NIEWOLA

  • Rozpoczynający wątek cholden
  • Data rozpoczęcia

Czy jesteś...


  • W sumie głosujących
    16
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Ja miałem pomysł o niewoli że np. po wygranej bitwie biorę wrogiego żołnierza do niewoli(to mogło by być losowo że nie zawsze będzie można zniewolić wroga)i potem go sprzedać za 100 złota , zaopatrzenia, drewno, marmur czy wino (to po 1 szt.) lub nawet zwerbowanie go do swojego oddziału.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser426

Guest
Odp: NIEWOLA

Po wygranej bitwie zawsze wrogie jednostki są martwe.
Co prawda pomysł bez większego sensu. Ale mi osobiscie sie podoba i wprowadza nowe urozmaicenie.

Czy nawet wprowadzenie ogólnego niewolnictwa , łupimy wioske , bierzemy kilka mieszkańców w niewole a potem albo dla nas zbierają bawełne albo sprzedajemy dalej.
 

DeletedUser

Guest
Odp: NIEWOLA

No tak Strielok wróg zawsze umiera ale gdyby to zmienić raz na trzy bitwy 1 żołnierz by żył to można było by go sprzedać lub zaciągnąć do wojska.
 

DeletedUser1228

Guest
Odp: NIEWOLA

no chyba że by zrobić tak, że komp kalkuluje czy ma szansę wygrać, i gdy nie ma np gdy zostało mu 2 włuczników, a nam dużo więcej, to się poddaje, i my możemy ich zabić w zamian za pkt, lub przyjąć ich do siebie.
 

DeletedUser629

Guest
Odp: NIEWOLA

Przypomina mi to HoM&M.. no ale przyznaję, że stworzyć coś czego nie było lub nie przypominałoby czegoś innego jest potwornie ciężko. Sama propozycja nie jest zła. Mnie się nawet podoba:) Tylko jak by to odnieść do napadów? Czy też by miały obowiązywać te same zasady?
 

DeletedUser1228

Guest
Odp: NIEWOLA

no raczej nie... chociaż...

wiem, że to podobne do herosów, ale bardzo by to urozmaiciło grę wg mnie ;)
 

DeletedUser

Guest
Odp: NIEWOLA

Może to i dobry pomysł, aczkolwiek bardziej przychylam się do tzw niewoli mieszkańców. Wynika to z tego, że liczba żołnierzy jest o wiele mniejsza od mieszkańców i jak napadnie w ciągu jednej godziny 9 graczy na jednego to ten ostatni może nie mieć co zniewolić.
 

DeletedUser

Guest
Odp: NIEWOLA

czyli ten pomysł trzeba by było dopracować z tym że zniewalać mieszkańców a nie żołnierzy
 

DeletedUser629

Guest
Odp: NIEWOLA

Też nie jestem tego taka pewna. Ja bym w ogóle tego nie odnosiła do graczy a jedynie przy przejmowaniu prowincji. Bo czy komputer w momencie napadu ma decydować o tym czy moi ludzie pójdą do kogoś? już chyba wolałabym żeby zginęli wszyscy moi żołnierze niż żeby mi przejęli ludzi. Zresztą jeśli traktowalibyśmy to dosłownie to przejęliby mi mieszkańców i mogłoby się okazać tak, ze nie mogę się rozwijać bo ktoś notorycznie na mnie napada i ich zabiera, a ja tym samym nie mogłabym nic budować.
 

DeletedUser426

Guest
Odp: NIEWOLA

Ale w razie wprowadzenia tego pomysłu to obrona miasta nabrała by wiekszego sensu. Na chwile obecną miasta moga stac praktycznie puste bo atakujący nie może nam w zasadzie nic zrobić. Jedynie złupić jeden budynek i nic więcej.

A gdyby istniała mozliwość zniewolenia naszych mieszkańcow to kazdy raczej by dbał o obrone miasta.
 

DeletedUser1228

Guest
Odp: NIEWOLA

tylko że podczas obrony, to komp steruje, a nie my... no chyba że by zrobić tak: ktoś nas atakuje, a my dostajemy info: jesteś atakowany, chcesz się bronić sam? i wybieramy czy sami się bronimy czy komp broni się za nas, jeśli nie klikniemy przez np pół minuty, to komp broni za nas
 

DeletedUser629

Guest
Odp: NIEWOLA

Owszem.. nabrałoby znaczenia tyle, że w moim przypadku byłoby to gorsze rozwiązanie. Mam miasto typowo ekonomiczne (bez wojska) za to buduję jak najwięcej budynków z zasobami i dość często handluje. Jak miałabym się zatem bronić nie mając żadnych żołnierzy? Mogłabym oczywiście wybudować koszary ale po pierwsze jak mówiłam komputer za mnie gra i nie miałabym możliwości decyzji o swoim losie i własnej taktyce, a na decyzje komputera nie chcę się zgodzić (sami wiemy ja on gra). Po drugie mnie ta gra się podoba, bo w końcu mam możliwość jedynie ekonomicznej drogi rozwoju, bez żadnych nerwów (co zawsze miało miejsce przy czyimś ataku w innych grach). Mogę się rozwijać w swoim tempie nie martwiąc się tym, ze mam silniejszych obok siebie. Co więcej. Często im pomagam, bo jako miasto handlowe często wymieniam z nimi surowce. To rozwiązanie, które proponujesz, znacznie utrudniłoby mi taką grę i albo bym zrezygnowała bo już mam dość gier nastawionych wyłącznie na rywalizację i walkę (mam wrażenie, że 90% gier ma taki profil) albo przeszłabym na militarny tryb ograniczając maksymalnie swój handel.


