Lato 2016 w FoE - Dyskusja

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser3
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser9

Guest
zostanie czy zastanie się takie koło ?

Jeśli chodzi natomiast o wyliczenie szansy z koła to brakuje danych by dokonać prawidłowych obliczeń, a dokładnie jednej znaczącej informacji czy przy tym kole miałeś portret czy nie :)?
 

bartekmod

Książę
zostanie czy zastanie się takie koło ?

Jeśli chodzi natomiast o wyliczenie szansy z koła to brakuje danych by dokonać prawidłowych obliczeń, a dokładnie jednej znaczącej informacji czy przy tym kole miałeś portret czy nie :)?

to chyba widać z grafiki, że portret miał :) więc zostaje 8 nagród, czyli 32 nagrody do trafienia miał (każdej po 4) i tu raczej brakuje informacji ile nagród było zdjętych jak zaczął losować ;)

zakładając że był komplet to wylosowanie pierwszej nagrody to 1/32 szansy, następnej 1/31, 1/30, 1/29, 1/28, 1/27, 1/26, 1/25, 1/24... (9 strzałów), mnożymy wszystkie ułamki... 0,00000000001 % szansy w przybliżeniu
 

DeletedUser13596

Guest
zostanie czy zastanie się takie koło ?

Jeśli chodzi natomiast o wyliczenie szansy z koła to brakuje danych by dokonać prawidłowych obliczeń, a dokładnie jednej znaczącej informacji czy przy tym kole miałeś portret czy nie :)?

Zostanie - tzn w języku polskim dokładniej tyle, że sam je takie zostawię po swoim kręceniu
Koleś (czyli ja) miałem portret co widać na screenie. Czytanie ze zrozumieniem nie boli :)

Chyba nie zrozumieliście screena - to ja wykręciłem to koło tak fartownie i zachodzę w głowę jakim cudem mi się to udało.
 

DeletedUser13596

Guest
to chyba widać z grafiki, że portret miał :) więc zostaje 8 nagród, czyli 32 nagrody do trafienia miał (każdej po 4) i tu raczej brakuje informacji ile nagród było zdjętych jak zaczął losować ;)

zakładając że był komplet to wylosowanie pierwszej nagrody to 1/32 szansy, następnej 1/31, 1/30, 1/29, 1/28, 1/27, 1/26, 1/25, 1/24... (9 strzałów), mnożymy wszystkie ułamki... 0,00000000001 % szansy w przybliżeniu

Chyba jednak 1/9, że znowu to samo to 1/9*1/9 itd.

Ponieważ jednak oddałem 8 strzałów, a 6 trafiło w 3 pola (2 nagrody + załóżmy że avatar wspiera świątynię) to,,?
 

DeletedUser16730

Guest
Zagadka z matematyki!
Każda nagroda ma szansę trafienia 1/9. Jaka jest matematyczna szansa, że zostanie takie koło?

Nie każda, jeśli masz np. portret to następna ma szansę 2/9.

Wygrałem 3 św i 3 bazary, ktoś inny zdjął 2 pozostałe mocne nagrody. Oddałem 9 strzałów. 6 z nich było trafionych w to co chciałem.

Z matematycznego punktu widzenia nie ma znaczenia czy trafisz 4 św i 4 kryjówki pod rząd czy 4 młotki i 4 monety. Szanse będą identyczne.
Jest natomiast "prawo serii" i Twój przypadek to pikuś przy Josephie Figlocku. ;)
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Z matematycznego punktu widzenia nie ma znaczenia czy trafisz 4 św i 4 kryjówki pod rząd czy 4 młotki i 4 monety. Szanse będą identyczne.
Jest natomiast "prawo serii" i Twój przypadek to pikuś przy Josephie Figlocku.

Kłóciła bym się bo tu nie mamy stałej, z każdym losowaniem szansa spada bo z 4 nagród w polu robi się jedna, teraz zależy czy liczyć szanse trafienia nagrody, czy pola, do tego trzeba by było niezłej matematyki i więcej danych, ile razy, co wylosowano, mimo to ta dróga osoba miała większe szczęście bo być może na 2 losowania skradła co trzeba ;)

Za to moge podać procentową szanse na wydanie aktualizacji bez błędu lub możliwość naprawienia wszystkich błędów.
W sumie to nie będzie procent to jest po prostu zero.
 

PablooS

Wielki książę
Ex-Team
Za to moge podać procentową szanse na wydanie aktualizacji bez błędu lub możliwość naprawienia wszystkich błędów.
W sumie to nie będzie procent to jest po prostu zero.
Tak to i ja mogę napisać i nie tylko o grach InnoGames, a także paru innych, w tym i o grach innych dużych wydawców, bo to po prostu norma. I nie napisać sobie bo tak mi się chce, tylko poważnie. Bo grywam w różne gry i wszędzie są błędy i też takie wkurzające, z którymi spotyka się codziennie.
 

bartekmod

Książę
Chyba jednak 1/9, że znowu to samo to 1/9*1/9 itd.

