[Inne] Mapa Wszystkich Epok na GvG

Czy jesteś za tym by oblężenia na mapie wszystkich epok kosztowały surowce zamiast medali.

  • Tak

    Głosy: 7 25,9%
  • Nie

    Głosy: 20 74,1%

  • W sumie głosujących
    27

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Dzień dobry, taki pomysł ulepszenia walki na mapie wszystkich epok
Aktualnie, przy tak łatwym dostępie do medalów, koszt oblężenia za medale jest śmieszny.
Skoro Inno nie chce dodać nowych epok do gvg (szkoda) to może wprowadzić losowy koszt oblężenia na mapie wszystkich epok. Tak by przy przeliczeniu - raz na tydzień każdy sektor miał losowaną epokę, którą trzeba zapłacić by założyć oblężenie.
 

GEoMax

Baron
Dzień dobry, taki pomysł ulepszenia walki na mapie wszystkich epok
Aktualnie, przy tak łatwym dostępie do medalów, koszt oblężenia za medale jest śmieszny.
Skoro Inno nie chce dodać nowych epok do gvg (szkoda) to może wprowadzić losowy koszt oblężenia na mapie wszystkich epok. Tak by przy przeliczeniu - raz na tydzień każdy sektor miał losowaną epokę, którą trzeba zapłacić by założyć oblężenie.
Z całym szacunkiem, nie psujmy jeszcze bardzie tego co już prawie nie istnieje. Wystarczy spojrzeć ile tam gildii walczy . Jestem na NIE
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Z całym szacunkiem, nie psujmy jeszcze bardzie tego co już prawie nie istnieje. Wystarczy spojrzeć ile tam gildii walczy . Jestem na NIE
GvG stanowi istotny punkt gry, większość "starych" i doświadczonych graczy w tą gre tylko dla gvg.
Proponowana zmiana ożywiłaby i uzdrowiła sytuację na mapie wszystkich epok.
Wrzucic kilkanaśnie milionów medali do skarbca to pryszcz. Ale wydac surowce na obleg przy posiadniu 50 sektorów to już byłby ładny koszt
 

kasia2389

Arcyksiążę
Nie, Nie, nie, to jest chba najgłupszy "pomysł" jaki tu ktokolwiek zaprezentował.
Generalnie ne ma o czym dyskutować.

Kapitan Wgner tak wypowiada się o tym "pomyśle":

 

dżejmsbąd

Wicehrabia
Bardzo dobry pomysł, jestem na tak. Gra zrobiłaby się ciekawsza. Więcej sektorów byłoby zwolnionych, ale zapewne w głębi kontynentu, a najmocniejsza gildia lub układ gildii i tak pilnowałby plaż, żeby nie wpuścić innych :)
 

midh

Wójt
GvG stanowi istotny punkt gry, większość "starych" i doświadczonych graczy w tą gre tylko dla gvg.
wiekszosc czyli jakies 10 % :))

oczywiscie ze pomysl jest slaby -- prawidlowy powininen brzmiec -- nowe mapy -- przypisane do nowych epok .. gvg konczy sie na przyszlosci czyli mozemy zalozyc ze jest poza all dla malo i co najwyzej sredniozaawansowanych graczy -- wszyscy " powazniejsi " gracze sa wyzej
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
wiekszosc czyli jakies 10 % :))

oczywiscie ze pomysl jest slaby -- prawidlowy powininen brzmiec -- nowe mapy -- przypisane do nowych epok .. gvg konczy sie na przyszlosci czyli mozemy zalozyc ze jest poza all dla malo i co najwyzej sredniozaawansowanych graczy -- wszyscy " powazniejsi " gracze sa wyzej

Ale inno powiedziało, że nowych map nie będzie.
Sytuacja na mapach na każdym świecie jest chora i to jest jedyny sposób by uzdrowić mapy. Chociażby świat E.
Top gildie - na mapie wszystkich epok - po 77 sektory,
na każdej innej mapie - max 10-15 bo koszta są zbyt duże. Potem przewaga w rankingu średnio 8-10k potencjału i cała nabita na mapie wszystkich epok...
 
