Nowe zadania dzienne

Johnny McBride

Wicehrabia
No więc minął kolejny tydzień, a opcja zamieniania zadań dziennych dalej jest dostępna tylko dla wybranych. W związku z tym, że poziom trudności zadań dziennych wzrósł i niektóre naprawdę ciężko jest wykonać , mam kilka pytań:

- Kiedy opcja wymiany zadania dziennego będzie wreszcie dostępna dla wszystkich ?!
- Dlaczego opcja podmiany taska w zadaniu dziennym dostępna jest dla wybranych, a nie dla wszystkich?
- Na jakiej zasadzie dobieracie osoby, które mają dostęp do nowych funkcjonalności wcześniej niż inni ?


Poziom trudności zadań dziennych podnieśliście dla WSZYSTKICH. Oczywiście również po cichu. Zebranie 4000 monet z tawerny nie jest takie proste, coraz więcej osób spamuje wiadomościami do znajomych żeby siadali w tawernie bo inaczej tego zadania nie da się wykonać. Ukończenie 23 8-godzinnych produkcji albo 33 4-godzinnych to też nie jest pikuś, w sytuacji kiedy się chomikuje przyspieszajki na event, albo się ich po prostu nie ma bo się nie ma LW, albo nie wydaje się ciężko uciułanego złota u złomiarza na przyspieszenia. Pokonanie iluś armii na mapie świata też może być dla kogoś niewykonalne, jeśli zapędził się do przodu w poszukiwaniu rozszerzeń. Jest to zwyczajnie niesprawiedliwe, że jedni mogą sobie te zadania usunąć i łatwo wykonać inne a reszta musi się z nimi męczyć albo w ogóle odpuszczać bo są za trudne.
Czy nasz Community Manager mógłby uzyskać dla nas odpowiedzi na te pytania i je tu opublikować ?
 
Powiem ci, że ta zamiana zadań to też tak pół na pół. Załóżmy, że mamy 5 zadań do wykonania i średnio nam odpowiadają, bo np. jest 40 godzinnych produkcji, 30 tawern odwiedzić, gdzie jak na złość wszystkie zajęte i czekasz na ostatnie 2-3 do wejścia i jeszcze są jakieś inne, czasochłonne zadania. I za darmo możesz wymienić jedno. Nie wiesz czy nie trafisz na gorsze. Wymiana kolejnego to koszt 25 diamentów. Czy jeszcze kolejne jest też za 25 czy np. już za 50 - nie wiem, nie próbowałam tego sprawdzać, bo koszt znacznie przewyższał możliwe nagrody. Ale miej pecha i wymień beznadziejne zadanie na jeszcze gorsze, a tych beznadziejnych miej 3-4. Także niby na duży plus, bo możesz wybierać sobie, ale że wybór jest losowy to wydawaj diamenty i poluj na to, co cię najbardziej interesuje. Czasem to gra niewarta świeczki, No ale zarabiać na czymś trzeba, to i jedni mają FOE Plus do wykupienia, inni zadania do podmiany za diamenty. Psy szczekają, karawana jedzie dalej.
 

aza III

Wójt
Yhym...ja to i tak pomijalbym zadania dotyczące sektorów na mapie. Zajmij 5 sektorów to lekka przesada zwłaszcza, że i tak 3 epoki do przodu jestem. A zadania takiego typu to średnio 2,3 razy w tygodniu...no ale według niektórych to nie wprowadza żadnych różnic.
 

Natalia1984

Rycerz
Ja też jestem zdziwiona, jakim cudem jedni mają do tego dostęp a inni nie. Niektóre zadania są teraz bardzo trudne do wykonania i tracimy na tym sporo punktów zamkowych. Uważam że to bardzo niesprawiedliwe, że podnieśliście trudność zadań dziennych wszystkim graczom, a opcję ich podmieniania daliście tylko nielicznym uprzywilejowanym.
 

Auraya

Hrabia
Uważam że to bardzo niesprawiedliwe, że podnieśliście trudność zadań dziennych wszystkim graczom, a opcję ich podmieniania daliście tylko nielicznym uprzywilejowanym.
ktoś tu niedawno pisał, że nieuzyskanie planowanego zysku to nie jest strata... ale to było w innym kontekście, więc możliwe, że tu ma inne zdanie :p

odpowiedzi na pytanie - poza standardową formułą - raczej nie uzyskamy
 

kasia2389

Arcyksiążę
ktoś tu niedawno pisał, że nieuzyskanie planowanego zysku to nie jest strata...
Ale to oczywiste, że gracze otrzymujacy zadania od bezimiennego powinni miec zadania z jego listy, a gracze otrzymujący zadania od Iluzjonisty z listy iluzjonisty.

