Pytania dotyczące zmiany Zasad Gry

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser8110
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser13596

Guest
W niniejszym temacie z chęcią wyjaśnimy wszelkie pytania i wątpliwości dotyczące zmiany Zasad Gry. :)


Jeden punkt budzi moje poważne zainteresowanie/zaniepokojenie.

Zakaz wymiany między światami został zniesiony.

Czy oznacza to dosłownie, że dwóch graczy może wymieniać się punktami rozwoju na różnych światach? Np. Mam konto na wszystkich 7 światach. Na 6 światach oddaje moje punkty innemu graczowi, a tych 6 graczy ładuje swoje punkty w moją perłę na świecie E? Czyż nie właśnie tak zwane "umowy dżentelmeńskie" były przyczyną usunięcia tak wielu pereł różnym graczom w przeszłości? Oczywiście rozumiem, że pushowanie jest nadal karane, ale sama taka wymiana jest jednym wielkim pushem :). Domyślam się, że celem zmiany jest zachęcenie do gry na kolejnych światach :).

Czy można doprecyzować, kiedy taka wymiana będzie pushem, a kiedy będzie legalna? Czy te zasady nie ulegną już zmianie i gracze nie zostaną ukarani w przyszłości?
 

Mikekun

Książę
siemanko

Roscoe, niech zgadnę czyżby ten?

9.3 Obsługa Forge of Empires posiada prawo do wykluczenia z gry dowolnego konta. Od wszystkich blokad można odwołać się poprzez system Supportu.

Jak go przeczytałem to zastanawiam się czy dalej grać tutaj oraz wypowiadać się na forum. Według mnie takie prawo naruszy sens gry dla wielu graczy ;)

Życzę udanego dnia
pozdrawiam Mikekun
 

DeletedUser13596

Guest
Mikelun,
W tej kwestii chyba niewiele się zmieniło ;-). Choć ten punkt chyba odnosi się do osób łamiących regulamin :)
 

DeletedUser8110

Guest
Roscoe, niech zgadnę czyżby ten?

9.3 Obsługa Forge of Empires posiada prawo do wykluczenia z gry dowolnego konta. Od wszystkich blokad można odwołać się poprzez system Supportu.

Jak go przeczytałem to zastanawiam się czy dalej grać tutaj oraz wypowiadać się na forum. Według mnie takie prawo naruszy sens gry dla wielu graczy ;)
W starej wersji Zasad punkt ten wyglądał podobnie, został jedynie przez nas uogólniony. Poprzednia wersja brzmiała:
8.3 Obsługa Forge of Empires posiada prawo do wykluczania z gry kont łamiących zasady lub działających na szkodę gry. Od wszystkich blokad można odwołać się poprzez system supportu.
 

DeletedUser8764

Guest
Jeden punkt budzi moje poważne zainteresowanie/zaniepokojenie.



Czy oznacza to dosłownie, że dwóch graczy może wymieniać się punktami rozwoju na różnych światach? Np. Mam konto na wszystkich 7 światach. Na 6 światach oddaje moje punkty innemu graczowi, a tych 6 graczy ładuje swoje punkty w moją perłę na świecie E? Czyż nie właśnie tak zwane "umowy dżentelmeńskie" były przyczyną usunięcia tak wielu pereł różnym graczom w przeszłości? Oczywiście rozumiem, że pushowanie jest nadal karane, ale sama taka wymiana jest jednym wielkim pushem :). Domyślam się, że celem zmiany jest zachęcenie do gry na kolejnych światach :).

Czy można doprecyzować, kiedy taka wymiana będzie pushem, a kiedy będzie legalna? Czy te zasady nie ulegną już zmianie i gracze nie zostaną ukarani w przyszłości?

Czemu wyrywasz coś z kontekstu całego puktu:

Definicje znajdujące się w kolejnym punkcie uległy modyfikacjom, dzięki którym powinny być łatwiejsze do zrozumienia. Zakaz wymiany między światami został zniesiony. Uwaga: nie oznacza to, że push jest "bardziej dozwolony" niż do tej pory - po prostu wymiana sama w sobie nie będzie już zabroniona - push z wykorzystaniem wymiany międzyświatowej pozostaje nadal procederem zakazanym.

