[Handel] PR za Towar i odwrotnie

  • Rozpoczynający wątek Użytkownik usunięty (13435)
  • Data rozpoczęcia

Jesteś za!

  • Tak

    Głosy: 13 56,5%
  • Nie

    Głosy: 10 43,5%
  • Nie mam zdania

    Głosy: 0 0,0%

  • W sumie głosujących
    23

DeletedUser

Guest
a więc tak
Proponuję dodać opcje na targu:

Towar za PR
i
PR za Towar.

Kazdy gracz moze wtedy samodzielnie ustalic co ile kosztuje. Zarobione PR trafiałyby jako paczki do inwentarza sprzedającego. a towary do naszej ogolnej puli(magazynu)

ulatwi to calej masie graczy handel towarem za PR.

Proszę o wpisywanie do ankiet jasnych odpowiedzi. Napisanie "n" nic nie oznacza. - al1984
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

PablooS

Wielki książę
Ex-Team
Zmieniłem twoją nazwę "rozszerzone targowisko" na aktualną, "mówiącą" więcej o pomyśle. Tym bardziej, że założyłeś temat z tymi samymi słowami w nazwie, a zmienioną kolejnością.
 

DeletedUser18282

Guest
Coś czuję, że to by było bardzo problematyczne. PR to bardzo cenna waluta w grze. Możliwość wystawienia czegoś za PR mogło by skutkować, że każdy z graczy by wystawiał wszystko za PR i możliwość kupienia czegoś czego potrzebujemy skończyła by się na łezce w oku. Przykład: potrzebuję 20 miedzi, a jest wystawiona za 10 PR. U mnie 10PR=300 tysięcy lub 10h czekania. Dlatego jestem jako gracz na Nie.
 

DeletedUser

Guest
@Shihura
Widzisz tylko negatyw.
ja widze pozytyw

Pilnie potrzebujesz przykladowo koralowcow. nie masz innej surki na wymiane, nikt nie oferuje.
ale na targowisku jest 1000 korali za 100 PR, a akurat masz tyle wolnych paczek lub masz 100 pr na pasku, czy to pozbiorach czy z reliktu.
i kupujesz wtedy potrzebne cina juz koralowce.

Pozatym moj pomysl to towar czyli surowce mozliwe do wyprodukowania.
mozliwosc sprzedawania innych rzeczy z inwentarza za pr lub odwrotnie tez gdzies mialem na tym forum.
 

DeletedUser18282

Guest
@caelian
Widzisz ty chyba jesteś zbyt naiwny, bez obrazy. Ludzie z natury są chciwi. 1000 surki za 100 PR, a teraz wyobraź sobie 1000 surki za 1000 PR. Jesteś w stanie tle dać ? System by musiał przeliczać 1:10 by twoja teoria była prawdziwa. A nie myślisz o ludziach, którzy np nie mają ŚR i skąd mają mieć 100PR. Jak przesz do przodu rzadko kiedy pomagasz innym albo pomoc przy perłach nie wypala by mieć PR to w tym momencie twój pomysł tylko jakoś działa dla wysoko lvl'owych graczy, którzy przy jednym zbiorze PR z pereł otrzymają 100PR. Ja będąc na jesieni średniowiecza produkuje 40 Bazaltu na 8h co się przekłada na 80 w ciągu 16 i 120 w ciągu 24h. teraz mogę wystawić 100 Bazaltu za 100 PR. Dzięki czemu mógłbym np pushować perłę. Mając już 600 w inwentarzu daje mi to 600 PR + inne to już mam koło 1500. Dany materiał stracił by wagę. Uzyskujesz np plany perły z OP i kupujesz sobie maty za PR i stawiasz. Ułatwienie dla graczy, którzy szybko chcą mieć jakąś perłę z OP ale udręka dla innych.
 

DeletedUser18541

Guest
Obserwując rynek widać tę chciwość bardzo często. Czasami aby nie stać w miejscu potrzeba zaledwie kilku elementów danego towaru. A ci co go posiadają wystawiają po kilka sztuk w przeliczniku 1:2 lub1: 0,5 w obrębie tej samej epoki . Bo zainteresowany nie będzie musiał tracić PR na wymianę 2 szt. Woli przepłacić na towarze. Życie pisze samo scenariusze albo raczej nasz egoizm.
Ps Szkoda ,że nie można zobaczyć wszystkich pomysłów z awatarami. Jednak grając zastanawiam sie często czy w tych tawernach za często nie przesiaduję ( czytając wciąż tu siedzisz ) No a gdy jeszcze patrząc na pasek widzę 4x tern sam awatar w rzędzie lub 3 a 2 to często to myślę sobie za dużo tej tawerny? Czy trunki w niej za mocne? Pomogło by dodanie tła ( różnego do wyboru dla danej postaci). I widząc mnicha na tle zielonym wiedziała bym ,że to nie ten co ma tło białe lub różowe albo niebieskie :)
 

DeletedUser18541

Guest
No i zapomniałam czy jest jakiś klucz wg, którego mogę znaleźć opis sytuacji tzw urlopu ? Vo brak mi prostej wyszukiwarki słów kluczy, które wyświetlą dany dział.
 

