Punkty plądrowania urozmaicenie plądrowania [czeka na swoja kolej]

  • Rozpoczynający wątek Marcin96
  • Data rozpoczęcia

Jesteś za wprowadzeniem pkt plądrowania?

  • tak

    Głosy: 5 29,4%
  • nie

    Głosy: 12 70,6%

  • W sumie głosujących
    17
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
W Forge of Empires co prawda mamy możliwość atakowania i łupienia ale żeby coś z tego uzbierać trzeba naprawdę się długo nasiedzieć... Każdy na pewno to zauważył ;) Cóż mam pewien pomysł co do tego :)

A mianowicie punkty plądrowania ;)
Otóż:

Pkt plądrowania zależały by przede wszystkim od:
- jednostek jakimi atakujemy
- ewentualnych pereł wspomagających itd.
- budynków obrońcy, które zabierają nam pkt plądrowania
- stosunku graczy: atakującego i broniącego się lub od różnicy w epokach graczy



Jednostki podczas plądrowania:
- jednostka lekka ma plądrowanie 3
- jednostka szybka ma plądrowanie 2
- jednostka ciężka ma plądrowanie 1
- jednostka oblężnicza ma plądrowanie 0


Choć tutaj nie wiem sam bo w sumie jednostki konne są często nie lubiane... więc może lepiej by było by dać im 3 pkt plądrowania a jednostkom lekkim 2 i to by je, nieznacznie ale jednak trochę, ulepszyło.

Czyli było by:
- jednostka szybka ma plądrowanie 3
- jednostka lekka ma plądrowanie 2
- jednostka ciężka ma plądrowanie 1
- jednostka oblężnicza ma plądrowanie 0

Przykład:
A więc podczas ataku mamy np. 3 jednostki lekkie, 2 machiny, 2 szybkie i jedna ciężką więc mamy siłę plądrowania równą 14 a więc możemy te pkt użyć podczas plądrowania.


-------------------------------------------------


Powinno być tak by każdy budynek zabierał inną liczbę pkt plądrowania... Czyli:
- Domki zabierają 1 pkt
- Budynki produkujące zaopatrzenie – 2 pkt
- Budynki produkujące towary – 3 pkt

Przykład:
Nasza armia ma 14 pkt plądrowania więc np. plądrujemy 5 budynków z zaopatrzeniem, 1 budynek z towarem i jeden domek i w ten sposób wykorzystujemy nasze pkt plądrowania.


-------------------------------------------------


STOSUNEK PKT GRACZY:

Aby nie było tak ze słabsi za bardzo obrywają od lepszych sąsiadów warto wprowadzić to aby stosunek graczy wpływał na ilość pkt plądrowania u atakującego.

Jeżeli Gracz atakujący ma ponad 2 razy więcej pkt niż gracz broniący się to jego pkt plądrowania są 2 razy mniejsze.
-------- -
Jeżeli Gracz atakujący ma ponad 4 razy więcej pkt niż gracz broniący się to jego pkt plądrowania są 4 razy mniejsze.
-------- -
Jeżeli Gracz atakujący ma ponad 8 razy więcej pkt niż gracz broniący się to jego pkt plądrowania są 8 razy mniejsze.
-------- -
Jeżeli Gracz atakujący ma ponad 16 razy więcej pkt niż gracz broniący się to jego pkt plądrowania są 16 razy mniejsze.
I tak dalej... ;)

Przykład:
1.
Gracz A ma 100 pkt i ma ze swoja armia 40 pkt plądrowania
Gracz B ma 70 pkt
Jeżeli gracz A atakuje gracza B to pkt plądrowania to 40 ponieważ stosunek graczy ma więcej niż 1/2

2.
Gracz A ma 100 pkt
Gracz B ma 50 pkt
Jeżeli gracz A atakuje gracza B to pkt plądrowania to 40 ponieważ stosunek graczy wynosi 1/2

3.
Gracz A ma 100 pkt
Gracz B ma 40 pkt
Jeżeli gracz A atakuje gracza B to pkt plądrowania to 20 ponieważ stosunek graczy wynosi mniej niż 1/2

