[Gildie] Nowa waluta gildyjna

Czy jesteś za poniższym pomysłem?


  • W sumie głosujących
    29

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
W trakcie dyskusji nad innym pomysłem, w gronie kilku ludzi pojawił się pewien wniosek. Diamenty. Niegdyś coś co służyło tylko graczowi - Ty kupujesz, Ty korzystasz,
aktualnie służy w znacznej części gildiom - poprzez przyspieszanie budynków na polach.

Aktualnie by walczyć na najwyższym poziomie bez tego się nie da. Robi się wszystko by sektory zajmować jak najszybciej. Sektor przeciwnika nie mogą stać ani chwili dłużej niż 4h tak by jak najszybciej zajmować kolejne, więc nie ma mowy o czekaniu na wybudowanie wózków (nie zawsze). Siłą rzeczy pojawia się pytanie, czy gildie z większym portfelem nie mają tu przewagi (i to znacznej)

Pierwotnie proponowałem dodanie diaxów także do skarbca i wprowadzenie nagród dla gildii w postaci diaxów - Zbyt dużo sprzeciwów. Przyjmuje na klatę, że kijowy pomysł (chociaż ja tak nie uważam :D )
Wersja zmodyfikowana.

Pomysł v2.
Jak napisałem wyżej, diaxy niegdyś zasób służący graczowi, aktualnie służy także gildii. Jest to złe. Proponuję likwidacje przyspieszania budynków za diaxy. Ale, dodajmy nowy surowiec dla skarbca gildii - szafiry. Towar, który można zdobyć tylko w drodze walk na gpc, wypraw (diaxy tez mają zostać) oraz GvG ( o ile technologia pozwoli bo wiemy, że ten tryb nie jest już modyfikowany, ale możnaby dodać nagrody za 1-3 miejsca na mapie każdego dnia) oraz poprzez nagrody na koniec pól.
W ten sposób, portfel nie będzie decydował, która gildia ma większą moc (ta gra chyba jako jedyna nie jest p2w z aktualnie dostępnych na rynku) co jest dużym plusem.
W powyższy sposób, przyspieszanie wózków stanie się także elementem strategii walk na polach. Surowiec w pewien sposób ograniczony spowoduje, że gildia się zastanowi sto razy zanim przyspieszy jakiś budynek.

Zasób indywidualny - diaxy - dla graczy. Zasób kolektywu - szafiry - dla gildii.

W ten sposób skończy się problem "naciskania" przez szefów by przyspieszać wózki (i tak to robią głównie dowodzący w gildiach). pola przestaną być zwykła nawalanką kto więcej walk i kto ma diaxy, a samo stawianie budynkow będzie wymagało więc pomyślenia i planowania do przodu.

Uprzedzając docinki jak to bylo w temacie mapy medalowej - w gpc akurat jestem w jednej z najlepszych gildii pod kątem gpc na swoim świecie i w żaden sposób nie jest to "przykryta próba zmiany sytuacji na świecie"
 
Ostatnia edycja:

Auraya

Hrabia
długi. kolorowy wstęp - wyczuwam stosowanie technik sprzedażowych /s

dodajmy nowy surowiec dla skarbca gildii - szafiry. Towar, który można zdobyć tylko w drodze walk na gpc, wypraw oraz GvG
nie wiem, czy podoba mi się wprowadzanie nowej waluty, która ma w dodatku mieć tylko jedno użycie... raczej też niespotykane jest, by dostawać coś w jednym trybie, co nie jest potrzebne/dostępne w drugim - dlatego - jeśli w ogóle - ograniczyłabym możliwość zdobywania szafirów do gpch

W ten sposób, portfel nie będzie decydował, która gildia ma większą moc
w ten sposób to liczebność gildii będzie decydowała, kto ma więcej szafirów.. bo jak zakładam, szanse na ich uzyskanie będą procentowe, więc im więcej graczy w gildii, tym większa szansa?

