Nowe zadania dzienne

Gozur

Wójt
Znowu to samo....
"trudne eventy!!! Nie każdy zrobi!! ola boga, mam słabe miasto, mało gram, nie jestem w stanie zrobić eventu, głupie foe!! jak oni tak mogą, tylko żeby diaxy wydać!!"
Pozwolę się wypowiedzieć w temacie eventów. Nie są trudne. Płacz o ich trudność jest po prostu śmieszny.
Według mnie z eventami jest inny problem. Od jakiegoś czasu zauważyłem, że coraz częściej są eventy, w których (właśnie) bez wydawania diaxów nie da się zdobyć całości nagrody - zabraknie ulepszeń na 2-3 poziomy.
 

Markiz.

Książę
Pozwolę się wypowiedzieć w temacie eventów. Nie są trudne. Płacz o ich trudność jest po prostu śmieszny.
Według mnie z eventami jest inny problem. Od jakiegoś czasu zauważyłem, że coraz częściej są eventy, w których (właśnie) bez wydawania diaxów nie da się zdobyć całości nagrody - zabraknie ulepszeń na 2-3 poziomy.
To chyba jakiś żart. Robię eventy na kilku światach i nie wydając diamentów zawsze mam nagrodę główną na maksymalnym poziomie, a czasem jedno czy dwa ulepszenia zostają w inwentarzu.
 

Czarny Ziutek

Szlachcic zagrodowy
To już trochę odleciałeś. ;) Ilość srebrników, jakie możesz zbierać codziennie zależy tylko od poziomu tawerny i stylu gry. :p
o czym ty do mnie mowisz jaki styl gry Tawerna na max poziomie przy 16 znajomych daje 1352 srebrniki czyli w ciagu 24 h
musi sie 3 razy zapelnic bo to co zbiore odwiedzjac tawerny innych to nawt nie ma co liczyc (ca. 150)
i uwazasz ze to jest proste zadanie przed super zmiana bylo zbierz 2500 srebrnikow i to bylo OK
 

Stormy

Szlachcic zagrodowy
To już trochę odleciałeś. ;) Ilość srebrników, jakie możesz zbierać codziennie zależy tylko od poziomu tawerny i stylu gry. :p
To nie zależy od niczego, chyba że piszesz do znajomych aby łaskawie usiedli do tawerny. Motywujesz siadasz a i tak często nie dasz rady tego wykonać...
 

Gozur

Wójt
To chyba jakiś żart. Robię eventy na kilku światach i nie wydając diamentów zawsze mam nagrodę główną na maksymalnym poziomie, a czasem jedno czy dwa ulepszenia zostają w inwentarzu.
W takim razie wylicz mi jak w obecnym evencie możesz zdobyć WSZYSTKIE ulepszenia bez diamentów.
Nie zapominaj, że od jakiegoś czasu masz "nagrodę główną", potem "coś innego", potem znów "coś innego" i nagrodę główną". Przy założeniu, że co najmniej 2/3 rzutów są poniżej 4 oczek.
 

Markiz.

Książę
Nie dziel skóry na niedźwiedziu. Pisałeś o poprzednich eventach, więc odpowiedziałem. Jak zakończy się obecny - wróżką nie jestem. Mogę jedynie przypuszczać, że kompletnym budynkiem głównym na wszystkich światach. Nie mam ochoty bawić się w wyliczenia na tym etapie zabawy :)
 

Gozur

Wójt
Nie dziel skóry na niedźwiedziu. Pisałeś o poprzednich eventach, więc odpowiedziałem. Jak zakończy się obecny - wróżką nie jestem. Mogę jedynie przypuszczać, że kompletnym budynkiem głównym na wszystkich światach. Nie mam ochoty bawić się w wyliczenia na tym etapie zabawy :)
To wylicz mi jak można było ukończyć event Patryka bez diamentów.
Tam była ograniczona liczba punktowanych "zadań" przy koniczynach. Zrobiłem je WSZYSTKIE i jakoś na żadnym świecie nie mam całej nagrody.
 

Markiz.

Książę
No popatrz, a ja nie robiąc wszystkich zadań mam na wszystkich światach budynek na max. Wystarczyło poczytać opisy tego eventu na forum, te sprzed roku lub dwóch lat.
 

