Push a terror graczy

  • Rozpoczynający wątek Necromantes
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser

Guest
widzę temat ciągnie się dalej..
macie być do cholery aktywni w grze to żadna krzywda was nie spotka i tyle :/
 

DeletedUser3

Guest
MarioP napisał:
ludzie zaczną aktywnie grać na wszystkich światach i nie będzie podstaw do mówienia im że grają tylko dla wymiany punktów.
Zakładasz, że my nie chcemy aby zaczęli aktywnie grać? Nie mam pojęcia dlaczego tak myślisz. Nie mam absolutnie nic przeciwko temu, żeby tak się stało :).


@Fumikoo, mnie nie wypadało ujmować tego w ten sposób ale w gruncie rzeczy dobrze powiedziałeś ;).
 

DeletedUser3312

Guest
Zakładasz, że my nie chcemy aby zaczęli aktywnie grać? Nie mam pojęcia dlaczego tak myślisz. Nie mam absolutnie nic przeciwko temu, żeby tak się stało :).


@Fumikoo, mnie nie wypadało ujmować tego w ten sposób ale w gruncie rzeczy dobrze powiedziałeś ;).

Na moje pytanie czy checie zlikwidować umowy czy tylko zaktywizować lud odpowiedziałeś, że chcecie zlikwidować umowy. Treraz natomiast twierdzisz że umowy są ok jeżeli gracze będą aktywnie grali. Sorki, ale się pogubiłem.
 

DeletedUser

Guest
widzę temat ciągnie się dalej..
macie być do cholery aktywni w grze to żadna krzywda was nie spotka i tyle :/

Bez urazy i doszukiwania się drugiego dna a tym bardziej złośliwości ;)
Jakie są kryteria aktywności? ;)
Dajmy na to:
mam 5 kont na FoE
na jednym jestem prawie non stop, na pozostałych wykonuję podstawowe ruchy czyli zbieram produkcję, supportuję sąsiadów i znajomych oraz przekazuję punkty na rzecz pereł innych graczy na danym Świecie. Hmmm... kurka wodna, jestem definicyjnym oszustem :) czy tylko "push'erem" ?

Utrzymuję 4 konta dodatkowo ponieważ tak jak tysiące innych graczy mam nadzieję na diamenty z questów zarówno tych systemowych jak event'owych. Czasami przez kilka dni nie wykonuję żadnych akcji w celu rozwoju miasta bo nie w tym celu utworzyłem konta. Kim jestem droga Inkwizycjo? ;) i kiedy mam szansę spłonąć na stosie przygotowanym przez wyznawców jedynie słusznej wiary na padole FoE? ;)
 

DeletedUser7112

Guest
"Yodus 2013-03-01 21:01:41
Prosze o jednoznaczną oraz pełną informację:
1)czy dzisiejsze działania po godzinie 12.00 są traktowane jako pushing oraz uzasadnienie tej opinii bez względu na to czy jest twierdząca czy przecząca.
Pozdrawiam
MS


XXXXXXX 2013-03-02 19:31:12
Witaj Yodus,

Proszę opisać swoje działania.

Pozdrawiam,
XXXXXXX
FoE Team"

Przepraszam ale to chyba żart oraz niepoważne traktowanie gracza.
po 22,5 h support "odpowiada" by zmieścic sie w czasie.
Powodów może być wiele.
Skoro tak ma wyglądać support to ja dziękuję :-)
Pytam ponownie na forum:
Czy złamałem Wasze "tajne ustalenia" w przeciągu ostatnich 30h?

>>>Nie dostaniesz odpowiedzi na forum, możesz ją dostać w supporcie o ile opiszesz dokładnie to, o co zostałeś poproszony. - Bryfft
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser5172

Guest
Bez urazy i doszukiwania się drugiego dna a tym bardziej złośliwości ;)
Jakie są kryteria aktywności? ;)
Dajmy na to:
mam 5 kont na FoE
na jednym jestem prawie non stop, na pozostałych wykonuję podstawowe ruchy czyli zbieram produkcję, supportuję sąsiadów i znajomych oraz przekazuję punkty na rzecz pereł innych graczy na danym Świecie. Hmmm... kurka wodna, jestem definicyjnym oszustem :) czy tylko "push'erem" ?

