Które perł są sensowne i czy warto usunąć moje?

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser14776
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

bartekmod

Książę
Natalia dobrze pisze, DT nie zrabują, można wybrać z jakiej epoki chcemy towar
do tego dodałbym jeszcze, że DT nie potrzebuje ludności by go postawić
a jak postawimy towarowy z wysokiej epoki to zajmie podobną ilość miejsca co DT, ale trzeba zapewnić jeszcze ludność, a i tą ludność trzeba zadowolić więc nagle okazuje się, że łącznie zabiera nam to o wiele więcej miejsca w mieście, nie wspomnę już o konieczności zapewnienia sobie towarów nieprzetworzonych które trzeba wydać.. pewnie wyprodukować w kolejnym towarowym gdy nie dostajemy tej epoki z Pereł, a więc kolejny towarowy + ludność + zadowolenie = jeszcze więcej miejsca trzeba poświęcić w mieście
DT z Voyagerem to jedyne Perły mogące nam dać do skarbca towary przetworzone
 

DeletedUser13688

Guest
Gram w to cos ponad 2 lata i jeszcze nie zauwazylem, zeby towar to byl jakis wielki problem w tej grze. Zawsze starczalo go na techy, perly, pomoc znajomym i na gvg. Pisze o sobie oczywiscie. Tak samo z tym DT, pisalem o sobie, dlaczego go nie postawilem... Dla mnie problem to zawsze byly punkty rozwoju, nie towary. Chcialoby sie na raz z 5 perel robic, nie wiadomo za co sie zabrac...
To sa Wasze miasta, Wasza gra, Wasz czas poswiecony na nia, zrobicie z nimi, co bedziecie uważać:) i życze radosci z gry i z podejmowanych w niej decyzji:)
 

DeletedUser13688

Guest
A to nie słyszałeś o handlu towary za pr? Właśnie dla tego ja cenie towarowe budynki :)
Slyszalem i o handlu i o budynkach, mam nawet kilka takich w miescie. Niestety, nie zaliczylem do nich DT, poniewaz kiedys uznalem, iz koszt postawienia tej perly, bedzie zbyt wielki w stosunku do uzyskanych profitow.
Mozemy tak przekomarzac sie jeszcze dlugo, wiadomo kazda pliszka swoj ogon chwali. Mam nadzieje, ze jakis swiezy gracz moze przeczyta to kiedys i sam wyciagnie wnioski, jak grac i co stawiac. Nam ta dyskusja juz raczej potrzebna nie jest. Ty DT nie usuniesz, ja za Chiny nie postawie:)
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Slyszalem i o handlu i o budynkach, mam nawet kilka takich w miescie. Niestety, nie zaliczylem do nich DT, poniewaz kiedys uznalem, iz koszt postawienia tej perly, bedzie zbyt wielki w stosunku do uzyskanych profitow.
Mozemy tak przekomarzac sie jeszcze dlugo, wiadomo kazda pliszka swoj ogon chwali. Mam nadzieje, ze jakis swiezy gracz moze przeczyta to kiedys i sam wyciagnie wnioski, jak grac i co stawiac. Nam ta dyskusja juz raczej potrzebna nie jest. Ty DT nie usuniesz, ja za Chiny nie postawie:)
Ja nie namawiam do DT, jak już w wielu dyskusjach o perłach pisałam, perły dobiera się pod siebie.
Ustaliliśmy podstawę kiedyś jakie perły należy mieć, dziś pewnie nie wszystkie będą na tej liście bo to nowe trendy, to nowe perły i wszystko się zmienia.
Jak ktoś ma 50 świątyni wiedzy po co mu rakieta? I tak w kółko.

Z DT wypowiadam swoje zdanie, nie dziwie się że ktoś jej nie postawi, tak samo jak nie dziwie się że nie wszyscy inwestują w Alka. Jeżeli ktoś pyta o poradę to wymieniamy za i przeciw, ale decyzja należy tylko i wyłącznie do niego.
 

DeletedUser14685

Guest
Jesli chodzi o DT to sam osobiscie niedawno ja zbudowalem :)
Wedlug mnie ta perla ma swoje wady i zalety:
Zaleta jest to, ze mozesz wybrac z jakiej epoki chcesz dostac towar, na 10 lvl dostaje sie 39 towarow, wiec tyle, co mozna wyprodukowac z 2 fabryk, a zajmuje duzo mniej miejsca i do produkcji z fabryk potrzebne sa polprodukty :) Poza tym daje jeszcze 45,2k mlotkow, ale wiekszosc graczy w wyzszych epokach juz ich nie potrzebuje
Za to wada DT to duzy koszt wydania PR na 10 lvl tej perly - 4 470 PR, wiec sam nie wiem, czy oplaca sie inwestowac po to tyle PR

Tak jak juz pisala Natalia perly dobiera sie pod siebie, wiec kazdy buduje takie jakie on uwaza za sensowne i pasujace do jego strategii gry :)
 

DeletedUser

Guest
Sensowne Perły to indywidualna sprawa. Dla jednych sensem jest gromadzenie medali, dla innych PRów a jeszcze inni po prostu wolą bogacić się złotem:)
Więc - każda Perła ma swój sens i rację bytu - reszta zależy już od Was ;)
 

DeletedUser

Guest
Kto Wam powiedzial, ze macie rozwijac perly ataku powyzej 10 poiomu? Dla mnie jest to zwykla strata czasu i punktow rozwoju, lepiej je zainwestowac na przyklad w alcatraz, ktory daje realne profity w porownaniu, z perlami ataku.
90% wsparcia w zupelnosci starcza i nie ma sensu windowac tego wyzej, bo 1% co drugi poziom, to za duzy koszt, przy mizernym zysku. Jeszcze wezcie pod uwage, co daja te procenty tak na prawde. Jezeli jakas jednostka przykladowo orginalnie ma 100 do ataku i obrony, to zbonusem 90% bedzie miala 190, a 93% - 193. Czyli minimalna roznica, kosztujaca grubo ponad 1500 pr. Nastepne 3% to juz bedzie ponad 3500 pr dodatkowo, bo bonus jest co drugi poziom, czyli ladnych pare miesiecy gry, ktorych nawet nie odczujesz na mapie.
Za 5000 mozna podnies samemu alcatraz o 5 poziomow, uzyskac dodatkowe 5 jednostek dzienie i ponad 2000 zadowolenia, jest to jakis bardziej realny profit. Zwroccie uwage, ze przy wymianie, w porownaniu z perlami ataku, alcatraz daje duzo wieksze bonusy, wiecej paczek sie zwraca, a to dodatkowo winduje level.
 
Status
Zamknięty.
Do góry