Losowanie gildii do PCH - w kółko te same gildie

Status
Zamknięty.

Azulena

Baron
System nie jest wadliwy, a cytat wskazuje, że płaczki są wszędzie. Zrób sprawny wątek 2,0 (1,93 staje się standardem), dawaj 10000 PR nagrody za 3 miesiące bycia top 3 na PCh itd itp. Przede wszystkim nie jojcz.
O matko... To ja swoją Gildię, która jest AŻ na 111 miejscu rankingu serwera, powinnam natychmiast rozwiązać i sama pójść na żebry po Gildiach z Top, żeby mnie raczyli przyjąć do siebie...

Tylko taki drobiazg, że ja nie dla rankingu, Arki, wątków takich czy innych, założyłam Gildię.
FoE jest grą, z gatunku, które u początków gier online nazywało się "społecznościowymi" - właśnie Gildie są takim elementem. Założyłam Gildię, aby bawić się razem z innymi ludźmi i to oni są dla mnie ważni.
Opis mojej Gildii jednoznacznie wskazuje, że wyniki nie są dla nas celem - dobra atmosfera tak. Nie każdy odbiera to tak samo, ludzie są różni i czasem ktoś dołącza bo luz, nie odzywa się słowem, bez pożegnania odchodzi. Trudno, osoby, które do nas pasują zostają i stopniowo jest ich więcej.
Lubię towarzystwo, lubię rozmawiać, lubię pomagać - ta część gry, która mi to umożliwia, bardzo mi się podoba.
I zadziwia mnie, że "wątek 1,93 staje się standardem". To nie fabryka, tu się norm nie wyrabia... tu się gra - czyli bawi, bo gry to ma być zabawa...

Sorry, piszę całkowicie nie "w temacie" wątku, komentując wpis osoby, która się do mnie nie zwracała... ale musiałam napisać, bo te ostre sformułowania dosłownie mną wstrząsnęły...
 

Jake Long

Baron
O matko... To ja swoją Gildię, która jest AŻ na 111 miejscu rankingu serwera, powinnam natychmiast rozwiązać i sama pójść na żebry po Gildiach z Top, żeby mnie raczyli przyjąć do siebie...
Myślę że Bożka tu napisała ze sporą dozą sarkazmu.
Każdy ma swoje priorytety w grze i tego nie odbierzemy nikomu. Ludzie w to grają 4fun, ale są też tacy, którzy chcą rywalizacji. Myślę, że te całe pola chwały nie zostały utworzone po to aby w pełni rywalizować pod kątem która gildia miałaby być najbardziej zgrana, żeby wygrywać rywalizację, a bardziej po to żeby rzeczywiście dawać loot wszystkim walczącym.
A szkoda, bo trochę zmarnowany to potencjał. Pola świetnie by się do tego nadawały.

Azulena, nie chcę też w żaden sposób zabrzmieć źle, ale w gildiach topowych również znajdziesz coś takiego jak dobra atmosfera. Kwestia jest tylko taka, że to zależy od tego czy chcesz ją kreować jako gracz w gildii, czy nie.
 

Persarum Rex

Zablokowany
Myślę, że te całe pola chwały nie zostały utworzone po to aby w pełni rywalizować pod kątem która gildia miałaby być najbardziej zgrana, żeby wygrywać rywalizację, a bardziej po to żeby rzeczywiście dawać loot wszystkim walczącym.
Cytat z opisu gpch:
"Gildie te będą walczyły na mapie o prowincje, generujące Punkty Chwały, aby stać się najlepszą gildią. W zależności od efektywności Waszej gildii, będzie ona poruszać się w górę lub dół w systemie ligowym. Awans o ligę oznacza, że Pola Chwały staną się jeszcze trudniejsze, ponieważ Wasza gildia będzie stawiała czoła bardziej wymagającym rywalom".
 

RogerRoger

Szlachcic zagrodowy
kolejne rozdanie i znowu to samo. problem pojawia sie na wszystkich serwerach i chyba we wszystkich krajach. na serwerze jest conajmniej 100 gildii w Diamentowej Lidze. conajmniej 30 ma maks punktow ligowych. nie ma opcji, zeby przy normalnym losowaniu 5 na 8 gildii powtarzalo sie w kazdym rozdaniu.

to generuje szereg problemow dla wszystkich gildii uczestniczacych, pomijajac wszystkie pozostale - gra staje sie zwyczajnie NUDNA.

znacie problem od dluzszego czasu ewidetnie sadzac po komentarzach. czy jest jakas aktualizacja w tej sprawie?
 

