Powiększanie terenu pod zabudowę/Ataki na sąsiednie osady

  • Rozpoczynający wątek El Szczurro
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser

Guest
Witam, dzisiaj zacząłem grać, nie mam bladego pojęcia o tej grze, ale powoli ogarniam. Mam dwa zagadnienia:

1. Po pierwsze czy poszerzenie terenu pod zabudowę można wykonać tylko i wyłącznie przy pomocy diamentów? opcja z wynalezieniem technologii poszerza pole o kwadrat 4x4 (trochę mało?) a liczba obszarów w ramach mojej prowincji też duża nie jest. Czy podbicie każdej daje mi również nowe pole 4x4? Czy jest jakiś inny sposób żeby zdobyć dodatkowe miejsce?

2. Walka, załóżmy, że mam wojsko ale nie chcę nikogo atakować, jeżeli ktoś mnie napadnie i wygra to oczywiście ponoszę straty, w tym co poczytałem wychodzi, że napastnik zabiera mi produkcję z jednego budynku, który aktualnie skończył produkcję, a co jeśli nie skończył?

a no i jeszcze jedno... po wylogowaniu rozumiem, że czas płynie normalnie? Czy zbudowany dom na palach można na przykład jakoś upgrade'ować do wyższego stopnia wtajemniczenia? czy trzeba postawić nowy, np drewnianą chatę?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Rozbudowa diamentami też daje pole 4x4, są na razie 4 sposoby rozszerzenia:
a) odkryć technologie (odblokowane za złoto lub diamenty)
b) podbić sektor (odblokowane za złoto lub diamenty)
c) rozszerzyć za pomocą medali pvp (zdobedziesz je wtedy, kiedy podbijesz sektor z dostępem do wieży PvP i będziesz atakował za pomocą jednostej z tej epoki, z której jest ta wieża)
d) rozszerzyć za diamenty

Ogólnie gra jest tak skonstruowana, żebyś musiał się nagłówkować, żeby upchnąc budynki tak, jak chcesz. Jeszcze większym wyzwaniem jest wykorzystanie całego terenu i do tego estetycznie...

2.
Wtedy może odwiedzić Twoją osade w ciągu najbliższych 24h i splądrować jeden z budynków, który ukończył produkcję. Po 24h, aby splądrować, musi zaatakować ponownie.
 

DeletedUser

Guest
Dzięki za szybką reakcję:)

Okej, czyli generalnie posiadanie dużego areału pod zabudowę jest długim procesem, czaję. Czy po ataku może odwiedzić moją wiochę (w ciągu tychże 24h) więcej niż raz i za każdym razem coś plądrować? no i tam wyżej dodałem jeszcze tam wyżej dodatkowe pytania jakby ktoś był w stanie podpowiedzieć:)

Ciekawi mnie też, co oznacza w tym panelu na dole wyszarzała ikonka z napisem 24h pod nickiem i avatarem...
 

DeletedUser971

Guest
Może tylko raz splądrować. Po wylogowaniu czas w grze płynie normalnie. nie można upgredować budynków.
 

DeletedUser766

Guest
Po wylogowaniu czas oczywiście płynie normalnie...

Nie ma możliwości ubgradeowania budynków, trzeba stawiać nowe...

Miasta innych graczy można odwiedzać tylko raz na 24h...

"Ikonka z napisem 24h" to licznik, odliczający ile czasu musi upłynąć abyś mógł zaatakować tego gracza.

Edit: Kolega wyżej był szybszy, sorry za zdublowanie ;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Oki, dziękuję wszystkim za odpowiedzi:) jak będę miał dodatkowe pytania to sobie pozwolę odświerzyć ten wątek:)
 

DeletedUser

Guest
Nie ma opcji upgradu, ale jest inna, czyli wybudowanie np. drewnianej chaty na domie na palach. Jest to identyczne rozwiązanie, jakbyś musiał sprzedać taki dom i postawić nowy, ponieważ ta drewniana chata, którą stawiasz, jest tańsza o koszty sprzedaży domu na palach ;) Troche to zagmatwanie opisałem, więc jeśli potrzebujesz dokładniejszego opisu, to wal śmiało
 