x wstrzymuję się
 

Marik

Książę
Nie no super tym sposobem tylko bociarze i support będą mieli przewagę bo sobie nabiją tych ,,szafirów,, na gvg od groma, a reszta w tym i twoja gildia o ile gracie uczciwie. Pomysł dobry, metoda zdobywania tego surowca poniżej dna i dlatego jestem na nie
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Ja bym może zagłosowała, ale w samym opisie odczytałam z 3 przytyki co do gildii (chyba każdej innej niż twórcy tematu)
Dlatego pomysł nie został sprzedany bo nie lubię słuchać że jakaś gildia jest gorsza lub lepsza bo tak twierdzi szef wszystkich szefów...
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Napiszmy grę od nowa...;)
Jeżeli dobrze rozumiem pomysł, to GPC powinno się stać głównym celem pracy gildii. Wyprawy, GPC i GvG mają finansować przyspieszanie budynków. Zawsze mi się wydawało, ale pewnie byłam w błędzie, że wymiernym efektem jakości współpracy gildii jest ranking serwera...
1. GPC różnicuje pozycję gildii w rankingu tylko dopóki nie dotrą do 1000PL. Dlaczego został ustawiony szklany sufit, to już było wielokrotnie dyskutowane. Co dają gildii Pola, jak wpływają na jej rozwój? Nie rozwojowi kilku miast, ale gildii jako zespołowi.
2. Z dobrodziejstwa bicia na obozach gildianie korzystają w różnym stopniu. Za chwilę pewnie padnie argument, że nikt nikomu nie broni korzystać. To prawda, ale... ten tort ma określoną wielkość i gdy zostaje przekroczona krytyczna ilość chętnych, to dla każdego zostaje niewielki kąsek. Największe łakomczuchy szukają innej ciastkarni.
3. Co z nowymi graczami? Seniorzy zdążyli wykupić wszystkie rozszerzenia za diamenty zdobyte w grze... Historia zatacza koło i najnowsi entuzjaści FoE mają takie możliwości, jakie były 6-8 lat temu? Po co te coraz bardziej bogate budynki eventowe, jeżeli nie będą mieli gdzie ich postawić?
4. Co z gildiami, które nie mają zamiaru/nie mają mocy efektywnie brać udziału w wyścigu szczurów? Gdzie miejsce na strategię?
Sama idea gromadzenia w skarbcu środków na przyspieszanie budynków nie jest zła. Ograniczy (przepraszam za określenie) pasożytowanie różnego rodzaju spadochroniarzy/ufoludków czy jak tam jeszcze można nazwać graczy mających główne miasta na innych serwerach. Udział w finansowaniu zabawy powinien być proporcjonalny do ilości stoczonych walk.
Jestem na nie, przynajmniej dopóki pomysł gromadzenia środków na GPC nie będzie dotyczył samego GPC.

Edit. Punkt 3 aktualny, jeżeli szafiry mają zastąpić diamenty z gry na wyprawach.
 
Ostatnia edycja:

Feandil

Wójt
Jestem ZA wycofaniem WSZELKICH budynków z GPCh. Wtedy Pola CHWAŁY nie będą odzwierciedlały zasobności skarbca, ale aktywność członków gildii w zdobywaniu kolejnych Pól. I skończą się problemy TOPki, kiedy nawet najlepsze gildie będą mogły zrobić max kilkanaście sektorów na dobę. I włączy się myślenie bardziej, i strategia, ewentualnie (znów) sojusze, kogo atakować, a kogo nie. Żeby też nam nie zajęli.
Towary (nie surowce!) pójdą niejako z musu w GvG, w tę niby zaniedbaną część gry. I wszystko się ustabilizuje. A diamenty każdy będzie miał dla siebie. Posiadanie trzech kolejnych hiper-budynków co któryś event, pozwalających na zrobienie kilku więcej walk, wyssie z kieszeni więcej, niż cykliczne Pola.
Prawie jak za "starych czasów", kiedy pyrki nie spływały setkami dzienne.
(oczywiście, wiem to tylko z opowieści, nie grałem za "starych czasów")
A może bardziej będą docenione budynki bez bonusu do walki...

