Pomoc

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser15720
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser15720

Guest
Co do trybu oszczędzania energii to mam tryb zrównoważony.
 

Nimod

Baronet
Ex-Team
Włącz może wysoką wydajność i sprawdź czy coś się polepszy czy nadal to samo
 

DeletedUser15720

Guest
Na stacjonarce nie mam takiego czegoś.

EDIT: Nie było odpowiedzi haha :p
 

DeletedUser15720

Guest
Nadal jest to samo, zacina gdy chce np. kupić PR wyskakuje kawałek grafiki i tyle.
 

Nimod

Baronet
Ex-Team
Hmmm... Ale to się dzieje tylko w przypadku FoE? Gdzie indziej nie ma żadnych problemów?
 

DeletedUser12715

Guest
Gadu, gadu masa pomysłów... większość lub wszystkie nietrafione, a ja mam dokładnie to samo co opisuje eQuaLoso
I to wszystko się pojawiło po wejściu aktualizacji 1.93. I też przewałkowałem już wszelkie możliwe warianty zmian i konfiguracji. A używam FireFox więc problemy są niezależnie od przeglądarki. Nawet pisałem do supportu w tej kwestii to ci mi bezczelnie odpisali, że to wszystko wina OS'a na którym jadę czyli Windows XP. Wiem, że może i dosyć stary... ale jary i wszystko inne działa mi w nim bez zarzutu, z resztą czysto technicznie rzecz biorąc to już bardziej hardware mógłby być winien. A tą odpowiedzią to mnie support tylko bardziej zirytował bo tak mnie potraktowali jakbym Windows XP zaczął używać od dwóch tygodni, a wcześniej to miałem pewnie 10, ale chciałem sobie życie utrudnić :mad: W konsekwencji w delikatny sposób dali mi do zrozumienia, że mnie olewają mimo, że jak chłop krowie na miedzy tłumaczyłem że XP lubię i używam od bardzo dawna i problemów takich nie było! Stanęło na tym, że jak wiele osób im zgłosi problemy to może zareagują.
A że flash jest do kompletnej D. to jest oczywiste od dawna i abstrahując od samej gry to już chyba dziesiątki razy poprze wiele aktualizacji musiałem go na nowo instalować (nie aktualizować) bo sam się zawalał w takim stopniu, że dawał komunikat o potrzebie przeistalowania.
Moja konkluzja jest taka:
z mej strony zrobiłem co tylko można zrobić, nawet przy okazji to przeinstalowałem cały system operacyjny na nowiutkim dysku, a sterowniki wszelakie mam oryginalne dostarczone nie on-line tylko wraz ze sprzętem. To co tylko microsoft update dla XP oferował (boza badziewiami i szperaczami legalu) zainstalowane. Cały net generalnie (mimo że bezprzewodowy i słabe parametry ma chodzi zasadniczo bez zarzutu jeśli brać pod uwagę aspekty nie związane z tą grą). Czyli wina jest po stronie serwerów wiadomo czyich ;/

PS
A wyłączenie procesu cFos nic nie pomogło, szczególnie dzisiaj, bo jak zwykle przy jakichś aktualizacjach wybitnie mi muli grę. Do takiego stopnia, że w ogóle nie mogę załadować niektórych światów :(
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser15720

Guest
Wiesz co mi to pomogło to co napisałem ale muszę mieć max 1 świat odpalony wtedy będzie w miarę to śmigać bo jak już mam 2 to kaplica :/ I też mi się wydaję, że to wina serwerów bo to się stało tak nagle :/ A z Windowsem 7 i PC wszystko mam OK
 

DeletedUser15720

Guest
Werner von Orseln a jak sobie z tym problemem radzisz ? Potrzebuje jakiejś porady :/
 

