[Zgłoszone] Nocne FoE

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser314
  • Data rozpoczęcia

Czy jesteś za nocnym trybem


  • W sumie głosujących
    100
Status
Zamknięty.

DeletedUser314

Guest
@unpxre: jak gram na laptopie, który swoją drogą demonem prędkości nie jest, to każde zwiększenie detali przeszkadza. Jeśli noc będzie tylko opcją, to nie mam nic przeciwko. Po drugie jak jest więcej kolorów to łatwiej budynki rozróżnić, kolory się nie zlewają. Po trzecie, ze wzrokiem muszę Ci przyznać rację. Jak jest ciemniej to lepiej się gra (chociaż nie zawsze) przy ciemniejszych kolorach. Po czwarte, chwila moment i w grę będzie można grać na telefonach i tabletach (o ile już nie można), a tam nie zawsze jest mocny sprzęt. Każde skalowanie tekstur zwiększa obciążenie (chyba).

1. No ale to mamy nie rozwijać gry graficznie tylko ją cofać, żeby wszystkim się dobrze grało? Poza tym największym obciążeniem są tutaj chyba te animacje, których i tak praktycznie nie widać. Powinni jak już zrobić opcje by je wyłączyć, wtedy miasto renderowało by się raz i by nie było żadnego problemu :)

2. Swoje miasto chyba znasz ;>, motywuje się często budynki jakie są w grupie np domki albo farmy. Tak wiem niektórzy mają burdel w mieście i wtedy rzeczywiście był by problem, bo przy aktualnym trybie czasami ciężko coś znaleźć. Ale np wtedy ludzie mogli by sobie oświetlać to co chcą mieć motywowane :)

4. Średnio widzę granie na telefonie w FoE, skoro na moim komputerze przy odwidzeniu kilkudziesięciu osób, zaczyna zjadać 1.5gB ramu ... Pewnie są smartphon'y jakie temu sprostają ale to raczej niszowy rynek.

Ciężko też powiedzieć jak to naprawdę wyglądało by w praktyce, bo wszystko zależy od programistów FoE.
 

DeletedUser2557

Guest
unpxre - dla mnie to niewielka różnica;) Mam podobnie - ale sam przyznasz, że 2% to nie jest dużo (u mnie takich wahań nie ma, ale kwestia systemu operacyjnego). Też mam 4 rdzenie + AMD 6790 HD, co najwyższą półką nie jest, najniższą też nie. Tak czy inaczej flash, szczególnie po np. upływie 2-3 godzin ciągłego odpalenia zaczyna rzeźbić - nieważne co on ma włączone i jak bardzo starają się go "optymalizować" (nomen omen lepiej by zrobili gdyby ta gra była pisana w Silverlight - on rzeczywiście korzysta z akceleracji i procesor jest niemal "zimny"). A i weź poprawkę, że np. pod Firefox flash chodzi o wiele gorzej niż np. w Operze czy Chrome (najlepiej w nim, ale trzeba pamiętać, by pod Windows przełączyć wtyczkę z Pepper API na Netscape API - inaczej problemy z polskimi literami).

Robertolog - gra nie ujrzy światła dziennego na telefonach i tabletach:p Flash jest "wygaszany" (do 2016 roku), a na telefonach nie ujrzysz już odpowiednich wtyczek (Windows Phone 7.5/8 nawet youtube poprawnie bez aplikacji nie otworzy, Android 4.1 nie ma Flasha i nie będzie miał, Symbian - w ogóle jest sens pisać co jest na niego?, Apple już daaaawno wywaliło tego dziurawca).
 

DeletedUser

Guest
@unpxre - animacje swoją drogą, powinny być w ogóle jakieś opcje zmniejszania jakości grafiki ;) Miasto swoje znam, ale nie znam dokładnie tych, których chce obrabować lub przejrzeć potencjalną armię.
@aztatl - coś słyszałem, że koncerny chcą zrezygnować z flasha, ale nie wiedziałem, że jest tak źle. Teraz nasuwa się pytanie: dlaczego programiści jeszcze w nim robią gry? Podejrzewam, że inne platformy mają lepszą akcelerację i są wszędzie dostępne.
 

DeletedUser314

Guest
unpxre - dla mnie to niewielka różnica;) Mam podobnie - ale sam przyznasz, że 2% to nie jest dużo (u mnie takich wahań nie ma, ale kwestia systemu operacyjnego). Też mam 4 rdzenie + AMD 6790 HD, co najwyższą półką nie jest, najniższą też nie. Tak czy inaczej flash, szczególnie po np. upływie 2-3 godzin ciągłego odpalenia zaczyna rzeźbić - nieważne co on ma włączone i jak bardzo starają się go "optymalizować" (nomen omen lepiej by zrobili gdyby ta gra była pisana w Silverlight - on rzeczywiście korzysta z akceleracji i procesor jest niemal "zimny"). A i weź poprawkę, że np. pod Firefox flash chodzi o wiele gorzej niż np. w Operze czy Chrome (najlepiej w nim, ale trzeba pamiętać, by pod Windows przełączyć wtyczkę z Pepper API na Netscape API - inaczej problemy z polskimi literami).