Utrzymuję 4 konta dodatkowo ponieważ tak jak tysiące innych graczy mam nadzieję na diamenty z questów zarówno tych systemowych jak event'owych. Czasami przez kilka dni nie wykonuję żadnych akcji w celu rozwoju miasta bo nie w tym celu utworzyłem konta. Kim jestem droga Inkwizycjo? ;) i kiedy mam szansę spłonąć na stosie przygotowanym przez wyznawców jedynie słusznej wiary na padole FoE? ;)

Jeżeli założyłeś dodatkowe konta na innych światach tylko dla diamentów (tak jak ja) więc co tak Cię boli, że punkty przepadną ? wiem napiszesz mi, że masz tam znajomych? że chcesz im pomóc ? ;)




W ogóle to chciałbym się jeszcze odnieść do całych tych Pereł, który są początkiem całego zła ;)
Problem z nimi jest ogromy, bo co z tego, że ja mam w tej chwili plany do wszystkich, postawione mam prawie wszystkie.... jak ich rozwój stoi. Co z tego, że mam ponad 100 "znajomych", 80 członków gildii + ponad 70 sąsiadów, jak tak naprawdę aktywnych graczy nie ma wielu, a ci aktywni Perły już mają, ci mniej aktywni mają ogrom ofert gdzie za "grosze" mogą zdobyć plany. I tu jest problem, że bez oszukiwania nie da się rozbudować porządnie Pereł, może przed ich wprowadzaniem należało bardziej dopracować pomysł? Jakieś ograniczenia, w stylu 1-2 Perły na miasto ? nie wiem, taka luźna uwaga ;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser5256

Guest
PYTANIE jak mam 2 inne konta, ale w ciągu tygodnia nie siedze "na nich" bo nie mam na to czasu, tylko loguje się żeby produkcję zebrać i dodać punkty rozwoju. W weekendy gdy mam czas to trochę przebuduje miasta i powalczę. Nie mam za dużo surowców na pakowanie w drzewko, ale dokładam do pereł. Jest to złamanie zasad??? Konta są we wczesnym średniowieczu, ale nie mam budulców na odblokowanie drzewka. W zwykły dzień nie mam czasu na przebudowy i handel.
 

DeletedUser

Guest
PYTANIE jak mam 2 inne konta, ale w ciągu tygodnia nie siedze "na nich" bo nie mam na to czasu, tylko loguje się żeby produkcję zebrać i dodać punkty rozwoju. W weekendy gdy mam czas to trochę przebuduje miasta i powalczę. Nie mam za dużo surowców na pakowanie w drzewko, ale dokładam do pereł.

Idealnie wpisujesz się w nową definicję push'era :D ;)
Twój byt na FoE jest realnie zagrożony :)
 

DeletedUser7112

Guest
Bryfft.
odpisałem:
"To Państwo dysponujecie narzędziami do monitorowania działań. nie pamiętam co i kiedy robiłem.
budowanie pereł, budowa, zbiory plonów. na 5 swiatach"

Bareja. Czysty Bareja sie z tego robi.

>>>Widzę, że odpisałeś, nie musisz cytować tego na forum, żebym zauważył :-) - Bryfft
 

DeletedUser

Guest
To nie obawa, lecz rzeczywistość. Niestety.

Ile procentowo odnotowaliście Takich przypadków? Jest to zjawisko masowe?

Bynajmniej :(. Trochę zresztą widać to po liczbie krytycznych postów.
Co?!!! Czyli mam rozumieć, że każdy kto tu ośmiela się wyrazić krytycznie, ma coś na sumieniu, a więc jest "pusherem"?
Nawet nie chciał byś wiedzieć jak nazywam prymitywów stosujących tego typu logikę, bo potem miał byś w nocy koszmary.

Nie jest to prawda. Wymuszenia są tolerowane w zasadach wielu gier (wymuszenia w kontekście gry oczywiście), także naszej (choć nie ma za bardzo czego, ani jak wymusić).

Proponuję jednak zapoznać się z definicją "pushingu" lub po prostu ze zrozumieniem przeczytać mój wcześniejszy post.
Dobrowolne umowy między graczami KOMPLETNIE się nie łapią pod tą definicję.
 

DeletedUser

Guest
@giman
Aj tam aj tam;)
co w "Umowie Dżentelmeńskiej" jest oszustwem?
Dostęp do tej możliwości mają wszyscy od chwili postawienia pierwszych pereł na FoE, Team FoE był informowany o tym nowym sposobie wzajemnej pomocy i przez wiele tygodni nie było żadnej informacji, że jest be ;)

Jakie to oszustwo, z którego korzyści czerpią zarówno (teoretyczni i praktycznie) prawie wszyscy gracze a pośrednio właściciele FoE?