Nie krytykuję obecnego pomysłu, ani nie popieram. Luźna myśl w temacie.
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Nie no super tym sposobem tylko bociarze i support będą mieli przewagę bo sobie nabiją tych ,,szafirów,, na gvg od groma, a reszta w tym i twoja gildia o ile gracie uczciwie. Pomysł dobry, metoda zdobywania tego surowca poniżej dna i dlatego jestem na nie
To zaproponuj inny sposób ;) Krytykować łatwo, a dać sposób na zmiane już niezbyt ;)



Ja bym może zagłosowała, ale w samym opisie odczytałam z 3 przytyki co do gildii (chyba każdej innej niż twórcy tematu)
Dlatego pomysł nie został sprzedany bo nie lubię słuchać że jakaś gildia jest gorsza lub lepsza bo tak twierdzi szef wszystkich szefów...
Gdzie niby? Gildie zawsze są lepsze i gorsze, to nie jest przytyk, to jest fakt. Ja np wiem, od których gildii jesteśmy gorsi, a z którymi wygrywamy więc jesteśmy lepsi (oczywiści na polach)

w ten sposób to liczebność gildii będzie decydowała, kto ma więcej szafirów.. bo jak zakładam, szanse na ich uzyskanie będą procentowe, więc im więcej graczy w gildii, tym większa szansa?
No i o to też chodzi. Liczebność gildii ma znaczenie. I slusznie, ze im większa gildia tym większa aktywności i zyski.


Jeżeli dobrze rozumiem pomysł, to GPC powinno się stać głównym celem pracy gildii.
Tak.
1. GPC różnicuje pozycję gildii w rankingu tylko dopóki nie dotrą do 1000PL. Dlaczego został ustawiony szklany sufit, to już było wielokrotnie dyskutowane. Co dają gildii Pola, jak wpływają na jej rozwój? Nie rozwojowi kilku miast, ale gildii jako zespołowi.
Niestety tak jest, ale nie o tym jest pomysl.
2. Z dobrodziejstwa bicia na obozach gildianie korzystają w różnym stopniu. Za chwilę pewnie padnie argument, że nikt nikomu nie broni korzystać. To prawda, ale... ten tort ma określoną wielkość i gdy zostaje przekroczona krytyczna ilość chętnych, to dla każdego zostaje niewielki kąsek. Największe łakomczuchy szukają innej ciastkarni.
Już kiedyś pisałem, nie gra się gpc dla osobistych profitów tylko dla zwycięstwa gildii. (tak wiem zaraz będzie, ze utopia, ale ja w to wierze i tak filtruje skład w gildii)

Co z nowymi graczami? Seniorzy zdążyli wykupić wszystkie rozszerzenia za diamenty zdobyte w grze... Historia zatacza koło i najnowsi entuzjaści FoE mają takie możliwości, jakie były 6-8 lat temu? Po co te coraz bardziej bogate budynki eventowe, jeżeli nie będą mieli gdzie ich postawić?
O budynkach nic nie pisałem. Wyprawy mają dalej dawać diaxy, a obok tego szafiry, nie zamiast. Nigdzie nie pisałem, że diaxy mają przestać lecieć. Mają nie być użyteczne na gpc. (potem doczytałem końcówke posta, ale i tak gwoli uzupełnienia, że diaxy by zostały z wyprawy i gpc, obok szafirów.
Co z gildiami, które nie mają zamiaru/nie mają mocy efektywnie brać udziału w wyścigu szczurów? Gdzie miejsce na strategię?
To sobie po prostu klikają i czekają 4h na obóz skoro i tak im nie zależy? Takie gildie tym bardziej nie przyspieszają wózków za diaxy.
 

