Pola Chwały problemy

kasia2389

Arcyksiążę
Genialna nowa formuła w pch ze strony foe
O jakiej nowej formule piszesz?
Miało być ułatwienie dla 3 - cich i 4 - tych gildii w pch,
Gdzieś to podali, że będzie łatwiej? Na czym miało to ułatwienie polegać?
Jak 3-4 ma być łatwiej to znaczy, że 1-2 musi być trudniej, a co z 5-8 im jak miało by być? lepiej, gorzej czy tak samo?
A w ogóle to co rozumiesz pod "łatwiej".
 
Ostatnia edycja:

piko2012

Szlachcic zagrodowy
rozumiem pod łatwiej, że dwie gildie wymieniają się sektorami i w nowym rozdaniu pch nie wzrasta im opór, jak zaczynają po resecie, tak kończą z tymi samymi oporami, to jak ma się wbić gildia w środek, jak musi startować ze sztabu, dojdzie do trzeciego okręgu i nie ma czym już bić, a grube koty się śmieją, bo oni cały czas mają 4, 5 obozów,
a na dodatek jak można mówić o równej walce jak przy sztabach jest różna liczba obozów, są równi i równiejsi
 

dawid17612

Hrabia
odwieczny dylemat, graczy co są słabi :) hahahahaha..
a dlaczego te 2 gildie zajeły mape ?
ponieważ mają coś co twoja gildia niema..
---> są zorganizowani
---> słuchają się dowódców
---> pojedyńcze jednostki są w stanie poświęcić te 50 diaksów dla dobra ogółu,
---> są aktywni
---> wiedzą jak robić Sektory,
--> nawet jak ktoś ma 70-100 oporu, a widzą że jest wyścig to i tak zrobią te 1-3 nego bo wiedzą że to może pomóc :)

wiec nie narzekać na innych tylko, ogarniać własne podwórko... :)
i to że gdzieś jest 80 osób a 20 to niema różnicy...:)
ponieważ dodowdziłem gildią gdzie przeciwnik miał tylko 20 osób, a jednak bili sektor jak Gildia z top 10, i nie mieli wielkich perełek, po prostu byli zorganizowani :)
 

Blade1984

Książę
Widzę że masz swojego idola na forum, ktorego teksty powtarzasz, pomyśl sam, czy gdyby na mapie bylo 8 silnych gildii , silnych pod względem GPC , to czy tak te dwie by zajmowaly mapę. Conajmniej 3/4 gildii w diamencie jest za slabych ta najwyższą ligę, tak za słabych i dlatego nie powinny do niej trafić, tylko bić się w niższych ligach.
Caly czas piszecie że to wina tych gildii bo sa za słabe, powtórzę jeszcze raz, tak są za słabe i dlatego nie powinno ich być w diamencie. Obecnie " nagroda" za bycie najlepszym w platynie jest plaża w diamencie. A siłę w GPC powinien weryfikować system ligowy, niestety tego nie robi. Kto tego nie rozumie najwidoczniej nigdy nie uprawiał sportu.
 

dawid17612

Hrabia
hm.. nie wiem o kogo, chodzi z tym "idolem", :)
System ligowy.. to odzielny temat, ale sam wyjaśnij innym czemu gidlie słabe są słabe ?
nie odwracaj ogona typu : system ligowy, czy że jakby było...
 

dżejmsbąd

Wicehrabia
a co określa poziom Gildi ? hahahaha
Chodzi chyba o poziom zaangażoania graczy w walkę, a nie o jakąś liczbę z profilu gildii.

gdyby na mapie bylo 8 silnych gildii
Nie ma 8 jednakowo silnych gildii, zawsze jedna jest trochę mocniejsza od drugiej, druga od trzeciej itd.
W takim przypadku może się zdarzyć, że trzecia czasem wygra wyścg z drugą, ale ogólnie rzecz ujmując to w takiej grupie większość gildii nie uzyska satysfakcjonującej liczby walk, bo jest zbyt wielu aktywnych graczy na jednej mapce.
Mapka jest fajna dla mniej aktywnych gildii, gdzie walczy po 5-10 osób, wtedy jest jakas rywalizacja i każda gildia parę sektorów dziennie może przejąć i nie musi plazować. Dla takiej liczby wktywnych graczy (8 gildii po 10 graczy) jest ok.
Dla 300 aktywnych graczy ta mapka jest za mała.
 