Czarny Ziutek

Szlachcic zagrodowy
Ostatnia edycja:

Gozur

Wójt
Trzymaj na przyszly rok jak znalazl
Iuwierz ze eventy przy odrobinie pomyslunku naprawde mozna robic bez diaksow na maksa
Taaa. Jak rozumiem 6 rad "jak zrobić event" uznajesz za konkretne wyliczenie"...
Proszę - zanim znów coś do mnie napiszesz, to naucz się czytać ze zrozumieniem.
Tak to i ja mogę napisać.
1 - Nie wydawaj diamentów;
2 - Użyj skrzyni z poprzedniego eventu;
3 - Wykonaj wszystkie zadania;
4 - Zbieraj "banknoty" ze zdarzeń losowych;
5 - Staraj się, żeby wypadała maksymalna liczba oczek na kostce.
 

Markiz.

Książę
Nie podobają się wyliczenia? Postępuj według swoich zasad, tylko potem nie wylewaj swoich żali na forum, że znów się nie udało. Masz podane na tacy, co trzeba zrobić i jeszcze źle.
 

Gozur

Wójt
Nie podobają się wyliczenia? Postępuj według swoich zasad, tylko potem nie wylewaj swoich żali na forum, że znów się nie udało. Masz podane na tacy, co trzeba zrobić i jeszcze źle.
I padł argument nie do podważenia.
Szkoda, że nie potrafisz zrozumieć jaka jest różnica między "radami" a "wyliczeniem".
Może jak dorośniesz to zrozumiesz.
 

Markiz.

Książę
Jak dorosnę, to nie będę grać w tę grę. A Ty jak nauczysz się czytać ze zrozumieniem, to może zdobędziesz jakiś budynek eventowy na maksymalnym poziomie bez wydawania diamentów.
Howgh
 

Czarny Ziutek

Szlachcic zagrodowy
Taaa. Jak rozumiem 6 rad "jak zrobić event" uznajesz za konkretne wyliczenie"...
Proszę - zanim znów coś do mnie napiszesz, to naucz się czytać ze zrozumieniem.
Tak to i ja mogę napisać.
1 - Nie wydawaj diamentów;
2 - Użyj skrzyni z poprzedniego eventu;
3 - Wykonaj wszystkie zadania;
4 - Zbieraj "banknoty" ze zdarzeń losowych;
5 - Staraj się, żeby wypadała maksymalna liczba oczek na kostce.
Sam sobie policz ja nie musze niczego udowadniac bo gram w ta gre od paru lat i zawsze jakos robilem event na maxa bez diaksow
widocznie cos jest z toba nie tak kappa Podpowiadam ze do wyliczenia musisz wiedziec ile bylo garncow bylo do zdobycia z zadan + nagroda
nie licze tych z okoloc miasta i zalozenie jest takie ze 1k garncow na miasto w ktorym robisz 34 zadania uwierz mi ze jak
dokonasz odpowiednich dzialan z algebry to sam zobaczysz ze bedziez mial 10 kawalkow budynku
 

Gozur

Wójt
Jak dorosnę, to nie będę grać w tę grę. A Ty jak nauczysz się czytać ze zrozumieniem, to może zdobędziesz jakiś budynek eventowy na maksymalnym poziomie bez wydawania diamentów.
Howgh
Sam sobie policz ja nie musze niczego udowadniac bo gram w ta gre od paru lat i zawsze jakos robilem event na maxa bez diaksow
widocznie cos jest z toba nie tak kappa Podpowiadam ze do wyliczenia musisz wiedziec ile bylo garncow bylo do zdobycia z zadan + nagroda
nie licze tych z okoloc miasta i zalozenie jest takie ze 1k garncow na miasto w ktorym robisz 34 zadania uwierz mi ze jak
dokonasz odpowiednich dzialan z algebry to sam zobaczysz ze bedziez mial 10 kawalkow budynku
Tak, tak oczywiście - macie absolutnie rację.
Przepraszam was, że śmiałem mieć swoje zdanie. Także przepraszam za to, że znam różnicę między radami a wyliczeniem.
 