midh

Wójt
odnosnie pomyslu

parafrazujac klasyka : tylko pokoj na swiecie i usuniecie funkcji w foe, ktora powoduje wydawanie diamentow jest niemozliwe - co do tego pierwszego nie jestem pewien
 

Feandil

Wójt
Grzechu - szacun. Naprawdę, bez ironii.
"Wyrzucisz drzwiami, a on wejdzie oknem". Potrafisz walczyć o swoje. nie poddajesz się po jednej krytycznej opinii. I odpisujesz selektywnie - co się rzadko zdarza. Szacun nr 2.
Masz moc do tworzenia chwytliwych tematów.

Ale...
To zaproponuj inny sposób ;) Krytykować łatwo, a dać sposób na zmiane już niezbyt ;)
Może ktoś, albo większość woli coś w obecnym kształcie. Wtedy proponowanie zmian mija się z celem.

Liczebność gildii ma znaczenie. I slusznie, ze im większa gildia tym większa aktywności i zyski.
Zawsze wydawało mi się, że jakość jest ważniejsza od ilości. Jak już wspominałem w którymś wątku - jestem w 2-osobowej gildii. I jesteśmy ciągle w platynie na GPCh. Od daaawna... Byłem w platynie już sam, zanim kumpela dołączyła. A przy naszej aktywności (i zasobności gildii!) moglibyśmy być w Diamencie. Tylko po co? Żeby nas zjedli? Ona jest burzą, ja piorunochronem. Ona leci "przed siebie", ja wyznaczam sektory do ataku, jak się zapędza. I się pięknie dogadujemy. Żebyśmy przypadkiem nie awansowali...
I jest zabawa. I ogarnięcie. Może to zbyt duże gildie stanowią problem? Obciąć o połowę sloty...

Już kiedyś pisałem, nie gra się gpc dla osobistych profitów tylko dla zwycięstwa gildii. (tak wiem zaraz będzie, ze utopia, ale ja w to wierze i tak filtruje skład w gildii)
Hmm... rzeczywiście utopia. Nawet nie będę się tu rozpisywał, bo "kapitan oczywisty", czemu ludziska biorą udział w GPCh.


Ja tam mam swoje cele. Obserwuję trochę z boku poczynania TOPki i "wyścig szczurów". Wiem, że jeśli nie zacząłem gry wraz ze startem świata (ewentualnie ciut po), to szanse na TOP w ranku są znikome (bez masy diaxów). Może dlatego nadal gram - bo nie bawi mnie tu bycie TOP. Bardziej stawianie sobie własnych celów - np. 1 w wieżach od brązu do średniowiecza, choć jestem w kolonialce, OK, okresowe, co 2 tygodnie - ale jednak. Albo postawienie Wyroczni na wysoki poziom - bo mało kto ją w ogóle ma. Takie nisze. Jeśli nie mam szans na "rankingowe" cele, ustanowione przez twórców Gry, to szukam tych niszowych. A FoE daje wiele możliwości na bycie TOP w jakimś aspekcie.

A co do pushu, botów, itp. - nigdy nie zrozumiem. Sprawa dla narcyzów, którzy tylko chcą dobrze wyglądać, a nie dobrze się czuć, że coś osiągnęli. To nie real, gdzie (niestety, ale jednak) tworzy się lepszą przyszłość dla siebie, swojej rodziny dzięki wałkom i $$.. nieważne, jak zdobytym.

