Przeróbki w menu

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser3
  • Data rozpoczęcia

Która opcja zmiany menu bardziej Ci odpowiada?

  • Menu A

    Głosy: 6 10,3%
  • Menu B

    Głosy: 38 65,5%
  • Coś innego (wpiszę swoją propozycję)

    Głosy: 10 17,2%
  • Obojętne mi to

    Głosy: 4 6,9%

  • W sumie głosujących
    58
  • Głosowanie zakończone .
Status
Zamknięty.

DeletedUser3

Guest
Mamy zamiar ulepszyć menu w grze i chcemy zapytać Was o opinię. Gildie są obecnie schowane jako podmenu, co nie jest szczególnie intuicyjne i zmniejsza ich dostępność.



Menu A

Hud_option2.jpg

W tej propozycji, wszystkie elementy związane z wiadomościami, np.forum gildyjne, wiadomości prywatne, forum gry, zostały przesunięte pod jeden przycisk. Przycisk rankingu został także dodany do menu dla zwiększenia dostępności.

Menu B


Hud_option1.jpg

W drugiej propozycji nie ma przycisku rankingu, natomiast przycisk forum gry został usunięty z menu (trafiłby do innej lokalizacji w grze). Przyciski gildii i forum gildyjnego zostały dodane do głównego menu.





Wszelkie komentarze i inne idee także są mile widziane, ale pamiętajcie, że nie można zrobić wszystkiego: np. nie możemy dodać więcej pozycji do menu, ponieważ to oznaczałoby, że menu musiałoby się wydłużyć, a nie chcemy bardziej ograniczać dostępności gry na niższych rozdzielczościach.
 

DeletedUser8507

Guest
NIE!

NIE! Jest dobrze jak jest! Mam pytanie: Gdzie opcja NIE albo jest dobrze jak jest?;<;<
 

DeletedUser3

Guest
Opcji "teraz jest dobrze" nie ma, ponieważ dobrze nie jest. Gildia jest schowana, a ma być bardziej widoczna.

Celem zasadniczym jest wyciągnięcie gildii z podmenu do menu głównego. Ankieta zatem nie dotyczy tego czy to zrobić, tylko jak to zrobić :).
 

Hikari36

Polonista
Polonista
Bo tak czy siak chyba chcą wprowadzić nowe menu ;)
Mi także to przeszkadza, przynajmniej teraz w fazie teoretycznej, ale chyba tylko z przyzwyczajenia do starego menu, na którym gramy przecież od samego początku :)
Czemu nie jestem za A? Głównie ze względu na nowy przycisk "MC". Nie każdy będzie mógł skojarzyć, czym jest ten skrót. Przyzwyczajony jestem, że pod zakładką "Gildia" kryją się wszystkie opcje związane z Gildią. A przycisk "Rankingu" jest zupełnie niepotrzebny, bo przecież można łatwo się dostać do niego z górnego paska.
Czemu za B? Zmiana jest mniej inwazyjna, jedyną zmianą jest zastąpienie Forum Gry - Forum Gildii. Tylko ciekawi mnie, w które to miejsce chcecie przenieść Forum, bo ja akurat żadnego tak dogodnego i łatwo dostępnego nie widzę :)
 

DeletedUser

Guest
Opcji "teraz jest dobrze" nie ma, ponieważ dobrze nie jest. Gildia jest schowana, a ma być bardziej widoczna.

Celem zasadniczym jest wyciągnięcie gildii z podmenu do menu głównego. Ankieta zatem nie dotyczy tego czy to zrobić, tylko jak to zrobić :).

To po co pytasz, jak nie chcesz znać odpowiedzi? ;) Może jednak faktycznie najpierw sprawdzić, czy większości graczy potrzebne jest wyciągnięcie przycisków gildyjnych (mi na ten przykład nie jest - a jak widać nie jestem sama ;) )
 

DeletedUser3

Guest
Raena napisał:
To po co pytasz, jak nie chcesz znać odpowiedzi? ;)
Chcę znać odpowiedź na pytanie "jak przerobić najlepiej?", a nie "czy przerobić, a jeśli tak, to jak najlepiej?". Mam nadzieję, że teraz różnica jest jasna ;).

Hikari36 napisał:
Czemu nie jestem za A? Głównie ze względu na nowy przycisk "MC". Nie każdy będzie mógł skojarzyć, czym jest ten skrót.
Ikona może mieć równie dobrze inny symbol. Chodzi bardziej o układ przycisków.
 

DeletedUser

Guest
Opcji "teraz jest dobrze" nie ma, ponieważ dobrze nie jest.
Dyktaturą mi tutaj zalatuje...

