Oceaniczna Przyszłość część I - dyskusja

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser8110
  • Data rozpoczęcia

Zyleta1991

Zespół FoE
Co-Community Manager
Zmotywowałem ręcznie koralowiec, nie pisałbym tego posta gdybym leciał na automacie.

W takim razie, prosiłbym o napisanie do supportu (jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś). Będziemy mogli się bliżej przyjrzeć tej sytuacji.

Jeszcze rozumiem zadanie "kup 5 PR" bo przy cenie za PR w ostatniej epoce to jednak jest wydatek, który ciągle rośnie.
Zadanie z ludnoscią jest moim zdaniem nieprzemyślane.

Jak już wspominałem, pewne zadania posiadają pewne wymagania, które w momencie gdy nie są spełnione, sprawią, że dane zadanie w ogóle nie pojawi się danemu Graczowi. Jeśli natomiast była sytuacja, w której jak opisałeś, posiadałeś między 28 a 41 liczbę ludności i otrzymałeś to zadanie, miło by było gdybyś fakt ten zgłosił również w supporcie :)
 
Ostatnia edycja:

bartekmod

Książę
Jak już wspominałem, pewne zadania posiadają pewne wymagania, które w momencie gdy nie są spełnione, sprawią, że dane zadania w ogóle nie pojawi się danemu Graczowi. Jeśli natomiast była sytuacja, w której jak opisałeś, posiadałeś między 28 a 41 liczbę ludności i otrzymałeś to zadanie, miło by było gdybyś fakt ten zgłosił również w supporcie :)

Gracz ma się domyślić, że są jakieś ukryte obostrzenia odnośnie wyskakiwania zadania? W takim razie zapodaj spisem wszystkich takich zadań łatwiej nam będzie to zgłaszać w razie błędu :p

Bo bez tej wiedzy jak sobie wyobrażasz takie zgłoszenia? "Zadanie "xyz", które dostaję do wykonania jest zbyt proste, na pewno to błąd że się ono dla mnie pojawia, nie powinno... zmieńcie to proszę bo to oczywisty błąd że go mam" ?? poważnie?
 

Zyleta1991

Zespół FoE
Co-Community Manager
Gracz ma się domyślić, że są jakieś ukryte obostrzenia odnośnie wyskakiwania zadania?

Dokładnie :) A może nawet nie tyle domyślić, co przeanalizować - pobawić się z różnymi ustawieniami (miasta), aż odkryje te tajemnice. W końcu to jest jeden z elementów zabawy.
 

Fatherland

Książę
To zamiast chaty kowal i zawsze.powyżej 42 mieć.. Warunek.spełniony i zadanie za darmo.., niezły wał,.. Dla.mnie to.oczywisty błąd tak.samo.jak push i jak najszybciej powinni to.zadaniem zdjąć.
 

krzysw

Wicehrabia
Dokładnie :) A może nawet nie tyle domyślić, co przeanalizować - pobawić się z różnymi ustawieniami (miasta), aż odkryje te tajemnice. W końcu to jest jeden z elementów zabawy.

Ja już odkryłem jedną tajemnicę - jak przebudowałem miasto i zmniejszyłem liczbę ludności poniżej wymaganych 42 osób (oczywiście burząc budynki i budując inne, które mi nie są potrzebne), to zadanie interesujące mnie znikło i pojawiło się dopiero jak przebudowałem miasto do stanu pierwotnego, no i teraz ponownie trzeba je przerzucać bez żadnego celu. Po prostu doskonała koncepcja twórców... :)
 

DeletedUser14757

Guest
Zadanie na tej samej zasadzie jak we wcześniejszych epokach "posiadaj ileś tam jednostek takich i takich". Jak juz posiadałeś to zadanie nie pojawiało się. Zamienili je na "wyprodukuj..." więc tylko czekać jak zadanie z ilością mieszkańców zostanie zbalansowane i zmieni się na "zdobądź 12000 mieszkańców" albo "osiągnij dokładnie 11387 mieszkańców".
 

bartekmod

Książę
czy planowany jest balans KRABA? zasięg na poziomie czołgu stealth z epoki jutra? pancerz reaktywny gorszy od fortecy? jak rozumiem umiejętność przebicia kamuflażu ma to w pełni rekompensować, gdzie zadam jeden cios podchodząc bardzo blisko i żegnając się z życiem? może w wyprawach czy gvg jeszcze jakoś się sprawdzi gdy przeciwnik skupi się na łotrach, ale na mapie gdzie zniszczenie jednostki będzie priorytetem ta jednostka staje się bezużyteczna... nawet zostawiając kraba z tyłu i puszczając na maxa łotry to po przemianie łotra zacznie w niego bić, a nie w następne łotry... niezbyt udana jednostka moim zdaniem :D
 