DeletedUser12715

Guest
@eQuaLoso

A dokładnie tak jak Ty. Nie da się jednocześnie odpalić więcej niż jeden świat tak żeby to po grudzie, ale chodziło. ;<
Znaczy od biedy raz się da, a raz nie, ale jak są dwa, trzy max. 4 (bo na tylu gram) to wtedy zasadniczo pojedyncze kliknięcie potrafi od ręki zaspawać tę konkretną kartę ze światem. I tak ze wszystkimi. Jeszcze w miarę od biedy zbieranie i zadawanie urobku to chodzi (nawet jak się nie wyloguję z innego świata - chociaż przy czterech na raz to wszystko w sumie pada :(), ale tak jak wspominałem powyżej na otwarcie czegokolwiek z zakładek w tej grze, wejście do tawerny (z miasta czy przez ikonkę u znajomego), otwarcie historii, oczywiście wyprawy gildyjne itp. to trzeba czekać bardzo długo aż raczą się otworzyć (albo po prostu się nie dają otworzyć i wtedy to już jest wszystko zaspawane w takim układzie bo procedura się rozpoczęła i w mrokach dziejów gdzieś zatraciła swój koniec i jedyne co można zrobić to przeładować stronę bo wylogować to się i tak nie można bo gra przestaje reagować na cokolwiek).
I podkreślam, to wszystko od ręki zaczęło się dokładnie w dniu wejścia aktualizacji 1.93. (tylko w zasadzie po co ja to piszę, jak widać po reakcjach, że nikt nie ma zielonego pojęcia co z tym zrobić).
A co do cFos to on rzeczywiście teoretycznie może nieco spowalniać pracę całego łącza ale to już jeśli ktoś tam nagmerał przy konfiguracjach i to też w granicach 5~10 procent. Tam jest np. taka opcja "samokonfiguracji" (nie pamiętam jak to się konkretnie nazywa na zakładce) i jak w ten panel wejdziesz to teoretycznie możesz mu poustawiać tak, że on przez jakiś czas będzie Ci testował pracę łącza czyli niejako się go nauczy i sam już sobie dobierze bez twego udziału optymalne ustawienia - jakoś tak to tam działa (najpierw to on kilkukrotnie testuje pracę łącza, dawno to robiłem wiec teraz już nie za bardzo kojarzę jak to przebiega, trzeba by tam wejść w te jego zakładki i pogmerać ;)).
A co do samych zasobów systemu to oczywiście wszelkie uruchomione procesy (domyślnie możesz ich mieć rzeczywiście sporo jak np. masz wszystkie aplikacje ustawione na automatyczną aktualizację) pochłaniają stopniowo dostępny RAM, ale jak wejdziesz w ich listę to bez problemu widzisz co ile pamięci zżera. Większość z nich i tak nie ciągnie więcej niż kilka MB. Aktualnie w tej chwili mam aktywnych 56 z czego tylko 6 wymaga więcej niż 10 MB z czego 4 w sumie to pochłaniają niecałe 100 MB. Pozostałe dwa to jak już tutaj sugerowano, a co jest oczywiste nawet dla tych co tylko z obserwacji wiedzą wokół czego się obracamy to jest sam proces (procesy) przeglądarki i ten nieszczęsny Flash. I tak jestem nieco zdziwiony, że sam FireFox wymaga tylko około 800 MB bo zwykle to dochodzi tak do ok. 1,5 GB (ale teraz mam w sesji stosunkowo niewiele kart - na pewno poniżej 100 w sumie, a tak jeszcze z rok, półtora temu mogłem nawet dojść do ok. 1500 - nie pomyliłem się :) - aż FireFox się zawalał, po kolejnych aktualizacjach ten max. nieco zmalał do około 1000). A Flash w tej chwili około 500 MB wymaga, ale mam otwarty tylko jeden świat, a kolejny niestety w ogóle nie chce się załadować tylko kręci się to kółeczko ;/. Czyli nawet jak to wszystko zliczyć to nawet jak masz nominalnie 4 GB RAM to zajęte jest z tego jakieś 3/5 (oczywiście realnie to masz do dyspozycji znacząco mniej tego RAMu bo tak jakieś 3,2 ~3,3 GB, ale to i tak jest w sumie spory zapas (mam przed oczami to) bo minimum 0,5 GB, a i tak połowa zadeklarowanej pamięci jest wolna (RAM + te bufory co system je emuluje). Procesor obciążony od 20 do niecałych 50%.

A co do samych przeglądarek. To z tych najpopularniejszych wybierz FireFox. Już Ci tłumaczę dlaczego. Z tych przeglądarek które znam, a których wersje chodzą pod Win XP (chrom, IE, Opera może coś tam jeszcze) to tylko FireFox ma jeden jedyny proces do obsługi, co prawda stosunkowo bardzo duży (znaczy dużo pamięci zżera), ale finalnie i tak jest najmniej chłonny. We wszystkich pozostałych przeglądarkach każda karta jest reprezentowana przez odrębny proces, a szczególnie chrome dużo zjada. W chrome taka jedna karta to przeciętnie około 80 MB wiec wystarczy, że otworzysz kilkadziesiąt w sesji i chrome odpada bo przy 4 GB całkowicie blokuje dostęp do pamięci bo już jej więcej nie ma przy jednej kostce. No i oczywiście się zawala przeglądarka. W FireFox to już napisałem.

