Lichwiarski handel na Targu

Czy podoba się Tobie lichwa ?

  • Tak

    Głosy: 17 33,3%
  • Nie

    Głosy: 34 66,7%

  • W sumie głosujących
    51
Status
Zamknięty.
Czy u was na różnych światach i w sąsiedztwach macie problemy z lichwiarstwem ?
Po prostu większość przesadza z handlem i też się zastanawiam czy ludzie biorą te oferty.
Ja rozumiem niektórych jeśli potrzebuje na gwałt towarów to w ostateczności taką ofertę weźmie.
 

DeletedUser15643

Guest
to się ponoć nazywa wolny rynek...


...z którym tak naprawdę niewiele ma wspólnego, ale co zrobisz? nic nie zrobisz
- ja w każdym bądź razie nigdy nie klikam takich ofert, zawsze znajdziesz kogoś, kto Ci odda potrzebny towar stosując rozsądny przelicznik
 

DeletedUser14004

Guest
Cóż... U mnie w sąsiedztwie był gracz, który wszystko wystawiał po stawce 0,5 i jakoś mi to nie przeszkadzało. A to chyba dobry sposób na zarobek, bo ten gracz miał(uwaga) ponad 70 stron ofert, z czego ŻADNA się nie powtarzała.

Prosty przykład:
Oferuje 40 miedzi za 80 miodu. Później oferuje 40 miodu za 80 miedzi. I już zysk w postaci 40 miedzi i 40 miodu. Jak napisał rickyvampire - wolny rynek.
 

DeletedUser

Guest
ten przlicznik moze byc uczciwy
jest kalkulator ofert czyli jaki towar jest warty innego towaru - aale szczerze szukac mi sie nie chce lecz jest to dostepne
 

DeletedUser11629

Guest
Czy u was na różnych światach i w sąsiedztwach macie problemy z lichwiarstwem ?
Po prostu większość przesadza z handlem i też się zastanawiam czy ludzie biorą te oferty.
Ja rozumiem niektórych jeśli potrzebuje na gwałt towarów to w ostateczności taką ofertę weźmie.

Wole lichwe niz brak towaru na rynku, bo wtedy stoi sie ze wszystkim. A jak sie nie podoba, to przymusu klikania nie ma.
 

HuanMing

Książę
Też jestem przeciwna ingerencji w rynek, ale opcja sortowania ofert po np. graczu albo przeliczniku by się przydała. Jak widzę milion stron z z ofertami których nie kliknęłabym w najgłębszej desperacji to odechciewa mi się patrzeć dalej.
 

DeletedUser13596

Guest
Socjalizm.. Skoro jest popyt i jest podaż to w czym problem? Ktoś Cię zmusza do kupowania? Znajdź takiego kupca co Ci sprzeda za tyle, za ile Ci się podoba albo sam sobie wyprodukuj, kto Ci broni?
Lichwy nie ma, bo w najgorszym razie wystawisz coś po przeliczniku 1:2. Ingerencje w rynek doprowadzą tylko do jednego - braku towaru na rynku. Wtedy będziesz zadowolony?
 

Borisel

Hrabia
A czy autorze ankiety wziąłeś pod uwagę dlaczego niektórzy stosują takie liczniki ? Do epoki postępowej/modernizmu jest jeszcze w porządku - licznik zawsze wynosi 2:1 w stosunku do epoki wyższej . Jednak potem jest gorzej i ciężko jest już wyliczyć realną wartość towaru (czas , półprodukty , miejsce zajmujące tereny na fabryki). Dlatego niektórzy już jadą stosunkiem 0,75:1 lub 1.5:2 . Widziałem na przykład ofertę betonu transparentnego (współczesność) która ktoś chciał za to towary z postmodernizmu (genetyka) stosunkiem 1:1,5 (200:350) . Wydaje się że ta oferta jest atrakcyjna dla kupującego - relatywnie mało potrzeba za towary z epoki 2 razy wyższej - no ale...Ja chciałbym żeby zlikwidowane w ogóle były liczniki na rynku - czasami nie moge wystawić ofert z epoki wyższej 3 razy lub więcej - np. wystawić z epoki modernizmu towary na towary ze epoki jutra stosunkiem 3:1- ale nie da rady . Musiałbym najpierw dać modern - postmodernizm/wspolczesnosc a potem z tych towarów jeszcze zamienić na jutro . Owszem będą glosy ze wtedy rynek przesiąknie sie dziwnymi i wyciągniętymi z kosmosu cenami towarów ale to wolny rynek - jesli ludzie nie beda kupowali tego towaru to sprzedający (jesli jest inteligentny) zmieni cenę na normalna lub (jesli nie inteligentny) zostawi jak jest i upadnie jego firma . Tak samo będzie w grze . Pozdrawiam
 

DeletedUser12464

Guest
Niektórzy rozwodzą się nad przelicznikami między epokami ale chyba nie o to chodziło autorowi wątku.

Faktem jest, że normalny handel przymarł i albo stoją faktycznie lichwiarskie oferty (1:1,2 gdzie towary są z tych samych epok) albo wszyscy chcą punkty rozwoju. Normalna wymiana poza gildią czy znajomymi którzy akurat mają czego nam potrzeba graniczy z cudem, a nawet jak na rynku wisi jakaś normalna oferta to ginie w gąszczu lichwy - w moim sąsiedztwie 4 osoby skutecznie zawalają stronę każdego towaru wstawiając po 10 ofert w przelicznikach "daj 5, dostaniesz 4" i odechciewa się przeglądania czy coś sensownego wisi na rynku.
 

DeletedUser

Guest
Lichwa to są oferty systemowe 1:10. A komu nie zdarzyło się kiedyś z nich skorzystać?
Pozostałe oferty to... w większości handel. Bo 20% marży na sprzedaży czegoś z epoki to nie lichwa... Lichwa to może być 200% marży ;)
Maruderom radzę pójść do sklepu i zażądać np. iPhone w kosztach wytworzenia :p
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Lichwa to są oferty systemowe 1:10. A komu nie zdarzyło się kiedyś z nich skorzystać?
Niestety tak bo nie znalazłam mniejszej lichwy, ot odpowiedź na pytanie ankiety.

Rynek jest strasznie okrojony nie można wystawić więcej niż 1000, można dac jedynie 2 razy więcej, brak sortowania.
Ale ten temat to temat rzeka która przepływa przez forum co jakiś rok. Tsunami?
 

DeletedUser18565

Guest
Towar jest tyle wart, ile jesteś w stanie za niego zapłacić. Wolny rynek a nie lichwa. Wystarczy użyć filtra i ofek nie jest tak dużo żeby narzekać.
 

DeletedUser5256

Guest
Ankieta jest od czapy i nie ma nic wspólnego z grą. W dobrych klanach towary ludzie dostają za półdarmo bo ci co grają kupę czasu mają tych towarów pełno. Oczywiście z tych dalszych epok. Jak nie było jeszcze pereł to wymieniałem po lichwie z systemem 1:0 żeby nie tracić PR a nikt nie miał akurat tego towaru co chciałem.
 

Solshine

Baron
Pytanie ankietowe jest tendencyjne, w rodzaju czy podoba ci się eutanazja. Wiadomo, jest to ostateczność i ogromne nieszczęście, ale każdy ma wolną wolę i wolny wybór. A co do ofert - mamy równie wolny rynek, zresztą w swej wypowiedzi sam poniekąd odpowiadasz na zadane pytanie: "jeśli potrzebuje na gwałt towarów to w ostateczności taką ofertę weźmie." Zresztą "potrzeba towarów na gwałt" sugeruje niegospodarność, bo przyszłe zapotrzebowanie łatwo przewidzieć/sprawdzić w grze.
 

DeletedUser17201

Guest
Mi osobiście nie przeszkadza, że ktoś wystawia lichwiarskie oferty, ale za to OGROMNIE MI PRZESZKADZA, że takiego spamera-lichwiarza nie mogę zablokować i jego ofert nie wyświetlać. Zdarzyło mi się już usuwać ludzi z tego powodu ze znajomych, ale problem jest jak się taki trafi w sąsiedztwie. I czegoś szukam na targu, a tu 10-20 (a bywa że i więcej) stron absurdalnych lichwiarskich ofert.... I ni hu hu nic z tym zrobić nie można.
 

