Potencjał z wypraw

Status
Zamknięty.

DeletedUser15643

Guest
Jak widać nikt nie natrafił na odpowiedni wzór, tylko nie rozumiem dlaczego nie jest on podany do publicznej wiadpomości?

Ja jak na razie zauważyłem tylko, że im więcej osób należy do danej gildii, tym przelicznik punktów wypraw na potencjał jest bardziej korzystny. Ale z drugiej strony nie wiem, czy nie zależy to przypadkiem od epok, w których są Gracze - mam za mało danych :).
 

DeletedUser2383

Guest
Zależy od epok. Toć za pierwsze walki w brązie można dostać 10-50 punktów, w żelazie już po 50-150, a w jesieni 150-1000
 

DeletedUser15643

Guest
Zależy od epok. Toć za pierwsze walki w brązie można dostać 10-50 punktów, w żelazie już po 50-150, a w jesieni 150-1000

Ale my nie o tym, to przecież jest oczywiste :).
Chodzi o to, jak ze WSZYSTKICH punktów wypraw uciułanych przez gildię wyliczany jest POTENCJAŁ:

lbfnafwpqjmxjsawodnvvzzafxmwozxloyxmvstvmeweyozilybhnaexciclgycvrtbxnerponnkaysrwhzlrvzizvrdzryyzepk
 

Jantar st

Szlachcic zagrodowy
Dokładnie - o potencjał chodzi.:)
Mnie wydaje się że raczej z ilością rozwiązanych konfliktów niż ze zdobytymi punktami jest związany.
Współczynnik średniej epoki dla gildii też jest uwzględniany.
 

DeletedUser2383

Guest
Ale my nie o tym, to przecież jest oczywiste :).
Chodzi o to, jak ze WSZYSTKICH punktów wypraw uciułanych przez gildię wyliczany jest POTENCJAŁ:
No to tak. Po zapełnieniu paska za każdą osobę w brązie masz 1 potencjału, w żelazie 2, rozkwit daje 4.

Nie mam pojedynczej gildii w wyższych epokach :p

Potrzebna by była tabelka:
1. Obecny potencjał / Ilość punktów na kolejną koronę (zapełnienie zielonego paska)/ Łączny potencjał za wszystkie paski
2. Którą koronę zdobywasz?
3. Zebrany potencjał
4. Ilość osób w gildii i ich epoki.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser2383

Guest
1. 312/1087 /4031
2. 7 korona
3. 36
4. 1x Żelazo, 1x Rozkwit

1. 1064/1210 /4730
2. 6 korona
3. 22 (20*1,1)
4. 4x Żelazo

W 1 przypadku mamy 36 potencjału za 3719 punktów,
w 2 22 potencjału za 3666 punktów
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Jantar st

Szlachcic zagrodowy
To myliłem się niestety.:(
Wszyscy z niskich epok mimo starań mają niewielki wpływ na potencjał.
Dzięki.:D
 

DeletedUser2383

Guest
To myliłem się niestety.:(
Wszyscy z niskich epok mimo starań mają niewielki wpływ na potencjał.
Dzięki.:D

Spróbujmy chociaż rozgryźć algorytm na niskie poziomy.
Zobaczę co daje 3x żelazo i 1x żelazo + rozkwit, jeżeli macie jakieś miasta na światach, na których nie gracie to załóżcie gildie i zobaczymy co może ugrać pojedynczy gracz
 

kasia2389

Arcyksiążę
Algorytm na potencjał jest zapewne prosty

Każda epoka ma współczynnik : [. Po zapełnieniu paska za każdą osobę w brązie masz 1 potencjału, w żelazie 2, rozkwit daje 4.]

współczynnik razy ilość osób w epoce i sumujemy wszystkie epoki.

Tylko nie wiem czy liczą się też ludzie z brązu, bo oni nie biorą udziału w wyprawach.

Potencjał za jeden poziom widoczny jest po najechaniu na koronę:

Nowy obraz mapy bitowej1.jpg
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser2383

Guest
Nie tylko epoka ma współczynnik, ale i liczba obok paska wypraw.
np. 1-sza korona - żelazo - 200 - 1 potencjału / 1-sza korona - wczesne - 350 - 2 potencjału / 2-ga korona - żelazo - 400 - 2 potencjału itd.
Jeśli zbierzemy dostateczną ilość danych, to będzie można wysunąć jakąś hipotezę...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

kasia2389

Arcyksiążę
Nie rozumie za bardzo o czym piszesz.
Potencjał jest przyznawany za każdą koronę czyli zrobienie jednego poziomu zielonego paska i za każdy pasek jest taki sam niezależnie od poziomu wyprawy. Pokazałem to na obrazku wyżej.
Nie należy patrzeć na zebrany, sumaryczny potencjał, bo jest tam dodany potencjał za mistrzostwa.
np.
1. 312/1087 /4031
2. 7 poziom
3. 36
4. 1x Żelazo, 1x Rozkwit
żelazo 2 plus rozkwit 4 to 6 razy 6 koron to 36 potencjału

1. 1064/1210 /4730
2. 6 poziom
3. 22
4. 4x Żelazo

Czterech w żelazie to 2x2=8 za koronę, zrobiłeś 5 koron to 20 plus 10% za mistrzostwo daje 22.
prawdopodobnie.
W najbliższych dniach bazując na danych z wielu gildii postaram się wyliczyć współczynniki.