Więc na mój ogląd sytuacji (chociaż żadnym ekspertem nie jestem i mogę się mylić) to problem nie leży w ogóle po stronie harware czy nawet Systemu Operacyjnego jedyne czego mogę się domyślać to są albo problemy z dostępem do serverów tej gry, albo generalnie problemy z połączeniem internetowym. U siebie dopuszczam tę drugą możliwość bo na prawdę mam słabiutkie łącze i w dodatku bezprzewodowe (już nawet nie wspominając o testerach łącza z których każdy może Ci pokazać z goła odmienne parametry to patrząc na bieżąco na wykres pracy połączenia właśnie w tym cFos widzę, że nominalnie moja przepustowość wynosi 1024 kb/s (łatwo to stwierdzić jak cokolwiek zasysasz z sieci, wtedy widać jaki masz maksymalnie praktyczny download, nawet jak coś się ciągnie z hostów o limitowanej przepustowości - jest co najmniej kilka które mają znacznie większy limit niż moje łącze przepustowość, a są i takie w ogóle nie limitowane - najczęściej ruskie lub ruskojęzyczne). No i oczywiście pewne porty są blokowane (szczególnie te na wszelkie P2P), a pewnie jak zachodzi taka potrzeba to i na tych nie blokowanych operator jakoś ruch ogranicza. Co tu dużo gadać NET jest darmowy, udostępniony dla mieszkańców przez urząd dzielnicy, technologia stara jak świat. Ale do 25 stycznia wszystko chodziło w miarę dobrze i nie miałem problemów z jednoczesną grą na czterech światach jednocześnie chociaż okresowe mulenia się zdarzały, ale to był maleńki pryszczyk w stosunku do tego co teraz jest. A od rozpoczęcia właśnie eventu (vel. aktualizacji 1.94) to mam już poważne kłopoty z tym żeby w ogóle gra się załadowała. Nawet jak tylko jeden świat próbuję załadować to w ogóle często nic się nie dzieje poza czarnym displayem i wirującym kółeczkiem Flash'owym albo pasek ładowania dochodzi do około 70% i dalej kicha. Po kilkukrotnych próbach wreszcie jakoś się załaduje.

Post edit
A propos tych przeglądarek to zapomniałem wspomnieć o TOR i całej tej sieci, ona generalnie ma archtekturę opartą na FireFox i działa bardzo podobnie z tym, że ze względu na posuniętą do granic możliwości ochronę tożsamości użytkownika vel stacji roboczej ona z założenia działa dosyć ospale, ale za to przy odpowiedniej konfiguracji w wysokim stopniu zabezpiecza przed odkryciem IP użytkownika. To się przydaje już nie wspomnę o sytuacjach kiedy chcemy coś nabeblać w necie za co można by teoretycznie zostać w jakiś sposób ściganym, ale ja używam jej głównie w przypadku ciągnięcia z neta przeróżnych danych (głównie muzyki) z hostingów które mają limitowany czasowo dostęp albo nie pozwalają do tego na równoległe ściąganie. Przydaje się również gdy dany serwer hostujący nie akceptuje polskiego IP.
Ale nigdy przez tą przeglądarkę nawet nie próbowałem grać właśnie na jej stosunkową powolność. No i jest też możliwość której nie potwierdzę z powodu tego co napisałem przed chwilą, że gra mogłaby nie chcieć przez nią chodzić bo albo blokowane byłyby jakieś połączenia uznane za niebezpieczne dla odkrycia mojej tożsamości albo mógłbym zostać potraktowany przez servery gry jako bramka proxy, a nie zawsze takie połączenia są akceptowane.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser15720

Guest
Rozumiem, ale ja właśnie zmieniałem przeglądarki i nic to nie dało, a tak jak pisałem system mój jest świeżo po reinstalacji. Ja już sam szukałem przyczyny w systemie ale no nic tu takiego nie ma. A co do mojego łącza to na 100% daje rade sobie.

Zastanawiam się nad reinstalacją systemu, ale czy to pomoże...

Albo zostaje poczekać na nową aktualizacje :/

Istnieje też możliwość zaprzestania grania. Bo skoro tak się męczyć to szkoda...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser15720

Guest
Zrobiłem test, zalogowałem się na laptopie i jest tego typu sprawa, że na laptopie wszystko śmiga tak jak ma być... Może leciutko przycina, ale laptop ma już swoje lata więc si.ę mu nie dziwie. Lepiej działa jak na stacjonarce. Więc tutaj chyba problem tkwi w moim komputerze ? Ehh nie mam już pomysłów. (na laptopie też używam Chrome).
 