Sam Push też jest opisany:

8) Pushing
Korzystanie z konta pushującego lub świadome uzyskiwanie korzyści z takiego konta prowadzonego przez innego Użytkownika jest łamaniem zasad gry. Konto pushujące, jest to konto użytkowane głównie w celu pomocy innym kontom, podczas gdy inne elementy gry są zaniedbywane. Oznacza to, że nie jest dozwolone używanie konta wyłącznie w celu wspierania rozwoju innego konta, lub świadome otrzymywanie jakiegokolwiek wsparcia z takiego konta.
 

DeletedUser8

Guest
Jeden punkt budzi moje poważne zainteresowanie/zaniepokojenie.

Czy oznacza to dosłownie, że dwóch graczy może wymieniać się punktami rozwoju na różnych światach? Np. Mam konto na wszystkich 7 światach. Na 6 światach oddaje moje punkty innemu graczowi, a tych 6 graczy ładuje swoje punkty w moją perłę na świecie E? Czyż nie właśnie tak zwane "umowy dżentelmeńskie" były przyczyną usunięcia tak wielu pereł różnym graczom w przeszłości? Oczywiście rozumiem, że pushowanie jest nadal karane, ale sama taka wymiana jest jednym wielkim pushem :). Domyślam się, że celem zmiany jest zachęcenie do gry na kolejnych światach :).

Czy można doprecyzować, kiedy taka wymiana będzie pushem, a kiedy będzie legalna? Czy te zasady nie ulegną już zmianie i gracze nie zostaną ukarani w przyszłości?



Dzięki tej zmianie osoba grająca aktywnie nie będzie musiała się zastanawiać czy wolno jej inwestować w Perły kolegi, który ma konto na podobnym poziomie rozwoju, ale grają też razem na innym świecie. Jeśli natomiast ktoś założy konto tylko w celu wymiany, nadal będzie to push i efekt będzie ten sam co wcześniej. Większość wymian opierała się o push i multikonta, które pozostają zakazane.
Warto również zaznaczyć, że zmiana zasad nie oznacza, że osoby łamiące do tej pory zasady cokolwiek na tym zyskają. Po pierwsze, tak jak wspomniałam, większość wymian jest jednocześnie pushem i nic się w tej kwestii nie zmienia. Po drugie, prawo nie działa wstecz, a więc również nic nie usprawiedliwia osób, które grały nieuczciwie - nadal mogą zostać ukarani.

Kontem pushującym jest "konto użytkowane głównie w celu pomocy innym kontom, podczas gdy inne elementy gry są zaniedbywane." Punkt zmienił brzmienie, aby był bardziej zrozumiały, sens pozostał jednak ten sam. Po prostu sprawdzamy czy faktycznie ktoś tu gra, czy tylko loguje się, żeby przelać PR i coś dla zachowania pozorów kliknąć.

Nie planujemy póki co dalszych zmian zasad, jednak nie możemy zapewnić, że nigdy już nie zostaną zmienione. Nawet gdyby zakaz wymian został przywrócony, PR przelane w czasie gdy nie obowiązywał, po prostu nie byłyby brane pod uwagę. Prawo nie działa wstecz.
 

DeletedUser6174

Guest
Po pierwsze, tak jak wspomniałam, większość wymian jest jednocześnie pushem i nic się w tej kwestii nie zmienia. Po drugie, prawo nie działa wstecz, a więc również nic nie usprawiedliwia osób, które grały nieuczciwie - nadal mogą zostać ukarani.

Kontem pushującym jest "konto użytkowane głównie w celu pomocy innym kontom, podczas gdy inne elementy gry są zaniedbywane." Punkt zmienił brzmienie, aby był bardziej zrozumiały, sens pozostał jednak ten sam. Po prostu sprawdzamy czy faktycznie ktoś tu gra, czy tylko loguje się, żeby przelać PR i coś dla zachowania pozorów kliknąć.

