Przyszłość świata...

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser388
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser

Guest
Ta najlepiej islam przejmuje cały świat;/ Pewnie o tym marzą.
 

DeletedUser388

Guest
@kapi1234

Lepiej uważaj z tymi modlitwami w islamie, bo tak się składa, że jestem znawcą tej religii, tzn. wiem sporo na jej temat. Ci muzułmanie tak na serio tylko wydają tacy brutalni i walczący w imię wiary. Jeśli ktoś wątpi w moją wiedzę na temat nauk Mahometa, to podaję 4 z 5 filarów ich wiary:
-modlić się 5 razy w ciągu dnia (o świcie, rano, w południe, przed zmierzchem i po nim),
-oddać część kasy jako jałmużnę dla biedaków z ulicy,
-przynajmniej raz w życiu odbyć pielgrzymkę do Mekki,
-modlić się niezależnie od miejsca (modlą się na ulicy, w sklepie, nawet na takim placu muzułmanin rozkłada dywanik i oddając pokłony w kierunku Mekki, wyznaje: 'Allah akbar!'; nazywa się to u nich publicznym wyznaniem wiary).

Poza tym, takie marzenie, by islam był jedyną religią na świecie, istnieje wyłącznie w głowach talibów (radykałów islamskich), fundamentalistów islamskich i wszystkich radykalnych muzułmanów. Oni to uznają zapewne za "święty cel", gdyż jeden z wielu fragmentów Koranu prawi o tym, jak niewierni są brzydcy i że trzeba ich zabić itp. Ale gdyby tego nie brali pod uwagę, tylko cytat o poszanowaniu innowierców, to nie byłoby zapewne terroryzmu, o który świat nauk Mahometa jest obecnie i powszechnie oskarżany.

Należałoby również zauważyć mnóstwo podobieństw między islamem a chrześcijaństwem (trzy odłamy, wiara w Proroków, którzy występują również w Biblii - Mojżesza, Abrahama, [!] Jezusa, pięć filarów wiary [w islamie] - pięć przykazań kościelnych [w chrześcijaństwie] itd..).
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser388

Guest
Wybacz, ale już tak naprawdę znam tylko te cztery. Piątego już zapomniałem. :/
 

DeletedUser8110

Guest
Zapomniałeś w sumie o najważniejszym, pierwszym filarze czyli o wyznaniu wiary, które włącza wiernego do wspólnoty :)
A także o poście w trakcie ramadanu :)
Za to z modlitwy zrobiłeś niepotrzebnie dwa filary.

Jakże łatwo jest generalizować i zrzucać winę na religię...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser388

Guest
Stare i chyba większość zna. Poza tym, to nie jest temat na śmieszne filmiki - to temat o tym, co może się stać w najbliższym czasie..
 

szachimat

Wicehrabia
Zapomniałeś w sumie o najważniejszym, pierwszym filarze czyli o wyznaniu wiary, które włącza wiernego do wspólnoty :)
A także o poście w trakcie ramadanu :)
Za to z modlitwy zrobiłeś niepotrzebnie dwa filary.

Jakże łatwo jest generalizować i zrzucać winę na religię...

A Ty, Aniu, jakiego jesteś wyznania? :p
 

DeletedUser9456

Guest
Dziwicie się, czemu Islam idzie do Europy? Patrzcie co się dzieje w Egipcie czy Syrii. Da się tam normalnie żyć? W Syrii od 2011 roku trwa wojna domowa, która pochłania coraz więcej ofiar.

Nie dziwie się, że uciekają stamtąd. Nikt nie chciałby tkwić w tym wszystkim, mowa tu o niewinnych. Bo o władzę w Syrii leją się teraz zwolennicy Al Asada, a fanatycy Islamscy, dla których każdy powód jest dobry do walki o Islam. Ale jak dla mnie, to fanatycy nie wyznają Islamu a stosują doktrynę Jihadu, czyli świętej wojny.
 

Hikari36

Polonista
Polonista
Wojna będzie!Taka wasza przyszłość

To wiadome. Ludzkość nie obejdzie się bez wojny. Nie pamiętam takiego wieku, aby gdziekolwiek nie wystąpił konflikt zbrojny. Był w XIX, był w XX, to teraz pora na nasz wiek XXI :( I zgaduję, że znowu scenariusz się powtórzy... czyli główne siły to USA vs Rosja, a pole bitwy to Europa i Chiny...
 

DeletedUser9101

Guest
sądzę, że impulsem będzie korea płn. Mała, słaba, ale władana przez szalone władze, które nie zawahają się zaatakować imperium USA. Potem tylko czekać na dołączenie Rosji... plus taki, że będzie to raczej bombowa wojna na odległość, minus taki, że być może i my zostaniemy uznani za cel. Plus taki, że prawdopodobnie Rosja i inne, podobne państwa przegrają wojnę, minus taki, że niemal nie będzie już tych, którzy mogliby świętować.
 

DeletedUser8110

Guest
Po raz kolejny schodzi na politykę i zaczyna się robić nieprzyjemnie... Nie widzę sensu w takich rozmowach, kończą się one jedynie negatywnymi emocjami i obrażaniem tych, lub innych polityków, ewentualnie ich wyznawców.

Jeśli ktoś by chciał coś napisać o przyszłości świata (oczywiście Ukraina to też część świata, ale roztrząsanie jej obecnej sytuacji to już zbyt polityczny i trudny temat) to zapraszam do dyskusji :)
 

DeletedUser388

Guest
@siorpajs

Jako założyciel tego tematu, muszę temu zaprzeczyć, jakoby temat miał schodzić do tematu wyłącznie polityki. Tutaj każdy może wyrazić swoje wizje dotyczące przyszłości Polski, świata, Europy.. Dowolne, bo to raczej zbytnio nie ma wielkiego znaczenia, czy to wizja pozytywna, czy negatywna.

A wracając do tematu... Niedawno, bo dzisiaj looknąłem sobie na fakt o Szkotach mieszkających za granicą i aż mnie narosła myśl, czy Szkoci kiedyś w przyszłości ogłosiliby swoją niepodległość i niezależność od Królestwa Anglii. Bo tak trochę myślę dlatego, że od niepamiętnych czasów Szkoci są pod butem angielskich króli i królowych. A Irlandczycy odzyskaliby swoją północno-wschodnią część wyspy, która na dzień dzisiejszy jest też pod panowaniem Elżbiety II.
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Szkoci od królowej nie odejdą, korona to taka fajna czarodziejska moc, każde dzisiejsze królestwo ma się znacznie lepiej od innego demokratycznego państwa ;)

God Save the Queen
 

DeletedUser8110

Guest
Hm Kambodża ? Bhutan? Samoa? Nikt by mnie nie zmusił do mieszkania, w którymkolwiek z tych królestw ;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser4259

Guest
Hm Kambodża ? Buthan? Samoa? Nikt by mnie nie zmusił do mieszkania, w którymkolwiek z tych królestw ;)

a gdzie leży Buthan?

Nie ma takiego miasta – Lądyn! Jest Lądek, Lądek Zdrój, tak…

>>> A potrafisz jeszcze napisać coś konstruktywnego, czy tylko czepiasz się innych ? :p - Siorp

>>> gdybym potrafił, to bym napisał - chyba logiczne?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry