Lichwiarski handel na Targu

Czy podoba się Tobie lichwa ?

  • Tak

    Głosy: 17 33,3%
  • Nie

    Głosy: 34 66,7%

  • W sumie głosujących
    51
Status
Zamknięty.

DeletedUser17361

Guest
upload_2018-3-10_22-1-23.png

A miała być promocja na WSZYSTKIE towary... Tymczasem nie mogę sprzedać swoich za wszystkie....dostaję tylko cztery propozycje.
Poza tym miała być promocja na handel z KUPCAMI, a jest tylko z lichwiarskim SPRZEDAWCĄ, który jest w tej samej kolumnie tabeli, co inni zakwalifikowani jako KUPCY. Czuję się nabrana :(
 

kasia2389

Arcyksiążę
? Dostałam wątpliwy przywilej wymiany towarów tylko na towary z tej samej epoki!!! Co to za handel? A na dodatek, za 25 000 srebrników z Tawerny, mogę wymienić mój towar tylko na 4 inne w proporcji 3 moje za jeden otrzymany. To jest premia i uczciwy handel????
Dostałaś dokładnie to, za co zapłaciłaś.


Handel jest wtedy uczciwy, gdy obie strony są zadowolone.
A ten wymysł graczy, że 2:1 czy 1:2 albo 1:1 jest uczciwy, to jest śmieszny. Jak się oferta nie podoba to nie kupuj.
Prawdziwy handel to jest za PR.
 

DeletedUser19136

Guest
Witam, ogólnie wymysł aby regulować stawki po jakich gracze mogą wystawić towar jest nietrafionym pomysłem, bo po jakiej stawce ma wystawić gracz towar np z epoki kolonialnej za towar z epoki np posmoder, stawka jaka by pasowała to coś około 4:1, s jedyną stawką jaką gracz może zrobić to 2:1, i wtedy są głosy o lichwie, ktoś kto jest starszy wie jak kończy państwo które narzuca takie regulacje, dlatego uważam że NIE POWINNO być żadnych sztywnych ram jeśli chodzi o stawki, niech każdy wystawia po ile chce i niech każdy kupuje po ile chce - to jest tak proste a jednak twórcy gry mają jakieś chyba poglądy z dawnych czasów gdzie państwo decydowało co i po ile ma być sprzedawane:(
I tutaj mam pytanie do Suporterów albo innych ludzi znających grę od podszewki, niech mi ktoś wytłumaczy sens i powody dla których towar może być wystawiony tylko po stawkach od 2:1 do 1:2, bo ja może się nie znam, ale nie widzę żadnego sensownego powodu takich regulacji
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser222

Guest
Prawdopodobnie żeby ograniczyć wysyłanie surowców swoim multikontom, wystawiając ofki np. 100:1.
Oczywiście da się to zrobić nawet i na przeliczniku 2:1, tyle że na kilka razy, ale nie ma idealnego rozwiązania tego problemu.
 

DeletedUser17361

Guest
"kasia2389: Jak się oferta nie podoba to nie kupuj"
Jest jeszcze sprawa właściwego opisu. Zgadzam się, że nie ma przymusu. Nie kupiłam... ale srebrniki przepadły zanim zobaczyłam ofertę. To jest handel?
A opis jest według mnie mocno nieprecyzyjny i jest przyczyną wielu rozczarowań. A to jest gra i można postępować ładniej niż w realu.
 

DeletedUser17530

Guest
A opis jest według mnie mocno nieprecyzyjny i jest przyczyną wielu rozczarowań

Wcześniej nie zwracałem na to uwagi, bo wiadomo było, że chodzi o tych sprzedawców systemowych FOE. Jednak rzeczywiście opis w tawernie tego nie wskazuje. W tawernie opis na ta premię brzmi: "Zapewnia stawkę 1:X na wszystkie transakcje z kupcami na targowisku przez X godzin".

Po wejściu na targ, w kolumnie "Kupcy" są wszyscy gracze, co oznacza, że każdy kto wystawia oferty jest kupcem. A to oznacza, że po wykupieniu takiej premii w tawernie można czuć się oszukanym i zgłaszać reklamację do supportu o zwrot srebrników.

@Shelian @Natalia i inni z teamu, co wy na to?

-----
Pomyślę nad zmianą - Shelian
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

kasia2389

Arcyksiążę
Oczywiście, że zapewnia z wszystkimi kupcami, również innymi graczami.
Z innymi graczami stawka jest 1:2 do 2:1 wiec dużo korzystniejsza niż 1:10, 1:5, 1:4, 1:3, więc czego byście się spodziewali?
Wykupienie bonusu miało by pogorszyć warunki handlu, zmienić oferty innych graczy?
Ciekaw jestem, jak przed wykupieniem bonusu i rozczarowaniem wyobrażałeś sobie jak działa ten bonus.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser16730

Guest
Z innymi graczami stawka jest 1:2 do 2:1 wiec dużo korzystniejsza niż 1:10, 1:5, 1:4, 1:3, więc czego byście się spodziewali?
Wykupienie bonusu miało by pogorszyć warunki handlu, zmienić oferty innych graczy?
Ciekaw jestem, jak przed wykupieniem bonusu i rozczarowaniem wyobrażałeś sobie jak działa ten bonus.