Myślę, że to by pogłębiło przewagę jeszcze bardziej. Topowe gildię mają towarów od groma, więc średnie i małe gildie wymiękną.
 

kasia2389

Arcyksiążę
bo top gildie by miały problem utrzymać prym?
Nie, kogo obchodzą top gildie, po za oczywiście nimi samymi.

Nie było jeszcz nic głupszego. To jest absolutny TOP. Ale nie traćmy nadziei, nasi, coraz to nowi wymyślacze pracuja nad tym, więc może w każdej chwili spaść z topu.

Po wymyśleniu tej głupoty miałeś wspaniałą okazję do niedzielenia się tą rewelecją z nikim, ale niestety nie skorzystałeś z niej.
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Nie, kogo obchodzą top gildie, po za oczywiście nimi samymi.

Nie było jeszcz nic głupszego. To jest absolutny TOP. Ale nie traćmy nadziei, nasi, coraz to nowi wymyślacze pracuja nad tym, więc może w każdej chwili spaść z topu.

Po wymyśleniu tej głupoty miałeś wspaniałą okazję do niedzielenia się tą rewelecją z nikim, ale niestety nie skorzystałeś z niej.
Dalej brak konkretnego argumentu dlaczego to jest głupi pomysł ;)
top interesuje top gildie. to nie jest zmiana dla gildi z rankingu 500-30
tylko 1-30, reszta gildi to udaje, ze gra w tą gre wieć nawet by tej róznicy nie zauważyło
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Myślę, że to by pogłębiło przewagę jeszcze bardziej. Topowe gildię mają towarów od groma, więc średnie i małe gildie wymiękną.
Chyba nie byles nigdy w top gildii ;)
GpC i GvG pożera surowce ;)
male gildie mają mało sektorów wiec 30 surki na sektor to mało
przy 15 sektorach płaci się 1k każdego surka
wiec przy 70 sektorach byłby to koszt 40-60k kazdego surka. Żadnej gildi by na to nie było stać
a o to w tym chodzi. Sytuacja, że jedna-dwie gildie mają 80% sektorów na mapie i bez kosztów mogą je zwalniać i zajmować dzien w dzien ( średnio 30-40 sektorów dziennie na mapie AP) to jest chore.
 

kasia2389

Arcyksiążę
Ostatnia edycja:

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Pomysł nie trafiony.
Co do argumentu że top gildie wtedy nie będą top bo w sumie o to chodzi z tym pomysłem...
Nie wiem czy ktoś tu komuś zabrania być top? Czy naprawdę każda osoba dająca tak jest za argumentem że jakby było za surowce to top gildie by spadły?

A dlaczego ktoś ma spadać przez zmianę w 'zasadach' rozgrywki? Mamy podciąć możliwości żeby ci nie top poczuli się bardziej top? A gdzie rywalizacja?

A tak po za tym dla wszystkich którzy myślą że medale to tak z nieba lecą i nie idą na gvg wcale bo każdy je ma przecież, to NIGDY nie był w gildii która jest top i ma mapę wszystkich epok prawie całą.
Jak można komuś odbierać top skoro potrafi przejąć mapę jakiejś epoki i inni tylko mówią że to dlatego że za tanio miał sektory... Pfff
Najczęściej takie gildie mają większość mapy w wszystkich wysokich epokach ale o tym się nie mówi, bo chodzi tylko o to że tam na wszystkich epokach to za darmo im te sektory gra dała...

Się normalnie zdenerwowałam!

Zdecydowanie na nie.

P.S. nie jestem teraz w top gildii ale wielokrotnie w takiej byłam jak i walczyłam z taką żeby być w gildii top, w tak naprawdę nie chodziło o bycie top, a bicie się z tymi co na czerwono, siedzenie o 20 z resztą gildii i bicie jak szaleni, dopłacanie surowca i bicie, zwalnianie, przejmowanie, denerwowanie się bo nam zabrali, cieszenie się bo obleg nasz wszedł dwie walki przed końcem... Tam nie chodzi o top! I za to nie dostaje się prezentów jak gpc! Tam się poświęca swój czas dla własnej lub grupowej fantazji.

Wrrrrr
 

madam12

Szlachcic zagrodowy
Gildie z topki mają swoja topkę bo walczą codziennie na kilku mapach, sporo wydaja surki i medali. Temat to strzał w stopę, gildie z topki mają i będą miały surkę na oblegi, bo to ich sposób na gre, czyli gvg na najwyższym poziomie.
 