Pozdrawiam dzielnicę czerwonych świateł ;]

PS. nie mam nic przeciwko płacącym za diamenty. Dzięki Wam w ogóle większość z nas może tu grać :)
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Grzechu - szacun. Naprawdę, bez ironii.
"Wyrzucisz drzwiami, a on wejdzie oknem". Potrafisz walczyć o swoje. nie poddajesz się po jednej krytycznej opinii. I odpisujesz selektywnie - co się rzadko zdarza - szacun nr 2.
Masz moc do tworzenia chwytliwych tematów.
Dziękuje :D
Może ktoś, albo większość woli coś w obecnym kształcie. Wtedy proponowanie zmian mija się z celem.
Noo jest to jakiś argument, ale to w sumie wystarczy napisać, ze czyimś zdaniem wszystkie aktualnie ok i nie widzi potrzeb zmian. Bo kolega pisał, że pomysł spoko, ale sposób zdobywania już gorzej :D Ale jego prawo, wyraził zdanie, może niepotrzebnie w ten sposób mu odpisałem.
Zawsze wydawało mi się, że jakość jest ważniejsza od ilości.
Tak, ale jakościowe 80 graczy jest silniejsze od 40 jakościowych np. Jak najbardziej się zgadzam, ze jakość jest ważniejsza, ale czasem da się osiągnąc jakościową 80-tke :D
Platyna aktualnie jest nic nie warta :< za duzo gildii jest w diamencie i to wszystko się rozjechało, ale to temat na inny wątek.

Co do reszty, jasne, że grać można w różny sposób, dlatego zmiana jednej funkcjonalności nie wpływa na inne.




Co do diamentów, mam drobną modyfikacje by np. zamiast 50 szafirów, dać możliwość kupienia wózka, albo za 50 szafirow, albo za 25 szafirów i 25 diaxów. Zapewni to dalszy dopływ do IG kasy, ale jednak nie bez ograniczeń gdyż ta waluta dalej będzie potrzebna i będzie nią trzeba mądrze zarządzać. Same diaxy to za mało
 
Ostatnia edycja:
Głupszego pomysłu nie słyszałem już dawno. Dlaczego? Bo taki pomysł musiałby najpierw prowadzić w jakiś sposób do zysków dla IG. Tu nie ma opcji do zarabiania przez IG. Chyba że Szafiry będą dostępne za diamenty lub do kupienia za realną kasę, wtedy ten pomysł jest do bani, bo będzie premiował diaksiarzy. Jeśli jakimś cudem nawet ten pomysł by przeszedł w pierwotnej formie, to dlaczego Ci co mogą grać na GVG mają mieć lepiej od tych nie mogących grać? Bo w tym wypadku Ci grający będą mieć więcej szafirów od tych nie grających na GVG. Dlatego też głosowałem na nie. Grzesiu, za wszelka cenę widzę chęć zdobycia poklasku, stąd wymyślanie coraz to dziwniejszych pomysłów. Może zamiast fantazji, zajmij się grą, i spróbuj dla odmiany Ty się dopasować do zasad a nie odwrotnie?
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Głupszego pomysłu nie słyszałem już dawno. Dlaczego? Bo taki pomysł musiałby najpierw prowadzić w jakiś sposób do zysków dla IG. Tu nie ma opcji do zarabiania przez IG. Chyba że Szafiry będą dostępne za diamenty lub do kupienia za realną kasę, wtedy ten pomysł jest do bani, bo będzie premiował diaksiarzy. Jeśli jakimś cudem nawet ten pomysł by przeszedł w pierwotnej formie, to dlaczego Ci co mogą grać na GVG mają mieć lepiej od tych nie mogących grać? Bo w tym wypadku Ci grający będą mieć więcej szafirów od tych nie grających na GVG. Dlatego też głosowałem na nie. Grzesiu, za wszelka cenę widzę chęć zdobycia poklasku, stąd wymyślanie coraz to dziwniejszych pomysłów. Może zamiast fantazji, zajmij się grą, i spróbuj dla odmiany Ty się dopasować do zasad a nie odwrotnie?
Przeczytaj raz jeszcze pomysł oraz dyskusje.
Dodałem modyfikacje w postaci zamiast 50 szafirów dać opcje 25 diaxów oraz 25 szafirów - ogranicza do pay2win, a jednak zostawia zarobek dla IG.

