NIEWOLA

  • Rozpoczynający wątek cholden
  • Data rozpoczęcia

Czy jesteś...


  • W sumie głosujących
    16
Status
Zamknięty.

DeletedUser629

Guest
Odp: NIEWOLA

A noto domyśl coś geniuszu dałem pomysł żeby urozmaicić grę ponieważ niewolnictwo było i czy ja powiedziałem że trzeba zabierać mieszkańców powiedzmy można zabierać 3 mieszkańców ale gracz a niższych punktach tego nie odczuwa czyli ma swoją liczbę a gracz o większej punktacji już odczuł by to bo stracił 3 kolesi . Nie umiecie stracić 3 mieszkańców to będzie tak ale są oczywiście inne opcję sabotaż to wiadomo co to bo jest już w grze. I po tych komentażach widać że w plemiona nie graliście .


Ojej..trochę chyba za dużo informacji w krótkiej wiadomości. Nie bardzo rozumiem teraz Twoją koncepcję. Czy mógłbyś trochę prościej krok po kroku? no bo jak gracze słabsi, lub na wczesnym etapie mieli by nie odczuć tego że zabiera im się mieszkańców? Wydaje mi się, że zarówno tym lepiej rozwiniętym jak i tym gorzej jest to nie na rękę, bo każdy mieszkaniec się liczy a co dopiero gdyby nas ostro atakowali bo jesteśmy tzw. "krową dojną". Poza tym niech mnie zaatakuje 10 graczy i zabierze po 3 ludzi to okazuje się, że Ci słabo rozwinięci mają puste domy a musza dobudować nowe..Własnie też sobie zresztą uświadomiłam kwestie domów. Pierwszy jaki budujemy ma pojemność 14 osób i co?atakuje mnie tych 10, każdy chce ludzi i nagle się okazuje, ze nie ma skąd brać ludzi bo wszystkich mi zabrali?a ośrodki kultury, produkcji etc. trzeba zlikwidować bo nie mamy mieszkańców? możesz dać limity ale nawet jeśli raz dziennie mnie zaatakują a nie potrafię się bronić to i tak szybko upadam, bo ja np już teraz prawie od tygodnia mam problemy z ilością ludzi. A gdyby mnie namiętnie atakowali i byłaby ta opcja to od razu mogłabym zakończyć grę, bo nie mogłabym się rozwijać i chyba nawet zaczęłabym się cofać... No i zresztą kogo by miały obejmować te limity. Czy chodziłoby o liczbę ataków wykonanych PRZEZ jedną osobę?jak widzisz za dużo. Limit ataków NA jedną osobę? tez jakoś tego nie widzę, bo już w umyśle zaczynają mi się tworzyć kolejne trudności.

Pozostają też problemy które wskazywałam ja czy IaneShine we wcześniejszych postach..W ogóle mam wrażenie, ze im dłużej rozważa się ten pomysł tym więcej problemów nastręcza.

Piszesz, że mogliby nie wybierać tej opcji ale kto jej nie wybierze? skoro już teraz wydaje się być atrakcyjniejsza do wyboru (przynajmniej tak mi się wydaje).Zresztą nawet jeśli nie to i tak istnieje ryzyko, że jakaś magiczna siła sprawi, ze wszyscy będą wybierać tylko ją i co wtedy? już teraz przy pomaganiu komuś widać, że raczej odrestaurowuje się niż motywuje( czyli wybiera się opcję) gorszą dla ofiarobiorcy) a co dopiero jak można by mu było zaszkodzić i dzięki temu wyeliminować konkurencje.

No a co do plemion..nie, nie grałam bo mi się właśnie nie podoba ta gra ze względu na założenia i nie chcę by FoE przerodził się w kolejną ich kopie. Ta gra jest wyjątkowa własnie ze względu na swój charakter. Wypełnia ona pewnego rodzaju niszę i błędem by było przemienianie jej w coś co już jest.
 

