Osady kulturowe - dyskusja

piotresz

Hrabia
Ukończyłem 10 wioskę, drzewo na 7 poziomie, drugi kamień na 1. Do końca jeszcze 5 wiosek czyli 40-45 dni tego maratonu. Uff.
 

piotresz

Hrabia
No tak, pierwsze 6 robiłem w granicach 10-11 dni, teraz zszedłem do 8-9. Bo też więcej mam premii x4 - po ok. 20 razy
Grałem na 9 rozszerzeń terenu choć ostatnia wioska była na 10 ze względu na fatalny układ kamiennych przeszkód i zmianę wymagań ostatniego zadania z 4 budynkami i 1200 dyplomacji. Zobaczymy jak będzie w 11, na razie nie jest źle z przeszkodami.
 

DeletedUser20535

Guest
Myślę, że ciekawym pomysłem byłoby gdyby w kolejnej osadzie budynek "głowna nagroda" dawał jakąś niewielką ilość diamentów dziennie :)

.. a osada była dostępna dopiero po przejściu wikingów :p
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser18201

Guest
Już niedługo nie będzie to możliwe, trzeba będzie mieć jednocześnie 1200 dyplomacji i 4 budynki towarowe.
Kulało się to powoli, wyłącznie dla Yggdrasil, ale po tej aktualizacji moja cierpliwość się wyczerpała. Dziękuję, postoję i poczekam na jeszcze bardziej kretyński pomysł.
 

OliverJr.

Hrabia
Kulało się to powoli, wyłącznie dla Yggdrasil, ale po tej aktualizacji moja cierpliwość się wyczerpała. Dziękuję, postoję i poczekam na jeszcze bardziej kretyński pomysł.
Już nie odsyłam do czytania wątku bo bez sensu, niektórzy są nie do ogarnięcia... 7-8 rozszerzeń towarowych, 3 chaty, 1 szałas, 4 topory/rogi i 50 totemów. Nic nie utrudnili
 

ZjemCię

Wójt
Już nie odsyłam do czytania wątku bo bez sensu, niektórzy są nie do ogarnięcia... 7-8 rozszerzeń towarowych, 3 chaty, 1 szałas, 4 topory/rogi i 50 totemów. Nic nie utrudnili
Można odzyskać jeszcze kratkę mając 3 chaty 3 topory i 1 miód. w ekstremalnym przypadku kamulcowym może się przydac.
 

DeletedUser20535

Guest
Uważam, że w osadzie kulturowej brakuje w nagrodach jakiegoś super extra avataru :)) tzn 2, męskigo i żeńskiego :p
 

DeletedUser20205

Guest
Ostatnio w oknie wyboru osady pojawiła się osada japońska (jeszcze niedostępna). Osada egipska była (również niedostępna) od samego początku, tj. od stycznia.

Ktoś gra na becie? Udostępnili już którąś z nich?
 

schwimmen

Wójt
Ostatnio w oknie wyboru osady pojawiła się osada japońska (jeszcze niedostępna). Osada egipska była (również niedostępna) od samego początku, tj. od stycznia.

Ktoś gra na becie? Udostępnili już którąś z nich?
Jeszcze nie. Aktualnie udoskonalili ygdrasil, drzewko do wygrania. Ma teraz 30% do ataku zamiast 10%, a takze produkuje 20 towarow zamiast 10.
 

DeletedUser20713

Guest
Chcą zachęcić co leniwszych do zrobienia całego drzewa
 

ZjemCię

Wójt
30% to trochę przegięcie chyba... Już 10% to było sporo.
Chyba sobie jaja robisz :D Już dawno skończyłem ten szajs i stwierdziłem przy tym że nie będę więcej tego robić bo jest to zwyczajnie nie warte za takie nagrody. Teraz gdy to podnoszą mam takie same odczucia. Nawet 30% w wiosce Japończyków, Egipcjan czy Hobbitów nie skłoni mnie do ponownego przerabiania tego badziewia. Nie wiem czy nawet podniesienie "kamieni runicznych" do 10% na 5lv by przesądziło o zmianie decyzji.
 

DeletedUser20713

Guest
Cóż, jak nie chcesz robić to twoja strata, ale Yggdrasil już w obecnej formie jest niemalże lepszy niż kolos na przykład, więc badziewiem to zdecydowanie nie jest, a jeżeli jeszcze go tak zbuffują to prawdopodobnie będzie dużo lepszy niż jakikolwiek budynek eventowy, który kiedykolwiek powstał, a które same w sobie już są op, a dostaje się go praktycznie za darmo, trzeba tylko wykonać kilkanaście kliknięć dziennie dodatkowo, więc nawet nie można powiedzieć, że wymaga zużycia dużej ilości czasu, a jedynie dłuższego oczekiwania.
 