Królo

Rycerz
Na B mamy to samo. Ten sam zestaw od kilku tygodni. Gildii w diamencie jest z 50 a zawsze trafiamy tak jakby było 15
 

Piotr89

Szlachcic zagrodowy
Na D występuje ten problem. Moja gildia już 4 sezon albo nawet dłużej mamy praktycznie 3 tych samych przeciwników a pozostali co drugi sezon się zmieniają (również Ci sami). Takich przypadków jest sporo więcej.
Też uważam jak ktoś powyżej, że jest jakiś niepisany podział na koszyki, ale na tyle gildii (jakieś 70-80) w diamencie, jakaś losowość powinna być.
Pomijam fakt że spora część gildii w diamencie znaleźć się nie powinna że względu na brak aktywności (bez urazy dla nikogo)
 

kasia2389

Arcyksiążę
Ja dziś napisałam na support zapytanie na jakiej podstawie są dobierane gildie do GPC i taką oto odpowiedź dostałam
Właśnie to, że następuje takie zjawisko świadczy o losowości, W końcu tak wiele gildii z 1000 nie ma, i gdyby składy za każdym razem były inne, to dopiero było by zastanawiające.
Okazało się, że nie ma losowości w doborze gildii, dobierane są na podstawie "daty urodzenia" czyli Guid ID.

Płaskoziemca powiedziałby, że jest specjalna komisja, złożona ze złośliwców, która w kółko łączy do walki te same gildie. Ale tu nie ma płaskoziemców, mam nadzieję.
To nie komisja ale programiści.
 
Ostatnia edycja:

Kuba010101

Szlachcic zagrodowy
Trochę odeszliście od tematu i problemu, jaki jest. Dodam, że od momentu kiedy pisałem posta tą samą gildię mieliśmy kolejne dwa razy, czyli na tą chwilę mamy 6x z rzędu tą samą gildię. Ponadto w tych 6 PCH 2 inne gildie pojawiały się już 3x. I proszę nie pisać, że jest mało gildii i stąd ten problem. To bzdura. W diamencie jest za dużo gildii (jest tam cała masa gildii, która praktycznie nie wychodzi z bazy - ale to temat na osobny wątek). Jest dużo więcej gildii z 1k (przynajmniej na F, gdzie mam główne miasto) a mimo tego w kółko dostajemy te same.
Ten sam problem mam na moim pobocznym mieście (Świat A), gdzie w kółko mamy te same ekipy.
Jak już pisałem wcześniej, to samo słyszę od innych osób (z gildii z 1k), więc jakoś dziwne, że gra nie 'wylosuje' nam te inne gildie, skoro mają ten sam ranking. Przecież to takie oczywiste. Czyż nie? Sęk w tym, że tak nie będzie, bo coś nie działa, a support chowa głowę w piasek i gra na zwłokę udając, że nie ma problemu.
 

Telvas

Szlachcic
Przecież przeciwnicy w ligach są dobierani na bazie LP, a skoro ciągle te same gildie są w GPC na topie, to jak niby mają się składy zmieniać? Co, ze słabszymi by się chciało walczyć, co nie? :D
 

Królo

Rycerz
Na topie na B jest conajmniej 30 gildii z 1k pkt ale dostajemy 2 z tych 30 na zmianę a czasem 2 lub 3 razy ta sama. Ogon też się powtarza chociaż tutaj nie zwracam zbytnio uwagi
 

Kuba010101

Szlachcic zagrodowy
Telvas, chciałbym walczyć z mocniejszymi. Te wszystkie PCH rozjeżdżaliśmy wszystkich, ale nie o to tutaj chodzi. Rzecz w tym, że 1k ma duuużo więcej gildii a my dostajemy w kółko te same i to jest ewidentny błąd gry, którego wcześniej nie było.
 

WonderWoman1984

Szlachcic zagrodowy
Telvas, chciałbym walczyć z mocniejszymi. Te wszystkie PCH rozjeżdżaliśmy wszystkich, ale nie o to tutaj chodzi. Rzecz w tym, że 1k ma duuużo więcej gildii a my dostajemy w kółko te same i to jest ewidentny błąd gry, którego wcześniej nie było.
Pisałeś w sprawie tego błędu na support?
 

Kuba010101

Szlachcic zagrodowy
Tak, pisałem i do supportu bezpośrednio i tutaj, żeby im uzmysłowić, że to nie jest jednostkowy przypadek.
 

RogerRoger

Szlachcic zagrodowy
Właśnie to, że następuje takie zjawisko świadczy o losowości, W końcu tak wiele gildii z 1000 nie ma, i gdyby składy za każdym razem były inne, to dopiero było by zastanawiające.


Po pierwsze to nie. A po drugie ludzie ze wszystkich serwerow na calym swiecie mowia o tym problemie. Jesli do 1 koszyka sie trafia tylko wg punktow ligowych to na każdym serwerze w tej grupie jest 50-100 gildii. I o ile nie ma nic dziwnego w trafieniu na 1 czy 2 te same pod rzad, tak CALY ZESTAW 5 raz z rzedu juz nie jest efektem losowania. Zmieniaja sie tylko gildie, ktore spadna w lidze ALE jak tylko awansuja ponownie to wracaja do starego zestawu.