DeletedUser512

Guest
Odp: NIEWOLA

A noto domyśl coś geniuszu dałem pomysł żeby urozmaicić grę ponieważ niewolnictwo było i czy ja powiedziałem że trzeba zabierać mieszkańców powiedzmy można zabierać 3 mieszkańców ale gracz a niższych punktach tego nie odczuwa czyli ma swoją liczbę a gracz o większej punktacji już odczuł by to bo stracił 3 kolesi . Nie umiecie stracić 3 mieszkańców to będzie tak ale są oczywiście inne opcję sabotaż to wiadomo co to bo jest już w grze. I po tych komentażach widać że w plemiona nie graliście .

przeczytaj co napisałes i wyłóż to prościej

Jeśli zabiera się do nie woli to po to by ktoś odczuł to to chyba jest jasne. Z Twojej wypowiedzi wynika iż słabszy niby tego nie ma odczuwać niby w jaki sposób słabszy to mniej punktów czyli mniej woja i budynków bo za to są punkty. Jeśli takiemu zabierzesz paru mieszkańców albo znajdzie się kilku agresorów którzy zabiorą kilkunastu mieszkańców i tak przez kilka dni to może być bankructwo populacji :D, Silniejszy gracz nawet tego nie odczuje postawi sobie kolejny budynek, ba warunek jeszcze że przegra walkę i ktoś weźmie jego popa do niewoli.

Przy okazji grałem w wiele gier, nie tylko Plemiona ale także inne i gram nadal :D FoE to taka gierka na uspokojenie dla miłośników uprawiania poletek :D
 

DeletedUser

Guest
Odp: NIEWOLA

Tak szczerze mówiąc, z tego co czytam te posty, to głównie jest uświadamianie komuś jak bardzo to się może przydać lub odwrotnie.
Zaproponowałbym konkrety, co oczywiście ułatwi podjęcie decyzji.
przykładowo:
W epoce Rozkwitu Średniowiecza będzie można wybudować budynek "Obóz Niewolników" (co do kosztów prosiłbym o ustalenie ich osobę znającą się na tym)
po wybudowaniu owego budynku odblokowuje nam się możliwość zaciągnięcia mieszkańców pokonanego "imperium" do niewoli, jednakże ofiara musi być w epoce Rozkwitu Średniowiecza.
Będzie można atakować wraz z zniewoleniem raz na 3 dni z możliwością zdobycia od 1 do 5 niewolników (losowo). Natomiast, jeżeli kolejno kilka graczy chce zaatakować jednego, po każdym kolejnym ataku trzeba odczekać 4 godziny.
Dla jasności: Jest gracz A, B, C i D. Gracz A, atakuje gracza D i zabiera mu osadników. Jeżeli gracz B chce zabrać graczowi D kolejnych osadników musi odczekać 4 godziny, zanim zaatakuje ze zniewoleniem, tak samo i gracz C musi odczekać kolejne 4 godziny po graczu B. Sposób wprowadzenia może jest trudny ale nie nie możliwy :)
W "Obozie Niewolników" natomiast, będzie można maksymalnie umieścić 50-ciu niewolników (do ustalenia) z możliwością rozszerzenia funkcjonalności budynku.
Gdy ofiara ataku straci swoich poddanych będzie miała możliwość odbicia ich i dodatkowo przejęcia osadników agresora.
przykładowo: Agresor mnie zaatakował, straciłem 3 poddanych. Staram się ich odbić, wygrałem rewanż i tym samym odzyskałem moich 3 poddanych i dodatkowo 3 poddanych Agresora.

Jak dla mnie do ustalenia pozostaje ewentualna wymiana niewolnikami.
Dla jasności. Mimo, że jest to gra, jak niektórzy mówią czysto Ekonomiczna, a wojska to jedynie dodatek, to przechodzimy tu kolejne epoki, jak i przechodzimy przez kolejne kultury. W średniowieczu przykładowo panowało prawo pięści między osobami z wyższych sfer, a tych z niższych. Jednakże gdy na polu walki przegrany prosił o litość honor rycerza nakazywał mu oszczędzić mu życie.
Do rzeczy. Gdyby nie wojska, ekonomia nie miałaby szans przetrwać więc proszę was... Nie mówcie, że to jest jedynie dodatek etc.
 

