mądra decyzja Obywateli Wielkiej Brytanii

DeletedUser

Guest
Bez rozumu nie ma nauki!
Zgadza się.
Racjonalizm zakłada użycie rozumu.
Nie tylko racjonalizm :p
Ktoś tu ma problem z definicjami...
Coś czuję, że jest odwrotnie.
A tak z ciekawości, skoro Ty używasz rozumu to tez jesteś kontrolowany?
Jestem kontrolowany tylko i wyłącznie przez siebie. Myśli w dzisiejszych czasach to jedyne z rzeczy, które pozostały wolne...
 

DeletedUser

Guest
Mam coś jeszcze dla niedowiarków, którzy najwyraźniej chowają głowę w piasek - http://wolna-polska.pl/wiadomosci/r...ynarodowego-funduszu-walutowego-i-onz-2014-12.
No i oczywiście jakiś filmik, żeby potwierdzić to co mówię:

I co? Bo ja coś czuję, że wolicie się napawać z for werem 2, aniżeli coś sensownego powiedzieć i przyznać w końcu rację. Jeśli to was nie przekonuje, to mam dla was kolejny artykuł - https://pl.wikipedia.org/wiki/Agenda_21.

Naśmiewacie się z tego, ale historia oceni moje słowa i was. Nie chcę przyjmować tutaj formy postaci ofensywnej, ale ludzie czas spojrzeć prawdzie w oczy!

A w jakich czasach człowiek był wolny? Pytam z ciekawości.
To jest pytanie retoryczne, ale odpowiem Ci na nie, a odpowiedź brzmi tak: w żadnych.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
to czemu tak to przezywasz
Ja bynajmniej nie mam tendencji do przezwania czegokolwiek, ja po prostu nazywam rzeczy po imieniu. Dlatego wydaje się dla mnie dziwne, iż takie fakty jak to, że bogaci rządzą światem są oznaczane etykietką "teorii spiskowej".
i jeszcze ta depopulacja iluminatów...
A czym byłaby globalna elita, gdyby nie miała kim zarządzać? Wtedy to już nie byłaby elita, dlatego eliminują oni (stopniowo) większość populacji, ażeby było jej łatwiej, bo jak wiadomo wielką populację trudniej kontrolować. Depopulacja to fakt, rozejrzyj się...
 

DeletedUser15227

Guest
Ja bynajmniej nie mam tendencji do przezwania czegokolwiek, ja po prostu nazywam rzeczy po imieniu. Dlatego wydaje się dla mnie dziwne, iż takie fakty jak to, że bogaci rządzą światem są oznaczane etykietką "teorii spiskowej".
A czym byłaby globalna elita, gdyby nie miała kim zarządzać? Wtedy to już nie byłaby elita, dlatego eliminują oni (stopniowo) większość populacji, ażeby było jej łatwiej, bo jak wiadomo wielką populację trudniej kontrolować. Depopulacja to fakt, rozejrzyj się...

Coś im słabo idzie ta eliminacja...jest nas coraz więcej :p
 

Wanat70

Wójt
nie ma żadnej depopulacji jakby była to by Araby nie miały tylu dzieci które doprowadzą do całkowitej Islamizacji Europy zachodniej i wojny atomowej jak się arabusy dorwą do guzika atomowego we Francji lub Wielkiej Brytani
 

DeletedUser15227

Guest
nie ma żadnej depopulacji jakby była to by Araby nie miały tylu dzieci które doprowadzą do całkowitej Islamizacji Europy zachodniej i wojny atomowej jak się arabusy dorwą do guzika atomowego we Francji lub Wielkiej Brytani

Widzę, że Kolegów duzo łączy...
 

DeletedUser

Guest
Coś im słabo idzie ta eliminacja...
Oni eliminują tylko tych niepotrzebnych i jak już wcześniej wspomniałem stopniowo.
nie ma żadnej depopulacji
Zależy gdzie...
jakby była to by Araby nie miały tylu dzieci które doprowadzą do całkowitej Islamizacji Europy zachodniej i wojny atomowej jak się arabusy dorwą do guzika atomowego we Francji lub Wielkiej Brytani
I kto tu wymyśla "teorie spiskowe"?
Widzę, że Kolegów dużo łączy...
Nic z pewnością nas nie łączy.