Ilość punktów za zdobyte obozy potrzebnych do zapełnienia zielonego paska, która jest coraz większa dla kolejnych poziomów(koron) to zupełnie inna rzecz, i zapewne liczona w podobny sposób, ale to będzie dużo trudniejsze do odkrycia.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser15643

Guest
od jutra będę to monitorował na trzech światach w trzech gildiach o różnej ilości członków (od 4 do 67) i praktycznie we wszystkich epokach
 

DeletedUser2383

Guest
Nie musisz mi tłumaczyć na jakich zasadach jest przyznawany potencjał...

Pytanie jest "Jak przeliczyć Punkty na Potencjał".
Ty rozwiązujesz problem "Jak przeliczyć epoki na potencjał", co też jest przydatne :)

Twoja tabelka by wyglądała tak:
Żelazo -1
Wczesne -??
Rozkwit - 5
itd. czyli 2^(n-1), gdzie n to epoka gracza

Dzięki czemu wyliczasz ile potencjału dostaniesz za zdobycie korony dla danego zbioru epok

Ja dodaję jeszcze punkty potrzebne na zdobycie korony, czyli moja tabela wygląda tak:

Żelazo - 1 ( 1-sza korona-200 pkt / 2-ga korona - 300 pkt / 3-cia korona- 450 pkt ...)
Wczesne - 2 ( 1-sza korona- 300 pkt / 2-ga korona - 350 pkt ...)

Czyli wyliczam ile punktów potrzeba na zdobycie kolejnej korony + to co powyżej, co obrazuje poniższa tabelka

rYfpWU3awFd8AjmHYPTIR-Wp_JMnuLVvLWBVRCuqI-Y


Ponadto stwierdzam, że punkty potrzebne do zapełnienia paska zależą od:
1. Ilości zdobytych koron (im wyższa liczba tym więcej punktów trzeba zdobyć na 1 potencjału), co każdy wie.
2. Epoki gracza (im wyższa epoka tym mniej punktów potrzeba na 1 potencjału).

Przykładowo:
1-sza korona dla 1x żelazo + 1x rozwój = (200 żelazo + 350 rozwój) =550 punktów na 6 potencjału.
2-ga korona dla 1x żelazo + 1x rozwój = (300 żelazo + 525 rozwój) =825 punktów na 6 potencjału

Co to oznacza,
1. Dla 1-szej korony żelazo by dawało 1 potencjału za 100 punktów, dla 2-go za 150 itd...
2. Dla 1-szej korony rozkwit daje 1 potencjału za 87,5 punktów, dla 2-go za 131,25 itd...


Ktoś zrozumiał ???
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

kasia2389

Arcyksiążę
Nie musisz mi tłumaczyć na jakich zasadach jest przyznawany potencjał...
Bardzo mnie to cieszy
Pytanie jest jak przeliczyć Punkty na Potencjał.
W prosty sposób się nie da bo potencjał jest za zielone paski (korony) a każdy pasek jest droższy od poprzedniego.

Stwierdzam, że to zależy od:
1. Poziomu wypraw (im wyższy poziom wypraw tym więcej punktów trzeba zdobyć na 1 potencjału), co każdy wie.
Poziom wyprawy nie ma tu żadnego znaczenia. Chyba, że pisząc poziom masz na myśli kolejne zielone paski (korony).

2. Epoki gracza (im wyższa epoka tym mniej punktów potrzeba na 1 potencjału).
Zapewne tak jest.
Oczywiście gracz w zależności od epoki dostaje różne ilości punktów za każdy obóz, np we współczesności za wszystkie obozy to 148 tys punktów.

Przykładowo:
1 poziom wypraw dla 1x żelazo + 1x rozwój = (200 żelazo + 350 rozwój) =550 punktów na 6 potencjału
2 x (1 + 1,75) * 100

2 poziom wypraw dla 1x żelazo + 1x rozwój = (300 żelazo + 525 rozwój) =825 punktów na 6
potencjału
3 x (1 + 1,75) * 100

To bardzo ciekawe zależności.
a potem będzie 4 x, 5 x, 6 x, ...?

Rozumie, że pisząc poziom masz na myśli kolejne zielone paski (korony).
Zauważ również, że potencjał przyznawany jest "skokowo" po zapełnieniu zielonego paska.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser2383

Guest
>Pytanie jest jak przeliczyć Punkty na Potencjał.

W prosty sposób się nie da bo potencjał jest za zielone paski (korony) a każdy pasek jest droższy od poprzedniego.
Zauważyłem i uwzględniłem
>Stwierdzam, że to zależy od:
1. Poziomu wypraw (im wyższy poziom wypraw tym więcej punktów trzeba zdobyć na 1 potencjału), co każdy wie.