A co jeśli ktoś ma konta na pozostałych światach stworzonych w celu zdobywania diamentów z eventów i studni, a nie wyłącznie do wymiany PR? Przykładowo codziennie loguje się na światach B-F, zbieram urobek ze studni i muszę gdzieś wrzucić PR żeby nie blokowały mi studni. Czy takie konto zalicza się do pushującego i nie mogę się z niego wymieniać? Na jakiej zasadzie ocenia się konto czy jest dostatecznie aktywne aby mogło brać udział w wymianie między światami?
 

Amadeuss

Rycerz
Jeśli natomiast ktoś założy konto tylko w celu wymiany, nadal będzie to push i efekt będzie ten sam co wcześniej.

Zastanawiam się nad tym całym push-em - czyli mam sprawdzać każdego kto wrzuca mi PR w perły? czy to aby nie jakiś nieuczciwy gracz i nie chce mi podłożyć przysłowiowego prosiaka?
 

DeletedUser8

Guest
A co jeśli ktoś ma konta na pozostałych światach stworzonych w celu zdobywania diamentów z eventów i studni, a nie wyłącznie do wymiany PR? Przykładowo codziennie loguje się na światach B-F, zbieram urobek ze studni i muszę gdzieś wrzucić PR żeby nie blokowały mi studni. Czy takie konto zalicza się do pushującego i nie mogę się z niego wymieniać? Na jakiej zasadzie ocenia się konto czy jest dostatecznie aktywne aby mogło brać udział w wymianie między światami?

W ten sam sposób w jaki właśnie sam określiłeś, że światy B-F nie służą Ci do gry. Tak więc odpowiadając na pytanie - tak, inwestowanie PR z takich kont to też jest push. Konto nie musi być specjalnie stworzone do pushu, aby pushowało, może być stworzone przypadkiem, może być kontem siostry, która przestała grać (przy okazji korzystanie z niego tworzy multikonto), może być kontem służącym do eventów, cechą wspólną jest to, że te konta nie pracują same na siebie, tylko służą wspieraniu innych kont. O ile nie mamy nic przeciw zbieraniu Diamentów czy utrzymywaniu konta do wykonywania eventowych zadań, to nie są to konta służące do normalnej gry, a jedynie do dodatkowego zarobku dla głównego konta.


Zastanawiam się nad tym całym push-em - czyli mam sprawdzać każdego kto wrzuca mi PR w perły? czy to aby nie jakiś nieuczciwy gracz i nie chce mi podłożyć przysłowiowego prosiaka?
Nie chodzi o sprawdzanie i kontrolowanie swoich Pereł, ale nawet mniej aktywni Gracze znają swoje Perły na tyle, by pojawienie się bardzo aktywnego inwestora wychwycić, tym bardziej, że bardzo często musieli go dodać do znajomych. Zawsze można zgłosić takie konto i poprosić o sprawdzenie cz jest wszystko ok. To nie jest też tak, że jak ktoś przez 2 dni nie gra i wrzucił 10 PR z paska to już go będziemy ścigać, push nie powstaje z dnia na dzień i nie jest to kilka punktów. PR z pushu to są setki i tysiące, zdarzają się nawet ilości sięgające kilkunastu tysięcy i przesyłane są miesiącami. Trudno coś takiego przegapić. A jak otrzymasz 50 PR z nieznanego dziwnego konta, to nikt za to nie będzie kasował Perły.
 

Mikekun

Książę
Muszę się pochwalić że właśnie usunąłem sobie jedyne konto z świata Arvahall które miałem. Powód jest dość prosty i chodzi o nie jasności w regulaminie gry. Nie mogę akceptować czegoś co pozwala na nie ograniczone rządy administracji w danym świecie gry. W szczególności że do tej pory jest tak zrobione że świat gry to świat gry, natomiast forum to forum i oba te elementy nie nacierają na siebie za specjalnie. Po zmianie jakakolwiek wypowiedź użytkownika na forum będzie miała też swój skutek na tych światach co gra, co dla mnie oznacza zabicie sensu samej gry. W szczególności min punkt 9.7 który odnosi się do kontaktowania z supportem.