4.
Gracz A ma 100 pkt
Gracz B ma 23 pkt
Jezeli gracz A atakuje gracza B to pkt plądrowania to 10 ponieważ stosunek graczy wynosi mniej niz 1/4

5.
Gracz A ma 100 pkt
Gracz B ma 10 pkt
Jeżeli gracz A atakuje gracza B to pkt plądrowania to 5 ponieważ stosunek graczy wynosi mniej niż 1/8


i tak dalej do 1/16, 1/32, 1/64 i tak dalej...

--------

RÓŻNICA EPOK U GRACZY:

Jeszcze jest inna ewentualność co do różnic rozwoju i myślę ze ten pomysł będzie lepszy.
Albowiem:

Tak samo jak z pkt ale nie pkt gracza będą zmniejszać pkt plądrowania u agresora a epoka.
Tzn ze jak gracz jest powiedzmy w epoce 5 i atakuje gracza który jest w epoce tez 5 to liczba pkt plądrowania nie ulega zmianie.
Jeżeli gracz A jest w epoce 5 a gracz B w epoce 4 to pkt plądrowania gracza A są dwa razy mniejsze.

Przykład:
1.
Gracz A jest w 7 epoce i ma ze swoja armia 40 pkt plądrowania
Gracz B jest w 7 epoce
Jeżeli gracz A atakuje gracza B to pkt plądrowania to 40 ponieważ nie ma różnic w epokach.

2.
Gracz A jest w 7 epoce i ma ze swoja armia 40 pkt plądrowania
Gracz B jest w 6 epoce
Jeżeli gracz A atakuje gracza B to pkt plądrowania to 20 ponieważ gracz atakowany ma jedna epokę mniej i pkt plądrowania są dzielone przez 2

3.
Gracz A jest w 7 epoce i ma ze swoja armia 40 pkt plądrowania
Gracz B jest w 5 epoce
Jeżeli gracz A atakuje gracza B to pkt plądrowania to 10 ponieważ gracz atakowany ma jedna epokę mniej i pkt plądrowania są dzielone przez 4


I dat dalej pkt pladrowania sa dzielone przez 2, 4, 8, 16, 32 i dalsze kwadraty liczby 2...

-------------------------------------------------


BUDYNKI ZAPOBIEGAJĄCE PLĄDROWANIU:

I ważne jest także to by można było jakoś przeciwdziałać plądrowaniu. Nie chodzi mi tu o obronę jako wojsko a o obronę jako np. jakieś budynki które odejmują przeciwnikowi pkt plądrowania...
np. jakieś posterunki których w każdej epoce można postawić więcej poprzez uprzednie odblokowanie ich w technologiach tak jak to bywa z powiększaniem terenów.

Jeden posterunek to -1 pkt plądrowania u agresora.
I np. w jakichś epokach można odblokować wieże które zabierają 2 a nie 1 pkt.

-------------------------------------------------


I jeszcze jest ważne to by pkt plądrowania można było zwiększyć w miarę z rozwojem. Tu sam nie wiem jak to zrobić ale może po prostu że z czasem jednostki mają coraz większą siłę plądrowania. To chyba najprostsze i najlepsze rozwiązanie ;)

-------------------------------------------------


Podsumowując... :)
To mój taki pomysł, który piszę dlatego że plądrowanie w FoE jest... że tak powiem bardzo symboliczne ;) wiem że to sprawi że będzie można bardziej oberwać bo np. przy znacznym rozwoju i słabej obronie będzie można np. plądrować z siłą 30 czy 40 ale myślę że to zmusi graczy do obrony i stawiania wymienionych przeze mnie posterunków i wież. Taki pomysł wg mnie znacznie urozmaici grę i sprawi że plądry bardziej się będą opłacać ;)

W sumie chyba wszystko :D
Ale wiadomo że to dopiero tak jakby prototyp mojego pomysłu i wiele można zmienić i urozmaicić ;)