Jakie to oszustwo skoro nie jest bugiem czyli błędem systemowym?

Jakie to oszustwo skoro nie stoi w sprzeczności z zapisami OWU?

Mogę wylistować jeszcze kilkanaście pytań tego typu ;)

Pozostają jeszcze ciekawe teorie spiskowe, baaardzo ciekawe. Zanim pokuszę się o ich przedstawienie jako ciekawostki muszę jeszcze potwierdzić kilka informacji :)
 

DeletedUser5172

Guest
@giman
Aj tam aj tam;)
co w "Umowie Dżentelmeńskiej" jest oszustwem?
Dostęp do tej możliwości mają wszyscy od chwili postawienia pierwszych pereł na FoE, Team FoE był informowany o tym nowym sposobie wzajemnej pomocy i przez wiele tygodni nie było żadnej informacji, że jest be ;)

Jakie to oszustwo, z którego korzyści czerpią zarówno (teoretyczni i praktycznie) prawie wszyscy gracze a pośrednio właściciele FoE?

Jakie to oszustwo skoro nie jest bugiem czyli błędem systemowym?

Jakie to oszustwo skoro nie stoi w sprzeczności z zapisami OWU?

Mogę wylistować jeszcze kilkanaście pytań tego typu ;)

Pozostają jeszcze ciekawe teorie spiskowe, baaardzo ciekawe. Zanim pokuszę się o ich przedstawienie jako ciekawostki muszę jeszcze potwierdzić kilka informacji :)

dobra przekonałeś mnie.... od teraz nie będę pisał oszustwo, a "szukanie alternatywnej drogi rozbudowy swojej Perły" może być ?

ale tak i Perły to ZŁO !! :D

P.S. Z niecierpliwością czekam na te teorie, mam nadzieje, że się nimi podzielisz ;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser5256

Guest
jednak z drugiej strony, mamy bardzo duże doświadczenie w moderacji gier, FoE nie jest naszym pierwszym projektem, więc odwoływanie się "Mają rację, ale a nuż się uda" niewiele da.
To wytłumaczenie ubawiło. Można było napisać, jesteśmy tutaj najmądrzejsi i lepiej wszystko wiemy.
Gra jest w fazie beta, a support jest od zgłaszania problemów które trzeba rozwiązać nim gra stanie się wersją w pełni komercyjną. Chyba suportowi trochę pomieszały się obowiązki i wydaje im się, że są od ścigania nieprawidłości jakie wykryją, a nie od poprawienia grywalności. Jak ktoś ma doświadczenie, to wie, że trzeba grę tak dostosować, aby taki proceder był noeopłacalny, a nie funkcjonował na zasadzie kto sprytniejszy. To co państwo forsujecie, to prześciganie się tych bardziej aktywnych w sposobach kombinowania, a nie rozwiązanie problemu. To tak samo jak z podatkami. Zwiększenie kontroli nie przekłada się na wzrost zysków i usuwaniu nieprawidłowości, tylko na coraz to inne sposoby obchodzenia prawa. Może by tak zapamiętać tak prostą regułę i pomyśleć na zmianę w zasadach wspierania, żeby była nieopłacalna. I proszę nie kłamać, że kontrola poprawia uczciwość, bo tak nie jest. Ci co kombinują, wykombinują inny sposób. Ci co grają uczciwie zawsze stracą.
 

DeletedUser

Guest
@ Drogi giman' ie
Podchodząc filozoficznie do określenia "zło" można mieć poważne wątpliwości czy sama istota tego pojęcia może być postrzegana jedynie w znaczeniu pejoratywnym ;)

Na FoE przedmiotowe "zło" ma kilka twarzy nawet więcej niż Światowid vel Światowit ;)
Z punktu widzenia graczy, którzy ukończyli i zdobyli wszystko co można na FoE to jakiś cel do zrealizowania,
Dla tych co są w trakcie rozwoju i zdobywania kolejnych etapów, to spowalniacz i pułapka,
FoE prawdopodobnie nazywa to "zapchajdziurą czasową" (proszę o traktowanie tego określenia z przymrużeniem oka) do momentu wprowadzenia nowej epoki,
Tak to widzę ale moje widzenie nie musi być jedynie słuszne ;)
 

DeletedUser3

Guest
judasz napisał:
Chyba suportowi trochę pomieszały się obowiązki i wydaje im się, że są od ścigania nieprawidłości jakie wykryją, a nie od poprawienia grywalności.
Przykro mi, drogi Judaszu. Od podnoszenia poziomu grywalności (czyli, żeby nie mylić pojęć, przyjemności płynącej z gry) jest gamedesigner, który projektuje grę oraz zleca wprowadzenie zmian i nowości w jej strukturze.
Nie jest to, wbrew temu co sądzisz, rolą supportu. Pozostaje nią jednak, między innymi, także przykry obowiązek ograniczania wykrytych nieprawidłowości.

judasz napisał:
Może by tak zapamiętać tak prostą regułę i pomyśleć na zmianę w zasadach wspierania, żeby była nieopłacalna.
Zmiana w zasadach wspierania jest już zlecona do wykonania. Nasza mała zasada jest tylko tymczasowym środkiem zaradczym.
 