GEoMax

Baron
Tam nie chodzi o top! I za to nie dostaje się prezentów jak gpc! Tam się poświęca swój czas dla własnej lub grupowej fantazji.
Święte słowa, poświęca się czas w imię gry zespołowe i własnej fantazji nie oczekując profitów tylko dla siebie, ale dla gildii . Kto tego nie rozumie nie powinien grać w takie gry. Lepiej niech się pobawi bierkami w zaciszu samotnej skorupki .
Pozdrawiam pasjonatów zdrowej rywalizacji bez wyścigów szczurów idących po trupach.
Gra ma być zabawą i to jest najważniejsze.
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Pomysł nie trafiony.
Co do argumentu że top gildie wtedy nie będą top bo w sumie o to chodzi z tym pomysłem...
Nie wiem czy ktoś tu komuś zabrania być top? Czy naprawdę każda osoba dająca tak jest za argumentem że jakby było za surowce to top gildie by spadły?

A dlaczego ktoś ma spadać przez zmianę w 'zasadach' rozgrywki? Mamy podciąć możliwości żeby ci nie top poczuli się bardziej top? A gdzie rywalizacja?

A tak po za tym dla wszystkich którzy myślą że medale to tak z nieba lecą i nie idą na gvg wcale bo każdy je ma przecież, to NIGDY nie był w gildii która jest top i ma mapę wszystkich epok prawie całą.
Jak można komuś odbierać top skoro potrafi przejąć mapę jakiejś epoki i inni tylko mówią że to dlatego że za tanio miał sektory... Pfff
Najczęściej takie gildie mają większość mapy w wszystkich wysokich epokach ale o tym się nie mówi, bo chodzi tylko o to że tam na wszystkich epokach to za darmo im te sektory gra dała...

Się normalnie zdenerwowałam!

Zdecydowanie na nie.

P.S. nie jestem teraz w top gildii ale wielokrotnie w takiej byłam jak i walczyłam z taką żeby być w gildii top, w tak naprawdę nie chodziło o bycie top, a bicie się z tymi co na czerwono, siedzenie o 20 z resztą gildii i bicie jak szaleni, dopłacanie surowca i bicie, zwalnianie, przejmowanie, denerwowanie się bo nam zabrali, cieszenie się bo obleg nasz wszedł dwie walki przed końcem... Tam nie chodzi o top! I za to nie dostaje się prezentów jak gpc! Tam się poświęca swój czas dla własnej lub grupowej fantazji.

Wrrrrr

Cóż mogłem jeszcze zaproponować oblężenia za promet ori etc ;)

Nie chodzi by top nie było top. Ale skoro gildia top nie jest w stanie na mapie np EP trzymać więcej niż 20 sektorów - bo jest po porstu za drogo. To czemu takie coś jest dopuszczalne na mapie wszystkich epok? Proszę Cię, Medale zdobyć to jest jedna z najprostszych rzeczy. I tak wiem, że top gildie i z tym czasem mają problem i muszą "skupować" od innych gildii, ale dalej to jest za darmo bo w ramach zwrotu arki xD
a wyłożyć po kilkanaście tysięcy towary to byłoby coś...

Gildie z topki mają swoja topkę bo walczą codziennie na kilku mapach, sporo wydaja surki i medali. Temat to strzał w stopę, gildie z topki mają i będą miały surkę na oblegi, bo to ich sposób na gre, czyli gvg na najwyższym poziomie.

Cóż, surowców mają dużo, ale nie tyle by stać było kogokolwiek na oblężenie przy 60-80 posiadanych sektorach. Przy 15 posiadanych to jest 1k każdego.


