[Handel] Nowa funkcja targu wymiana towarow za PR

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser20655
  • Data rozpoczęcia

Czy jesteś za dodaniemdo targu funkcji wymiany towarow za PR?


  • W sumie głosujących
    25

DeletedUser20655

Guest
Witam
Nie wiem czy zauważyliście ale handel wymienny towarami na wyższych poziomach, oceaniczna i wirtualna przyszlosc praktycznie nie istnieje.
Za to kwitnie nieoficjalny handel wymienny tych towarow za punkty PR wpłacane w perły.
Może warto pomyśleć o zaimplementowania do targu funkcji wystawiania towarow z PR i odwrotnie. Ułatwiłoby to znajdowanie kupujących i sprzedających.

Co o tym myślicie?
 

kasia2389

Arcyksiążę
Myślę, że warto o tym myśleć.

Dyzio Marzyciel
Położył się Dyzio na łące,
Przygląda się niebu błękitnemu
I marzy:
"Jaka szkoda, że te obłoczki płynące
Nie są z waniliowego kremu...
A te różowe -
Że to nie lody malinowe...
A te złociste, pierzaste -
Że to nie stosy ciastek...
I szkoda, że całe niebo
Nie jest z tortu czekoladowego...
Jaki piękny byłby wtedy świat!
Leżałbym sobie, jak leżę,
Na tej murawie świeżej,
Wyciągnąłbym tylko rękę
I jadł... i jadł... i jadł..."
 

DeletedUser18795

Guest
Super daj ankiete bo inaczej nic z tego nie bedzie a fajnie by bylo bo oszustwa by w tej kwestii nie bylo ;) w koncu jakis super pomysl ktorego jeszcze nie bylo
 

kasia2389

Arcyksiążę
+1000
Ale, żeby rzecz całą sprecyzować, to gdzie będą lądowały PR z takiego handlu, na pasek czy do inwentory?
I drugie pytanie, kiedy to wejdzie?
 

DeletedUser20535

Guest
Zastanawiam się..
...czy wtedy cały handel nie zamieni się w handel towar za pr?. Nie jestem też pewna czy byłoby to dobrze czy źle, może od jakiejś epoki, wymiana barterowa zastąpiona by była walutową. Byłoby to zgodne z rzeczywistością. A i prodkcja towarów na handel by rozkwitła.
...więc, tak. Dobry pomysł.

Dodaj ankietę.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser20655

Guest
Według mnie PR powinny trafiać do inventory.
A kiedy to wejdzie? Kto wie. Jak znam życie to nigdy

Sebastian czemu bzdura? Targ służy do wymiany a co za co to kwestia umowna. Jesli opcja się nie podoba nie musisz z niej korzystać , ale warto żeby była dla innych
 

kasia2389

Arcyksiążę
+100000000000000000000000000000000000000000000000
Według mnie PR powinny trafiać do inventory.
No to świetna sprawa, można będzie szybko przerzucać PR z paska do inwentory a z drugiej strony wielkie ilości towarów. Oby to wprowadzili jak najszybciej.

Jak to możliwe, jak jest dobry pomysł, to zaraz głosują na nie.
 

DeletedUser20655

Guest
Bo ludzie nie lubią zmian, wole bezpieczna mierna teraźniejszość niż niepewna ale możliwe ze lepsza przyszlosc.
Zawsze łatwiej jest zebrać ludzi żeby protestowali przeciwko czemuś niż żeby byli za
 

DeletedUser20655

Guest
Przecież obaj sprzedają towary. Icek oddaje 100 drewna za 200 benzyny, a Dawid oddaje 200 benzyny za 100 drewna.
To PR trafią do czyjego inventory? Icka czy Dawida? A może po połowie?
:haha::haha::haha::haha:
A przeczytales tytul tematu?
Chodzi o to zeby wprowadzic now funkcje na targu, wymiany towarow za PR
Czyli stosujac twoja analogie icek oddaje 100 drewna za 50pr, a dawid oddaje 50pr za 100drewna.
Pr trafia wtedy do inventory icka
Jasne?
 