Życzę udanej gry
pozdrawiam Mikekun
 

DeletedUser3

Guest
Mikekun napisał:
Nie mogę akceptować czegoś co pozwala na nie ograniczone rządy administracji w danym świecie gry.
Pod tym względem nic się nie zmieniło. Obsługa gry miała do tej pory i będzie miała w przyszłości ostatnie słowo odnośnie zasad, ich intepretacji i poszczególnych "przypadków".
Być może myślałeś, że tak nie było, bo nie było to napisane tak bezpośrednio, ale zmieniło się tylko to, że zostało to określone w sposób bardziej jasny i otwarty.


Mikekun napisał:
Po zmianie jakakolwiek wypowiedź użytkownika na forum będzie miała też swój skutek na tych światach co gra, co dla mnie oznacza zabicie sensu samej gry.
Nie wiem skąd taka interpetacja. Tak czy inaczej, informuję, że jest błędna.
 

DeletedUser2776

Guest
W ten sam sposób w jaki właśnie sam określiłeś, że światy B-F nie służą Ci do gry. Tak więc odpowiadając na pytanie - tak, inwestowanie PR z takich kont to też jest push. Konto nie musi być specjalnie stworzone do pushu, aby pushowało, może być stworzone przypadkiem, może być kontem siostry, która przestała grać (przy okazji korzystanie z niego tworzy multikonto), może być kontem służącym do eventów, cechą wspólną jest to, że te konta nie pracują same na siebie, tylko służą wspieraniu innych kont. O ile nie mamy nic przeciw zbieraniu Diamentów czy utrzymywaniu konta do wykonywania eventowych zadań, to nie są to konta służące do normalnej gry, a jedynie do dodatkowego zarobku dla głównego konta.

Ale jesli na takim koncie wymieniam punkty w ramach jednego swiata, to juz jest OK? Dodaje, ze wymiana punktow to jedyna aktywnosc na koncie (poza zbieraniem surowcow i wykonywaniem zapetlonych zadan). Drzewko stoi w miejscu. Do tej pory takie wymiany byly, z tego co sie orientuje, legalne.
 

DeletedUser8

Guest
Ale jesli na takim koncie wymieniam punkty w ramach jednego swiata, to juz jest OK? Dodaje, ze wymiana punktow to jedyna aktywnosc na koncie (poza zbieraniem surowcow i wykonywaniem zapetlonych zadan). Drzewko stoi w miejscu. Do tej pory takie wymiany byly, z tego co sie orientuje, legalne.

Jeśli inwestujesz 100 PR i otrzymujesz 100 PR na tym samym świecie, to jest to zwykła wymiana. Tak samo jak konto nieaktywne, nieinwestujące PR, nie zostanie uznane za pushujące, bo przecież nie wspiera innego konta.
 

DeletedUser6174

Guest
Jeśli inwestujesz 100 PR i otrzymujesz 100 PR na tym samym świecie, to jest to zwykła wymiana. Tak samo jak konto nieaktywne, nieinwestujące PR, nie zostanie uznane za pushujące, bo przecież nie wspiera innego konta.

A jeśli z nikim się nie wymieniam, tylko wrzucam PR po sąsiadach żeby nie blokowały mi studni?
 

DeletedUser

Guest
Nowe zasady nadal promujące przestępczość

W nowych zasadach nadal jest możliwość zachowywania się graczy jak pospolitych przestępców - wymuszenia haraczy nadal dozwolone - jest to propagowanie tego typu przestępstw - szczególnie zły wpływ ma to na dzieci które nie widzą nic złego w tym by w szkole wymuszać na innych dzieciach pieniędzy. Są sprawy sądowe przeciwko takim dzieciom i ich rodzicom a jeśli dziecko powie że w tej grze jest przyzwolenie do wymuszeń to coś takiego musi być legalne - wtedy sąd może zakazać tej gry i usunie karnie grę oraz obciąży właścicieli gry całkiem niezłymi karami a tego chyba byśmy nie chcieli by zamknęli naszą gierkę za namówienie dziecka do popełniania przestępstwa i wypaczania moralności nieletnich.
 