kasia2389

Arcyksiążę
a co określa poziom Gildi ?
To powszechna wiedza, poziom gildi zależny jest od zdobytego potencjału. obecnie poziom ograniczony jest do 100.
Zapewne wkrótce zostanie to zwiększone, bo wiele gildi go osiągnęło.
Conajmniej 3/4 gildii w diamencie jest za slabych ta najwyższą ligę,
Są albo nie są, nikogo po za nimi samymi nie powinno to obchodzić. Jeśli gildia zajmie gorsze miejce i spadnie to będzie w następnym sezonie brylowac w platynie, a w przeciwnym wypadku znowu sie mięczyć w diamencie, ale to nie jest niczyj Cenzura interes.
 

dżejmsbąd

Wicehrabia
Może na to nikt nie wpadł, ale można zmienić gildię na czas plażowania, przecież wiadomo wcześniej, że się osiągnęło 1000PL. Można na ten czas udać się do innej, która jest w platynce albo na 901-950PL i będzie większa szansa, żeby sobie powalczyć, a wrócić do swojej jak już się gracze wygrzeją w piachu i stracą odpowiednią liczbę PL, żeby trafić do grupy, w której mogą walczyć. :)
Albo udać się do jednej z tych gildii, które rządzą na szczycie, nastawiać budzik na sektor i próbować uszczknąć kawałek pizzy. ;)
 

Blade1984

Książę
hm.. nie wiem o kogo, chodzi z tym "idolem", :)
System ligowy.. to odzielny temat, ale sam wyjaśnij innym czemu gidlie słabe są słabe ?
nie odwracaj ogona typu : system ligowy, czy że jakby było...
Nie rozumiesz czy nie chcesz zrozumieć? Nie chodzi o to dlaczego są słabe, tylko dlaczego słabe gildie trafiają do diamentu? Są słabe bo albo zwyczajnie są leniwe, albo dopiero sie rozwijają, podobnie jak ich członkowie, tak samo jak te silne wypracowaly sobie siłę przez lata zaangażowania. I do tego momentu wszystko jest ok, tylko dlaczego slabi trafiają do najsilniejszej ligii? To że jakis system istnieje nie znaczy że musi być dobry. Moje wypowiedzi tego właśnie dotyczą. Jeśli uważasz ze "walka" i pokonanie słabego przeciwnika to powód do chwały to cóż..... Walcz i ciesz się ze pokonujesz słabych.
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
--> nawet jak ktoś ma 70-100 oporu, a widzą że jest wyścig to i tak zrobią te 1-3 nego bo wiedzą że to może pomóc
Przepraszam, piszesz o WYŚCIGU? W konkurencji żółwi czy ślimaków? Nikogo nie chcę urazić, ale przejęcie sektora przez gildię z topki GPC trwa czasem poniżej 10s.
Może na to nikt nie wpadł, ale można zmienić gildię na czas plażowania, przecież wiadomo wcześniej, że się osiągnęło 1000PL. Można na ten czas udać się do innej, która jest w platynce albo na 901-950PL i będzie większa szansa, żeby sobie powalczyć, a wrócić do swojej jak już się gracze wygrzeją w piachu i stracą odpowiednią liczbę PL, żeby trafić do grupy, w której mogą walczyć. :)
Jak już ktoś wpadnie na taki pomysł, to naszą gildię niech omija z daleka ;)
W takim przypadku może się zdarzyć, że trzecia czasem wygra wyścg z drugą, ale ogólnie rzecz ujmując to w takiej grupie większość gildii nie uzyska satysfakcjonującej liczby walk, bo jest zbyt wielu aktywnych graczy na jednej mapce.
Czy możesz sprecyzować określenie "satysfakcjonującej liczby walk"? Chodzi o ilość walk potrzebnych do zwycięstwa czy ilość walk, jaką uda się wyrwać kolegom z gildii?
 