I taki jest z wami problem. Naprawdę, żal mi tych co wierzą telewizyjną papkę i przyprawiają sobie jeszcze łatki typu "racjonalista". Bo ja korzystam ze swego rozumu i sprawdzam nawet te wiadome rzeczy, a wy? Wy liczycie na dziennikarzy...
 

DeletedUser15227

Guest
I taki jest z wami problem. Naprawdę, żal mi tych co wierzą telewizyjną papkę i przyprawiają sobie jeszcze łatki typu "racjonalista". Bo ja korzystam ze swego rozumu i sprawdzam nawet te wiadome rzeczy, a wy? Wy liczycie na dziennikarzy...

W tym problem, że nie oglądam telewizji...może od czasu do czasu jakiś program publicystyczny, jakieś discovery, NG, coś w tych klimatach. Ale bardzo mało...wole wolna chwile przeznaczyć na lekturę (książki). Może Ty za duzo tej "papki" czytasz i oglądasz.
 

DeletedUser11758

Guest
Zastanawia mnie, czy osoby popierające Brexit zastanowiły się nad upadkiem polskiej gospodarki i ponownym bezrobociem, które znów ogarnie nasz kraj? Jeżeli Wielka Brytania zdecyduje się wyjść z UE ( z całym szacunkiem mam nadzieję, że jednak mają trochę oleju w głowie i do tego nie dojdzie), przez dwa lata niewiele się zmieni, ale co potem? Podniosą podatki, zabiorą albo zwiększą wymagania dotyczące otrzymywania benefitów i wielu naszych rodaków nie będzie widziało sensu siedzenia na obczyźnie. Wrócą do Polski i to głównie rodziny z dziećmi, którym będzie należało się 500+, to raczej nie wpłynie dobrze na budżet państwa. Poza tym powracający z obczyzny rodacy będą potrzebowali pracy, której nie będzie wystarczająco. To tylko jeśli chodzi o Wielką Brytanie, a gdy inne państwa zdecydują się na wyjście z UE, wtedy w Polsce będzie mniej kolorowo.
Referendum nie powinno być brane pod uwagę, osoby chcące wyjść z UE nie miały znacznej przewagi, poza tym nie podoba mi się, aby ludzie u kresu życia, bądź ciemnogród, który po fakcie zapytuje wujka Google czym jest Unia i co nam daje, decydował o mojej przyszłości.
Nie możemy prowadzić ustawy ustawy wilczka bo jest nie zgodna
z prawem UE a ta ustawa wyzwoliła Polską gospodarkę od absurdalnych przepisów .
Przed jej likwidacją nastąpił w latach 90 wspaniały wzrost gospodarczy.
Kupcy mogli normalnie handlować w centrum miasta a
dzisiaj są za to szykanowani przez Staż Miejską
bo odważyli się pracować i stworzyć własny biznes.
Powróci handel Ukrainą i Białorusią bo przez wizy
ten handel przestał istnieć.
Nastąpił upadek Wschodnich regionów Polski i
nastąpiło ich wyludnienie a po upadku tej organizacji
możemy przywrócić handel z tymi krajami .
Powodu UE nie można prowadzić kary śmierci i dzięki temu
morderczy są bezkarni .
Nasze graniczę będą bezpieczne od kolonizacji Arabskiej.
Niemcy chcą wymusić na wszystkich państwach
przyjęcie swoich gości i szykanowanie ich grzywnami.
Wyhodowali osoby które wierzą że Europa daje im pieniądze
i pozwala im swobodnie napastować swoje kobiety.
Mogą swobodnie pozbywać się dokumentów bo nikt
ich nie kontroluje lub kupić sobie fałszywy
paszport Syryjski a zyskują za to
darmo mieszkania i dostają pieniądze .
Najwięcej pieniędzy dostają jeśli mają dzieci.
Wystąpienie tego państwa zahamowało
chęć Niemców by wymusić na innych krajach
przyjmowanie gości Merkel .
Nasz kraj zachowa największy skarb którego trzeba chronić i walczyć o
niego.
Zachowa jednorodność etniczną i religijną .
Najważniejsze nie nastąpi podpisanie umowy handlowej
UE i USA .
Ta umowa to umowa UE i Korporację .
Korporację mogą przez specjalny sąd wymusić odpowiednie
decyzję jeśli jakieś państwo stworzy nie odpowiednie prawo.
UE staje się kopią roku 1984 .
Facebook na polecenie Merkel cenzuruje wszystkie negatywne
wydarzenia o kolonizacji Arabskiej i pomagał tuszować wydarzenia w Kolonii .
Ta firma na polecenie UE tropi fikcyjną mowę nienawiści
która nie wiadomo czym jest.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser12464