To nie jest rng. Cos poszło nie tak.

Pisałeś w sprawie tego błędu na support?

Support pisze dwie rzeczy. Albo bzdury ze jest to wynik maszyny losujacej, albo ze znaja problem (co przeczy pierwszemu) i zostal zgloszony do programistow ale nie wiedza co dalej.

Jak trafię kolejny raz na ten sam zestaw to chyba sobie podaruje dalsza gre, bo to zwyczajnie nudne.
 

WonderWoman1984

Szlachcic zagrodowy
@kapciarz pytanie czy rzeczywiście zgłaszają to dalej.
Jeśli zgłaszają, to zapewne otrzymują jakąś odpowiedź. I może coś przeoczyłam, ale czy coś od programistów było tu przekazywane?
 
Jeżeli nie chcecie tej samej gildii któryś raz z rzędu to po prostu spadnijcie do niższej ligi lub utraćcie trochę Punktów ligowych.
 

RogerRoger

Szlachcic zagrodowy
@kapciarz czy coś od programistów było tu przekazywane?

Nie

Jeżeli nie chcecie tej samej gildii któryś raz z rzędu to po prostu spadnijcie do niższej ligi lub utraćcie trochę Punktów ligowych.

Po pierwsze to nie jest rozwiazanie problemu, bo musialbym zmusic cala gildie zeby przez cala edycje niemal nic nie bila. Po drugie jak potem odzyskasz puntky to trafiasz znowu na te sama ekipe.
 

kasia2389

Arcyksiążę
Przecież przeciwnicy w ligach są dobierani na bazie LP, a skoro ciągle te same gildie są w GPC na topie, to jak niby mają się składy zmieniać? Co, ze słabszymi by się chciało walczyć, co nie? :D
No właśnie, takie podejście wydaje się, że jest całkowicie nieracjonalne, a nawet błędne ale zapewne stoją za tym jakieś przesłanki merytoryczne z powodu których tak właśnie są gildie dobierane do grup. To przesłanka numeru identyfikacyjnego gildii.

Wydaje się, że gildie do grup w ramach ligi powinny być dobierane całkowicie losowo.

Opisze dokładnie jak to bym widział:
jeśli mamy np. 100 gildii w lidze, każdej przypisujemy numer od 1 do 100.
Wkładamy do maszyny losującej kasetę zawierającą 100 kul, następuje zerwanie blokady i losujemy 8 liczb, potem następne 8 i tak dalej aż do przydzielenie wszystkich gildii do grup.
Oczywiście wszystko pod nadzorem komisji gier i zakładów.
 
Ostatnia edycja:

Chodzonce Zuo

Szlachcic
Jak dla mnie to losowanie jest chyba ustawione żeby dwie gildie się sektorami wymieniały i gracze zgarniali nagrody.

Siedzieć non stop na grze i pilnować czy nie ma czegoś do bicia to jest chore. Jak niby mamy zrobić minimum walk / negocjacji?
 
Po pierwsze to nie jest rozwiazanie problemu, bo musialbym zmusic cala gildie zeby przez cala edycje niemal nic nie bila. Po drugie jak potem odzyskasz puntky to trafiasz znowu na te sama ekipe.
My nic na to nie poradzimy, można pomóc gildiom w słabszych ligach aby awansowały i będzie mniejsza szansa na to że traficie te same gildie
 

Dolgan Tagarson

Szlachcic
Widzę, że większość tego problemu nie doświadczyła. To nie kwestia za małej ilości gildii w diamencie i rozwiązaniem nie jest wypaść do platyny.
Gram na J i gildia w której jestem od 4 rozdań walczy z dokładnie 4 takimi samymi gildiami. Zmieniają się tylko "średniaki". Dwie z powtarzalnych gildii mają sojusz, więc na dzień dobry mamy pod górkę. Idzie dużo surki na obozy, trzeba trzymać bloki. I tak od 4 edycji... nudy!
 

Neverwin

Rycerz
Inno zepsuliscie algorytm losowania gildii . Od 6 edycji bawimy sie w tym samym kółku a na serwerze jest ponad 100 gildii w diamencie.

od 6 edycji w każdej z nich gildie z miejsc 1-4 sie nie zmieniaja, gildie z miejsc 5-8 spadaja a w drugiej edycji wracaja dokladnie w takim samym skladzie!!!!

i to nie tylko moja obserwacja ale wszystkie duze gildie na F maja ten sam problem.

na J dokladnie to samo

kiedy w koncu to naprawicie @Zyleta1991 ???
 
Status
Zamknięty.
Do góry