Prędzej bym wrzucił Skarbiec do handlu bym nie musiał przeskakiwać by sprawdzić czego mi aktualnie brakuje i co kupować. Kartka i długopis musi być stale w pogotowiu albo roboczy SMS w telefonie na szybko jako notes :[
 

DeletedUser5256

Guest
Krótka, pomysł B zdecydowanie. (właściwie dla mnie to nie jest palący problem, ale jak programiści się nudzą, a inne elementy są już perfekcyjnie dopracowane, to niech będzie).
 

DeletedUser9848

Guest
Aktualnie jest dobrze... wypadałoby dodać taką opcję do ankiety... poza tym gildia to tylko dodatek do gry i moim zdaniem nie powinna być ona na pierwszym planie.

Dodaj opcję zostawić tak jak jest i tyle. Zobaczysz że większość graczy uważa że jest dobrze jak jest.
 

DeletedUser7658

Guest
Jesli juz to tylko B, Wrzucenie wszelkiego rodzaju wiadomosci pod jeden przycisk MC - spowoduje ze bedzie migal na okraglo. Teraz wiadomo ze jest cos w wiadomosciach [czyli sprawdz szybko] lub na forum [nie ma parcia] ... Przycisk ranking nie potrzebny.... i tak pewnie wiekszosc wchodzi poprzez ikonke w lewym, gornym rogu
 

DeletedUser3014

Guest
Ani A, ani B nie pasują mi w 100%. Bo:
* wiadomości (zwykła, dotychczasowa "koperta") muszą być na wierzchu bo to jedyny sensowny kanał komunikacyjny (czat nie jest doskonały bo się czyści przy relogu + nie ma podziału na tematy (odpowiedniki wątków w wiadomościach)), szczególnie jeśli chodzi o GvG
* forum gildii nie powinno być na wierzchu bo wiadomości tam umieszczane nie są pilne, a ciągłe miganie tylko by rozpraszało uwagę
 

DeletedUser7261

Guest
Do tej pory było dobrze, teraz już nie jest? Zadziwiające.

Nie pasuje mi żadna z tych opcji, ale jeśli na siłę musiałbym wybierać, to B.
 

DeletedUser3876

Guest
A mi zarówno pierwsza jak i druga wersja nie pasuje. Po co wszystkie elementy związane z Gildią rozdzielać na główne menu?
Skoro już potrzeba zmian to stawiałbym na trzymanie opcji Gildii w jednym miejscu.
menu.jpg
 

DeletedUser

Guest
Zajmujecie się pierdołami, a poważne błędy jak są tak dalej będą. Idźcie lepiej na ryby, bo do niczego się nie nadajecie.
 

DeletedUser10373

Guest
Dla mnie jest to obojętne, chociaż ciężko będzie mi się przyzwyczaić. I pewnie nie raz złapię się na tym, że zamiast wejść w technologię wejdę w co innego ;)
 

DeletedUser8

Guest
Też mi się wydaje, że pomysł Szczupaka jest lepszy od proponowanych opcji z ankiety. Wybierając między A i B, B jest ewidentnie sensowniejsze, ale nadal nie idealne, natomiast wersja Szczupaka wrzuca przyciski związane z gildią do jednego menu, co jest bardziej intuicyjne i wygodne zarówno dla graczy, którzy z tych opcji korzystają (są w jednym miejscu) jak i tych nie biorących udziału w GvG i grających bez gildii (tylko jedno okienko menu ich nie interesuje ;) )
 

marzetrix

Szlachcic
Zagłosowałam za opcją B, ale opcja Szczupaka odpowiadała by mi najbardziej ;) Dla mnie była by to najwygodniejsza opcja.
 

MadameCommando

Zespół FoE
Supporter
Zgadzam się, że wśród tych wszystkich propozycja Szczupaka jest najbardziej sensowna, choć również nie widzę konieczności zmian.

MC to moja ksywa :( Ale chyba powinnam czuć się zaszczycona, że wersja A wprowadziłaby ją do menu graczy z całego świata :haha:
 

DeletedUser8507

Guest
Bryfft według mnie to powinniście (administratorzy) znać zdanaia graczy, bo tak to jakby... dyktatura. Decydujecie za nas
 

DeletedUser7810

Guest
Może najpierw usuńcie miganie koperty mimo przeczytanych wiadomości??
Bo jest to nadal spotykany problem niestety.
A jeżeli wybierać to na pewno wersja B bo przycisk ranking jest zbędny nawet teraz ( można wejść przez Twój ranking globalny jak to ktoś napisał wcześniej ) a czat Gildii pod ręką to spore uproszczenie.
Szkoda, że skarbiec nadal schowany ale wszystkiego mieć nie można. :)
 
Status
Zamknięty.
Do góry