DeletedUser15171

Guest
Brawo teraz z zasady o pushu zrobiliście takie masło maślane, że jest jeszcze mniej zrozumiała niż była, a i tak była bardzo słabo zrozumiała i interpretowana zależnie od widzimisię supportera. Według waszej zasady zakaz wymiany między światami został zniesiony, ale wymiana między światami jest zakazana. Hmm mogę to porównać tylko do polskiej konstytucji gdzie jeden podpunkt wyklucza drugi. Cel tego wszystkiego jest taki jak rozumiem, żeby zamieszać w głowie jeszcze większej ilości graczy a potem pousuwać im perły, bo nie zrozumieli właściwie waszego bełkotu i to nie wasza wina, bo oni nie umieją czytać ze zrozumieniem. A kto by umiał przeczytać ze zrozumieniem takie badziewie gdzie jedno zdanie wyklucza drugie?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser8764

Guest
W ten sam sposób w jaki właśnie sam określiłeś, że światy B-F nie służą Ci do gry. Tak więc odpowiadając na pytanie - tak, inwestowanie PR z takich kont to też jest push. Konto nie musi być specjalnie stworzone do pushu, aby pushowało, może być stworzone przypadkiem, może być kontem siostry, która przestała grać (przy okazji korzystanie z niego tworzy multikonto), może być kontem służącym do eventów, cechą wspólną jest to, że te konta nie pracują same na siebie, tylko służą wspieraniu innych kont. O ile nie mamy nic przeciw zbieraniu Diamentów czy utrzymywaniu konta do wykonywania eventowych zadań, to nie są to konta służące do normalnej gry, a jedynie do dodatkowego zarobku dla głównego konta.


Ja natomiast mam często tak ( na światach A,C,E) że blokuje się w drzewku bo nie mam wystarczającej ilości surki i w zależności jaki mam humor, wrzucam albo w swojej perły albo w znajomego (często znajomość z moich 2 głównych światów B i D) i co wtedy też push?

Inna sprawa, Wrzucanie PR w poszukiwaniu planów. Załóżmy, że brakuje mi planów perły X i z pełną świadomością wrzucam wszystkie PR w perłę X znajomego co to też będzie pusch? Sytuacja dotyczy światów mniej aktywnych A,C i E
 

DeletedUser15171

Guest
Celem naszego supportu nie od dziś jest zrobienie ze wszystkich idiotów, a potem wymądrzanie się. :) Od początku istnienia polskiego teamu InnoGames tak jest i jest to niezależne od gry tej firmy. Mario musisz w końcu przywyknąć że niezależnie od zasad i tak mogą zrobić z Twoim miastem co im się podoba i nie można mieć do nich żalu bo InnoGames zlewa to co robią supporty. :(
 

DeletedUser15022

Guest
Witam mam takie pytanie bo posiadam tylko jedno konto na jednym swiecie czy jest zabronione logowanie sie tym kontem na dwoch roznych komputerach tzn innych adresach ip oczywiscie nie w jednym czasie poniewaz czasem gram sam osobiscie jesli nie moge byc w domu na grze na innym kompie (czyt. loguje sie na inny adres ip) z gory dziekuje za odpowiedz
 

DeletedUser15022

Guest
Dziekuje serdecznie za konkretna odpowiedz :) bo myslalem ze musze to gdzies zglosic badz to jest zabronione by moc logowac sie tylko u siebie, zycze milego wieczoru Szczupak1987
 

DeletedUser13596

Guest
W nowych zasadach nadal jest możliwość zachowywania się graczy jak pospolitych przestępców - wymuszenia haraczy nadal dozwolone - jest to propagowanie tego typu przestępstw - szczególnie zły wpływ ma to na dzieci które nie widzą nic złego w tym by w szkole wymuszać na innych dzieciach pieniędzy. Są sprawy sądowe przeciwko takim dzieciom i ich rodzicom a jeśli dziecko powie że w tej grze jest przyzwolenie do wymuszeń to coś takiego musi być legalne - wtedy sąd może zakazać tej gry i usunie karnie grę oraz obciąży właścicieli gry całkiem niezłymi karami a tego chyba byśmy nie chcieli by zamknęli naszą gierkę za namówienie dziecka do popełniania przestępstwa i wypaczania moralności nieletnich.