herde

Baron
czy planowany jest balans KRABA? zasięg na poziomie czołgu stealth z epoki jutra? pancerz reaktywny gorszy od fortecy? jak rozumiem umiejętność przebicia kamuflażu ma to w pełni rekompensować, gdzie zadam jeden cios podchodząc bardzo blisko i żegnając się z życiem? może w wyprawach czy gvg jeszcze jakoś się sprawdzi gdy przeciwnik skupi się na łotrach, ale na mapie gdzie zniszczenie jednostki będzie priorytetem ta jednostka staje się bezużyteczna... nawet zostawiając kraba z tyłu i puszczając na maxa łotry to po przemianie łotra zacznie w niego bić, a nie w następne łotry... niezbyt udana jednostka moim zdaniem :D
Zgadzam się. W wyprawach też nieprzydatna, zdecydowanie słabsza od fortecy. Coś tu kiepsko zbalansowali, że jednostka ciężkozbrojna z oceanicznej jest słabsza niż ciężkozbrojna z arktyki.
 

DeletedUser14308

Guest
Tylko wiecie znając tworcow to nie podniosą KRABA tylko oslabia Fortece wiec nie trzeba się było odzywac.
 

Fatherland

Książę
sektory w prowincja w oceanicznej na mobilnych są mało czytelne - rozróżnialne od siebie (zdobyty vs niezdobyty) - kolor źle dobrany
 

DeletedUser14685

Guest
Ogolnie nowa epoke oceniam w miare dobrze - budynki sa w miare dobrze dobrane, ale mam zastrzezenia co do jednostek:

- Mech KRAB - ma gorszy pancerz reaktywny od fortecy, bardzo slaby zasieg w porownaniu do innych jednostek, na plus jedynie
eksplozja i wysoki atak. Wg mnie gorszy zarowno od fortecy, jak i czolgu antygrawitacyjnego (2 epoki do tylu). KRAB chyba jako jedyna jednostka dobrze radzi sobie z wegorzami, ale za to w walkach z jednostkami z nizszych epok lepsze sa fortecy i czolgi antygrawitacyjne. Ogolnie to uwazam, ze czolg antygrawitacyjny jest najlepsza jednostka ciezkozbrojna w grze :) Podsumowujac KRAB jest raczej slaba jednostka, choc przydaje sie w niektorych walkach w wyprawach

- Wegorz hydroelektryczny - posiada bardzo przydatna umiejetnosc, czyli kamuflaz, niestety szkoda, ze tylko w krzewach, ale przez to, ze ma duzy ruch to latwo sie nim schowac. W porownaniu do innych jednostek szybkich wypada w miare dobrze, jest duzo lepszy od robota zwiadowczego, od drona smoczego rowniez (wiem, ze dron smoczy jest jednostka lekkozbrojna, ale bardziej przypomina jednostke szybka). Duzym minusem wegorza jest brak umiejetnosci "lot", przez co ciezko jest grac nim na plazme, dlatego uwazam, ze dron (z epoki jutra) jest troche lepszy, a epoka jutra jest przeciez o 3 epoki nizej od Oceanicznej Przyszlosci. Wegorz dobry jest na jednostki, ktore maja maly ruch, lecz uwazam, ze czolg antygrawitacyjny w tym aspekcie sprawdza sie lepiej, poniewaz moze kamuflowac sie na trawiastej rowninie. Podsumowujac uwazam, ze wegorz jest w miare dobra jednostka, lecz nie przydaje sie raczej do wypraw :(

- Krazownik podwodny - ma bardzo dobra umiejetnosc, ktora jest kontakt i dobry zasieg, dzieki ktoremu moze oddawac wiekszosci jednostek. Ma dosc dobra obrone, lecz slaby atak. W porownaniu do innych jednostek strzeleckich zdecydowanie jest najlepszy, ogolnie jest takim lepszym surogatem :) Szkoda, ze nie ma bonusu na jednostki szybkie (tak jak surogat), poniewaz moglby wtedy latwo pokonywac wegorze. Podsumowujac krazownik podwodny jest raczej slaba jednostka, nie przydaje sie w wyprawach, poniewaz ma slaby atak. Wyzej pisalem, ze jest najlepsza jednostka strzelecka w grze, wiec mozna powiedziec, ze w ostatnich epokach jednostki strzeleckie sa bardzo slabe :(

Jako, ze walki w wyprawach zrobily sie trudniejsze to mam nadzieje, ze nastepne jednostki z Oceanicznej Przyszlosci beda nieco lepiej zbalansowane :)
 

DeletedUser14308

Guest
Czy w wyprawach można wogole trafić kraby bo jak narazie na 16 wiezyczek dających jednostki nie trafiłem ani razu no to chyba jest coś nie tak.
 