Co ma gvg do tego? To nie jest zasób "dla gracza" tylko dla gildii. To własnie wtedy gildie mają dodatkowy argument by motywować na GvG bo za to też by były szafiry, gdyż one by trafiały bezpośrednio do skarbca. (ale akceptuje argument, że szary dla gpc powinny być tylko dla gpc i wtedy to ucina problem gvg)
 
Co ma gvg do tego?
Jak widać nie przeczytałeś rzekomo własnego pomysłu, ani mojej odpowiedzi. Gildia biorąca udział na GVG, będzie więcej szafirów, co sprawia iż gildia nie mogąca grać na GVG, będzie z góry skazana na gorszą pozycję. Więc, zdobywanie tejże "wspaniałej" waluty na GVG odpada.
Towar, który można zdobyć tylko w drodze walk na gpc, wypraw (diaxy tez mają zostać) oraz GvG
Przeczytaj raz jeszcze pomysł oraz dyskusje.
Przeczytałem pomysł i do niego się odniosłem, nie do dyskusji.
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Jak widać nie przeczytałeś rzekomo własnego pomysłu, ani mojej odpowiedzi. Gildia biorąca udział na GVG, będzie więcej szafirów, co sprawia iż gildia nie mogąca grać na GVG, będzie z góry skazana na gorszą pozycję. Więc, zdobywanie tejże "wspaniałej" waluty na GVG odpada.


Przeczytałem pomysł i do niego się odniosłem, nie do dyskusji.
Są gildie, które mają zakaz gry na gvg? Sory, ale jest to funkcjonalność i to że gracze nie chcą z niej korzystać to cóż. Własnie takie coś by zachęciło graczy to gry na gvg i by ożywiło ten tryb "przy okazji"

Przeczytałem pomysł i do niego się odniosłem, nie do dyskusji.
To jednak polecam czytać całość bo często na bieżąco dostosowuje pomysł do bieżącej krytyki. I jak napisałem we wczesniejszej odpowiedzi, przyjmuje argument, żeby tego nei bylo (ale dla mnie to błąd, bo w ten sposób zachęci się gildie do aktywności w tym trybie)
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
wierz lub nie, są gildie gdzie wszyscy graja na telefonie
Ja rozumiem, ale to nie jest że tak powiem problem IG tylko tych graczy... Wiem, że to brzmi brutalnie i też wolałbym by wszystkie funkcjonalności były dostępne wszędzie, ale tak nie ma i raczej nei będzie z tego co IG mówiło.
Dlatego, jak pisałem, spoko można wykreślić zdobywanie szafirów na gvg. Dla mnie to jest nagroda dla gildii grających gvg i jako zachęta, ale jak ma to wpływać na odbiór pomysłu to spoko można wykreślić i zostawić gpc i wg jako miejsce ich zdobywania.
 