Guest
Z jednej strony, jako zwolennika zjednoczonej Europy (i tak - także ograniczania kompetencji rządów krajowych na rzecz rządu centralnego w Brukseli), bardzo mnie to smuci.
Z drugiej strony... Ciągłe roszczenia GB, ich naciski na "wyjątki", opt-outy i tak dalej - nie wiem czy ich obecność w EU w praktyce jej nie osłabia. Być może bez GB, EU będzie faktycznie bardziej zintegrowana.
Trudno powiedzieć, ale staram się widzieć szklankę do połowy pełną :).

+1

Generalnie koszty wyjścia dla UK w krótkim terminie będą wysokie i z tym zgadzają się nawet zwolennicy wyjścia z UE. Pytanie co będzie w długim terminie i na co zdecyduje się nowa pani premier w ramach szukania kompromisu między wolą ludu, a interesem państwa? Bo trzon dawnej wspólnoty węgla i stali już głośno mówi o dalszej integracji i wtedy państwa na peryferiach (niby z nami ale poza strukturą) będą tylko na tym tracić, a twarde jądro będzie się dalej jednoczyć.

W całej tej zabawie ciekawa jest nasza obecna sytuacja. Do przyjęcia euro nam nigdy nie było spieszno (bolesne doświadczenia np. Słowaków), a obecna ekipa tylko nas marginalizuje w imię własnych interesów na krajowym podwórku. Teraz gdy znika Wielka Brytania, a nasz wielki sojusznik Węgier prędzej poda pomocną dłoń Putinowi niż przystawkom Kaczyńskiego, zostajemy w zasadzie sami z naszym potupywaniem i albo trzeba się będzie ugiąć by zostać w piaskownicy z fajnymi dzieciakami, albo przyjdzie nam zabrać zabawki bo zostaniemy wyproszeni z placu zabaw - majaczenie o koncepcji międzymorza to tylko majaczenie, w obecnej sytuacji geopolitycznej nie do zrealizowania bo region ma zbyt odmienne interesy.
 

DeletedUser11758

Guest
Możesz mi wytłumaczyć jak propaguje sie homoseksualizm? Zawsze myślałem ze nie można kogoś do tego przekonać, tylko sie z tym człowiek rodzi. Ale może zmienię zdanie jak mnie przekonasz...
UE krajach których nie uznają tej orientacji sponsoruje się
parady równości i organizację promujące tą orientację np Parady odbywają
się dzięki UE i wszystkie organizację które promują tą orientacje
są utrzymywane przez tą organizację.
Sponsoruje też propagandę kreującą zachwyt nad tą orientacja i wszystkie państwa
muszą to sponsorować i tworzą też pseudonaukowe teksty i artykuły kreujące zachwyt nad ta
orientacja a szkołach dzieci mają się uczyć zachwytu nad tą orientacją .
Propaganda mająca przekonać o naturalności tej orientacji jest bardzo prymitywna .
1 Wykreowania że takie zachowania są naturalne bo w naturze też występują i sponsorowanie
pseudonaukowych testów które mają to uzasadnić.
Zwierzęta nie praktykują takich zachowań np USA lub innym kraju samce pingwinów
budowały razem gniazdo a środowiska gejowskie wykreowały że mają skłonności gejowskie
a przemilczały że dla testu dali im samice i te samce zainteresowały się samicami.
2 Wykreowanie że wykreślono tą orientację z listy chorób psychicznych .
Przemilcza się fakt że tej sprawie nie zrobiono badań tylko głosowanie
a tym głosowaniu brali udział tylko Amerykanie a innych nacji nie było .
O tym jak wyglądało wykreślenie z listy chorób
psychicznych tej orientacji - warto ten demotywator przeczytać
bo Wikipedii ocenzurowano go
http://demotywatory.pl/3878590/O-tym-jak
2 Celem tego ruchu jest legalizacja wszystkich praktyka a
propagandzie UE milczy się o tym .
2002 roku. Richard Green, psychiatra, który blisko 30 lat wcześniej argumentował za wykreśleniem homoseksualizmu z klasyfikacji zaburzeń psychicznych, ujawnia się jako zwolennik usunięcia pedofilii z DSM .