DeletedUser

Guest
Nie ma opcji upgradu, ale jest inna, czyli wybudowanie np. drewnianej chaty na domie na palach. Jest to identyczne rozwiązanie, jakbyś musiał sprzedać taki dom i postawić nowy, ponieważ ta drewniana chata, którą stawiasz, jest tańsza o koszty sprzedaży domu na palach ;) Troche to zagmatwanie opisałem, więc jeśli potrzebujesz dokładniejszego opisu, to wal śmiało

o właśnie o takie nadbudowanie mi chodziło:) to ja zagmatwanie zapytałem:)

Edit:

mam jakieś prowincje zdobyte z bonusem dla drewna i kamienia, w jaki sposób je wykrozystać?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser1228

Guest
musisz w badaniach zbadać odpowienią technologię dla drewna i kamienia, i wtedy w mieście możesz je stawiać. za odpowiednią ceną oczywiście
 

DeletedUser

Guest
jakieś statystyki jednostek gdzieś są?:> optymalizacja...
 

DeletedUser

Guest
dobra, tym razem poszukałem i pzeczytałem chyba ze 20 wątków, podbiłem wieżę PvP, i co? podobno miał być jakiś turniej, można gdzieś zobaczyć statystyki, na którym się jest miejscu etc? jakoś wpłynąć na wynik, np lejąc pacjenta nade mną?

Mam podejrzenie że przy liście graczy #1, #2 etc coś oznacza... tylko nie bardzo kumam co, być może że to to?:>
 

DeletedUser1228

Guest
jak masz mape, tam klikasz na wieże pvp. otwiera ci się okienko. w centrum tego okienka masz listę graczy :rangę, nazwa gracza, punkty za bitwy , bitwy i nagrodę. każdy turniej kończy się w niedzielę ok 15, i wtedy jest rozdanie wygranych medali. nowy turniej rozpoczyna się w poniedziałek (chyba). aby dołączyć do turnieju musisz wziąść udział minimum w jednej bitwie, mając odpowiednie jednostki (czyli aby zapisać się do turnieju w wieży z epoki żelaza musisz walczyć minimum 1 jednostką z epoki żelaza, i wtedy dostaniesz punkty tylko do tej 1 wieży)

a te #1 ; #2 to są pozycje graczy
 

DeletedUser

Guest
a te #1 ; #2 to są pozycje graczy

ale pozycje graczy gdzie? bo zrobiłem tak jak napisałeś, kliknąłem tą wieżę, jakimś cudem okazało się że jestem trzeci, mimo że na widoku swojego miasta mam #2, więc to chyba nie to samo?:>. btw, liczba bitew w widoku tego turnieju to rozumiem bitwy stoczone z innymi graczami a nie w ramach podbijania prowincji.

Ja przepraszam że tak zawracam d... głowę, ale podoba mi się ta gierka więc się zagłębiam:)

Jak powiększyć ilość jednostek w walce? bo jest tylko 8 slotów. Zakładam też, że jeżeli zostawię "armię broniącą osady" to nie będzie tak prosto mnie zlać komuś innemu?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
#2 w rankingu na kontynencie to ranking ilości punktów (za budynki, surowce itp.). Natomiast te punkty w wieży, to punkty tylko i wyłącznie za bitwy które odbyłeś, jednostkami z danej ery.

8 slotów to max.
 

DeletedUser766

Guest
Jak powiększyć ilość jednostek w walce? bo jest tylko 8 slotów. Zakładam też, że jeżeli zostawię "armię broniącą osady" to nie będzie tak prosto mnie zlać komuś innemu?
8 slotów to max, więc nie powiększysz...
jeśli wstawisz jednostki, do obrony, to przeciwnik atakujący Cię oczywiście będzie musiał je pokonać. Jeśli nikogo nie wstawisz to przeciwnik będzie musiał pokonać tylko 2 włóczników(którzy, są automatycznie wstawiani do obrony)

ale pozycje graczy gdzie? bo zrobiłem tak jak napisałeś, kliknąłem tą wieżę, jakimś cudem okazało się że jestem trzeci, mimo że na widoku swojego miasta mam #2, więc to chyba nie to samo
to co masz "na widoku swojego miasta", to miejsce, które zajmujesz na swoim kontynencie(oczywiście brany jest pod uwagę ranking ogólny). To zupe,lnie inny ranking niż ten w wierzy pvp, który zresztą jest resetowany co tydzień

btw, liczba bitew w widoku tego turnieju to rozumiem bitwy stoczone z innymi graczami a nie w ramach podbijania prowincji
nie masz racji, bitwy stoczone przy podbijaniu prowincji, też są wliczane do rankingu wierzy...
 