chemik12

Wicehrabia
Każdy da się event zrobić tak by nie wydać diamentów, a jednocześnie mieć budynek na maksymalnym poziomie. Jak? A od czego jest serwer beta, na podstawie którego wielu graczy podaje jak na tacy przepis, wyliczenia i sposoby zrobienia danego eventu? W Patryku leciałem równolegle na 4 światach, na każdym zrobiłem ledwie 4 miasta i wszędzie mam na maksa bez wydania choćby 1 diamentu. Przypadek? Nie, bo mechanikę znałem z poprzedniego, a przepis jak się za niego zabrać był nawet tu na forum - wystarczyło poszukać. Do tego youtube, wiki fanowskie itp...dalej wymieniać? Na obecny też jest co najmniej 3 czy 4 przepisy, kwestia tego w co celujemy: nagroda główna czy też nagroda dnia...I uwierz - da się bez wydania choćby 1 diamentu zrobić. Mało tego przy odrobinie szczęścia da się zrobić budynek na maksa i jeszcze uzbierać fanty z nagrody dnia...Z reszto sam nijako podałeś jak, tylko kwestia tego czy zrozumiałeś? Podpowiem ci lub jak wolisz wyjaśnię:
- musisz zrobić wszystkie zadania - podstawa
- codziennie się logujesz - za to masz walutę eventowa również. Przegapisz logowanie w każdy dzień - tracisz...
- nieszczęsne "śmieci" - tu również się trafia waluta. O tyle jest łatwiej, że "śmieci" zawierające walutę mają charakterystyczny kształt - łatwiej je odróżnić
- tzw. cel dzienny - tu masz szanse (40%) by zdobyć 100 banknotów każdego dnia - na planszy masz taką niby flagę oznaczająca pole - nie musisz na nim stanąć, możesz minąć....
To tak w skrócie z skąd zdobyć walutę i ew jej dodatkową ilość bez wydawania diamentów. Oczywiście każdy gra tak jak mu pasuje i to na co może sobie pozwolić. Ja już mam upatrzoną nagrodę dnia (fandom się kłania ;) ) - więc zbieram puki co walutę i pewnie wydam ja w jeden dzień. Syn nie może pozwolić sobie na wydanie diamentów, więc próbuje szczęścia po przez próby zdobycia waluty przykładami powyżej. Owszem będzie miał mniej na nagrodę dnia (wydaje cześć na osiągnięcie tzw celu dziennego), ale kto wie czy łącznie nie będzie miał jej więcej od mnie (gdzie nie idę na tzw cel dzienny). Możliwości jak widzisz jest wiele i nikt za Ciebie nie będzie grał - to tu sam decydujesz jak chcesz..
 

Feandil

Wójt
Przyznam, cze nie przeczytałem dokładnie całego wątku, po kilku pierwszych postach zaczęły się przekomarzajki i widząc po kilka pierwszych słów w kolejnych... nadal. Ale dwie rzeczy odnośnie początku tematu:
- nawet nie wiedziałem, że są jakieś zmiany w Dziennych xD
- wystarczy nie mieć zrobionego zwiadu na kolejne prowincje poza zajętymi, a NIGDY nie dostanie się zadania związanego z Mapą; niezależnie od epoki czy miejsca na Mapie.

@Czarny Ziutek - system z tyłka. Szczególnie co do nie kupowania skrzyń. Koszt wszystkich sześciu to z grubsza tyle samo, co zrobienie dwóch miast. Zadania z kierownikami zawsze Cię zablokują, a koło 1k trzeba na każde miasto. Zwykle dwa miasta to jeden upek. Na skrzynki ok. 2k garnków i też upek (zestaw). Czyli robisz miasto, bierzesz wszystkie skrzynie i masz LUUUZ z robieniem dwóch kolejnych. A ten punkt 6 na screenie to już w ogóle padaka. Ulepszasz po prostu kierowników na tyle, ile każde miasto wymaga. A nie w każdym tak samo i "czasem jakieś wahania" xD
 

Johnny McBride

Wicehrabia
Przyznam, cze nie przeczytałem dokładnie całego wątku, po kilku pierwszych postach zaczęły się przekomarzajki i widząc po kilka pierwszych słów w kolejnych... nadal. Ale dwie rzeczy odnośnie początku tematu:
- nawet nie wiedziałem, że są jakieś zmiany w Dziennych xD

Istotnie, strasznie dużo offtopu się tu zrobiło.
Co do zmian w dziennych to są istotne i dotknęły WSZYSTKICH, a możlliwość ich podmiany mają nieliczni. Mija KOLEJNY tydzień, czy doczekamy się jakiejś odpowiedzi ze strony Community Managera? za co ten człowiek bierze pieniądze, skoro nie wypełnia swoich PODSTAWOWYCH obowiązków?!
 