A cele ruchu „gejowskiego” podsumowuje słowami: Mija w tej chwili 35 lat od usunięcia homoseksualizmu z DSM, co było naszym celem krótkoterminowym. Nasz cel długoterminowy – usunięcie z DSM tego, co nazywane jest perwersją seksualną, zaburzeniem seksualnym czy parafilią, w zależności od wydania, nie został zrealizowany . Uznanie kazirodztwa i pedofilii za legalne bo tak można zrozumieć te słowa.
Po prowadzeniu tych pomysłów pojawia legalizacja kazirodztwa i pedofilii .
Holandii powstały partia Pedofilów czyli PNVD .
Bez legalizacji ślubów gejowskich nie było by to możliwe.
3 Kreowanie że takie rodziny mają mieć dzieci i przemilczanie nie wygodnych faktów
Teksty promujące adopcję przez nich dzieci milczą o nie wygodnych faktach .
Anglii geje wykorzystali dziecko a urzędniczy milczeli .Media też nie poruszyły tego faktu
1364989251_uwkmnl_600.jpg

1362999813_gttb7m_600.jpg

Szef Szkockich gejów wykorzystał dziecko a media milczą na ten temat .
http://demotywatory.pl/4071164/Ale-jakos-Tomaszowi-Lisowi-sie-nie-spieszy-by-w-Newsweeku

Ta organizacja nadal dostaje pieniądze od UE i działa legalnie w całej Europie .
Za pieniądze całej UE zajmuje się wykorzystaniem dzieci a propaganda milczy o tym i
kreuje zachwyt nad tą organizacją .
Nasz kraj powinien wystąpić z niej jak najszybciej bo przeciwnym razie
pojawi się próba prowadzenia tych praktyk przez Trybunał Strasburgu i
bez głosowania w referendum prowadza obce praktyki do naszego kraju.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser15227

Guest
UE krajach których nie uznają tej orientacji sponsoruje się
parady równości i organizację promujące tą orientację np Parady odbywają
się dzięki UE i wszystkie organizację które promują tą orientacje
są utrzymywane przez tą organizację.
Sponsoruje też propagandę kreującą zachwyt nad tą orientacja i wszystkie państwa
muszą to sponsorować i tworzą też pseudonaukowe teksty i artykuły kreujące zachwyt nad ta
orientacja a szkołach dzieci mają się uczyć zachwytu nad tą orientacją .
Propaganda mająca przekonać o naturalności tej orientacji jest bardzo prymitywna .
1 Wykreowania że takie zachowania są naturalne bo w naturze też występują i sponsorowanie
pseudonaukowych testów które mają to uzasadnić.
Zwierzęta nie praktykują takich zachowań np USA lub innym kraju samce pingwinów
budowały razem gniazdo a środowiska gejowskie wykreowały że mają skłonności gejowskie
a przemilczały że dla testu dali im samice i te samce zainteresowały się samicami.
2 Wykreowanie że wykreślono tą orientację z listy chorób psychicznych .
Przemilcza się fakt że tej sprawie nie zrobiono badań tylko głosowanie
a tym głosowaniu brali udział tylko Amerykanie a innych nacji nie było .
O tym jak wyglądało wykreślenie z listy chorób
psychicznych tej orientacji - warto ten demotywator przeczytać
bo Wikipedii ocenzurowano go
http://demotywatory.pl/3878590/O-tym-jak
2 Celem tego ruchu jest legalizacja wszystkich praktyka a
propagandzie UE milczy się o tym .
2002 roku. Richard Green, psychiatra, który blisko 30 lat wcześniej argumentował za wykreśleniem homoseksualizmu z klasyfikacji zaburzeń psychicznych, ujawnia się jako zwolennik usunięcia pedofilii z DSM .