Pozdrawiam
Marcin96
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser4744

Guest
Pomysł całkiem ciekawy ale lepiej by było aby punkty zdobywane były przy niszczeniu wrogich jednostek - Dzięki temu pojawił by się dylemat czy stawiać na obronę włóczników i mieć mało ale często splądrowane czy może lepiej dalekosiężne (postrach atakujących :D) i być plądrowanym rzadziej ale efektywniej. Natomiast jeżeli mieli byśmy zostać przy pkt. za twoje jednostki to chyba lepiej zrobić tak:
Początek Bitwy:
-Otrzymujemy na start 30pkt. plądrowania
-Za każdą kolejną jednostkę tracimy 4pkt.
-Czyli zakładając, że wyjedziemy z 1 jednostką mamy 26pkt. plądrowania*

Po Wygranej Bitwie:
Lepiej podwyższyć "ceny" plądrowania do np. Dom - 5/7 pkt. Zapoatrzenie - 5/7, Towary - 10/12**

*To by zmusiło graczy do ustawiania lepszej obrony niż 2 włóczników, których można pokonać jednym wojownikiem.
**Całą punktację pozostawiam twórcą jeżeli pomysł przejdzie czego szczerze życzę.

Pozdrawiam, Gonumen
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser7261

Guest
Pewnie, pewnie, całe miasto od razu splądrujmy. Już nie wystarcza jeden budynek, teraz po 5, potem po 10, w końcu całe miasto i może jeszcze gracza siedzącego przed kompem splądrujcie. Bez sensu.
 

DeletedUser8996

Guest
Zgadzam się z roba55, za dużo tego plądrowania, jestem na nie.
 

DeletedUser

Guest
Z tego co zrozumiałem to chcesz więcej plądrować :haha: Napewno nie przejdzie :D
 

DeletedUser

Guest
Pewnie, pewnie, całe miasto od razu splądrujmy. Już nie wystarcza jeden budynek, teraz po 5, potem po 10, w końcu całe miasto i może jeszcze gracza siedzącego przed kompem splądrujcie. Bez sensu.

Chodzi mi o to ze obrona byłaby także rozwijana ;) wiec mogłoby się to wyrównywać ;)
----------------------------------

Gonumen mowil o straconych jednostkach i o tym ze to bylby -1pkt... moim zdaniem to za malo :/
powinno byc tak ze jednostka zabita w ogole nie pladruje czyli ze jak stracimy jednostke ktora ma sile plądrowania 3 to wtedy to będzie -3 do pkt ;)
 

DeletedUser9756

Guest
To najlepiej zróbmy tak, że startujemy mając 30pkt. plądrowania a za stratę jednej jednostki tracimy ich trzydzieści :) I po problemie ;/
Co do pomysłu - jedno wielkie zdecydowane NIE. Dlaczego ktoś kto np. lepiej się rozwijał bo używał diamentów i ma lepsze wojsko z którym nie mam szans ma mi plądrować tyle budynków? Może jak ktoś wspomniał od razu zgrabić można będzie całe miasto a nawet konto bankowe użytkownika i jego dom ;/?

Nie. Ten pomysł jest chyba tylko dla tych którzy mają wielkie zaplecze o wiele lepsze od innych i nie chce im się atakować tylko dla jednego budynku. W tej grze nie chodzi o to żeby komuś życie uprzykrzać i zmusić go do usunięcia konta. Po plądrowaniu muszą pozostać minimalne straty bo jak by tyle można było odbierać komuś, na FoE pozostało by chyba 1000 użytkowników a nie 10 000 000 :mad:
 

DeletedUser

Guest
A mi pomysł się podoba. W końcu będzie się opłacało graczom mocniejszym wystawiać obronę. Co to za strata jeśli raz dziennie stracę 3k monet lub 3k zaopatrzenia? Gdybym stracił 300k to już bym zaczął myśleć co wystawiać w obronie. Teraz nie ma czego bronić.
I nie mówcie, że każdy kto was pokona od razu plądruje. Czasami szkoda czasu na słabo rozwinięte płotki.
 

