[Problem]Prywatna wiadomość i literka ą

  • Rozpoczynający wątek odie2
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser

Guest
Witam, ( jeśli zły dział przepraszam )

chciałem się spytać czy ktoś również ma problem, gdy podczas pisania prywatnej wiadomości po wpisaniu literki ą kasuję się cały wpisany wcześniej tekst i zostaje tylko ta literka? Trochę mnie to denerwuję, ponieważ zawsze dopiero za 3 razem sobie przypominam, aby nie pisać ą.

Problem zauważyłem 2/3 tygodnie temu, kiedy pisałem pierwszą wiadomość.

Pozdrawiam, odie2
 

DeletedUser

Guest
Jak naciskasz Ctrl+A zamiast Alt+A to co się dziwisz? Ja takiego problemu nie mam.
 

DeletedUser629

Guest
Może to jakiś błąd gry bo też tak mialam tyle, że jakoś samo minęło.. no chyba że coś nie chcący nacisnęłam ale nawet jeśli to niestety nie wiem co..
 

DeletedUser1724

Guest
Sprawa rzekomego polskiego znaku "ą" została już dawno temu zgłoszona do Supportu :)
 

DeletedUser629

Guest
czyli u mnie naprawili..no ale jak widać błąd istnieje dalej u niektórych
 

DeletedUser426

Guest
Jak miło ze ja mam takie proste życie i nie mam tak powaznych problemów :D
 

DeletedUser1724

Guest
Jak ktoś używa na co dzień polskich znaków (tak jak ja) to ciężko z tym problemem sobie poradzić by tego "ą" nie pisać ;/
 

DeletedUser101

Guest
Wiemy już od dawna o tym problemie i czekamy na jego naprawę, Kiedy to będzie? Nie wiadomo:(
 

DeletedUser2675

Guest
Może pomocne będzie spostrzeżenie, że błąd ten występuje w przeglądarce google chrome. Po sprawdzeniu na dwóch innych (opera, firefox), błąd ten nie występuje i można normalnie pisać "ą". Zauważyłem również, że nie dotyczy to tylko wiadomości prywatnych w grze. Błąd ten również pojawia się podczas edycji profilu gracza i edycji profilu gildii...
 

DeletedUser1724

Guest
Myślę iż to czy błąd występuje w jednym, a w drugim nie to już raczej programiści wiedzą :D Miejmy nadzieję iż z 0.15 to się naprawią, a jak nie to poczekamy jeszcze z pół roku :D
 

DeletedUser437

Guest
Zgłaszałem ten problem na początku miesiąca do supportu i razem doszliśmy do tego że problem występuje tylko na chromie. Zresztą sam sprawdziłem na IE jest normalnie , czyli nie kasuje tekstu przy próbie napisania - ą -
P.S.
Kleik ,sorki jakoś przeoczyłem Twój post i nie potrzebnie się tyle nastukałem :D
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser2675

Guest
A no bywa tak czasami, że czegoś się nie zauważy ;)

Ciekawe jest również to, że nie tylko w FoE pojawia się ten błąd... w innych grach podczas korzystania z chrome, sytuacja jest podobna. Więc może to nie całkowita wina gry, ale również po części przeglądarki?
 

DeletedUser1724

Guest
Ja nawet nie porównywałem z inną przeglądarką bo działam tylko i wyłącznie na Chrome i nawet ciężko mi powiedzieć po czym tak się stało. Wydaję mi się iż to wina Flash Playera lecz on aktualizuje się nam automatycznie i w tle więc w 100% nie mam pewności czy to faktycznie jego wina :(
 

DeletedUser2557

Guest
Niestety jest możliwość, że odkąd Google samo sobie aktualizuje Adobe Flash toi coś tam skopali (nowa zabawka w postaci Pepper API - nie wiem jak to się ma na Windows, ale na Linux nadal lekko kuleje). Przykładowo na Linux bez problemu polskie znaki dają się wpisywać w Google Chrome. Z kolei na Windows właśnie (laptop) jest problem z tym ą. Być może problem należy zgłosić właśnie tam ;)
 

DeletedUser1724

Guest
No najlepiej by było lecz Oni pewnie już o tym wiedzą lecz poradzić sobie z tym problemem nie mogą i najprędzej stanie się tak wraz z wprowadzeniem nowej wersji Chrome :p
 

DeletedUser2557

Guest
Witajcie ponownie Ci, którzy lubią polskie znaki oraz uważają, że Chrome bije wszystkie inne przeglądarki pod względem szybkości. Znalazłem parę minut żeby zobaczyć co to na Windows powoduje, iż to ą kasuje całą wiadomość. Jak wspomniałem wcześniej, winien jest PPAPI (nowy "tworek" od Google - dziura na dziurze, ale musieli wypuścić żeby dowalić Firefoxowi, Operze i innym... chociaż najbardziej bije w nich i Adobe...). A oto bardzo proste rozwiązanie całego problemu.