Jeśli jest inaczej, to komuś w INNO się co popomylało.

Podobno w UK mają przejść na ruch prawostronny, gdyby to robilo INNO to przez pierwszy miesiąc dotyczyła by ta zmiana tylko ciężarówek.

Granda i rozbój w biały dzień.
 

GRANAT BH

Rycerz
Hitem jest że nowe zadania dzienne dostał kumpel który ich nie robi, a ja, który robię prawie zawsze nie ;)

więc nie wiem jakie kryterium przydziału i testów jest wdrażane w tej grze, ale chyba równa do poziomu suppa

losowo i z automatu :)
 

Rise

Szlachcic
Podobno w UK mają przejść na ruch prawostronny, gdyby to robilo INNO to przez pierwszy miesiąc dotyczyła by ta zmiana tylko ciężarówek.
Podoba mi się to porównanie.

Jeśli chodzi o zadania dzienne, taką odpowiedź uzyskałam na supporcie, cytuję: "Zapewniam, że jeśli zostaną podjęte decyzje o pozostawieniu tej funkcjonalności w grze, wkrótce pojawi się ona u wszystkich. Prosimy o wyrozumiałość i odrobinę cierpliwości."
 

aza III

Wójt
Jest do zrobienia. Tylko jest zupełnie nieopłacalne. Wydać kilka tysięcy medali które są potrzebne do zakupu terenu aby zaliczyć zadanie dzienne, bez sensu.
 
toć to tylko 5k medali, może 7-8k :)
Dla niektórych, za jedno podejście :) Jednak zrobić nawet całe WG w jeden dzień to żaden problem, o ile się jest w grze cały dzień, ma się rozwiniętą Arkę. Cóż, twórcy jednak zapomnieli że są też gracze mniej rozwinięci, z mniejszą ilością czasu, czasem nawet bez możliwości zrobienia drugiego poziomu wypraw. W tej grze dzieją się cuda i dziwy.
 

Dolgan Tagarson

Szlachcic
Znowu to samo....
"trudne eventy!!! Nie każdy zrobi!! ola boga, mam słabe miasto, mało gram, nie jestem w stanie zrobić eventu, głupie foe!! jak oni tak mogą, tylko żeby diaxy wydać!!"
"utrudniliii zadania!!! jak mamy je zrobić!! gram rekreacyjnie, jestem w słabej gildii, ale nie mogę codziennie zrobić bonusowego zadania za które są lipne nagrody :(( głupie foe, tylko żeby diaxy wyciągać"

Czy wy się kiedyś ludzie nauczycie, że zrobienie zadania dziennego, eventu nie jest obowiązkowe?? To dodatek do gry. Masz dobre miasto? Robisz i korzystasz. Jesteś słaby? Trudno, twój czas jeszcze nadejdzie.
 

Marik

Książę
Znowu to samo....
"trudne eventy!!! Nie każdy zrobi!! ola boga, mam słabe miasto, mało gram, nie jestem w stanie zrobić eventu, głupie foe!! jak oni tak mogą, tylko żeby diaxy wydać!!"
"utrudniliii zadania!!! jak mamy je zrobić!! gram rekreacyjnie, jestem w słabej gildii, ale nie mogę codziennie zrobić bonusowego zadania za które są lipne nagrody :(( głupie foe, tylko żeby diaxy wyciągać"

Czy wy się kiedyś ludzie nauczycie, że zrobienie zadania dziennego, eventu nie jest obowiązkowe?? To dodatek do gry. Masz dobre miasto? Robisz i korzystasz. Jesteś słaby? Trudno, twój czas jeszcze nadejdzie.
Jasne, zauważ tylko że tu nie chodzi o to że za trudno itp. tylko o to żeby u każdego była ta sama wersja gry. Skoro diamenty kosztują tyle samo to niech gra i nowości też będą takie same. Większość zadań da się spokojnie zrobić, tylko problem zaczyna się np. przy zadaniu zajmij 1 sektor walką gdzie w żelazie mam mapę oceaniczną... Dyskusja jest o tym że od testów jest beta na nie i tu i tu po trochu na ślepo
 

Dolgan Tagarson

Szlachcic
Wiem, że główna dyskusja dotyczy wyrównania zasad gry, sam jeszcze mam starą wersje zadań dziennych, a kolega co wbija raz dziennie do gry i jest słabiutkim miastem, ma nowe zadania dzienne i może sobie wymieniać te trudniejsze. Ale już w międzyczasie pojawił się płacz i na to reagowałem.
 