Ponieważ jednak oddałem 8 strzałów, a 6 trafiło w 3 pola (2 nagrody + załóżmy że avatar wspiera świątynię) to,,?

jeżeli bardzo chcesz liczyć 1/9*1/9 to zacznij od 1/8*1/8 bo portret nie był dostępny dla Ciebie jako nagroda :) tylko to nie uwzględnia że najpierw były 4 świątynie, potem 3 świątynie... czy nawet jedna świątynia, dopiero brak świątyń spowoduje zmianę... zostanie 7 nagród i ułamek wyniesie 1/7...

zresztą, po prostu trzeba się cieszyć z dobrego losowania :)
 

Zyleta1991

Zespół FoE
Co-Community Manager
jeżeli bardzo chcesz liczyć 1/9*1/9 to zacznij od 1/8*1/8 bo portret nie był dostępny dla Ciebie jako nagroda :) tylko to nie uwzględnia że najpierw były 4 świątynie, potem 3 świątynie... czy nawet jedna świątynia, dopiero brak świątyń spowoduje zmianę... zostanie 7 nagród i ułamek wyniesie 1/7...

zresztą, po prostu trzeba się cieszyć z dobrego losowania :)

Tylko zapomniałeś wziąć pod uwagę tego, że portret dalej bierze udział w losowaniu, tylko szansa na portret jest przekazywana w świątynię (bo jak wypadnie na portret, to nagrodą będzie właśnie świątynia). Zresztą, ktoś już o tym wspominał wcześniej.
 

bartekmod

Książę
Tylko zapomniałeś wziąć pod uwagę tego, że portret dalej bierze udział w losowaniu, tylko szansa na portret jest przekazywana w świątynię (bo jak wypadnie na portret, to nagrodą będzie właśnie świątynia). Zresztą, ktoś już o tym wspominał wcześniej.

Jak to jest załatwione od strony technicznej, czy bierze udział w losowaniu i przechodzi, czy nie bierze udziału, to w sumie nie wiem :)
 

DeletedUser

Guest
Losowanie .... hymmm
To tylko jedna wielka mistyfikacja :p wiadomo , że z chwilą gdy gracz klika "zakręć kołem" to komputer już mu przydzielił 1 / 9 z nagród , tak samo z tablicą zimowego eventu .

Wyobraźcie sobie jaki serwer i program losujący IG powinno mieć ?! a takiego to zdaje się nawet lotto nie ma ? :p
 

DeletedUser2776

Guest
Czy to tylko ja mialem pecha, czy faktycznie na kole nie bylo galerii slaw?
Jutro konczy sie event, a potem czeka mnie przebudowa pakycznie wszystkich miast. Gdzie ja te studnie pomieszcze? :D
 

Zyleta1991

Zespół FoE
Co-Community Manager
Jakież to zamierzone działanie żebym miał na kole żeńskie portrety?
@siorprajs @Bryfft niech ktokolwiek odpowie.

Trochę nie kminię. W internetach przebywam nie od dziś i nie na jednym forum i wielokrotnie spotykałem się z sytuacją że facet (mężczyzna czy dziecko) posiadał avatar z jakąś panią (kobietą, dziewczynką). Jest to zapewne takie działanie, że jakby znudził Ci się brzydki "fejs", będziesz miał okazję zmienić go sobie na nieco ładniejszy :>
 

DeletedUser8110

Guest
Co do portretów - nigdy takowe nie były problemem, interesujące, iż naglę się stały. :) Portrety są pamiątką po evencie. To kto jaką płeć portretu sobie wybierze naprawdę pozostaje poza naszym zainteresowaniem. I nie ma to nic wspólnego z polityką gender. Od zawsze było tak, że z koła można było wylosować portrety obu płci czy różnego pochodzenia etnicznego. Tak samo jak nie sprawdzamy jaki kolor skóry ma dany Gracz, nie będziemy sprawdzać jaką ma płeć. Portretów do wyboru jest masa i każdy można znaleźć takowy, jaki mu najbardziej odpowiada. Swoją drogą sam @Roscoe zmodyfikował i używa portretu kobiecego zarówno tu na forum jak i na swoim blogu, i jakoś nikt mu tego nie wypomina. ;)
 

Zyleta1991

Zespół FoE
Co-Community Manager
@Chodzonce Zuo

To sobie nie ustawiaj ;) To, że masz możliwość zdobycia takiego avataru nie znaczy że musisz go zmienić, bo nowy ;)
Wielu osobom by to nie przeszkadzało, ba, wiele osób by się z tego ucieszyło. Poza tym, nagrody muszą być takie same dla całego sąsiedztwa, nie może być tak że część sąsiedztwa ma inny portret a inna część inny - to byłoby nie fair. Rezygnacja z portretu też nie wchodzi w grę, bo jest to dobra sposobność (jedyna?) na nabycie unikalnych portretów, których nie zdobyło się w poprzednich eventach, a chciałoby się jakiś otrzymać.
 
Do góry