Pola Chwały problemy

Odpadlo

Baronet
Siema, nie wiem czy był temat ale napisze co mnie boli:

..otóż procenty ataku i negocjacje, zacznijmy od negocjacji
-zrobiłem ten dziadowski kosmiczny transporter co daje te niby nagrody za negocjacje.... no i fajnie ale żeby chociaż te negocjacje byly wmiare uproszczone przynajmniej te pierwsze kiedy opor jest doslownie "0" ale nie ,,,, musi byc tak ze masz 4 surowec do wyboru i nigdy nie trafiasz kombinacji bo po co.. system mega utrudnia, bo zeby zrobic 7 nego (tyle wymaga transporter na moj poziom perly) to musze ze 20 razy podejsc przynajmniej i tracic i tracic i tracic surowce.... w wyprawach gildyjnych pierwsze pola sa latwe i tak mogloby wygladac nego w polach z niskim oporem
-przelicznik procentowy ataku , opor rosnie ok, atakujesz pole, obrona ma 200 albo 300% ataku ja powiedzmy ze mam np 1000% i moje wojaki gina w pierwszej fali.... podstawione pod konkretne jednostki i wszyscy gina... czym robie wiekszy atak tym coraz gorzej to idzie.... zamiast isc lepiej.... nie wiem jak system podlicza i losowo rzuca atakiem, ale chyba jednak przesada troche?? na mapie kampani mialem przypadek gdzie przeciwnik mial 130% ataku z 2 epok wstecz mial 4 jendostki i 4 jendostki z przyszlej i przegralem w 1 fali a oni byli bez strat ... jak to jest mozlwie przy 8 x wiekszym ataku ?????

Pozdrawiam, zażenowany gracz
 

kasia2389

Arcyksiążę
1. Nie potrafisz negocjować
2. Nie potrafisz walczyć
Ubiegłeś mnie o 30 sekund właśnie to samo pisałem.

Poczytaj na forum, są tu poradniki jak walczyć i negocjować, są też filmy na YT. popytaj w gildi albo znajomych czy sąsiadów z twojej epoki, wbrew pozorom ludzie bardzo chętnie dzielą się swoją wiedzą.

Generalnie wszystkie walki (nie dotyczy PvP i mapy swiata bo w tych walkach łotry nie działają) robimy składem 1 (2 na automacie) jednostka plus 7-6 łotrow.
 

Odpadlo

Baronet
no bo wielka filozofia w ustawianiu armii albo negocjowaniu .....
toc to nie o to chodzi.... tylko o to ze negocjacje sa ciezkie
mistrzowska odpowiedz.... jak masz Dolgan sie tak wypowiadac to wogole nie odpisuj....
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
no bo wielka filozofia w ustawianiu armii albo negocjowaniu .....
Wielka może nie, ale jednak...
Poczytaj na forum, są tu poradniki jak walczyć i negocjować, są też filmy na YT. popytaj w gildi albo znajomych czy sąsiadów z twojej epoki, wbrew pozorom ludzie bardzo chętnie dzielą się swoją wiedzą.
To bardzo dobra rada :)
 

Johnny McBride

Wicehrabia
2. Nie potrafisz walczyć

właśnie kolega próbuje walczyć, podstawiać konkretne jednostki pod konkretne jednostki, zamiast bezustannie klikać tylko jeden rodzaj jednostki dla danej epoki. W tym co on pisze jest dużo racji, niektóre jednostki są za przeproszeniem tak ****iane, że z dużo większym atakiem niż obrońcy, w starciu z jednostkami z którymi "teoretycznie" atakujący ma dodatkowe premie do ataku, atakujące jednostki przegrywają z kretesem . Żaden balans w tej grze nie istnieje, atakuje się tylko i wyłącznie jednym typem jednostki z danej epoki, bo reszta to śmieci nie nadające się do niczego.
 

Odpadlo

Baronet
o takie mi odpowiedzi chodzilo, czy tylko ja widze ten problem czy ktos wiecej... bo tu niechodzi ze ja nie umiem czy umie... gram w to troche czasu, ale chodzi o balans jakis ostatnio sie zrobil na grze, ze logika w tej grze mocno zaprzecza sama sobie... walki same to pokazuja, ze cos jest przeciwko czemus dobre a mimo to i tak dostajesz bencki...
 

Dolgan Tagarson

Szlachcic
Jeżeli przegrywa jednostkami o bonusach 1000%, z armią 300% to znaczy że źle walczy. Może dobiera jednostkę szybką + łotry, a ta szybko ginie i łotry też od razu padają. Niektóre epoki są ciężkie do walki ale nie ma takiej gdzie tak wielka różnica nie wystarcza...
 