DeletedUser17675

Guest
Mi osobiście nie przeszkadza, że ktoś wystawia lichwiarskie oferty, ale za to OGROMNIE MI PRZESZKADZA, że takiego spamera-lichwiarza nie mogę zablokować i jego ofert nie wyświetlać. Zdarzyło mi się już usuwać ludzi z tego powodu ze znajomych, ale problem jest jak się taki trafi w sąsiedztwie. I czegoś szukam na targu, a tu 10-20 (a bywa że i więcej) stron absurdalnych lichwiarskich ofert.... I ni hu hu nic z tym zrobić nie można.
Ja po supermarkecie chodzisz też narzekasz, że jest tam za dużo produktów, którymi nie jesteś zainteresowany? :p
 

DeletedUser17220

Guest
Ja po supermarkecie chodzisz też narzekasz, że jest tam za dużo produktów, którymi nie jesteś zainteresowany? :p

Ok, ale w supermarkecie możesz ominąć niektóre półki, bo wiesz, że między nabiałem nie będą leżały chipsy. I jak supermarket sprzedaje pierdoły, typu gumki do włosów, to nie rozkłada ich po 5 szt. na całej długości półki.
 

DeletedUser18121

Guest
Moim zdaniem powinni dać ulepszenie do gry, żeby każdy łatwo mógł przefiltrować oferty na rynku i np. nie wyświetlać lichwy, jeśli ktoś sobie tego życzy. W niektórych gildiach jedna osoba wystawia kilkadziesiąt ofert lichwiarskich i ciężko znaleść przez to normalną ofertę. Chciałabym zbanować oferty od takiej osoby, żeby wszystkie ofery tej osoby się nie wyświetlały albo chociaż ta lichwa, ale sie nie da :(
 

DeletedUser8577

Guest
mi tam osobiście żadne oferty w niczym nie przeszkadzają. niezależnie czy są one "lichwiarskie" czy nie.

każdy z nas mniej więcej wie chyba co ma zamiar osiągnąć w najbliższej przyszłości, tak?
tzn. np: odkryć technologię, postawić perłę itd. itp.....
ja sobie kiedyś spisywałem na kartce jakiego towaru będę potrzebować na coś, kiedyś... właśnie po to żeby nie narzekać tak jak autor tej ankiety i mieć czas na załatwienie swoich potrzeb spokojnie i po ludzku.. :p
i tanio :D

polecam zmienić gildię. ;)
 

Solshine

Baron
Ja to bym chciała jak idę na targ osiedlowy, żeby nie wyświetlały mi się stoiska handlarzy, którzy mają banany powyżej 3 zł, albo kalafiory powyżej 4 zł, i w sumie inne towary tez powyżej moich dopuszczalnych oczekiwań, bo szkoda mi czasu na szukanie akceptowalnych ofert.
 

DeletedUser8577

Guest
u mnie na osiedlu gruszki chodzą po 9 zeta za kilo.

mam do wyboru:

zamknąć oczy albo kupić se jabłko :D
 

DeletedUser17361

Guest
Piszemy o lichwie różnych graczy, a tymczasem KUPCY z FoE biją ich wszystkich na głowę w lichwiarstwie.
Wykupiłam w Tawernie premię kupcy 1:3 (handel towarami przez 4 godziny). Czytałam opis tej premii, ale był tak ogólny, że spróbowałam...
Nie wiem jak można tak nabierać graczy? Dostałam wątpliwy przywilej wymiany towarów tylko na towary z tej samej epoki!!! Co to za handel? A na dodatek, za 25 000 srebrników z Tawerny, mogę wymienić mój towar tylko na 4 inne w proporcji 3 moje za jeden otrzymany. To jest premia i uczciwy handel????
 
Status
Zamknięty.
Do góry