DeletedUser

Guest
Odp: NIEWOLA

Dodam jeszcze, że wprowadzenie tej niewoli zmieniłoby działanie domów mieszkalnych.
Mianowicie.
Kupujesz dom - Dostajesz wolne miejsce, które wypełniasz kupionymi lub przejętymi niewolnikami. (cena mieszkańców wzrastałaby wraz z jakością domu)
Obecnie:
Kupujesz dom - Dostajesz go wraz z mieszkańcami.

Jak sami widzicie, wprowadzając tego typu "atrakcje" trzeba byłoby zmienić wiele innych rzeczy, tak by podporządkować je pod realia owych Epok. Jeżeli twórcom starczy sił i czasu na wprowadzanie takich urozmaiceń, które zbliżyłyby nas do poznawania - odświeżania kolejnych Epok, to byłoby świetnie, jednakże wiem, że by wprowadzić tego typu sprawy potrzeba trochę czasu.
 

DeletedUser

Guest
Odp: NIEWOLA

Mi chodziło o to że nie odczuwa czyli gracz mający więcej pkt.(5.900) ma 130 mieszkańców i atakuje gracza co ma mniej pkt(5000) i 80 ludzi
5.900 vs 5000 = 5.900
5.900 początek 130
5000 początek 80
wynik końcowy
5.900 = 140 ludzi
5000 = 80 ludzi ( on tego nie odczuwa czyli nie traci)
albo jak powiedział trakol można było by to przenieść to do obozu niewolników
 

DeletedUser

Guest
Odp: NIEWOLA

Samo to, że mówicie o osiedleniu NIEWOLNIKÓW w mieście i traktowaniu ich jak zwykłych obywateli, jest nierealne, bo w takim wypadku, każdy normalny średniowieczny człowiek-niewolnik tak potraktowany zwiałby wam z wiochy i tyle byście mieli z niego uciechy :D
 

DeletedUser

Guest
Odp: NIEWOLA

masz rację to też trzeba by było uzwzględnić ale odeszliśmy od tematu bo mi chodziło o zniewalaniu żołnierzy i ludzi z podbitych prowincji ( wcześniej tego nie uzwzględniłem sorry) podbiliśmy sektor prowincji i dostajemy 10 mieszkańców którzy tam mieszkali i dajmy na to 1 żołnierza który przeżył atak ( to by było LOSOWE przypominam ) i potem albo go sprzedać albo zaciągnąć do armii mi nie chodziło o zabieranie innym graczom wolnych obywateli tyko w wrogich prowincjach !!!
 

DeletedUser426

Guest
Odp: NIEWOLA

sprzedać jednego żołnierza za powiedzmy 100 złota czy zaopatrzenia jest bez sensu. Przez pierwsza epoko , no dobra przez pierwsze dwie epoki jest to jakiś zysk. Natomiast już w nastepnych epokach ten zysk jest znikomy i w zasadzie bez zadnego znaczenia.
A jesli chodzi o podbijane prowincje , sama nazwa mówi za siebie prowincje PODBIJAMY a nie grabimy. Czyli każda pchła , szczur , kamien a nawet kazdy mieszkaniec przechodzi automatycznei pod nasze dowództwo. Więc jaki sens brania do niewoli własnych ludzi za których nastepnie zapłacimy obecnemu władcy prowincji (czyli samemu sobie) aby ich uwolnic ?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: NIEWOLA

Tyle że mi chodziło W BITWIE został zniewolony ( został ogłuszony lub otoczony ) a jest do nas wrogo nastawiony o np. film ostatni samuraj tam jest generał którego zniewalają samurajowie ponieważ został otoczony i przyzwyczaił się do ich obyczajów. A cena została by podwyższana od jakości żołnierza np.
Legionista=250zl
Żołnierz=150zl
Rycerz= 1000zl
 

DeletedUser426

Guest
Odp: NIEWOLA

Dziennie wyciągam z miastajakies 8k. z czego ponad 80k mam odłozone. Inni sugeruje ze mają drugie tyle. Więc zdobycie takich drobnych jest bez sensu i nawet tego nie odczujemy.

"wyrznelismy wszystkich jego druchów ale moze przyłączy sie do nas i pomoże zabić reszte miasta a potem go sprzedamy"
 

DeletedUser

Guest
Odp: NIEWOLA

Dziennie wyciągam z miastajakies 8k. z czego ponad 80k mam odłozone. Inni sugeruje ze mają drugie tyle. Więc zdobycie takich drobnych jest bez sensu i nawet tego nie odczujemy.