dżejmsbąd

Wicehrabia
Chodzi o ilość walk potrzebnych do zwycięstwa czy ilość walk, jaką uda się wyrwać kolegom z gildii?
Chodzi o to, że mapka jest taka sama dla gildii mających 950 PL, w których aktywnie gra kilka osób i dla gildii mających 1000PL, gdzie aktywnie gra 50-80 osób.
Dodatkowo na tej mapce przy 1000PL jest więcej gildii z dużą liczbą aktywnych graczy, więc naturalnie konkurencja zarówno między gildiami jak i wewnątrz tych gildii jest większa, więc łatwiej i szybciej większą liczbę walk można zrobić w tych gildiach niżej notowanych :)
Skoro przejęcie sektora trwa 10 sekund, to ile walk zdążysz w tym czasie zrobić? 2-3? I musisz czekać na kolejny sektor.
A w tej drugiej gildii zrobisz 30, 50, 80 albo 160 walk na sektor :)
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Chodzi o to, że mapka jest taka sama dla gildii mających 950 PL, w których aktywnie gra kilka osób i dla gildii mających 1000PL, gdzie aktywnie gra 50-80 osób.
Dodatkowo na tej mapce przy 1000PL jest więcej gildii z dużą liczbą aktywnych graczy, więc naturalnie konkurencja zarówno między gildiami jak i wewnątrz tych gildii jest większa, więc łatwiej i szybciej większą liczbę walk można zrobić w tych gildiach niżej notowanych :)
Skoro przejęcie sektora trwa 10 sekund, to ile walk zdążysz w tym czasie zrobić? 2-3? I musisz czekać na kolejny sektor.
A w tej drugiej gildii zrobisz 30, 50, 80 albo 160 walk na sektor :)
Taaak, a ja naiwnie myślałam, że to się nazywa GILDYJNE POLA CHWAŁY, bo chodzi o rywalizację między gildiami... (sarkazm!)
 

dawid17612

Hrabia
Zabawne że mamy już 4 czy 6 wątek, w którym ciągle są prowadzone rozmowy na ten sam temat, tutaj mamy 2 strony gdzie indziej 16-17,

Suport mógłby wkońcu pozamykać wątki o tej samej tematyce i przenieść, rozmowy, lub skierować graczy do jednego :)
 

Gozur

Wójt
O jakiej nowej formule piszesz?

Gdzieś to podali, że będzie łatwiej? Na czym miało to ułatwienie polegać?
Jak 3-4 ma być łatwiej to znaczy, że 1-2 musi być trudniej, a co z 5-8 im jak miało by być? lepiej, gorzej czy tak samo?
A w ogóle to co rozumiesz pod "łatwiej".
Ja na przykład rozumiem to, że gildie są dobierane w przybliżonym składzie.
Prze to, że rzuca moją gildię, potem 2 mniejsze i pozostałe mające po 40 osób ludzie odchodzą z mojej gildii do tych liczniejszych - nawet jak są na 20 -25 poziomie (bo jest och więcej).
 

kasia2389

Arcyksiążę
Ja na przykład rozumiem to, że gildie są dobierane w przybliżonym składzie.
Niestety, ktoś Cię wprowadził w błąd, gildie są dobierane według ilości PL a w ramach tej samej ilości np. wśród tych co mają 1000 PL dobierane są całkowicie losowo.
Ja co prawda postulowałem, aby dobór był robiony przez specjalnie powołaną Komisję Gier, ale nie spotkało to sie ze zrozumieniem zarówno społeczności forum jak również wydawcy gry.

Oczywiście ta dyskusja nie wnosi nic do tematu wątku bo jest on o czymś zupełnie innym.
Kacie czyń swoją powinność.
1644848797254.png
 
Ostatnia edycja:

Gozur

Wójt
Niestety, ktoś Cię wprowadził w błąd, gildie są dobierane według ilości PL a w ramach tej samej ilości np. wśród tych co mają 1000 PL dobierane są całkowicie losowo.
Ja co prawda postulowałem, aby dobór był robiony przez specjalnie powołaną Komisję Gier, ale nie spotkało to sie ze zrozumieniem zarówno społeczności forum jak również wydawcy gry.

Oczywiście ta dyskusja nie wnosi nic do tematu wątku bo jest on o czymś zupełnie innym.
Kacie czyń swoją powinność.
View attachment 6780
Nikt mnie w błąd nie wprowadzał, i nigdzie tego nie napisałem.
Dobieranie wg. ilości PL jest bzdurą - to można zbierać nawet niemal wcale nie grając.
 
Do góry