Johnny McBride

Wicehrabia
W zasadzie nigdy nie krytykuję osób , które przedstawiają swoje pomysły na usprawnienie gry, ale tutaj widzę kompletną odklejkę osoby/grupy osób? farmerów gvg, które poprzez dodanie do tego trybu nowej waluty, chciałyby zabetonować pola chwały dla siebie, i wtedy nikt by im już w żaden sposób nie podskoczył na polach i nie wyszedł z bazy kiedy paniska grają i farmią tysiące PR dziennie w spokoju, bo przecież o to chodzi w tym "pomyśle", prawda ? żeby nikt wam szachownic/\wiatraków czy innych huśtawek nie porozwalał. Żeby zabetonować PCH tak jak GVG i żeby tylko kilka gidlii miało spokojną zabawę a reszta żeby sobie patrzyła. Jaki w takim razie masz pomysł dla osób/gildii które grają na aplikacji mobilnej i dostępu do GVG w ogóle nie mają ? mają zmienić grę? Bo ty chcesz stworzyć tak wielkie różnice w grze między kontami, których w żaden sposób nie da się zniwelować.
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
W zasadzie nigdy nie krytykuję osób , które przedstawiają swoje pomysły na usprawnienie gry, ale tutaj widzę kompletną odklejkę osoby/grupy osób? farmerów gvg, które poprzez dodanie do tego trybu nowej waluty, chciałyby zabetonować pola chwały dla siebie, i wtedy nikt by im już w żaden sposób nie podskoczył na polach i nie wyszedł z bazy kiedy paniska grają i farmią tysiące PR dziennie w spokoju, bo przecież o to chodzi w tym "pomyśle", prawda ? żeby nikt wam szachownic/\wiatraków czy innych huśtawek nie porozwalał. Żeby zabetonować PCH tak jak GVG i żeby tylko kilka gidlii miało spokojną zabawę a reszta żeby sobie patrzyła. Jaki w takim razie masz pomysł dla osób/gildii które grają na aplikacji mobilnej i dostępu do GVG w ogóle nie mają ? mają zmienić grę? Bo ty chcesz stworzyć tak wielkie różnice w grze między kontami, których w żaden sposób nie da się zniwelować.
Ten pomysł ma cel dokładnie odwrotny.....
Ma sprawić by walki pomiędzy gildiami były ciekawsze, gdyż dochodzi nowy zasób, którym trzeba będzie umiejętnie zarządzać.
I kolejny raz piszę, czytajcie posty... trzeci raz piszę, że z uwagi na liczne argumenty przeciwko wypadaniu z szafirów na gvg można z tego zrezygnować.
Ale fakt, że ktoś gra tylko na mobilce to jego strata (niestety)

Zresztą nie bardzo rozumiem, bo i tak gpc stanowiłoby 75-80 wpływu szafirów, WG marginalna ilość i GvG także marginalna ilość. Nigdzie nie pisałem, ze wszędzie po równo. Ba nawet mogą się pojawić budynki dające taki towar. Kiedyś w modzie była galeria sław, teraz może być coś innego.
 

kasia2389

Arcyksiążę
No to wymyślił kolejną bzdurę.
Siłą rzeczy pojawia się pytanie, czy gildie z większym portfelem nie mają tu przewagi (i to znacznej)
Oczywiście, że mają, ale co tym złego?
Wytłumacz mi, dlaczego wydawca gry ma promować tych co nie płacą za grę a karać płacących, oraz zmiejszać swoje dochody?
Różne rzeczy można zarzucić Inno, ale napewno nie to, że zatrudniaja głupich księgowych.

Na szczęście, prędzej piekło zamarznie, niż ktoś w Inno pomyśli o wprowadzeniu tego wiekopomnego rozwiązania.
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
No to wymyślił kolejną bzdurę.

Oczywiście, że mają, ale co tym złego?
Wytłumacz mi, dlaczego wydawca gry ma promować tych co nie płacą za grę a karać płacących, oraz zmiejszać swoje dochody?
Różne rzeczy można zarzucić Inno, ale napewno nie to, że zatrudniaja głupich księgowych.

Na szczęście, prędzej piekło zamarznie, niż ktoś w Inno pomyśli o wprowadzeniu tego wiekopomnego rozwiązania.
To jest wybitnie smutne. Oficjalne popieranie Paytowin. O ile oczywiście, że dla firmy to jest super i hiper, ale już wiele firm przejechało się na patrzeniu tylko do kieszeniu. Produkt jest dla klientow. Firma musi wyważyć interes księgowy z interesem graczy.
Gry pay2win źle kończą. Oczywiście w foe ten aspekt jest maly i aktualnie obecny jedynie na gpc własnie, ale jednak jest.