Odpadlo

Baronet
jestem w oceanie uzywam 2 kraozwnikow i 6 lotrow ew 2 zolwie i 6 lotrow a jak obie nie dzialaja to biore 2 czolgi z przyszlosci i 6 lotrow i zdaza sie czasem ze gleba na wejsciu
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Jeżeli przegrywa jednostkami o bonusach 1000%, z armią 300% to znaczy że źle walczy.
Z mojego doświadczenia wynika to samo.
Każda jednostka poza % do ataku, ma % do obrony, długość ruchu, zasięg strzału i bardziej lub mniej przydatne "umiejętności". Ważna jest też kolejność startu poszczególnych jednostek. Oceaniczna jest dość wredna pod tym względem, fakt.
jestem w oceanie uzywam 2 kraozwnikow i 6 lotrow ew 2 zolwie i 6 lotrow a jak obie nie dzialaja to biore 2 czolgi z przyszlosci i 6 lotrow i zdaza sie czasem ze gleba na wejsciu
Coś jednak robisz źle. Przeanalizuj kilka walk w opcji ręcznej.
 

Dolgan Tagarson

Szlachcic
"jestem w oceanie uzywam 2 kraozwnikow i 6 lotrow ew 2 zolwie i 6 lotrow a jak obie nie dzialaja to biore 2 czolgi z przyszlosci i 6 lotrow i zdaza sie czasem ze gleba na wejsciu"

Skoro masz problemy z 2+6 to może warto spróbować 3+5 lub 4+4. Na niektórych sektorach jednostki chętniej wybierają do zabicia podstawowe jednostki niż łotry i po autowalce można się zdziwić. Natomiast na GPCH jak wojskiem 1000% nie jesteś w stanie pokonać armii 300% to źle dobierasz jednostki lub masz znikomy % do obrony. Nie potrafię sobie tego wyobrazić, że taką armią dochodzisz jedynie do +/- 40oporu.
 

Borisel

Hrabia
Z negocjacjami po prostu rób tak , żeby do wyboru były 4-5 towarów , przy 6 do wyboru znajdź inny sektor , rób nego 4-5 a potem wróć zobaczyć czy zmienił się cały wybór . Przy 4 - 5 towarów masz duże szanse na sukces przy 3 turach , w 6 towarach diametralnie spada szansa . Specjalnie zrobiłem wyliczenia ostatnich nego - wziąłem podstawową liczbę 50 podejść do 4 , 5 i 6 towarów . Na 4 towary miałem 47/50 udanych prób , na 5 towarach 42/50 a na 6 towarach już 23/50 . W połączeniu z wysokim % oporu wzrasta też ilość towarów w jednym slocie - więc nieudane próby z ilością 11,12 towarów przy 5 do wyboru - potrafi wyczyścić nasze zapasy .
 

kasia2389

Arcyksiążę
jestem w oceanie uzywam 2 kraozwnikow i 6 lotrow ew 2 zolwie i 6 lotrow a jak obie nie dzialaja to biore 2 czolgi z przyszlosci i 6 lotrow i zdaza sie czasem ze gleba na wejsciu
Przepraszam, żle zrozumiałem, przeciez Ty nie po porady tu piszesz, ale żeby sobie ponarzekać. Całkowicie popieram, walki i negocjacje zrobiły sie beznadziejne, kiedyś wystarczało 8 włóczników 1635433638154.png a teraz armaty rakietowe 1635433609213.png nie dają rady. Beznadzieja.

2 krążowników i 6 lotrów tu niestety automat nie jest wskazany
2 żółwie i 6 lotrów jest bez sensu, lepiej dać 8 żółwi.
Ale co tam ja głupi wiem.
 
Ostatnia edycja:

Markiz.

Książę
Beznadziejna jest epoka w której jesteś. Najlepiej zmienić na WP a znacznie lepiej będzie się walczyć. A jak przejdziesz do Marsa, to już z górki ;)
 

PEliks

Baron
Ja też nie rozumiem tego ich narzekalstwa na pola. Mi nie tnie, wszystko chodzi jak ta lala, a nawet jak by coś nie chodziło na GPC to tylko dodatek do gry a nie jej esencja więc i bez tego można się obejść :)
 

piko2012

Szlachcic zagrodowy
Miało być ułatwienie dla 3 - cich i 4 - tych gildii w pch, a zazwyczaj jest tak dobierany skład, 2 mocne i reszta se może w nosie podłubać, ot takie ułatwienie wprowadziło szamowne foe, to już stara formuła dawała większe szanse wbicia w sektory pod koniec dnia, bo dwa grube koty choć się na oporach wybiły, a teraz w tej formule , to biją cały czas bez straty oporu, tacy to stratedzy są w foe i po co wam ta beta, do czego służy,
Mniejsze gildie nie mają szans się wbicia, i na dodatek grube korty korzystają na tym, że sporo obozów się im nie kasuje,
Genialna nowa formuła w pch ze strony foe
 
Do góry