DeletedUser

Guest
Co do pomysłu - jedno wielkie zdecydowane NIE. Dlaczego ktoś kto np. lepiej się rozwijał bo używał diamentów i ma lepsze wojsko z którym nie mam szans ma mi plądrować tyle budynków? Może jak ktoś wspomniał od razu zgrabić można będzie całe miasto a nawet konto bankowe użytkownika i jego dom ;/?

Nie. Ten pomysł jest chyba tylko dla tych którzy mają wielkie zaplecze o wiele lepsze od innych i nie chce im się atakować tylko dla jednego budynku. W tej grze nie chodzi o to żeby komuś życie uprzykrzać i zmusić go do usunięcia konta. Po plądrowaniu muszą pozostać minimalne straty bo jak by tyle można było odbierać komuś, na FoE pozostało by chyba 1000 użytkowników a nie 10 000 000 :mad:

Jak juz powiedzialem ten pomysl to prototyp i po pierwsze bedzie mozna budowac budynki obronne ktore by zapobiegaly pladrowaniu...
A po drugie to co do tego ze ktos ma wiecej pkt i pladruje tyle...mhm no tu masz racje, ale w takim razie mozna zrobic tak ze np. pkt pladrowanie zmniejszaja sie wg stosunku pkt graczy... Dolacze to w pierwszym poscie bo to racja...

Np. ze jak gracz atakuje innego kto ma 2 razy mniej pkt to nie ma kary do pkt pladrowania, ale jezeli atakuje gracza ponizej tego poziomu to ma dwa razy mniej pkt...

Przyklad:
1.
Gracz A ma 100 pkt i ma ze swoja armia 40 pkt pladrowania
Gracz B ma 70 pkt
Jezeli gracz A atakuje gracza B to pkt pladrowania to 40 poniewaz stosunek graczy ma wiecej niz 1/2

2.
Gracz A ma 100 pkt
Gracz B ma 50 pkt
Jezeli gracz A atakuje gracza B to pkt pladrowania to 40 poniewaz stosunek graczy wynosi 1/2

3.
Gracz A ma 100 pkt
Gracz B ma 40 pkt
Jezeli gracz A atakuje gracza B to pkt pladrowania to 20 poniewaz stosunek graczy wynosi mniej niz 1/2

4.
Gracz A ma 100 pkt
Gracz B ma 23 pkt
Jezeli gracz A atakuje gracza B to pkt pladrowania to 10 poniewaz stosunek graczy wynosi mniej niz 1/4

5.
Gracz A ma 100 pkt
Gracz B ma 10 pkt
Jezeli gracz A atakuje gracza B to pkt pladrowania to 5 poniewaz stosunek graczy wynosi 1/8

i tak dalej ;) do 1/16, 1/32 i tak dalej...
Mysle ze to rozwiazuje Twoj problem Verdal ;)


I jeszcze jedno drodzy koledzy :) przedyskutujmy to na spokojnie bo mam wrazenie ze niektorzy sie tu burza o to ze to pisze :) po prostu dziele sie pomyslem i wiem ze nie jest doskonaly ;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser9945

Guest
Za dużo roboty z wprowadzaniem tego typu logarytmów i analizą
 

DeletedUser9756

Guest
Wolisz dostać kilka ataków i mieć splądrowane całe miasto Monikato :??

Z tym uzupełnieniem to już lepiej. A ja się burzyłem bo chyba już po raz któryś w tym tygodniu przeczytałem niedorobiony pomysł z plądrowaniem. Ale teraz lepiej się wydaje. Chodzi o to, że np. ktoś kto gra i jest w epoce żelaza a ma sąsiadów z przemysłowej to dostaje kilka ataków dziennie a co za tym idzie miasto byłoby w takim wypadku albo splądrowane w całości albo prawie całe.

Verdal :D? Może od razu Wandal :haha:?
 

DeletedUser

Guest
Verdal :D? Może od razu Wandal :haha:?