Po pierwsze - pojawiła się nowa wersja Adobe Flash Player - 11.4.coś tam. Polecam zaktualizować ze strony Adobe (Chrome niby ma sam aktualizować ale jakoś zatrzymał się na wersji 11.3). Najlepiej pobrać ręcznie - zignorujcie komunikat o samo aktualizacji wtyczki przez Chrome (trzeba wybrać opcję "Czy używasz innego systemu operacyjnego lub innej przeglądarki?"). System wybieramy taki jaki mamy, a wersję Flash Player 11 for Other Browsers (ta dla Internet Explorer jest do niczego).

Gdy wszystko się zainstaluje to w pasek adresu trzeba wpisać:

chrome://plugins

Wyskoczy informacja o wszystkich zainstalowanych wtyczkach w przeglądarce. W prawym górnym rogu jest opcja "Szczegóły". Po prostu ją kliknijcie. Teraz na liście trzeba odszukać wtyczkę Flash (jak do tej pory znajduję ją zawsze na pierwszej pozycji). Należy wyłączyć wtyczkę oznaczoną typem PPAPI, a zostawić włączone NPAPI (dwa pliki). Dla pewności można uruchomić ponownie przeglądarkę. Jedno jest pewne - ominiecie dziurawe PPAPI, będzie mieć najnowszego Flasha, a przy okazji koniec problemu z polskimi literami.

Tak poza konkursem - dziwię się, że firma Inno Games podjęła się pisania gry w schyłkowym i dziurawym niczym sito Flashu, zamiast wykorzystać HTML5 (już jakiś standard jest; co prawda nadal rozwijany, ale większość jego założeń już dawno wdrożono poprzez chociażby skrypty AJAX) albo WebGL (chociaż jest jeszcze ostro rozwijany i lekko problematyczny - za to daje bardzo efektowne wyniki).
 

DeletedUser1698

Guest
Ja mam chroome i ten sam problem. Pisze w notatniku windows kopiuj,wklej i da się obejść problem.
 

DeletedUser3

Guest
aztatl napisał:
Tak poza konkursem - dziwię się, że firma Inno Games podjęła się pisania gry w schyłkowym i dziurawym niczym sito Flashu, zamiast wykorzystać HTML5
HTML5 został uznany za nie dość rozwinięty, by zrobić grę na wystarczającym poziomie. To oczywiście było wtedy, gdy zapadała decyzja. Czyli jakieś 1,5 roku temu.
 

DeletedUser2557

Guest
No nie gadaj.... to aż takie litanie piszesz, że trzeba w notatniku ??? :D Ostro :D

Ja raczej zrozumiałem, że on nawet jedną linijkę wpisuje w notatniku i wkleja do wiadomości. No cóż - każdy ma swoje rozwiązania :p

Bryfft napisał:
HTML5 został uznany za nie dość rozwinięty, by zrobić grę na wystarczającym poziomie. To oczywiście było wtedy, gdy zapadała decyzja. Czyli jakieś 1,5 roku temu.

Cóż fakt, wtedy jeszcze raczkował (chociaż szumnie ogłosili, że oto jest). Szkoda tylko, że teraz nie ma tego kodu jak przenieść :p - za niedługo Flash jak nie padnie, to będzie działał na niewielu przeglądarkach (jak tak dalej pójdzie to chyba tylko na Internet Explorer i Chrome; na wielu urządzeniach już go brak, a Apple od jakiegoś czasu go "zabija" u siebie).
 

DeletedUser

Guest
zauważ, że html5 gotowy do rekomendacji ma być na rok 2022. Moim zdaniem będą wpółżyć jeszcze przez długi czas.

Co do apple, to Steve Jobs o tym się wypowiadał. A to wizjoner, to on odrzucił dyskietki dla usb. Odrzuceniem flasha na iOS rozpoczął powolną agonie flasha.
 

DeletedUser1724

Guest
Czy to Flash czy HTML5 to cieszy mnie to iż mogę w FoE pograć, a już zagłębiać się w specyfikacje techniczne nie mam zamiaru bo ja nie od tego jestem i aż tak się na tym nie znam :p
 

DeletedUser2557

Guest
No dobra - bo ja tutaj przez przypadek śmietnik zrobiłem, za co serdecznie przepraszam:) Tak czy inaczej - problem z polskimi literami jest już chyba rozwiązany - winna jest firma G (ale tylko na Windows - na Linux działa wszystko jak należy). W związku z tym dla Chrome albo zamienić wtyczkę na tą z Firefox lub Opery, albo jak napisał Bredko - kopiować z notatnika :p. Pozdrawiam
 
Do góry