[Problem]Prywatna wiadomość i literka ą

  • Rozpoczynający wątek odie2
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser1724

Guest
Kurde, żebym ja wcześniej wiedział, że to od Chrome ten problem występuje, a nie od strony IG to bym tego rozwiązania wcześniej poszukał... Ile nerwów by mi to zaoszczędziło :D

Temat do zamknięcia :D
 

DeletedUser

Guest
Witajcie ponownie Ci, którzy lubią polskie znaki oraz uważają, że Chrome bije wszystkie inne przeglądarki pod względem szybkości. Znalazłem parę minut żeby zobaczyć co to na Windows powoduje, iż to ą kasuje całą wiadomość. Jak wspomniałem wcześniej, winien jest PPAPI (nowy "tworek" od Google - dziura na dziurze, ale musieli wypuścić żeby dowalić Firefoxowi, Operze i innym... chociaż najbardziej bije w nich i Adobe...). A oto bardzo proste rozwiązanie całego problemu.

Po pierwsze - pojawiła się nowa wersja Adobe Flash Player - 11.4.coś tam. Polecam zaktualizować ze strony Adobe (Chrome niby ma sam aktualizować ale jakoś zatrzymał się na wersji 11.3). Najlepiej pobrać ręcznie - zignorujcie komunikat o samo aktualizacji wtyczki przez Chrome (trzeba wybrać opcję "Czy używasz innego systemu operacyjnego lub innej przeglądarki?"). System wybieramy taki jaki mamy, a wersję Flash Player 11 for Other Browsers (ta dla Internet Explorer jest do niczego).

Gdy wszystko się zainstaluje to w pasek adresu trzeba wpisać:

chrome://plugins

Wyskoczy informacja o wszystkich zainstalowanych wtyczkach w przeglądarce. W prawym górnym rogu jest opcja "Szczegóły". Po prostu ją kliknijcie. Teraz na liście trzeba odszukać wtyczkę Flash (jak do tej pory znajduję ją zawsze na pierwszej pozycji). Należy wyłączyć wtyczkę oznaczoną typem PPAPI, a zostawić włączone NPAPI (dwa pliki). Dla pewności można uruchomić ponownie przeglądarkę. Jedno jest pewne - ominiecie dziurawe PPAPI, będzie mieć najnowszego Flasha, a przy okazji koniec problemu z polskimi literami.

Tak poza konkursem - dziwię się, że firma Inno Games podjęła się pisania gry w schyłkowym i dziurawym niczym sito Flashu, zamiast wykorzystać HTML5 (już jakiś standard jest; co prawda nadal rozwijany, ale większość jego założeń już dawno wdrożono poprzez chociażby skrypty AJAX) albo WebGL (chociaż jest jeszcze ostro rozwijany i lekko problematyczny - za to daje bardzo efektowne wyniki).

Ten poradnik powinno się wkleić do Faq-u.
Dzięki pomogło.
 
Do góry