Robertolog - gra nie ujrzy światła dziennego na telefonach i tabletach:p Flash jest "wygaszany" (do 2016 roku), a na telefonach nie ujrzysz już odpowiednich wtyczek (Windows Phone 7.5/8 nawet youtube poprawnie bez aplikacji nie otworzy, Android 4.1 nie ma Flasha i nie będzie miał, Symbian - w ogóle jest sens pisać co jest na niego?, Apple już daaaawno wywaliło tego dziurawca).

Wahania są bo puściłem Trailer gdzie czasami były same napisy itp :), ale ogólnie różnica była 50%, minimalne to 4 i 8, a maksymalne 6 i 13*.

O wadach swf, nie trzeba dyskutować bo to retoryka, tak samo jak to, że z każdym ulepszeniem działa coraz tragiczniej.

Co do firefoxa to fakt, ja najbardziej odczuwam jego niestabilność i to że potrafi zabić przeglądarkę... Więc cześć stron przeglądam tu cześć na chrome :)

Jak dla mnie silverlight jest zbędny zobacz jaką gry robi Inno korzystając z Jquery, jak choćby Lagoonia (którą zrobili 2 lata temu), czy Kartuga jaką jest w fazie alfa, ale z tego co Bryff mnie zapewniał również jest na JS.

A gra taka jak FoE swf potrzebuje mniej niż powyższe. Wtedy również gracze sami mogli by zrobić łatkę np wyłączająca/spowalniającą animacje, czy stworzyć samemu tryb nocny :)

- - - Zaktualizowano - - -

@unpxre - animacje swoją drogą, powinny być w ogóle jakieś opcje zmniejszania jakości grafiki ;) Miasto swoje znam, ale nie znam dokładnie tych, których chce obrabować lub przejrzeć potencjalną armię.
@aztatl - coś słyszałem, że koncerny chcą zrezygnować z flasha, ale nie wiedziałem, że jest tak źle. Teraz nasuwa się pytanie: dlaczego programiści jeszcze w nim robią gry? Podejrzewam, że inne platformy mają lepszą akcelerację i są wszędzie dostępne.

Flasha większość web-developerów nienawidzi od samego początku, kiedyś gdy JS/CSS się dopiero tworzył była to jedyna opcja na stworzenie animacji na stronie.
Dlatego wiele osób powiedzmy starej szkoły nie chce się uczyć czegoś nowego i wykorzystuje sprawdzone przestarzałe metody. :)
Poza tym często klient upiera się na dana platformę, i nie przemówią np do niego wady przy optymalizacji SEO, czy dostępności mobilnej. Widział gdzieś i chce mieć tak samo.
 

DeletedUser2557

Guest
@unpxre - animacje swoją drogą, powinny być w ogóle jakieś opcje zmniejszania jakości grafiki ;) Miasto swoje znam, ale nie znam dokładnie tych, których chce obrabować lub przejrzeć potencjalną armię.
@aztatl - coś słyszałem, że koncerny chcą zrezygnować z flasha, ale nie wiedziałem, że jest tak źle. Teraz nasuwa się pytanie: dlaczego programiści jeszcze w nim robią gry? Podejrzewam, że inne platformy mają lepszą akcelerację i są wszędzie dostępne.
Hehe... oni optymalizowali FoE, by dynamicznie zmieniała się jakość grafiki (w zależności od sprzętu - testowałem na dwóch komputerach i działa; ponadto wykrywa czy masz aktywną zakładkę z grą - jeżeli nie jakość zostaje okrojona do minimum). Co do ekranów miast innych (by ładowało w słabszej jakości bądź tekstowo) - tematy były i zakończone zostały konkluzją nic z tego:) (a przynajmniej na tym ja zakończyłem interesowanie się tym tematem)
Z kolei co do flasha - też kiedyś tutaj to poruszałem. Okazało się, że FoE zostało napisane we Flash gdyż w chwili, kiedy wzięli je na tapetę po prostu nie było innej godnej technologii. Natomiast teraz jak widzę nowe gry to pisane są przy użyciu HTML5/WebGL (i to jest aktualny kierunek rynku).
 

DeletedUser314

Guest
Hehe... oni optymalizowali FoE, by dynamicznie zmieniała się jakość grafiki (w zależności od sprzętu - testowałem na dwóch komputerach i działa; ponadto wykrywa czy masz aktywną zakładkę z grą - jeżeli nie jakość zostaje okrojona do minimum). Co do ekranów miast innych (by ładowało w słabszej jakości bądź tekstowo) - tematy były i zakończone zostały konkluzją nic z tego:) (a przynajmniej na tym ja zakończyłem interesowanie się tym tematem)
Z kolei co do flasha - też kiedyś tutaj to poruszałem. Okazało się, że FoE zostało napisane we Flash gdyż w chwili, kiedy wzięli je na tapetę po prostu nie było innej godnej technologii. Natomiast teraz jak widzę nowe gry to pisane są przy użyciu HTML5/WebGL (i to jest aktualny kierunek rynku).