Nie sądzisz, że trochę przesadzasz? W GTA mordujesz, kradniesz samochody, zażywasz dragi. Czy jakieś dziecko myśli, że to jest na serio i że skoro w grze tak robi to tak można? Czy jakiś sąd skazał Rockstar Games za to, że gracz był chory psychicznie i przeniósł grę do reala?

Moim zdaniem ma to fajny wymiar edukacyjny. Jak będziesz słaby, to wszyscy będą Tobą pomiatali. Więc musisz się ogarnąć, albo znaleźć mocnych sojuszników (Gildię) by przestać być słabym, a nie lecieć do mamy z płaczem (w tym przypadku do supportu) ;-).

A co do zasad. Nie da się ukryć, że definicja pushu jest teraz mocno rozmydlona. Wszystko co może być pushem, wcale nim być nie musi, a coś co pushem wcale nie jest - może zostać tak zakwalifikowane.
Wynika to z natury pushu, który nie jest zero-jedynkowy i zawsze istnieją jakieś okoliczności. Są też osoby, które w oczywisty sposób przeginają i nadal uważają, że to nie push :). Nie ma chyba regulaminu, który mógłby w 100% ujednolicić co jest już pushem, a co jeszcze nim nie jest. To oczywiście prowadzi do sytuacji, w której mogą się zdarzyć bany "z kapelusza". Dlatego chciałem dopytać o doprecyzowanie kwestii tej wymiany i myślę, że jednak jest to w jakiś sposób uściślone, choć nadal bardzo, bardzo płynne.

Problemem jest duża swoboda w interpretacji przez człowieka, a jak wiadomo - ludzie są omylni. Poza tym support nie wie czy np. komuś oddawaliśmy stary dług, ktoś brał u nas kredyt pr i mieliśmy oddać później, ktoś zbierał najpierw dużo planów, a dopiero potem chciał rozwijać perłę na wysokie poziomy, ktoś handlował towarem za pr, a gdzie komuś gildia budowała perłę dla wspólnych korzyści, a może po prostu mieliśmy wolne pr i akurat przez jakiś czas u kogoś zbieraliśmy paczki na potem.

Może więc pewnym rozwiązaniem byłoby wprowadzenie delikatnych korekt w regulaminie, w zakresie odwoływania od kary, wyjaśniania, a przede wszystkim - ostrzeżeń poprzedzających karę. Zwiększyłoby to zaufanie do supportu i dało większą gwarancję rzeczywistej sprawiedliwości. Z drugiej strony - nie zaprzestano by karania realnych kombinatorów, których nie brakuje i wszyscy o tym wiemy.

Moja propozycja.
1. Gracz "A" jest podejrzany o pushowanie gracza "B"
2. Gracz "A" otrzymuje ostrzeżenie, że jest podejrzany o pushowanie gracza "B" i wzywa się go do złożenia wyjaśnień i uzasadnienia określonego postępowania.
3a Gracz "A" składa wyjaśnienia, które mają sens i zostaje oczyszczony z wszelkich zarzutów. Koniec sprawy.
3b Gracz "A" składa pokrętne wyjaśnienia, które nie mają sensu i zostaje ukarany ostrzeżeniem. Koniec Sprawy.
4a Gracz "A" ponownie podejrzany jest o push - patrz punkt 1.
4b Gracz "A" ukarany uprzednio ostrzeżeniem, podejrzany jest o ponowny push.
5b Gracz "A" otrzymuje wezwanie do złożenia wyjaśnień (patrz pkt 2)
6a Gracz "A" składa sensowne wyjaśnienia - pozostaje graczem ukaranym ostrzeżeniem
6b Gracz "A" składa słabe wyjaśnienia - zostaje ukarany banem po raz pierwszy + ewentualnie kasacja pereł

Przy powtórzeniu sytuacji ban permanentny.

No i oczywiście - od każdej kary nałożonej przez supportera, powinna istnieć możliwość odwołania do community managera, i to dopiero jego decyzja jest ostateczna.