DeletedUser12715

Guest
@aQuaLoso
Co do tego fireFox to ja już pisałem w oderwaniu od samej tej gry. Po prostu jak ktoś wszystko robi w jednym oknie i jednej karcie to mu każda przeglądarka zasadniczo prawie wszystko pociągnie. Przedstawiałem jak poszczególne obciążają pamięć operacyjną.
A co do tego notebooka (nie używam słowa laptop bo jest ono raczej archaiczne ;)) to ten "net" w notebook'u jest dokładnie ten sam jak w stacjonarnym? Tylko ewentualnie kabel przepiąłeś lub kartę (jeśli jest na USB)?
Bo jeśli tak to ja nie mam pomysłów więcej czego może "nie tolerować" ta gra na stacjonarnym pudle przy założeniu, że masz te same OSy, zbliżoną pojemność RAM (już o szybkości nie będę wspominał) i podobne oprogramowanie (no bo hardware jak logika podpowiada powinien być "lepszy" w stacjonarnym. Notebook poza tym, że jest przenośny bo lekki i mały na tym wyczerpuje swoje zalety :D
W każdym razie tak jak przez te około 2 tygodnie obserwuję co się dzieje w moim komputerze to odnoszę wrażenie, że prawdopodobnym powodem nowych zakłóceń, muleń, zawaleń, zmrożeń itp... może być to, że po tej aktualizacji 1.93 tak cos w tej grze przekonfigurowano, że ona generalnie znacznie bardziej obciąża łącze internetowe i po prostu jak ktoś ma słabsze lub bardzo słabe to ono nie jest już w stanie w odpowiednio krótkim czasie przepuścić wymaganej ilości danych gwarantującej względnie płynne działanie. Nie tyle danych z Twojej strony oczywiście bo to jest zasadniczo minimalna ilość, ale tych zwrotnych. Pomijając już fakt tych moich dotychczasowych obserwacji pracy połączenia internetowego to np. parę chwil temu będąc w grze (udało mi się nawet załadować 4 światy, chociaż jedyne co zrobiłem to zebrałem urobek i zadałem nowy, no i pchnąłem poszukiwacza do przodu - też się udało - a nawet zajrzałem na każdym ze światów na maseczki :o. Ale popełniłem pewien błąd! Bo na chwilę "poszedłem" się pobawić czymś innym i tam się napatoczył download dwóch krótkich filmików więc go zapuściłem. Łącze jęczy :p, z bólem pełną parą pracuje na maksimum możliwości... tylko że jak zaraz zajrzałem do gry to wszystkie światy się od razu zawaliły. Po prostu padł Flash jak zwykle. O ile samo to jego padnięcie mogło być przypadkowo zbieżne w czasie z dowloadem to już raczej nie jest to, że teraz póki ciągnę nie mogę w ogóle załadować gry ponownie. Dochodzi do 70% paska postępu i dalej zimna dupa :( stoi do świętego nigdy.
Z resztą normalnie obecnie jak nic innego nie robię to każda operacja jakiej dokonuję w grze typu właśnie uaktywnienie poszukiwacza, otwarcie jakiejś perły, wejście do historii i w zasadzie wszystko co można zrobić spod przeróżnych "zakładek" w tej grze objawia się na wykresie pracy łącza maksymalnym jego obciążeniem które potrafi trwać nieprzerwanie przez stosunkowo długi czas i dopiera gdy zakończy się odpowiedź ze strony serverów (czyli zostaną przesłane do mnie wszystkie niezbędne dane - celowo nie używam słowa pakiety czy tp. bo nie mam żadnej ilościowej reprezentacji jedyne co mogę dokładnie określić to przepustowość w każdej chwili i czas trwania tego przekazu) żądana akcja jest realizowana. A tak w tym czasie to gra zachowuje się jakby dostała uwiądu i nie reaguje już na nic. Ewentualnie jeszcze może w ogóle się nic nie zadziać, ale wtedy to widzę po wykresie pracy łącza, że ono próbowało coś odbierać, chwilę to trwało i niejako się zawaliło czyli przestało ssać stosunkowo szybko po jego rozpoczęciu. To już wtedy wiem, że nic z tego nie będzie i jedyne wyjście to tylko przeładować stronę.
Ale ja też jestem otwarty na wszelkie propozycje :D
Bo sam hardware, a zasadniczo i soft to raczej wykluczam bo w sprzęcie nic nie zmieniałem od kilku miesięcy, a soft zasadniczo też był taki sam przed i jest po 25 stycznia.

PS
A jak support zareagował na moje uwagi to już napisałem w pierwszym moim poście:(, ale pisz... jak w końcu wiele osób im da znać o problemach to może się zainteresują. Co wcale nie jest pewne bo mogą dojść do wniosku, że im się po prostu nie opłaci gmerać przy całej grze, odkręcać abarot pewne rzeczy i znowu wywalać money. Może stracą jakąś grupę dotychczasowych graczy, ale jeśli nawet to raczej takich co to ich nie wspierali finansowo bo tacy co pakują w grę internetową realną forsę to i stać na sprzęt z najwyższej pułki, a to zawsze jest mniejsze prawdopodobieństwo powstawania jakichś konfliktów z grą. No i jest też ta kwestia generalnie Flash Playera który jest na obecne warunki kompletnie nie wydajny, Z resztą wielu producentów softu już od dawna próbowało się od niego uniezależnić.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Status
Zamknięty.
Do góry