Kaluta

Wójt
No i zapomniałam czy jest jakiś klucz wg, którego mogę znaleźć opis sytuacji tzw urlopu ? Vo brak mi prostej wyszukiwarki słów kluczy, które wyświetlą dany dział.
ej ale to chyba nie tu? ;) urlop? od czego, to nie praca, aby brać urlop :D

Ps Szkoda ,że nie można zobaczyć wszystkich pomysłów z awatarami.
w Ratuszy w swoim profilu możesz zmienić awatar - o ile o to chodziło :)

Jednak grając zastanawiam sie często czy w tych tawernach za często nie przesiaduję ( czytając wciąż tu siedzisz )
w danej tawernie możesz być tylko raz na 24h

Pomogło by dodanie tła ( różnego do wyboru dla danej postaci). I widząc mnicha na tle zielonym wiedziała bym ,że to nie ten co ma tło białe lub różowe albo niebieskie
a tego to nie rozumiem, chyba zmęczona jestem ;)

W ogóle to jest off topic.
 

kasia2389

Arcyksiążę
Polityka wydawcy nie dopuszcza takiej wymiany.
umożliwiało by to:
nieograniczony handel wielkimi ilościami towaru z różnych epok;
zamianę PR z paska na PR w paczkach.

ponadto znowu muszę zacytować swój post w wątku o handlu medalami:
https://forum.pl.forgeofempires.com/index.php?threads/handel-medalami.14550/#post-170676
Podobnie o handlu prometem, tym czymś co będzie w oceanicznej oraz wszystkim innym w następnych epokach podobnie jak o handlu monetami, młotkami, PR, planami i diamentami jak również walutami ewentowymi i wszystkim innym co tylko może graczom do głowy przyjść w tym, tym co znajduje się w inwentory.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser

Guest
@Shihura
zawsze jednak można tutaj zapobiec temu co piszesz poprzez zablokowanie.

obecnie nie wystawisz wiecej jak 2000 surowca za 1000 innego.

dlaczego przy PRach za towar i odwrotnie nie moloby byc podobnie?

Przyklad:

Epoka:
Brąz: Wartość dla 1000 surowca wynosi 50 PR.
Żelazo: Wartość dla 1000 surowca wynosi 60 PR
WŚ: Wartość dla 1000 surowca wynosi 65 PR
RŚ: Wartość dla 1000 surowca wynosi 75 PR
JŚ: Wartość dla 1000 surowca wynosi 85 PR
....
OP: Wartość dla 1000 surowca wynosi 200 PR.

W grze jest dodany maxymalny i minimalny limit = przykładowo 25%
czyli gracz surowiec z OP może wystawić:
1000 szt: minimum: 150 PR
1000 szt maximum: 250 PR.

a jesli gracz chcialby sprzedac po innej cenie to juz poza targiem.
implementujac takie ograniczenia nie bedzie tego o czym piszesz.
 

DeletedUser16730

Guest
Wolny rynek to element kolorytu tej gry. Na jednych światach towar jest droższy, na innych tańszy, jak jesteś cierpliwy to kupisz taniej, jak się spieszysz drożej. Popyt reguluje podaż, takie są zasady wolnego rynku. Dla jednych to chciwość i egoizm, dla innych strategia i zarobek.
Dlatego jestem za tym żeby tego nie psuć, jeden z niewielu elementów w który producent jeszcze nie zaingerował.
 

PablooS

Wielki książę
Ex-Team
Z początku byłem do tego nastawiony pół na pół, ale w sumie @kasia2389 podał bardzo mocny dla firmy argument - umożliwiłoby to zamianę PR z paska na paczki (a po coś w końcu Inno zrezygnowało z paczek w wyprawach i poszukiwaczu). Na nie.
 

DeletedUser17290

Guest
ale toż to dalej naiwność, złe światło wam padało na ten pomysł XD (żartobliwa wstawka)
ja to widzę tak, wystawiasz towar i otrzymujesz paczki od osoby która za niego zapłaciła też paczkami, nawet sama je wybrała aby ilość pr-ów się zgadzała, i tu albo można przepłacić max 3 pr albo nie
taki rynek już i tak istnieje tylko że słownie a nie w bocjach gry, a twórcy nie raz go poparli.
ten rynek stał by się bardziej dostępny (kupowanie towarów za pr i odwrotnie) puki co funkcjonuje to jedynie na zasadzie ściągnę ci oferty od x do h ty mi te z,d,v i dasz mi q pr w tą i tą perłę nowy sposób gorszy nie jest
przy dużym zainteresowaniem rynkiem wzrosła by konkurencja i nie było by problemu z kosmicznymi cenami towarów, do tego wzrosła by kontrola i multi konta mogły by być dzięki temu że handel odbywał by się w systemie a nie na gębę łatwiej wychwytywane
ograniczaniem były by same paczki i limit np max 1k towarów do kupienia za max 1k pr bo nigdy 1 towaru nie będzie droższe od 1 pr,
jedyne co to słabi gracze szybciej i taniej kupowali by potrzebne im towary aż do zmniejszenia zapasów ich u sprzedających i mieli by łatwo tanio dużo towarów na najlepsze perły
PR i towary stały by się jedną walutą i to by mogło tam za sobą nieść jakieś negatywne konsekwencje ale to była by zmiana podejścia community a nie samego systemu handlu, ceny towarów i pr-ów mogły by się nie zmienić względem siebie jeśli nowa funkcja nie przyciągnęła by rzeszy graczy wcześniej nie handlujących, a że tak by pewnie się stało to inna kwestja
ps. jest późno, no i moja analiza jest nie kompletna, jakieś opinie ?
 

DeletedUser

Guest
@mismen
Czy ty jestes Polakiem? wybacz ale mam problem z tym co i jak piszesz
rozumiem ogolny sens ale rozkminic to co napisales jest dosc ciezkie
 

DeletedUser17290

Guest
często poprawiam zdania w trakcie pisania na zasadzie Ctr C Ctr V i przez to często tracą na prostocie i chronologii
 
Do góry