DeletedUser5256

Guest
Zmiana w zasadach wspierania jest już zlecona do wykonania. Nasza mała zasada jest tylko tymczasowym środkiem zaradczym.
I bardzo dobrze, bo wiem z doświadczenia, że ci co oszukują i mają czas na granie za brata, szwagra itd. zawsze mają przewagę nad tymi co grają uczciwie. Tylko zmiana zasad gry wyrównuje te szanse, a nie support.
 

DeletedUser7112

Guest
Bicie piany.
Nic więcej.
Supportowi kiedy będzie merytoryczny będę bił brawo. Kiedy taki nie jest, wskażę błędy.
Błędem Supportu było ogłoszenie czegoś "my wiemy ale nie powiemy ale jak coś to zbanujemy" i wywołanie dyskusji bez zapisu w Regulaminie.

Następnym razem: zmieńcie Regulamin a nie opowiadajcie bajek.
Wnioski proszę Państwa, wnioski.
Nie oczekuje już, że się przyznacie do błędnego działania, podejrzewam, że jesteście zbyt młodzi na taką postawę.

Ilość krytycznych komentarzy to nie znak problemu "pushingu" jak sugerował Bryfft tylko błędu supportu. To najgorsza metoda "zamykania ust" - wg zasady: krzyczą bo zostali przyłapani - takie teksty są zakazane w każdym podręczniku czy instrukcji obsługi Klienta.
Community Manager Bryfft rzucił insynuacją i tyle. Przykre ale widać taki styl i kultura organizacyjna InnoGames.

@judasz -nikt nie gra na moim koncie- gram sam. Ale przeczytaj Regulamin odnośnie gry za brata, szwagra itd zanim walniesz coś na Forum;-)
 

DeletedUser3312

Guest
...
Community Manager Bryfft rzucił insynuacją i tyle. Przykre ale widać taki styl i kultura organizacyjna InnoGames.
...

Chyba jednak nie Bryfft. Sprawdziłęm na angielskim forum i tam jest to samo i takie samo zamieszanie. Podejrzewam więc że to wymyślił jakiś inteligent z IG i kazał rozgłosić wszem i wobec przez support. Myślę, że to dlatego koledzy z supportu nie mają pojęcia co odpowiedzieć na pytania typu: za co dokładnie będą kary, co uznajemy za push a co nie itd, bo sami takiej informacji nie dostali i najzwyczajniej w świecie nie mają pojęcia co z tym fantem zrobić.
 

DeletedUser

Guest
I bardzo dobrze, bo wiem z doświadczenia, że ci co oszukują i mają czas na granie za brata, szwagra itd. zawsze mają przewagę nad tymi co grają uczciwie. Tylko zmiana zasad gry wyrównuje te szanse, a nie support.

A jaką przewagę mają ci, którzy grają diamentami. To dopiero nikczemni oszuści.
Judasz, jeśli ktoś ma taką fantazję, że chce komuś udostępnić swoje konto to jego brocha. Tak samo jeśli będę miał taką fantazję wstrzymania rozwoju i ładowania PR w czyjąś perłę to moja sprawa i nikomu nic do tego.
 

DeletedUser3

Guest
MarioP napisał:
Chyba jednak nie Bryfft. Sprawdziłęm na angielskim forum i tam jest to samo i takie samo zamieszanie.
Przykro mi, zbieg okoliczności. Wygodnie byłoby zwalić na "górę", ale niestety pomysł jest nasz a wprowadzenie podobnych rozwiązań w wersji angielskiej zgrało się czystym przypadkiem w czasie.

Podkreślam jeszcze raz, że forma ogłoszenia i przedstawione zasady zostały głęboko rozważone przed publikacją i dzisiaj (a więc już jakiś czas po przedstawieniu i uzyskaniu feedbacku) nie zmieniłbym w nim nic.
Dlatego też w najbliższym czasie wprowadzona zasada nie zostanie zmieniona.
 