P.S Gryf001: ale trzeba by było być przy kompie by mieć możliwość wyboru...doprowadziłoby to do 24 godzinnej gry jeśliby się chciało mieć wpływ na wszystkie możliwe walki...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser1228

Guest
Odp: NIEWOLA

to oczywiście pomysł ;) a skoro z nimi handlujesz, to myślę że można by było się z nimi umówić, tak by cb nie atakowali. zresztą myślę że jeżeli takie coś powstanie, to można najwyżej 2 ludzi zniewolić.
 

DeletedUser426

Guest
Odp: NIEWOLA

czekaj , jak 2 ludzi zniewolić ? masz na myśli 2 graczy czy mieszkanców ?
 

DeletedUser629

Guest
Odp: NIEWOLA

to oczywiście pomysł ;) a skoro z nimi handlujesz, to myślę że można by było się z nimi umówić, tak by cb nie atakowali. zresztą myślę że jeżeli takie coś powstanie, to można najwyżej 2 ludzi zniewolić.

Oczywiście, że pomysł..Ale w sumie jeśli miałby zaistnieć to warto przedyskutować wszystkie opcje, bo kto wie..może kiedyś go wprowadzą:)
 

DeletedUser

Guest
Odp: NIEWOLA

fajnie by było miał bym satysfakcję że się przydałem ale propo niewoli mi chodziło że w niewielkiej ilości max.5 lub ewentualnie 10 wolnych mieszkańców .
 

DeletedUser426

Guest
Odp: NIEWOLA

A co by dało zniewolenie tych mieszkanców ?
 

DeletedUser1228

Guest
Odp: NIEWOLA

hmm... dostajesz ich albo sprzedajesz, dajmy dla takiego handlarza niewolników :D
 

DeletedUser

Guest
Odp: NIEWOLA

A pokonany gość ma tych pięciu mieszkańców zabranych na zawsze?
 

DeletedUser1228

Guest
Odp: NIEWOLA

no chyba że odbije... ale ja myśle bardziej o ilości między 1 a 2, bo przy założeniu, że zaatakuje nas 79 graczy to 79x5=395 ludzi w plecy, a to - zwłaszcza dla tych z niższych epok, spora strata
 

DeletedUser

Guest
Odp: NIEWOLA

No to ja się ciesze, że głosowałem na nie...
Pomysł za bardzo rani graczy ;/
 

DeletedUser1228

Guest
Odp: NIEWOLA

no ale przy ilości 1 to max 79 ludzi na dzień, chyba że wprowadzić by takie coś, że danemu graczowi ludzi można zabrać raz na tydzień.
 

DeletedUser512

Guest
Odp: NIEWOLA

pomysł bez sensu na sprawiedliwy obrót gry
1. komputer steruje obroną, nawet jak sam wybierzesz jednostki do obrony to czasami aż spadam z krzesła jak widzę co wyprawia maszyna. Człowiek gdyby pokierował miałby większe szanse na obronę/
2. Trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników choćby wielkość agresora tzn jednostki jakimi atakuje, rozwój osad itd itp. Co ma zrobić obrońca który ma nawet 8 włóczników jak pojedzie go gość ciężkim sprzętem albo konnicą
3. Jesli znajdzie się kilku dobrych agresorów to co zrobią słabsi gracze jak po paru dniach nie zostanie im w wiosce nikt :D

Dla mnie pomysł na nie. Gra została stworzona bardziej w celu rozwoju ekonomicznego niz wojskowego. Wojsko jest tu tylko dodatkiem który ma pomóć choćby zdobywać medale w turniejach czyli kolejne rozszerzenia terenu.
 

DeletedUser426

Guest
Odp: NIEWOLA

Pomysł jest w miare ciekawy ale beznadziejnie rozwiniety, a właściwie wcale.
Cos nowego czego jeszcze nie było w innych grach a wiadomo ze na przestrzeni wieków niewolnictwo było obecne. Pomysł pasuje do klimatu gry ale powinien byc sensownie rozwinięty bo obecnie autor tylko napisał dwa zdania i nic więcej.
 

DeletedUser

Guest
Odp: NIEWOLA

A noto domyśl coś geniuszu dałem pomysł żeby urozmaicić grę ponieważ niewolnictwo było i czy ja powiedziałem że trzeba zabierać mieszkańców powiedzmy można zabierać 3 mieszkańców ale gracz a niższych punktach tego nie odczuwa czyli ma swoją liczbę a gracz o większej punktacji już odczuł by to bo stracił 3 kolesi . Nie umiecie stracić 3 mieszkańców to będzie tak ale są oczywiście inne opcję sabotaż to wiadomo co to bo jest już w grze. I po tych komentażach widać że w plemiona nie graliście .
 
Status
Zamknięty.
Do góry