A cele ruchu „gejowskiego” podsumowuje słowami: Mija w tej chwili 35 lat od usunięcia homoseksualizmu z DSM, co było naszym celem krótkoterminowym. Nasz cel długoterminowy – usunięcie z DSM tego, co nazywane jest perwersją seksualną, zaburzeniem seksualnym czy parafilią, w zależności od wydania, nie został zrealizowany . Uznanie kazirodztwa i pedofilii za legalne bo tak można zrozumieć te słowa.
Po prowadzeniu tych pomysłów pojawia legalizacja kazirodztwa i pedofilii .
Holandii powstały partia Pedofilów czyli PNVD .
Bez legalizacji ślubów gejowskich nie było by to możliwe.
3 Kreowanie że takie rodziny mają mieć dzieci i przemilczanie nie wygodnych faktów
Teksty promujące adopcję przez nich dzieci milczą o nie wygodnych faktach .
Anglii geje wykorzystali dziecko a urzędniczy milczeli .Media też nie poruszyły tego faktu
1364989251_uwkmnl_600.jpg

1362999813_gttb7m_600.jpg

Szef Szkockich gejów wykorzystał dziecko a media milczą na ten temat .
http://demotywatory.pl/4071164/Ale-jakos-Tomaszowi-Lisowi-sie-nie-spieszy-by-w-Newsweeku

Ta organizacja nadal dostaje pieniądze od UE i działa legalnie w całej Europie .
Za pieniądze całej UE zajmuje się wykorzystaniem dzieci a propaganda milczy o tym i
kreuje zachwyt nad tą organizacją .
Nasz kraj powinien wystąpić z niej jak najszybciej bo przeciwnym razie
pojawi się próba prowadzenia tych praktyk przez Trybunał Strasburgu i
bez głosowania w referendum prowadza obce praktyki do naszego kraju.
A co Ty taki przeciwko gejom jesteś? Jakies traumatyczne przeżycia?
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Czy to jeszcze dyskusja na temat Brexitu? :idiot:
Wtrącę swoje trzy grosze.
Panie K, w sieci można znaleźć wiele bzdur i nie mogą być one żadnym dowodem.
Między pedofilią a homoseksualizmem nie ma żadnych powiązań. Zarówno homoseksualni, jak i heteroseksualni pedofile popełniają takie samo przestępstwo.
Proponuję Panu walkę z wszelką formą kontaktów seksualnych. Prowadzą one wszak do popełniania innego jeszcze rodzaju przestępstwa: gwałtu. :p
 

DeletedUser11758

Guest
A co Ty taki przeciwko gejom jesteś? Jakies traumatyczne przeżycia?
Protesty przeciwko dawaniu im dzieci .
Jak pokazała Wielka Brytania legalizacja tych praktyk oznacza
legalizację pedofilii i rozwiązanie organizacji które nie chcą im dawać dzieci .
Uznają siebie za gejów i mogą swobodnie je wykorzystać.
Te pomysły prowadza się ignorując wolę mieszkańców i prowadza się sposób antydemokratyczny .
We Francji pomimo milionowych protestów przeciwko ślubom gejowskim.
Nie zorganizowano referendum w tej sprawie a protestujących
bito i gazowano a UE nie protestowała że we Francji skończyła się Demokracja
i nie było debaty na temat tego kraju .
USA Obama nie uznawał referendum w Kalifornii i szykanował procesami
ten stan za odrzucenie w referendum ślubów gejowskich.
USA jest większy szacunek dla demokracji niż w Europie .
We Francji władze mogą siłą narzucić swój pomysł a USA mogą go przegłosować
w referendum.
Stanowi też zagrożenie dla wolności gospodarczej i religijnej .
USA firmy które odmówią obsługiwania ślubów gejowskich są
szykanowane procesami i grzywnami .
Tym państwie mogą się bronić podczas procesu
a Europie od razu spadają grzywny i szykany
prawne a skrajnym przypadku więzienie .
Firmy mogą decydować kto jest obsługiwany a kto nie .
Mogą swobodnie prowadzić swoje zasady .
Państwo nie ma prawa łamać wolności sumienia a
sądy nie powinny nawet rozpatrywać skarg gejów
że firma nie obsługuje ich w sklepie i odmawia
brania udziału ślubach gejowskich.
 