DeletedUser3312

Guest
Dobrze Jesus mówi. Generalnie FoE to jest bardzo spokojna gra i szczerze mówiąc wisi mi to i powiewa czy ktoś ma multikonta czy nie. I tak mnie tym w żaden sposób nie może zaszkodzić, więc mówienie o nieuczciwej przewadze w FoE w ogóle nie ma sensu. W tej grze nie chodzi o osiągnięcie przewagi nad innymi graczami bo nic z tego nie ma. Niektórzy się wzburzą, że jak to nic nie ma, że ciągle ich silniejsi atakują. Powiem tylko to co zostało już tu powiedziane - i tak nic z tego nie mają. Dołączyłem do gry raczej późno a i tak udało mi się w miarę nieźle rozwinąć, pomimo ataków. Obecnie skończyłem kolonialną i nawet nie chce mi się już sąsiadów atakować bo właśnie nie ma po co. A na argument że inni rozwijają się szybciej dzięki multikontom, umowom czy inym cudom odpowiem: no i coż z tego, ja nie mam z tego powodu żadnych niedogodności. Jedynie ludzie z jakąś chorą manią wielkości powiedzą że to jest nie fair, że ktoś się rozwinął szybciej niż oni - mnie to wisi. Tu chodzi o rozwój swojego miasta którego nikt nam nie może odebrać, to nie grepolis czy inne tego typu gry.
 

DeletedUser3

Guest
Obawiam się, że nie będzie Ci to wszystko "wisieć" gdy przyjdzie do Guild vs Guild czy do prawdziwego real-time PvP. I wtedy usłyszelibyśmy - "dlaczego nie zrobiliście nic wcześniej, przecież można było...[tu długa lista]".
Tak więc trzeba patrzeć nieco dalej niż chwila obecna. Naprawdę, te elementy też zostały wzięte pod uwagę.
 

DeletedUser3312

Guest
Przykro mi, zbieg okoliczności. Wygodnie byłoby zwalić na "górę", ale niestety pomysł jest nasz a wprowadzenie podobnych rozwiązań w wersji angielskiej zgrało się czystym przypadkiem w czasie.

Hehe, dobra Bryfft zwracam honor;). Co prawda zdaje mi się, że na angielskim forum wiadomość poszła nieco wcześniej, ale skoro twierdzisz, że to wasz pomysł to się nie będę spierał.

- - - Zaktualizowano - - -

Obawiam się, że nie będzie Ci to wszystko "wisieć" gdy przyjdzie do Guild vs Guild czy do prawdziwego real-time PvP. I wtedy usłyszelibyśmy - "dlaczego nie zrobiliście nic wcześniej, przecież można było...[tu długa lista]".
Tak więc trzeba patrzeć nieco dalej niż chwila obecna. Naprawdę, te elementy też zostały wzięte pod uwagę.

Gram w tą grę tylko dlatego, że ni ma tego typu wynalazków. Jak się zaczną po prostu ją skończę. Grałem trochę w grepolis i wiem, że tam nie można sobie pograć kiedy się ma na to ochotę tylko trzeba być niemalże non stop active bo jak nie to się okaże że nie ma Cię w grze. Jak to wprowadzicie tutaj to pewnie przesiądę się na Settlersy ;).
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser3

Guest
MarioP napisał:
Gram w tą grę tylko dlatego, że ni ma tego typu wynalazków. Jak się zaczną po prostu ją skończę.
Nie będziesz musiał, ponieważ nie będą uderzać w gracza tak, jak dzieje się to we wspomnianym przez Ciebie Grepolis :). Wszystko będzie fakultatywne, natomiast do takiej gry też będą chętni.
Dlatego właśnie, ze względu choćby na takie osoby, które będą oczekiwać gry na w miarę równym poziomie, staramy się ograniczać wspomniane problemy do minimum.
 

DeletedUser7112

Guest
Bryfft: a wiesz o co sie spieramy przez 10 stron forum?


Nie o to czy wprowadzać ograniczenia czy nie - jak piszesz - zmiany w grze wymuszają pewne zmiany - OK. Brawo. Myślicie do przodu, to bardzo cieszy.
O to do czego sie nie odnosicie: Jasność,Jawność Przejrzystość oraz Klarowność Zasad. Rozumiesz?
To jest istota problemu.

Kiedyś nie było ograniczenia do 50km/h w mieście. Teraz jest i już.
Ale niech ten znak stoi albo wskazuje go Kodeks.
 
Do góry