Cała grafikę FoE robiła osobna firma (http://www.ground-studios.com), nie Inno, możliwe również że to wywarło wpływ na skorzystanie z tego, w końcu jak na razie to tylko we flashu można renderować obiekty. Tak wiem można np w bibliotece chrome, ale to tylko w chrome i może w safari w końcu ten sam silnik, chodzi mi o to że flash jest ogólno dostępny w porwaniu do konkurencji.
Możliwe też że całe FoE tworzyła osobna firma, a po prostu specjalizowała się w tym :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser2557

Guest
Jak nie spojrzeć - zrobiliśmy mały wybieg poza główny wątek. Dla mnie pomysł do rzeczy - ciekawe czy zrealizują.
 

DeletedUser

Guest
pomysl bardzo fajny ale
- musi to byc tak zrobione aby nie wymagalo stawiania nowych budynkow/dekoracji bo moze to komus rozwalic cala architekrure miasta (ludziki z pochodniami i troche wiecej swiatel w oknach powinno wystarczyc)
-no i chyba najwazniejsze - opcja wlacz/wylacz
 

DeletedUser

Guest
Nikt nie musi mieć latarń, wystarczy jak w domkach czy innych budynkach będą się świeciły okna.
 

DeletedUser

Guest
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Co do klimatu i zmiany scenerii w nocy jestem jak najbardziej na ta, ale nie mogę się zgodzić na morale, osłabienie ataków nocnych i większe koszty budowlane jak kolega wcześniej napisał, bo po prostu to jest głupie i bez sensu.

W plemionach mamy nocny system z powodów oczywistych (w nocy przejęcie wioski jest cięższe, ale tutaj nie przejmujemy wiosek) tak samo koszty budynków nie powinny być zwiększane, bo niektóre osoby chodzą do pracy i mają czas tylko w nocy aby trochę popykać w tą grę, a to by sporo utrudniło życie tym ludziom zwłaszcza że inni grają całymi dniami.

Wniosek: Klimat Tak, utrudnienia w grze nie
 

DeletedUser1724

Guest
unpxre popisałeś się :) Może być aplikował na grafika w siedzibie IG ?? :D
 

DeletedUser8

Guest
Naprawdę wygląda to fajnie, bardzo mi się podoba ten nocny widok. Wielki plus za zrobienie grafik, takie graficzne przedstawienie bardziej przemawia do ludzi niż sam opis : ) Z przyjemnością będę apelować o zgłoszenie tego pomysłu ^^
 

DeletedUser

Guest
Gratuluję idei - w sensie "nocy".

Ale modyfikatory mogłeś sobie podarować, swoją beznadziejną bezcelowością szpecą na prawdę ładny pomysł.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
mysle ze bylby to dobry pomysl ale jak by byl tryb budowania latarni na terenie ulicy zeby byl taki klimat bo budowanie latarni na polu obok nie za bardzo za duzo miejsca sie traci mysle ze temat do dopracowania
 

DeletedUser

Guest
Świetny pomysł ;)) Najbardziej podoba mi się, że nocni gamerzy będą mieli korzyści z poświęcenia. ;)) Super ;)
 

DeletedUser3458

Guest
Co do klimatu i zmiany scenerii w nocy jestem jak najbardziej na ta, ale nie mogę się zgodzić na morale, osłabienie ataków nocnych i większe koszty budowlane jak kolega wcześniej napisał, bo po prostu to jest głupie i bez sensu.

W plemionach mamy nocny system z powodów oczywistych (w nocy przejęcie wioski jest cięższe, ale tutaj nie przejmujemy wiosek) tak samo koszty budynków nie powinny być zwiększane, bo niektóre osoby chodzą do pracy i mają czas tylko w nocy aby trochę popykać w tą grę, a to by sporo utrudniło życie tym ludziom zwłaszcza że inni grają całymi dniami.

Wniosek: Klimat Tak, utrudnienia w grze nie
Z tym się zgadzam. Klimat TAK, utrudnienia NIE.
 

DeletedUser

Guest
Zdecydowanie jestem na tak.
Mam nadzieję, że kiedyś pojawi się "noc" w grze;)
 

DeletedUser314

Guest
Widzę że wielu osoba się podoba, tak więc nasza Administracja będzie coś robić z tym pomysłem przekazywać IG czy coś?
BO jak wam się nie chce to sam mogę wrzucić to na EN forum :)

 

DeletedUser

Guest
unpxre. Danifae napisała, że z przyjemnością będzie apelować o wprowadzenie tego pomysłu, więc nie masz się o co bać. Chyba, że nie ufasz jakimkolwiek pośrednikom ;)
 
Status
Zamknięty.
Do góry