DeletedUser15227

Guest
Protesty przeciwko dawaniu im dzieci .
Jak pokazała Wielka Brytania legalizacja tych praktyk oznacza
legalizację pedofilii i rozwiązanie organizacji które nie chcą im dawać dzieci .
Uznają siebie za gejów i mogą swobodnie je wykorzystać.
Te pomysły prowadza się ignorując wolę mieszkańców i prowadza się sposób antydemokratyczny .
We Francji pomimo milionowych protestów przeciwko ślubom gejowskim.
Nie zorganizowano referendum w tej sprawie a protestujących
bito i gazowano a UE nie protestowała że we Francji skończyła się Demokracja
i nie było debaty na temat tego kraju .
USA Obama nie uznawał referendum w Kalifornii i szykanował procesami
ten stan za odrzucenie w referendum ślubów gejowskich.
USA jest większy szacunek dla demokracji niż w Europie .
We Francji władze mogą siłą narzucić swój pomysł a USA mogą go przegłosować
w referendum.
Stanowi też zagrożenie dla wolności gospodarczej i religijnej .
USA firmy które odmówią obsługiwania ślubów gejowskich są
szykanowane procesami i grzywnami .
Tym państwie mogą się bronić podczas procesu
a Europie od razu spadają grzywny i szykany
prawne a skrajnym przypadku więzienie .
Firmy mogą decydować kto jest obsługiwany a kto nie .
Mogą swobodnie prowadzić swoje zasady .
Państwo nie ma prawa łamać wolności sumienia a
sądy nie powinny nawet rozpatrywać skarg gejów
że firma nie obsługuje ich w sklepie i odmawia
brania udziału ślubach gejowskich.

A mógłbyś choć jedno zdanie tak od siebie?
 

DeletedUser

Guest
Oby tych co są współodpowiedzialni za zbrodnie dosięgła kara!
 

DeletedUser

Guest
Jakie zbrodnie?
Toś nie słyszał o wojnach, pogromach i innych świństwach wyrządzanych sobie przez ludzi? Jak możesz taki głuchy - taki pełny miłości do gejów i tak samo pełny nienawiści do osób burzących tą idylliczną iluzję? Ja wiem co mówię - o was nie zahaczy żaden paragraf, a o mnie tak... zapuszkujecie mnie. I co powiesz panie Kozietul, ty co z krwi sarmackiej jesteś? Masz respekt do swoich przodków - do polskiej ziemi - a może lubujesz się w unijnych barwach? Zaczynam wątpić w to, że w ogóle masz jakiekolwiek powiązania z walecznymi sarmatami - to ty tak mówisz, w żadnym razie ja! Pokładałem w tobie wielkie nadzieje, ale zawiodłem się...
 

DeletedUser15227

Guest
Toś nie słyszał o wojnach, pogromach i innych świństwach wyrządzanych sobie przez ludzi? Jak możesz taki głuchy - taki pełny miłości do gejów i tak samo pełny nienawiści do osób burzących tą idylliczną iluzję? Ja wiem co mówię - o was nie zahaczy żaden paragraf, a o mnie tak... zapuszkujecie mnie. I co powiesz panie Kozietul, ty co z krwi sarmackiej jesteś? Masz respekt do swoich przodków - do polskiej ziemi - a może lubujesz się w unijnych barwach? Zaczynam wątpić w to, że w ogóle masz jakiekolwiek powiązania z walecznymi sarmatami - to ty tak mówisz, w żadnym razie ja! Pokładałem w tobie wielkie nadzieje, ale zawiodłem się...

Nie no o tych zbrodniach to słyszałem, ale my tu o Brexicie a ty jak Filip z konopi, krzyczysz coś o zbrodniach.

Co do Sarmatów to przodków mych nie ruszaj. To byli światli ludzie otwarci na rożne religie i narodowości. Moj pra-pra-pra dziad Onufry bronił na sejmie protestantów... Kolega zapomniał ze I Rzeczypospolita była multikulti? :p
 

DeletedUser

Guest
Nie no o tych zbrodniach to słyszałem.
To w czym problem?
Ale my tu o Brexicie a ty jak Filip z konopi, krzyczysz coś o zbrodniach.
O ile pamiętam, w jakimś temacie mówiłeś, że to kącik dyskusyjny - de facto stwierdziłeś, iż z reguły są w nim toczone luźne rozmowy. Więc dlaczego i tutaj miałoby być inaczej?
Co do Sarmatów to przodków mych nie ruszaj. To byli światli ludzie otwarci na rożne religie i narodowości. Moj pra-pra-pra dziad Onufry bronił na sejmie protestantów... Kolega zapomniał ze I Rzeczypospolita była multikulti?
I to ich właśnie zgubiło, gubiąc i I Rzeczpospolitą. To całe twoje "multikulti", to nic innego jak niszczarka narodów - dodawanie "oliwy do ognia" nigdy nic dobrego nie przyniosło. A chrześcijaństwo i islam to "oliwa i ogień" - przykłady Francji czy Niemiec powinny być aż nadto wyraźne.
 
Do góry