Fatherland

Książę
Jednostki oceanicznej póki co to dno. Efekt podzielenie na epokę bo teraz z naturalnych.podziałów na jednostki w kategoriach robi a 3 typy ciężkich na.epokę i osłabiają te pierwss.. Nie.logiczne. można przecież zrobić tak aby każda część epoki miała wyraźnie silniejsze jednostki od poprzedniej części epoki w obrębie tego samego typu. Jeśli robi a kilka typów , a jeśli jeden to od razu lepszy od poprzedniej epoki a nie takie gowbo daja i cholera wie co z tym szmelcem robić teraz ... Albo głupota inżynierów albo pycha.
 

Fatherland

Książę
Innymi słowy tutaj też jest losowaoac i.marnowanie zasób i czsu produkcji bez konkretnej strategii długoterminowej. Oszustwo bo niby strategiczna gra. Ale już nie jest. Chociaż w evencie widzę pewnie zmiany na plus może coś poprawia w końcu po 3 latach od zjebanego gvg

Weźcie zbalnssujcie normalnie te jednostki bo się tym grać nie da ! Myślicie wy tam ?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser14308

Guest
Jaja sobie robicie?Wiecie co to jest rachunek prawdopodobieństwa?Na węgorze i kraby jest tak samo po 20 % szans bo jakimś cudem na krążowniki jest 60 i już conajmniej 8 razy trafiłem węgorze a krabów ani razu a jakimś zupełnie dziwnym zbiegiem okoliczności potrzebuje 2 kraby żeby ukończyć zadanie i 2 tydzień poluje z wypraw i nic.
 

kasia2389

Arcyksiążę
Jaja sobie robicie?Wiecie co to jest rachunek prawdopodobieństwa?Na węgorze i kraby jest tak samo po 20 % szans bo jakimś cudem na krążowniki jest 60 i już conajmniej 8 razy trafiłem węgorze a krabów ani razu a jakimś zupełnie dziwnym zbiegiem okoliczności potrzebuje 2 kraby żeby ukończyć zadanie i 2 tydzień poluje z wypraw i nic.
Ha, ha, ha, z dużym prawdopodobieństwem, graniczącym z pewnością można założyć, że gdybyś poszukiwał węgorzy to wypadały by kraby, albowiem złosśliwość wbudowana jest w osnowę świata.
 

DeletedUser8110

Guest
czy możecie potwierdzić pogłoskę, ze jest inny (niezamierzony, bo pomylony) balans w zadaniach powtarzalnych miedzy odpłatnością za zadanie wydaj 500 000 monet i 500.000 zaopatrzenia , a nagrodą w postaci monet lub zaopatrzenia ?
Z tego co widzę zadanie to daje faktycznie mniej monet/zaopatrzenia niż musisz w nie zainwestować. Dzięki za zwrócenie uwagi, przekażę tę informację dalej. :)
Krótka informacja zwrotna na ten temat - zadania te dają mniej surowców, niż w nie inwestujemy w porównaniu do poprzednich epok, jednak jest to planowane działanie. Wysokość nagród na zadania powtarzalne nie zostanie zmieniona. Dlaczego? Jednym zdaniem - to samo zadanie, które może dać tylko garść surowców, może dać również Diamenty.

Nagrody w tym przypadku są nagrodami losowymi i wybierane są z listy nagród różnej dla poszczególnych epok. Wychodzimy z założenia, że Gracze znajdujący się już w Oceanicznej Przyszłości mają na tyle rozbudowane miasta, iż wydatek tej wielkości nie stanowi dla nich żadnego problemu - jest to jedynie namiastka ilości monet i zaopatrzenia posiadanych przez Graczy w tej epoce. W związku z tym: tak, można za nie otrzymać niewielką ilość surowców, ale równie dobrze można za nie otrzymać Diamenty i to do Gracza należy decyzja czy decyduje się podjąć ryzyko.
 

kasia2389

Arcyksiążę
Krótka informacja zwrotna na ten temat - zadania te dają mniej surowców, niż w nie inwestujemy w porównaniu do poprzednich epok, jednak jest to planowane działanie. Wysokość nagród na zadania powtarzalne nie zostanie zmieniona. Dlaczego? Jednym zdaniem - to samo zadanie, które może dać tylko garść surowców, może dać również Diamenty.
Jak powszechnie wiadomo, zadania powtarzalne z poprzednich epok również mogą dać diamenty, ale tylko RAZ każde zadani w każdej z epok, potem w to miejsce są medale.
Czy w epoce oceanicznej ta zasada przestaje obowiązywać i można otrzymywać diamenty wielokrotnie?
 
Do góry