Ja rozumiem, że można krytykować pomysł, ale Ty jedyne co piszesz, to że pomysł jest zły bo jest sprzeczny z polityką finansową firmy.
Pomysły są chyba dla gry i graczy? Wskazałem kompromis pomiędzy finansami IG, a pomysłem, który powinien ten "problem" rozwiązać.


Pomysł ma na celu zwiększenie atrakcyjności starć na polach. Szachownic nie lubię i nie przepadam za taką rozgrywką, gdyż jest nudna. Cały czas powtarzam, że w polach chodzi o wygrywanie (dla mnie) a nie o nabijanie PR.

Nie rozumiem w jaki sposób ten pomysł uderza w mniejsze gildie, a wspiera większe. Mniejsze gildie nie używają diaxów bo nie mają do czego. W platynie sektory stoją po kilka dni bez ruszenia (tu jest problem z doborem przeciwników).
Widzicie takie zagrożenie to prosiłbym to bardziej rozpisać abym mógł zaproponować rozwiązanie, gdy faktycznie taki problem zaistnieje.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Nie rozumiem w jaki sposób ten pomysł uderza w mniejsze gildie, a wspiera większe. Mniejsze gildie nie używają diaxów bo nie mają do czego.
Po co przyspieszać obozy na szachownicy? Szafiry odkładają się w skarbcu i pytanie co z nimi zrobić już wisi w powietrzu. To mniejsze/słabsze gildie, które przebiją się na mapę przyspieszają obozy.
w gpc akurat jestem w jednej z najlepszych gildii pod kątem gpc na swoim świecie
Trudno uwierzyć, że gracz gildii topowej na GPC nie widzi skutków tego pomysłu.
 

Auraya

Hrabia

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Po co przyspieszać obozy na szachownicy? Szafiry odkładają się w skarbcu i pytanie co z nimi zrobić już wisi w powietrzu. To mniejsze/słabsze gildie, które przebiją się na mapę przyspieszają obozy.

Trudno uwierzyć, że gracz gildii topowej na GPC nie widzi skutków tego pomysłu.
Masz wybitnie nudny świat skoro nie wiesz. Inne gildie czasem też mają coś do powiedzenia więc trzeba czasem szybko sektory zamykać przy sztabie. A i nie na każdy sektor ogarniesz 5 wózków. Czasem po prostu jeden jest otoczony jedynkami etc. Więc musisz zamknąć jedną z flag i dopiero nabijać sąsiedni - wtedy musisz przyspieszyć jak chcesz bić za darmo.
A te gildie co się przebijają to w praktyce mogą zrobić max jeden sektor, a sąsiednie są oflagowane więc nawet nie ma co przyspieszać...
O tym, że takie gildie nie powinny trafiać na mocniejsze to nawet nie będe wspominał bo to raczej każdy wie i się z tym zgadza. Ale o tym już był osobny wątek by zmienić system turniejów i sposób doboru przeciwników.

Trudno uwierzyć, że gracz gildii topowej na GPC nie widzi skutków tego pomysłu.
Jedyny skutek jest taki, że aktywne gildie będą mogły przyspieszać dużo
małe i nieaktywne mało. Ale te gildie i tak nie biją nic i nie muszą nic przyśpieszać to po co im? wystarczy im to co sami nabiją. Ten twoar będzie proporocjonalny do aktywnosci więc także proporcjonalny ( w pewnym sensie) do zapotrzebowania.

my nie próbujemy wymyślać koła na nowo, czemu ciężar ma na nas spadać?
Cóż ja Cie nie proszę o wymyślenie rozwiązania problemu, tylko o jego wskazanie.
Piszecie, że pomysł uderza w mniejsze gildie. Ja tego zagrożenia nie widzę - opisałem powyżej. Skoro ja nie widzę, a wy widziecie to chyba jest logiczne, ze proszę o wskazanie jak to zagraża? Rozwiązaniem - jak temu zaradzić to ja się musze martwić by dopasować to do pomysłu.
 
Do góry