretacyjne. Kiedy ktoś zakłada konto i doprowadziwszy je do Żelaza zaczyna pakować punkty w Perły swojego właściwego konta sprawa jest dość oczywista. Ale kiedy ktoś znudzony, rozkapryszony zatrzyma się w rozwoju i zacznie faszerować cudze Perły, zwłaszcza takie na wysokim levelu gdzie wkłady bywają już kosmiczne, wyścigi zażarte i ludzie z setką punktów wkładu potrafią wypadać poza strefę premiowaną samo zauważenie takiego zjawiska może być trudne.
Jeżeli mamy jakiekolwiek wątpliwości, to zawsze rozstrzygamy sprawę na korzyść Gracza. Wiemy, że w niektórych ciężko wzbudzić zaufanie do Teamu, jednak nam naprawdę nie zależy na tym, by zbanować jak najwięcej Graczy. Dlatego każdą sprawę sprawdzamy jak najdokładniej i zdarza się, że nie podejmujemy decyzji od razu. Wszystko po to, aby mieć pewność, iż nie każemy niewinnych Graczy.

Przyznam, że sam początkowo byłem w tym wszystkim zagubiony, sam cały czas tego nie potrafiłem zrozumieć, ale to dlatego, że sobie wmawiałem "ten regulamin jest do bani, nie wiadomo co to jest pushing". Po czasie jednak zajrzałem na to z boku i wszystko stało się jasne:) Każdemu proponuję to samo zrobić:)
Cieszymy się, że udało nam się wszystko wyjaśnić! Dążymy do tego, aby wszyscy nasi Gracze mogli napisać takie słowa. :)

CAŁY regulamin gry powinien być napisany takim językiem aby każdy go zrozumiał. Jeśli jakiś podpunkt jest napisany takimi słowami, że można jego znaczenie potraktować dwojako, to gracze nie powinni ponosić konsekwencji za niezrozumiale napisany regulamin.
Jeśli jakieś punkty Zasad Gry są niejasne, to bardzo chętnie je wytłumaczymy w tym temacie. Podaj proszę konkretne przykłady. :)
 

DeletedUser12464

Guest
A co jeśli ktoś ma konta na pozostałych światach stworzonych w celu zdobywania diamentów z eventów i studni, a nie wyłącznie do wymiany PR? Przykładowo codziennie loguje się na światach B-F, zbieram urobek ze studni i muszę gdzieś wrzucić PR żeby nie blokowały mi studni. Czy takie konto zalicza się do pushującego i nie mogę się z niego wymieniać? Na jakiej zasadzie ocenia się konto czy jest dostatecznie aktywne aby mogło brać udział w wymianie między światami?

Z tego powodu nie mam już wiosek na światach poza tym który uznaję za główny - dostałem pośredni warn za push którego realnie nie było. A dokładniej, wspierana przez mnie osoba straciła perłę bo pakowałem tam PR przez 7 poziomów bo MNIE było wygodnie mieć tylko jedną osobę do wspierania szukając planów Castel Del Monte. Dlatego poniższe stwierdzenia supportu że nie trzeba pilnować swoich pereł tj. kto i jak wspiera jest nie do końca prawdą.

(...) wymuszenia haraczy nadal dozwolone - jest to propagowanie tego typu przestępstw (...)

W zasadzie tyle w temacie - doprecyzowano w regulaminie to co było już na tyle jasne, że raczej nie budziło zastrzeżeń, a sprawy potrafiące skutecznie obrzydzić grę dalej mają się nieźle i nikt nie widzi problemu. Na 3 osoby które ściągnąłem do FoE... 3 odeszły dzięki notorycznemu zastraszaniu i próbom wymuszania płacenia PR co dało wrażenie - swoją drogą poniekąd trafnego - że społeczność FoE jest nieciekawa.

Nie potępiam zakładania dodatkowych kont w celu zdobywania Diamentów i nigdzie nie sugeruję, że jest to niezgodne z zasadami. Samo istnienie dodatkowego konta (mówimy oczywiście o koncie na innym świecie, a nie o multikoncie), które pracuje na siebie lub na główne konto nie jest problemem. Pojawia się on jednak, gdy to dodatkowe konto zaczyna pracować na innego Gracza. Wolność i swoboda w doborze stylu gry kończy się tam, gdzie zaczynają się zasady. Tak jak wspomniałam wcześniej, jeśli nawet ktoś na takim dodatkowym, słabo rozwijającym się koncie chce zdobywać plany do Pereł, to spokojnie da się to zrobić nie pushując nikogo. Tylko pokusa, żeby zainwestować PR u konkretnej osoby i dostać je zwrotnie na innym świecie jest bardzo silna (i nie ma nic wspólnego z szukaniem planów).

Chyba pomieszano tu definicje wymiany punktów między światami, a pushem. Pewnie, najłatwiej jest zrzucić winę na gracza że przecież można było inwestować w perły do której się szukało planów u 10, 20, a nawet 50 graczy zamiast innego tyle tylko że system nagród z pereł jest jaki jest i każdy poniżej pudła medalowego dostaje znikome ilości medali, a na tym też ludziom zależy póki mogą za nie kupować rozszerzenia za umiarkowane ilości orderów.

Ale nic to wszystko, karawana będzie pędzić dalej, a ja sobie trochę poszczekałem :)
 
Status
Zamknięty.
Do góry