Ups :D wybacz Vendral zle zapamietalem nick :) teraz nie zapomne ;)

A co do logarytmow to niestety tak musi byc ale to chyba nie jest takie straszne dla programistow :D
Musi tak byc zeby nie bylo niesprawiedliwosci... Nowi nie mieli by szans na rozwoj ;)

Mysle ze z takim rozwiazaniem stosonkow graczy moznaby to wprowadzic ;)

A Venderal wiem wiem ze czytales kilka takich niedokonczonych... ja tez i wlasnie dlatego utworzylem ten temat i chcialem dac swoj pomysl ;) widomo ze jest niedokonczony ale caly czas jest rozwijany i jak sam powiedziales jest juz lepiej ;)

Burza mozgow i w koncu znajdziemy jakies dobre rozwiazania ;)

Jeszcze jest inna ewentualnosc co do roznic rozwoju i mysle ze ten pomysl bedzie lepszy.
Albowiem:

Tak samo jak z pkt ale nie pkt gracza beda zmniejszac pkt pladrowania i agresora ale epoka.
Tzn ze jak gracz jest powiedzmy w epoce 5 i atakuje gracza ktory jest w epoce tez 5 to liczba pkt pladrowania nie ulega zmianie
Jezeli gracz A jest w epoce 5 a gracz B w epoce 4 to pkt pladrowania gracza A sa dwa razy mniejsze.

Przykład:
1.
Gracz A jest w 7 epoce i ma ze swoja armia 40 pkt plądrowania
Gracz B jest w 7 epoce
Jeżeli gracz A atakuje gracza B to pkt plądrowania to 40 ponieważ nie ma różnic w epokach.

2.
Gracz A jest w 7 epoce i ma ze swoja armia 40 pkt plądrowania
Gracz B jest w 6 epoce
Jeżeli gracz A atakuje gracza B to pkt plądrowania to 20 ponieważ gracz atakowany ma jedna epokę mniej i pkt plądrowania są dzielone przez 2

3.
Gracz A jest w 7 epoce i ma ze swoja armia 40 pkt plądrowania
Gracz B jest w 5 epoce
Jeżeli gracz A atakuje gracza B to pkt plądrowania to 10 ponieważ gracz atakowany ma jedna epokę mniej i pkt plądrowania są dzielone przez 4

I tak dalej pkt pladrowania sa dzielone przez 2, 4, 8, 16, 32 i dalsze kwadraty liczby 2...


Ktore rozwiazanie lepsze wg was? To z epokami czy pkt?

PS: Cały czas edytuje pierwszego posta i wrzucam tam innowacje. Rozpisałem już spory artykulik :D I ten pomysł zaczyna wg mnie nabierać sensu wiec mam nadzieje ze będzie z nim dobrze ;) :D :D :D
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Pomysły powinny być realne ;)
Jeśli nawet... to trochę się zakręciłem z tymi punktami i trochę mi to nie pasuje do prostej w zasadach FoE:)

Moim zdaniem, taki pomysł i jemu podobne służyłyby w zdecydowanej większości graczom, którzy mają już wszystko i brakuje im tylko pełnej dominacji we wieży lub wieżach;)
Pozostali... no cóż... wielu zniechęciłoby się do gry, która ze zrównoważonej zmieniłaby się w mocno agresywną. Tak to widzę i ie uchylę się przed krytyką ;)
 

DeletedUser

Guest
W pelni rozumiem i nie chce by ktos sie uchylal przed krytyka poniewaz bardzo sobie ja cenie ;)

Moim zdaniem po wprowadzeniu roznic pomiedzy epokami wplywajacymi na pkt pladrowania nie byloby tak agresywnie ;)
Mogloby byc jedynie gdyby gracz ktory nie ma budynkow zapobiegajacych pladrowania zostal zaatakowany przez gracza ktory jest rownie dobrze rozwiniety...