ZjemCię

Wójt
Cóż, jak nie chcesz robić to twoja strata,.
Że strata to się zgodzę, ale czasu.
trzeba tylko wykonać kilkanaście kliknięć dziennie dodatkowo,
Fakt - masz na 6 lvl więc nie skończyłeś jeszcze 10 wiosek a od 5 miesięcy jest to już w grze. czyli zajmie Ci jeszcze co najmniej 2,5 miesiąca robienie, bo poświęcasz tylko kilka kliknięć.

Wniosek jest dla mnie tym samym inny. To nie "krzaka" powinni ulepszać a "kamienie runiczne"
Skoro ja zrobię to 2x szybciej a mam z tego więcej tylko o 4% do ataku (sumarycznie 13,3% nagrody łącznej) to tutaj jest dysproporcja ogromna i brak balansu który miało wyrównać podniesienie statystyk Ygg.
Inno - Ogarnijcie się!
 

DeletedUser20713

Guest
to fakt, kamienie runiczne są strasznie słabe (choć i tak lepsze od ŚW) , więc pośpiech nawet nie popłaca,
a jeżeli chodzi o to, że jestem wolny to nie jest to winą zbyt małej ilości poświęconego czasu, a braku odpowiedniej strategii,
po prostu nie umiem zrobić tego wystarczająco szybko
 

DeletedUser20535

Guest
Ja nie rozumiem dlaczego te bonusy dla jednostek atakujących nie są do ataku i obrony, tylko do samego ataku.
Nie mam na myśli obrony miasta.
 

DeletedUser20205

Guest
Chyba sobie jaja robisz :D Już dawno skończyłem ten szajs i stwierdziłem przy tym że nie będę więcej tego robić bo jest to zwyczajnie nie warte za takie nagrody. Teraz gdy to podnoszą mam takie same odczucia. Nawet 30% w wiosce Japończyków, Egipcjan czy Hobbitów nie skłoni mnie do ponownego przerabiania tego badziewia. Nie wiem czy nawet podniesienie "kamieni runicznych" do 10% na 5lv by przesądziło o zmianie decyzji.
Cóż... Nie chcesz to nie rób, twoja decyzja. W ogóle grać nie musisz jak Ci się nie podoba.
Miałem na myśli tylko tyle, że drzewko już teraz ma bardzo dobre statystyki jak na powierzchnię, którą zajmuje.

I zgadzam się z blucianem. Nikt nikomu nie każe gonić. Można sobie powoli dłubać i zbierać to drzewko przez rok minimalnym wysiłkiem (kilka-kilkanaście kliknięć dziennie). Jak ktoś chce mieć wszystko w 2 miesiące to chyba źle wybrał grę.

to fakt, kamienie runiczne są strasznie słabe (choć i tak lepsze od ŚW) , więc pośpiech nawet nie popłaca,
a jeżeli chodzi o to, że jestem wolny to nie jest to winą zbyt małej ilości poświęconego czasu, a braku odpowiedniej strategii,
po prostu nie umiem zrobić tego wystarczająco szybko
Nie zgadzam się. Są bardzo mocne - 2 PR i 2% bonusu do ataku to bardzo dużo jak na budynek 2x2. Chyba tylko Yggdrasil ma lepszy przelicznik PR/powierzchnia. Wadą kamyków jest to, że długo się zbiera puzzle - bez wydawania diamentów wioska zajmuje około tygodnia nawet po zmaksymalizowaniu szansy na poczwórną produkcję (25% szans). Aby uzbierać puzzle potrzeba 9 tygodni, czyli nieco ponad 2 miesiące. To na pewno zniechęca, bo ta wioska wikingów jest zwyczajnie nudna.
 

DeletedUser20713

Guest
cóż, może trochę zbyt nisko oceniam kamienie runiczne, jednakże dopóki nie będę miał nadmiaru terenu lub populacji nie będą one dla mnie niczym interesującym
 

OliverJr.

Hrabia
Ja nie rozumiem dlaczego te bonusy dla jednostek atakujących nie są do ataku i obrony, tylko do samego ataku.
Nie mam na myśli obrony miasta.

Tu się podpinam, oprócz pereł to nie wiem czy istnieje chociaż jedna budowla która daje % obrony dla jednostek atakujących lub % ataku dla jednostek broniących, a czemu? hmm wygląda to jako tako na jakąś równowagę
 

ZjemCię

Wójt
Gdy osady wchodziłem twierdziłem że to super pomysł i broniłem go - jak widać zmieniłem zdanie po ukończeniu. Stwierdziłem że nie warto i jak widać po planowanych zmianach nie tylko ja doszedłem do takiego wniosku. Fajnie, ale jak widać kilka postów wyżej to faktycznie nie do końca dobry pomysł takie podkręcanie drzewka - lepszy byłby balans dla kamieni runicznych, bo to one tak na prawdę determinują o ilości zaangażowanej pracy w wioskę.
 

DeletedUser20535

Guest
Zastanawiam się dlaczego w osadach nie ma żadnych portretów.
 

OliverJr.

Hrabia
Na testowym ruszyła Japonia. Bonusy na max 25% zaopatrzenia, 12PR, 50 towarów. Rozmiar 3x4, 13 wiosek do zrobienia.
 
Do góry