DeletedUser20655

Guest
To co implementacja takiej funkcji ma zmienić?
Ulatwi handel. Teraz ludzi umawiaja sie na forach lub czatach i wymaga to ustalen jakimtowar oddaje, w jaka perle wplacic itp. i jest tu pole do naduzyc lub nieporozumien
A tak byloby to zautomatyzowane, prostsze i oferta mialaby wiekszy zasieg. Czyli tak jak teraz jest z wymiana towar/towar bysmydodali nowa funkcja towar/pr
 

Markiz.

Książę
Wyobrażasz sobie jak będzie wyglądać taki "handel" - przerzucanie milionów PR z paska do paczek między znajomymi.
Jak już pisałem, po tysiąckroć MINUS.
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Ulatwi handel. Teraz ludzi umawiaja sie na forach lub czatach i wymaga to ustalen jakimtowar oddaje, w jaka perle wplacic itp. i jest tu pole do naduzyc lub nieporozumien
W tej chwili pr są tylko formą dopłaty za epokę. Trzeba mieć na wymianę przynajmniej 50% ilości towarów, które chce się kupić. Proponujesz możliwość zakupu bez żadnych ograniczeń. W takim razie może powinna być możliwość kupowania towarów za monety? Wszystko na skróty?
Proponuję medal z ziemniaka za pomysł, może wyjdą frytki.
 

DeletedUser20655

Guest
W tej chwili pr są tylko formą dopłaty za epokę. Trzeba mieć na wymianę przynajmniej 50% ilości towarów, które chce się kupić. Proponujesz możliwość zakupu bez żadnych ograniczeń. W takim razie może powinna być możliwość kupowania towarów za monety? Wszystko na skróty?
Proponuję medal z ziemniaka za pomysł, może wyjdą frytki.
Nie bez ograniczen tylko za pr. Pr jak kazdy towar jest ograniczny.
Twoj pomysl z kupnem towarow za zloto to cos nowego, moja propozycja to prostu usprawnienie i uporzadkowanie sytuacji juz istniejacej poprzez zapewnienie wsparcia systemu.
Przeciez i tak duzo ludzi juz handluje towary za pr. Zobacz ilu ludzi jest w epoce kolonialnej np a maja wiekszosc perel. Jak myslisz skad mieli na nie surowce?

Twoja uwaga na temat ziemniaka i medalu jest nie na miejscu i nic nie wnosi do rozmowy.
Aby jednak dopasowac sie do poziomu domysl sie gdzie ci proponuje ze mozesz sobie wsadzic swoj frytkowo-ziemniakowy medal
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
pomysł jest plagiatem pomysłu z przed dwóch lat
Dzięki za przypomnienie. Niestety, takie pomysły (być może oryginalne, w przekonaniu autorów) będą się powtarzać tak długo, dopóki ludzie nie uświadomią sobie prostego faktu: kupić można tylko to, co zostało wyprodukowane. Ceny towarów w pr są już śmiesznie niskie, a wyprawy skutecznie drenują rynek. Konieczność zainwestowania własnych towarów chociaż trochę hamuje ten proces.
 

DeletedUser20655

Guest
Plagiat to zle slowo, sugeruje intencjonalna, negatywna dzialalnosc.
Bardziej odpowiednim byloby powtorzenie.

Ale tym bardziej przekonuje mnie to ze taka opcja pojawinna sie pojawic skoro nie tylko ja wpadlm na ten pomysl to znaczy ze jest potrzeba na tego typu udogodnienie.

Powtarzam ze nie jest to wprowadzenie czegos nowego a jedynie ucywilizowanie i usankcjonowanie
juz istniejacej interakcji miedzy graczami.

Szkoda tylko ze raczej nie zostanie zaimplementowane to rozwiazanie skoro byla juz kiedys podnoszona
ta kwestia i nic z tego nie wyszlo
 
Do góry