Wiec moj pomysl wprowadzilby do gry przymus budowania budynkow obronnych i rozwijanie ich a to wprowadziloby do gry jakies wieksze emocje i urozmaiciloby gre ;)

Nie chodzi mi tu o to by pladrowac innych ile wlezie ale o to by obrona naszego miasta byla troche trudniejsza i wymagala od gracza nieco wiecej ;) chocby przez stawianie budynkow obronnych a nie tylko armii...

EDIT:
I czemu uwazasz ten pomysl za nieralny? :) :D
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Może zacznę od tego, że mój sympatyczny sąsiad (absolwent ETI) zajmujący się programowaniem, od jakiegoś czasu próbuje mi przybliżyć ogólne zasady tworzenia podobnych FoE projektów. Ciężko mi idzie przyswajanie tej wiedzy ;) ale wydaje mi się, że zrozumiałem co nieco. To nie jest takie proste zaimplementować coś nowego w funkcjonujący mechanizm gry. Tym bardziej, że to co proponujesz musi być idealnie "zgrane" z istniejącymi powiązaniami w silniku napędzającym FoE;)

To jest możliwe ale wymaga tytanicznej wprost pracy ;) a przecież czekamy na nowe epoki i być może jakieś dodatki...
To praca zespołowa i musi być doskonale skoordynowana i wielokrotnie testowana by wyeliminować ewentualne konflikty w grze.

To nie jest pomysł nowych avatarów czy przycisków to coś naprawdę poważnego jeśli chodzi o mechanizmy rządzące grą.
 

DeletedUser

Guest
Może zacznę od tego, że mój sympatyczny sąsiad (absolwent ETI) zajmujący się programowaniem, od jakiegoś czasu próbuje mi przybliżyć ogólne zasady tworzenia podobnych FoE projektów. Ciężko mi idzie przyswajanie tej wiedzy ;) ale wydaje mi się, że zrozumiałem co nieco. To nie jest takie proste zaimplementować coś nowego w funkcjonujący mechanizm gry. Tym bardziej, że to co proponujesz musi być idealnie "zgrane" z istniejącymi powiązaniami w silniku napędzającym FoE;)

To jest możliwe ale wymaga tytanicznej wprost pracy ;) a przecież czekamy na nowe epoki i być może jakieś dodatki...
To praca zespołowa i musi być doskonale skoordynowana i wielokrotnie testowana by wyeliminować ewentualne konflikty w grze.

To nie jest pomysł nowych avatarów czy przycisków to coś naprawdę poważnego jeśli chodzi o mechanizmy rządzące grą.

Coz no doskonale Cie teraz juz rozumiem ale nie liczac programowania nie jest to przeciez zly pomysl :)
W grze przegladarkowej takiej jak np. Imperia Online istnieje taki mechanizm ktory robi kary w atakach jezeli atakujemy slabszego gracza i tam jest to naprawde o wiele mocniej skomplikowane...

Coz dalem taki pomysl - moze cos wypali ;) wiem ze prosze o wiele bo to jeden z najbardziej skomplikowanych i zlozonych pomyslow tutaj :D ale taki pomysl bardzo wiele wniosilby do gry ;)
 

DeletedUser

Guest
abebe bardziej chodziło o to, że łatwiej jest zrobić czołg na nowo, niż z malucha ;)
 

DeletedUser8

Guest
Pomysł jest przemyślany i dopracowany, to się chwali.
Ale... FoE to FoE, nie jest celem tej gry upodobnienie się do wielu innych. System punktowy nie jest rewolucją wartą wywracania elementu gry do góry nogami, do tego wymagałby progów punktowych/epokowych dla zachowania równowagi w grze, a trudno mówić o wprowadzaniu ograniczeń kiedy niektóre sąsiedztwa liczą po 15-40 graczy.
Zamykam temat, ale nie chowam do szuflady. Nie jest realne wprowadzenie go na aktualnym etapie rozwoju gry, natomiast z czasem każda gra potrzebuje zmian, nawet gruntownych, żeby po prostu nie znudzić graczy. Ten pomysł musi poczekać na takie czasy.
 
Status
Zamknięty.
Do góry