Blade1984

Książę
mnie też to dziwi, ja mam i nowe schemat zadań dziennych, jak i dostęp do Forge plus ( które nb. nie jest warte 10% ceny, a i ceny mają poszczególni gracze rózne). Rozumiem, że pewne rzeczy czasem testuje się we własciewej grze, zwłaszcza gdy chce się sprawdzić czy wprowadzać jaką funkcje czy nie, ale powinno się to odbywać w taki sposób że przez ograniczony czas mają wszyscy gracze dostęp do takich nowych funkcji i to z dwóch powodów, po pierwsze twórecy gry mają wtedy pełny obraz zapotrzebowania na nowe funkcje, po drugie wszyscy gracze są traktowani na równoXDD Inno chyba czas popracowac na marketingiem i wizerunkiem
 

dżejmsbąd

Wicehrabia
dotknęły WSZYSTKICH
mnie nie dotknęły
Trzymaj na przyszly rok jak znalazl
Obrazki wrzuca się dodając jako załącnzik na forum, jak dajesz linki do zewnętrznych stron, to np. za miesiąc mogą nie działać i Twoje wiadomości tracą sens i treść. Poza tym wygodniej ogląda się obrazki załączone na forum bez konieczności otwierania dodatkowych stron (nie daj boże z wyskakującymi reklamami - nie każdy ma adblocka) ;)
 
To jest hit. Mam tę możliwość wymiany zadań dziennych. Najczęściej z nich nie korzystam, lub wykorzystam tylko darmową wymianę, ale weszłam do nowej epoki i nie chciało mi się kombinować, więc wymieniłam sobie raz, za darmo, ale trafiłam na zadanie jeszcze gorsze. Więc wymieniłam jeszcze raz, za diamenty. Wróciło poprzednie zadanie. To wymieniłam inne, za diamenty - wpadło jeszcze gorsze. No ale skoro straciłam 50 diamentów, to teraz głupio byłoby odpuścić, tym bardziej, że mogę zdobyć sporo towarów. Zrobiłam te zadania i... dostałam w nagrodzie 5 towarów :D 5 towarów, za 50 diamentów straconych na wymianę zadań, za wykonanie 4 zadań. Jak mieć szczęście to albo całkowicie, albo wcale :D
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
- Kiedy opcja wymiany zadania dziennego będzie wreszcie dostępna dla wszystkich ?!
- Dlaczego opcja podmiany taska w zadaniu dziennym dostępna jest dla wybranych, a nie dla wszystkich?
- Na jakiej zasadzie dobieracie osoby, które mają dostęp do nowych funkcjonalności wcześniej niż inni ?
Ktoś postawił parę trafnych pytań. Wiemy że dręczą one graczy nie tylko w przypadku wyzwań dziennych ale one teraz są najnowszym widocznym 'problemem'
Niestety jesteśmy troszkę zobowiązani na razie nie zdradzać nic więcej, prócz nic niemówiących odpowiedzi jakie od nas dostaliście.
Jednak widzimy spory problem, dlatego podjęliśmy pewne działania żeby chociaż móc wyjaśnić, albo odpowiedzieć na dane pytania.

Jednak... Musicie jeszcze trochę poczekać, z tego co mogę napisać (tak sądzę, chociaż może dostanę po palcach) będzie ogłoszenie dotyczące właśnie tych różnic między kontami.

Sama na nie czekam, mam nadzieję że cierpliwość się opłaci.

Mam nadzieję że taka odpowiedź daje jakieś wstęp do zadanych pytań. Proszę również o jakiś powrót do wątku tematu.
 
Do góry