Wymaga to oczywiście ponoszenia pewnego wysiłku. Ale czyż taki system, nie byłby dla usera przyjaźniejszy niż nadmierna dowolność, nawet najlepszego admina?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser8

Guest
Dziękuje wszystkim za Wasze opinie, zarówno te pozytywne jak i negatywne, cieszę się, że leży Wam na sercu dobro tego projektu, tak samo jak nam!
Na wstępie muszę niestety zaprzeczyć - nikomu w teamie nie zależy na tym, żeby Graczy banować lub by wprowadzać jakiekolwiek zamieszanie. Zasady zostały zmienione na wszystkich wersjach językowych, tak aby były lepiej zrozumiałe. Nie zostało tak naprawdę wiele zmienione, było to w znacznej mierze przeredagowanie punktów tak, aby najważniejsze sprawy były lepiej widoczne i jaśniej sformułowane. Rozumiem, że może być to pewien problem dla osób, które już się przyzwyczaiły do brzmienia starej wersji, jednak wierzymy, że będą one łatwiejsze do przyswojenia dla osób, które do tej pory miały z nimi problem oraz dla nowych Graczy.
Co do zadanych pytań, mam wrażenie, że mamy do czynienia z powtórką z historii - dyskusji o pushu było już naprawdę wiele i odpowiedź zawsze była ta sama: Jeśli ktoś gra uczciwie, to nie ma się czego obawiać. Sami dzielicie swoje konta na główne i dodatkowe, doskonale wiecie gdzie tak naprawdę gracie, gdzie skupiacie swoje siły i czas. Jeśli chcecie złotego środka, oto on: nie wykorzystujcie dodatkowych światów do przesyłu PR. Nie wiecie co z nimi zrobić? Władujcie we własne drzewko albo swoją Perłę. Nie macie Perły? Poszukajcie planów z motywki, zadań, poinwestujcie po trochu u różnych Graczy, można to zrobić całkowicie bezpiecznie bez pompowania PR w konkretnego Gracza i ryzykowania swoim kontem.

Dopiszę jeszcze odpowiedź do kwestii, które pojawiły się w międzyczasie:
- Support patrzy na fakty. To znaczy, jeśli ktoś Wam obiecał wysłać "kiedyś" towar, "kiedyś" PR, "kiedyś" pomogę, albo to są PR za dług w realu etc., nas to nie niestety interesuje. Fakt: przesłane są w jedną stronę punkty, bez korzyści dla pierwszego konta. My nie wnikamy w słowne umowy między Graczami, nierealne zresztą byłoby wprowadzenie czegoś takiego, bo każdy push można by uzasadnić tym, że "on mi kiedyś odda te punkty". Zwyczajnie nie możemy sobie pozwolić na takie gdybania.
- Dalsza zmiana zasad gry jest w tej chwili niemożliwa, proces tego typu trwa wiele miesięcy, jest konsultowany przez osoby odpowiedzialne za różne wersje językowe, prawników oraz osoby odpowiedzialne za projekt, a wszelkie zmiany muszą być wprowadzone równolegle na wszystkich wersjach językowych.
- "Sensowne wyjaśnienia" są jeszcze bardziej względnym pojęciem niż push ;) Niestety zwykle mają się one nijak do tego co widzimy w logach. Jeśli natomiast faktycznie, odwołanie Gracza nas przekona, a to się zdarza, to jak najbardziej zostanie odblokowany i przeproszony, działało to tak zawsze, po to zresztą istnieją odwołania.
- "od każdej kary nałożonej przez supportera, powinna istnieć możliwość odwołania do community managera" - to również funkcjonowało zawsze i nic się tutaj nie zmieniło.
 

DeletedUser2776

Guest
- "Sensowne wyjaśnienia" są jeszcze bardziej względnym pojęciem niż push ;) Niestety zwykle mają się one nijak do tego co widzimy w logach. Jeśli natomiast faktycznie, odwołanie Gracza nas przekona, a to się zdarza, to jak najbardziej zostanie odblokowany i przeproszony, działało to tak zawsze, po to zresztą istnieją odwołania.

Potwierdzam na swoim przykładzie. Moje wypieszczone konto na E-N zostało zbanowane z powodu pushu. Po wyjaśnieniu i kontroli (wymiana PR za surowce) konto zostało odblokowane. Ale co się nastresowalem to już moje :D
 
Status
Zamknięty.
Do góry