W sumie to bym chciał wystawić 2:1 i żeby ktoś kupując ode mnie aktywował bonus 1:4 czyli zapłacił mi 8 razy tyle ile żądałem...
Ale też zaintrygowało mnie oczekiwanie handlu z graczami po aktywowaniu takiego bonusu.
 

Von Grun

Wicehrabia
Czasami wydaje mi się, że zdolność logicznego myślenia w narodzie zamiera. ;) Nikt nie zabrania wystawiać nikomu lichwiarskich ofert, jest też filtr "tylko uczciwe oferty" i można z niego korzystać. Mi osobiście brakuje na targu opcji tylko na ogólny, żeby oferty nie akceptowane w gildii nie były na targu gildyjnym widoczne. Założyłem kiedys temat z takim pomyslem, wszyscy byli za, ale odzew marny.
 

DeletedUser19136

Guest
Prawdopodobnie żeby ograniczyć wysyłanie surowców swoim multikontom, wystawiając ofki np. 100:1.
Oczywiście da się to zrobić nawet i na przeliczniku 2:1, tyle że na kilka razy, ale nie ma idealnego rozwiązania tego problemu.
O tym nie pomyślałam,ten argument ma sens:)
 

DeletedUser

Guest
Anushka, oczywiście, że nie.;) To lichwa producencka, systemowa. Zagłosowałem , że nie lubię lichwy i takie oferty również omijam. Ale jak ktoś słusznie zauważył, przydałaby się funkcja >ignoruj, aby nią objąć takich lichwiarzy.Wystawiam więc własne oferty, normalne. A jak chcę towar z wyższej epoki, to daję 2 razy więcej towaru z epoki niższej. Więcej ofert wystawiam niż skupuję towarów. Na prawdę, to rzadkość, kiedy cokolwiek kupuję.
Ale nie wiem jaki jest cel ankiety i jaki wiąże się z tym pomysł; Skoro lichwiarzem może zostać każdy i nawet wykupić specjalny bonus w tawernie, to znaczy, że w najbliższej przyszłości nic się nie zmieni i takich ofert będzie na rynku cała kupa. A producenci gry nic nie zmienią.
 

DeletedUser7425

Guest
No spoko, 90 stron targu na 100 zajęte lichwą,nie ma problemu : algi 10 za nadprzewodniki 15 np.
wszystko urwał jego nać jest ok.
 

DeletedUser7425

Guest
Jest ok,nie ma się czego czepiać,90 stron targu na 100 zawalone ofertami :
algi10 za nadprzewodniki 15. Naprawdę nie wiem o co chodzi.....
 

Fatherland

Książę
Lichwa to jeden z elementów tej gry (uczciwy element, programowy element). Przydałby się natomiast lepszy filtr wybranych ofert. Nic w tym kierunku producent nie zrobił praktycznie od początku.
 

DeletedUser7795

Guest
@anushka nie sprzedasz Pereł z Oceanicznej Przyszłości za towary z niższych bądź wyższych epok dlatego, że kupcy oferują tylko towary z tej samej epoki (w tym przypadku z Oceanicznej Przyszłości).

Fakt, opis w tawernie jest niejasny ale nie za bardzo wiem dlaczego czujesz się oszukana? Transankcje z kupcami odbywały się i nadal się odbywają tylko za towary z tej samej epoki.
Gracze to osobna grupa kupców więc nie bierz ich pod uwagę.
 

DeletedUser15238

Guest
Tego tematu raczej nigdy nie opanujemy ale tu warto by możne wspomnieć o jakimś ulepszeniu wystawiania ofert
dlaczego w dalszym ciągu nie ma możliwości zaznaczenia opcji przy wystawianiu ofert na zewnątrz gildi wiele by to ulepszyło zabawę a to taki mały drobiazg skoro mamy możliwość wystawienia oferty tylko dla gildi wiec czym problem, czy to zwykle olewania tematu proszę mi to wyjaśnić
 

DeletedUser15238

Guest
Tu się z Toba zgodzę, stojąc w miejscu tak naprawdę cofamy się a życie jest takie piękne wystarczy tylko odrobinę chęci
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Tego tematu raczej nigdy nie opanujemy ale tu warto by możne wspomnieć o jakimś ulepszeniu wystawiania ofert
dlaczego w dalszym ciągu nie ma możliwości zaznaczenia opcji przy wystawianiu ofert na zewnątrz gildi wiele by to ulepszyło zabawę a to taki mały drobiazg skoro mamy możliwość wystawienia oferty tylko dla gildi wiec czym problem, czy to zwykle olewania tematu proszę mi to wyjaśnić
Wprowadzono możliwość dołączania ofert do wiadomości. Może warto skorzystać z tej możliwości? :p
 

Von Grun

Wicehrabia
Można, ale też trzeba się pilnować. Lepiej wprowadzić zakaz lichwy w gildii i jechać oferty z góry na dół na targu gildyjnym ;)
 
Status
Zamknięty.
Do góry