"wyrznelismy wszystkich jego druchów ale moze przyłączy sie do nas i pomoże zabić reszte miasta a potem go sprzedamy"

I już znalazłeś ze mną porozumienie a co do sprzedaży to zawsze jakiś zysk ;)
 

DeletedUser426

Guest
Odp: NIEWOLA

Jestes wielkim optymistą. Zysk jest bez bo nikt od 3 epoki w góre go nie odczuje.
 

DeletedUser740

Guest
Odp: NIEWOLA

A gdyby tak przyjac troche inny model "niewolnictwa" ? tzn po wygranej bitwie zwyciezca dostaje losowo w zaleznosci od poziomu rozwoju jedna jednostke wojskowa ktora moze wcielic do swojego wojska lub sprzedac za podwojna ilosc normalnej ceny w zlocie i w mlotkach natomiast przegrywajacy traci z zasobow zwykla cene danej jednostki... w przypadku 0 stanu zlota i mlotkow, placilby
z kredytu ktory musi pozniej odrobic....
 

DeletedUser426

Guest
Odp: NIEWOLA

Połowa twojego nowego pomysłu jest głownym tematem dyskusji tutaj.
Właściwie twój "nowy pomysł" rózni sie tym że .... chociaz nie , wcale sie nie rózni od pomysłu przedstawionego wyżej. Czytaj cały temat zanim wprowadzisz "cos nowego"
 

DeletedUser740

Guest
Odp: NIEWOLA

jesli dobrze sie doczytalem z calosci to proponowano tutaj ludnosc a nie produkcje... no chyba ze nie potrafie czytac ze zrozumieniem... czy podac tobie przyklady wypowiedzi gdzie jest to napisane czy moze jednak przyznasz mi racje ze jednak moja propozycja jest jednak troche inna?
jesli chodzi oczywiscie o walki z graczem a nie prowincja...
bo jesli chodzi o walki w prowincjach to masz racje, bylo podobne stwierdzenie.
ale mnie chodzilo glownie o PvP. bo prowincje mozna kupic i wtedy walk niema a co za tym idzie nie ma
problemu ze zdobycza :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser426

Guest
Odp: NIEWOLA

Pomysłodawca niewolnictwa również mówił niejednokrotnie o zdobyciu jednostki i jej sprzedazy.
 

DeletedUser625

Guest
Odp: NIEWOLA

To rozwiązanie, które proponujesz, znacznie utrudniłoby mi taką grę i albo bym zrezygnowała bo już mam dość gier nastawionych wyłącznie na rywalizację i walkę (mam wrażenie, że 90% gier ma taki profil)

Próbowałaś Ikariama? Tamta gra jest czysto ekonomiczna. Wojsko jest, ale są też koszty utrzymania, więc graczy z dużą ilością wojska nie jest tak dużo. Można spokojnie iść w eko.
 

DeletedUser5

Guest
Odp.: Odp: NIEWOLA

Namieszało się ładnie :)

Proponuję zamknąć ten temat, a autor pomysłu założy nowy temat, gdzie dokładniej opisze swój pomysł oraz tego, czy dotyczy podbijanych prowincji, czy walk z sąsiadami...
 

DeletedUser629

Guest
Odp: NIEWOLA

Próbowałaś Ikariama? Tamta gra jest czysto ekonomiczna. Wojsko jest, ale są też koszty utrzymania, więc graczy z dużą ilością wojska nie jest tak dużo. Można spokojnie iść w eko.

Próbowałam ale jakoś mi nie podpasował. Dość szybko z nim skończyłam. W Ikariam w zasadzie tylko stawiałam kolejne budynki i podziwiałam piękną grafikę (grałam akurat kiedy zrobili aktualizację). Wbrew pozorom FoE daje większe możliwości kombinowania i nawet przy czysto ekonomicznej rozgrywce o wiele więcej się tutaj dzieje aniżeli tam.


P.S. Co do propozycji marrszoo to się w pełni zgadzam.
 
Status
Zamknięty.
Do góry