I te gildie są top tylko dlatego że mają 20-40 aktywnych ludzi o 20 ORAZ, że oblężenia są za medale...
usuń z rankingu mape wszystkich epok i nagle top gildie by nie były top.... cała ich przewaga to jest DARMOWA mapa wszystkich epok
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Bardziej mi chodzi o to, że mapa wszystkich epok daje duuuuuuuzo więcej niż inne mapy PRZY ZEROWYM KOSZCIE
na swiecie E
top 1 ma +10k potencjału za mape wszystkich epok... a inne gildie są zaledwie o 3-4k potencjału pod nimi.
Czyli lepiej robic tylko DARMOWĄ mape wszystkich epok, niż te inne gdzie kosztuje surowce ;) seems legit
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Cóż mogłem jeszcze zaproponować oblężenia za promet ori etc ;)

Nie chodzi by top nie było top. Ale skoro gildia top nie jest w stanie na mapie np EP trzymać więcej niż 20 sektorów - bo jest po porstu za drogo. To czemu takie coś jest dopuszczalne na mapie wszystkich epok? Proszę Cię, Medale zdobyć to jest jedna z najprostszych rzeczy. I tak wiem, że top gildie i z tym czasem mają problem i muszą "skupować" od innych gildii, ale dalej to jest za darmo bo w ramach zwrotu arki xD
a wyłożyć po kilkanaście tysięcy towary to byłoby coś...

Jak wpłacisz do skarbca to jasne.
Proponuje w tym układzie żeby osoby z rdzeniem SI mogły tylko wpłacać takie towary do skarbca, bo mają ich więcej. ;)

Dobra, opis śmierci gvg medalowa:
Żadna gildia top, nie miała by tam więcej niż 3 sektorów. Dopuszczono by w końcu tych co tak chcą bardzo, ale nie mogą jakoś. Poprzejmowali by z 20 sektorów, bo jest fajnie. Wtedy gildie top przebiegły by w tą i w tamtą... Nagle było by źle bo jak się bronić bo my w skarbcu nie mamy nic, a tamci po nas biegają.
I całe gvg przeszło by na stabilnie płatne epoki niższe.

Nie, naprawdę jestem na nie...
A medali idzie dużo wystarczy nam gildia która tylko po to zbija oblegi dla zbijania, a już parę milioników potrafi wyjść. Powiedz mi jak produkujesz parę milioników.
 

madam12

Szlachcic zagrodowy
Czlowieku niewygrywa sie medalami tylko iloscia ludzi o 20 na gvg zacznij moze troche grac na gvg a nie zbijac tylko oblegi plazowe ktore dla gildi wchodzacych na mape sa zalosnie niskie w porownaniu z kosztami jakie gildia tarczujaca plaze ponosi .
Druga sprawa posiadajac tylko sektory na medalowej niebedziesz w top 10
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
"Dobra, opis śmierci gvg medalowa:
Żadna gildia top, nie miała by tam więcej niż 3 sektorów. Dopuszczono by w końcu tych co tak chcą bardzo, ale nie mogą jakoś. Poprzejmowali by z 20 sektorów, bo jest fajnie. Wtedy gildie top przebiegły by w tą i w tamtą... Nagle było by źle bo jak się bronić bo my w skarbcu nie mamy nic, a tamci po nas biegają.
I całe gvg przeszło by na stabilnie płatne epoki niższe."


Dokładnie to jest główny powód sensowności tego pomysłu. Każda mapa byłaby równo warta. Na każdej mapie byłaby fair walka w kontekście kosztów.


Madam. oj koteczku. Na świece E, Respect ma 10k potencjału z mapy wszystkich epok. wy koteczki 8 k.
Odejmij te 8k i nagle jesteście pod gildiami, które maja ZERO sektorów na medalowej, a prowadzą równą walkę z tzw. "top" na wszystkich innych mapach (celowo tzw. bo to top na 1 na mapie wystarczy by być top na całym świecie)

W tym pomyśle nie chodzi o wywrócene sytuacji bo gildie silne dalej by były silne bo przychodzi ich dużo o 20, ale mapa zimy to robienie darmowej przewagi w rankingu. Wydane nawet 15 mln medali na medalowe jest 10000x mniej warte niż wydanie 30k każdego surka na EP.... Nawet 10k surka jest więcej warte niż 1 miliard medali
Medale to śmieszny koszt.
 
Ostatnia edycja:

dżejmsbąd

Wicehrabia
Oblegające gildie muszą wydawać wojsko i towary na oblężenia, a ktoś spoza mapki przychodzi, nie płaci ani wojskiem ani towarem i nabija sobie walki i punkty rankingowe ZA DARMO. To jest dopiero śmieszny koszt :)
 
Do góry