Poziom wyprawy nie ma tu żadnego znaczenia. Chyba, że pisząc poziom masz na myśli kolejne zielone paski (korony).
Tak pisząc poziom mam na myśli poniższą liczbę, potocznie zwaną koroną.
b93ecd4f0806451baefdcd3fa11ac3cd.png

>2. Epoki gracza (im wyższa epoka tym mniej punktów potrzeba na 1 potencjału).
Zapewne tak jest.

Oczywiście gracz w zależności od epoki dostaje różne ilości punktów za każdy obóz, np we współczesności za wszystkie obozy to 148 tys punktów.
Uff, dziękuję że się zgadzasz.

p.s. Zmieniłem Poziom na koronę... może teraz lepiej się będzie czytać

p.s 2
Dane:
>Żelazo + rozkwit - 6 potencjału (p. gildii 2)
1- 370 / 2- 450 / 3- 544 /4- 653 /5- 779 /6- 923 / 7- 1087/ 8- 1271 /9- 1476

>3x Żelazo - 3 potencjału (p. gildii 2)
1- 364 /2- 442 / 3- 534 / 4- 641 / 5- 765 / 6- 907

>2x Przemysł + 1 Post modern + 1 jutro - 139 potencjału (p. gildii 8)
1- 5629 / 7- 16518

p.s. 3
Przypuszczenia:
Wychodziło by, że z korony na koronę ilość punktów jest mnożona przez współczynnik pomiędzy 1,19 a 1,22

p.s 4
Wyniki:
Żelazo- 1 potencjału / koronę
Rozkwit - 5 potencjału / koronę
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser2383

Guest
Bardzo bym prosił o podesłanie danych ( najlepiej dla małych gildii do 10 osób):

1. Ilość potencjału na następny poziom
2. Którą koronę zdobywamy
3. Ile dostajemy potencjału za koronę
4. Skład epokowy gildii

Przy większej ilości danych będzie można poszukać jakiś algorytmów :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Jantar st

Szlachcic zagrodowy
"Korony" ( ja wolę mnożnik) razy podstawa gildii ( w przykładzie Kasi 1 211) i potencjał policzony dokładnie.
Ale skąd podstawa?
- 2/3 sumy wszystkich średnich potencjałów epok graczy.
- Pięciokrotność sumy współczynników wsparcia epok graczy.
Dla mojej gildii obie opcje dają ten sam wynik.:)
Może w mniejszych gildiach łatwiej to rozszyfrować
 

DeletedUser2383

Guest
"Korony" ( ja wolę mnożnik) razy podstawa gildii ( w przykładzie Kasi 1 211) i potencjał policzony dokładnie.
Ale skąd podstawa?
- 2/3 sumy wszystkich średnich potencjałów epok graczy.
- Pięciokrotność sumy współczynników wsparcia epok graczy.
Dla mojej gildii obie opcje dają ten sam wynik.:)
Może w mniejszych gildiach łatwiej to rozszyfrować

A można rozrysować?
 

DeletedUser15643

Guest
"Korony" ( ja wolę mnożnik) razy podstawa gildii ( w przykładzie Kasi 1 211) i potencjał policzony dokładnie.
Ale skąd podstawa?
- 2/3 sumy wszystkich średnich potencjałów epok graczy.
- Pięciokrotność sumy współczynników wsparcia epok graczy.
Dla mojej gildii obie opcje dają ten sam wynik.:)
Może w mniejszych gildiach łatwiej to rozszyfrować

no to coś nie halo - gildia 4-osobowa (2x przemysł, 1x postmodern, 1x jutro) i Twoją metodą podstawa wychodzi 160, a tutaj proszę:

lfkpgdxiazgmpuazyvxcduijswjagpihkfpgloomwxqrgkrcmeqnttwohtxatgfnupzvbekqczckocwygjeflxrhfmwxlsopnlmu
 

DeletedUser15643

Guest
no ale nie zrażajmy się :haha:

coś mi chodzi po głowie, żeby w to wszystko wmieszać jeszcze obecny poziom gildii
 

DeletedUser2383

Guest
no to coś nie halo - gildia 4-osobowa (2x przemysł, 1x postmodern, 1x jutro) i Twoją metodą podstawa wychodzi 160, a tutaj proszę:

lfkpgdxiazgmpuazyvxcduijswjagpihkfpgloomwxqrgkrcmeqnttwohtxatgfnupzvbekqczckocwygjeflxrhfmwxlsopnlmu


Ricky, widzę, że towalka o 4 mnożnik, a mógłbym prosić o dane dotyczące ilości punktów do jego zdobycia?
 

DeletedUser15643

Guest
tutaj masz aktualne dane:

utrexcfbdukqxyibsxrawuagbnchcaooluksidsiobsgbdmpnqaawwkckcdeveyqexawylehvgxtpecdxykcdqcgmpmlkcemxviq


(na początku - czyli do zdobycia 1 koronki - wymagane było 5 629 punktów)

aha, poziom gildii 8
 
Status
Zamknięty.
Do góry