DeletedUser

Guest
nie masz racji, bitwy stoczone przy podbijaniu prowincji, też są wliczane do rankingu wierzy...

o widzisz, o całkiem zmienia postać rzeczy.. to znaczy chyba wreszcie widzę to globalnie, jest Cirgard, który dzieli się na kontynenty po 80 graczy, w turniejach bierze udział tylko kontynent, git:)

Już kilka razy miałem akcję taką, że ktoś mnie napadł i jest info że coś zostało splądrowane. sprawdzam z drżeniem serca co mi zginęło i okazuje się że nic...
 

DeletedUser1228

Guest
bo zawsze po ataku pisze że zrabował, ale wcale nie musiał, i może potem w przeciągu 24 h jeszcze raz wejść i ci coś zrabować ;)
 

DeletedUser971

Guest
Niektóre informacje podawane przez historię wydarzen są błędne. Ma to zostać naprawione wkrótce.
 

DeletedUser

Guest
Jeszcze jedno pytanko: Generalnie siadłem sobie i policzyłem, czy ktoś może zna odpowiedź na pytanie, dlaczego im bardziej zaawansowany budynek tym gorsza produkcja? przykładowo: drewniana chata 80szt złota/4h, dom na palach 208szt zł/4h, chata 288szt/4h

plus, gdzie można sprawdzić jakimi siłami zaatakował mnie przeciwnik?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
1. Im więcej czasu czekasz w domku na złoto tym gorszy przelicznik. Ta gra zrobiona jest tak, kto więcej spędza czasu przy grze odnosi większe korzyści. Rzadziej zbierasz, mniej zyskujesz. Jest to alternatywa dla osób które mniej siedzą przy komputerze. Jeżeli często odwiedzasz FoE, rób domki z jak najlepszym przelicznikiem.

Nie można tego zobaczyć.
 

DeletedUser

Guest
niom, teraz to zauważyłem, budynki z początku danej epoki dają więcej złota niż te z końcowej jej części:) sprytne:) dzięki:) będę mógł pojechać na urlop i klikać tylko raz na kilka godzin zamiast co kwadrans:)
 

DeletedUser

Guest
1. Im więcej czasu czekasz w domku na złoto tym gorszy przelicznik. Ta gra zrobiona jest tak, kto więcej spędza czasu przy grze odnosi większe korzyści. Rzadziej zbierasz, mniej zyskujesz. Jest to alternatywa dla osób które mniej siedzą przy komputerze. Jeżeli często odwiedzasz FoE, rób domki z jak najlepszym przelicznikiem.

Nie można tego zobaczyć.

tylko na początku tak jest bo zwróć uwagę na to, że domki które generują więcej złota jak klikasz częściej mają mniej mieszkańców którzy są potrzebni do stawiania innych budynków - więc będziesz musiał stawiać bardziej zaawansowane domki żeby zyskać mieszkańców a nie tracić miejsca pod zabudowę - oczy wiście możesz dostawić mniejszcze domki tylko ile miejsca zostanie Ci żeby postawić inne budynki.
 

DeletedUser

Guest
dobra a teraz pytanie stricte techniczne. Mam zaktualizowanego flasha, jadę na win 7 z 4GB RAM, po około godzinie gry klient zaczyna mulić - bufor flasha ustawiony na 10MB, użycie 0KB. siedzę na firefoxie i chrome, w zależności co robię, na obu to samo.

dodam jeszcze że mi się dzisiaj już 3 razy przeglądarki scrashowały:) czyżby po update wersji?:>
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
bardzo prawdopodobne ze to jest przez update
moze sprobuj wyczyscic pamiec przegladarki i ciasteczka
 
Do góry