Johnny McBride

Wicehrabia
Wiem, że główna dyskusja dotyczy wyrównania zasad gry, sam jeszcze mam starą wersje zadań dziennych, a kolega co wbija raz dziennie do gry i jest słabiutkim miastem, ma nowe zadania dzienne i może sobie wymieniać te trudniejsze. Ale już w międzyczasie pojawił się płacz i na to reagowałem.

po 1. to nie jest płacz, tylko apel o równe traktowanie graczy
po 2. na pobocznych światach każdy chce jak najszybciej wykonać zadanie dzienne i zdobyć punkty zamkowe
po3." Czy wy się kiedyś ludzie nauczycie, że zrobienie zadania dziennego, eventu nie jest obowiązkowe?? To dodatek do gry. Masz dobre miasto? Robisz i korzystasz. Jesteś słaby? Trudno, twój czas jeszcze nadejdzie. "

a czy Ty się będziesz równie szybko uczył, jak ktoś dostanie kiedyś od dostęp do eventu wcześniej od Ciebie? no bo czemu nie ? na becie tak samo to testują jak u nas. " Nieustannie szukamy nowych możliwości usprawnienia gry. Z tego powodu - okazjonalnie - sprawdzamy jak w praktyce sprawdzają się różne funkcje. Oznacza to, że czasami mogą powstać niewielkie różnice między kontami w Grze - również jeżeli chodzi o dostępne opcje. Naturalnie dokładamy wszelkich starań, aby te różnice nie wpłynęły negatywnie na równowagę w grze. Takie różnice są jedynie tymczasowe i w końcu się zacierają. Tak jest również w tym przypadku. "
zrobisz sobie event 2 tygodnie pózniej, jaka to różnica, że ktoś coś tam zdobędzie w międzyczasie? długofalowo różnice się zacierają.

Dopóki tu jestem zawsze będę bronił sprawiedliwości i równości w dostępie do nowości, mimo że dla mnie są one w zasadzie bez znaczenia. Ja sobie z nowymi zadaniami radzę, ale osoby z gildii sobie nie radzą i piszę w ich imieniu. Na polskich serwerach grają dziesiątki tysięcy osób a na forum udziala się kilkadziesiąt osób , także biorąc pod uwagę wszystkie światy na których gram to wiem co piszę. Jest duży problem z nowymi zadaniami i oczekujemy wyjaśnienia, chociażby taką wiadomość systemową którą IG spamuje po 3 razy dziennie na każdym świecie i na każdym koncie.
Ale nikt nie potrafi odpowiedzieć na pytanie, dlaczego trudność zadań dziennych została podniesiona dla wszystkich, a możliwość ich zamiany tylko dla nielicznych.
 
Ostatnia edycja:

dżejmsbąd

Wicehrabia
Skoro diamenty kosztują tyle samo
A skąd wiesz, że kosztują tyle samo? Chyba ktoś wspominał o różnych cenach (czy promocjach) u różnych graczy :)
Zadań dziennych najczęściej nie robię, szczególnie jak są jakieś typu ukończ produkcję 4h razy 50. Olać to. ;)
To nie jest event, że nie pójdziesz dalej jak nie zrobisz, następnego dnia masz nowe zadania :)
np. przy zadaniu zajmij 1 sektor walką gdzie w żelazie mam mapę oceaniczną
Ale za to masz dużo więcej rozszerzeń terenu i korzyści z tego wynikających, miałeś wybór siedzieć w żelazie na małym skrawku ziemi i móc codziennie robić zadania (no dopóki Cię te zadania nie zmuszą do pójścia za daleko z mapką) albo pogodzić się z tym, że czasem ich nie zrobisz, ale mieć za to dużo terenu ;-)
Albo możesz w końcu zacząć odkrywac nowe epoki. Twórcy gry tyle się napracowali nie po to, żeby gracze latami siedzieli w żelazie ;P

na pobocznych światach każdy chce jak najszybciej wykonać zadanie dzienne
to jest patologia z tymi światami pobocznymi i przerzucaniem PR z jednego na drugi, dzięki temu na każdym świecie jest kilka razy więcej pobocznych graczy niż normalnych, 99% gildii jest martwych, ale chyba już wszyscy się z tym pogodzili, a w statystykach to sa aktywni gracze, bo się logują raz dziennie na przerzucienie PR
 

Czarny Ziutek

Szlachcic zagrodowy
zbierz 4000 srebrnikow WTF nawet na rozwinietym miescie bylby problem
niedlugo każą nam sciąć nawieksze drzewo w lesie przy pomocu śledzia kappa
 
Do góry